Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία μου έλειψες!!! :flower:

fraoulitsa:σε 30 χρόνια το πιο πιθανό είναι να γράφουν τα παιδιά μας για τις bibi-bo σαν τις "κούκλες της μαμάς" (δε θυμάμαι ποιος το είχε πει αυτό, αλλά μου άρεσε)...

Πολύ ωραίο αυτό που έγραψες fraoulitsa! ;)

Γλυκιά Amalia34 να σαι καλά!Η μπαλαρίνα και με τα ρούχα του μπαλέτου.Η φούστα η τούλινη είναι πανεύκολη να φτιαχτεί!

picture.php
 
Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου Ραπουνζέλ για τις φωτογραφίες με την μπαλαρίνα που βάζεις κι έτσι παίρνω μια ιδέα για το πώς είναι η μπαλαρίνα...

Μου αρέσει πολύ ειδικά με το μαλλί πιασμένο πίσω σε κότσο :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34 να σαι καλά! Επειδή τα χέρια της κούκλας κινούνται όταν ανοίγω το μηχανισμό της βάσης, τα μαλλιά πρέπει να είναι μαζεμένα για να μην τυλίγονται στα χέρια όταν γυρνάνε.Έχει λίγα μαλλιά και όχι πολύ μακριά για να μην τη βαραίνουν όπως γυρνάει και για να μην εμποδίζεται η κίνηση!Κοντινό για τη γλυκιά Amalia34...

picture.php
 
Είναι πράγματι πολύ όμορφη η μπαλαρίνα σου και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες η αλήθεια είναι ότι κι εγώ την προτιμώ έτσι με κότσο της πάει καλύτερα σαν μπαλαρίνα.

Δεν ήξερα ότι κουνάει και τα χέρια της όταν είναι πάνω στη βάση πρέπει να είναι πολύ ωραίο το θέαμα, ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω κι εγώ τη βάση όταν την πάρω στα χέρια μου :)

picture.php


Σε ευχαριστώ γλυκιά Ραπουνζέλ και ανταποδίδω την αφιέρωση φωτογραφίας με την Ραπουνζέλ μου να κάνει γυμναστική για να διατηρηθεί κιόλας :)

Υπέροχη η κοντινή φωτογραφία με την μπαλαρίνα σου :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34, σε ευχαριστώ!Υπέροχη η κουκλίτσα σου!Κάνεις θαύματα!Είσαι πολύ ξεχωριστό άτομο! ;)

Καλό καλοκαίρι από τη Νόρα!

picture.php
 
Ραπουνζελ μου και Αμαλια34 τι κορμια ειναι αυτα που μας εχετε βαλει!!! Πω πω ...μηδεν κυτταριτιδα η bibi-bo μας!!!

Θελω την διαιτα που χρησιμοποιει μπας και σουλουπωθουμε και εμεις!!!
 
Χαιρετώ κι εγώ! Μύρισε καλοκαίρι, ε? Μπράβο κορίτσια, τέλειες φωτογραφίες! Αναστασία μου, άμα βρεις τη δίαιτα για δωσ'τη και μια γύρα από εδώ, χιχιχιχιχιχιχι! :p

Mια από τις πιο γλυκές bibi-bo από εμένα... :)

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ραπουνζέλ μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εσύ είσαι υπέροχο και ξεχωριστό άτομο και αυτό φαίνεται από την εκτίμηση και τη φιλία που όλοι εδώ έχουν μαζί σου.

Γλυκιά Αναστασία σε ευχαριστώ όπως κι εσένα Φραουλίτσα που πράγματι αυτή η Bibibo που έβαλες είναι πολύ πολύ όμορφη και το φόρεμα παραμυθένιο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους να περνάτε καλά και να μη χαθούμε :)

Εδώ να τα λέμε όποτε θέλετε και να ανταλλάσουμε ιδέες για αυτή την κούκλα.

Τελικά ήρθαν τα κινέζικα ρούχα που περίμενα ευτυχώς :)

Είναι στο πατρικό μου σπίτι και η μητέρα μου είπε πως φαίνονται πολύ ωραία αλλά θα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι να τα πάρω μια και θα είμαι Ελλάδα τον Αύγουστο και όχι νωρίτερα. Μόλις τα πάρω αμέσως θα αρχίσω να βγάζω φωτογραφίες και να τις βάζω εδώ.
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία η δίαιτα της bibi-bo είναι ότι δεν τρώει τίποτα! :D

Ολική δίαιτα λοιπόν!!!

Γλυκιά Amalia34,σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αν και πιστεύω λίγο υπερβολικά. #)

Καλώς τα δέχτηκες τα ρουχαλάκια και περιμένουμε φωτογραφίες τον Αύγουστο!

fraoulitsa,πολύ γλυκιά η bibi-bo-καρδουλίνα!!!Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Η Νόρα κάνει ηλιοθεραπεία...

picture.php
 
Το φορεμα με το πουα ειναι τρελα! :)

rapunjel είπε:
Λατρεμένη Αναστασία η δίαιτα της bibi-bo είναι ότι δεν τρώει τίποτα! :D
Αμαν Βαγγελιστρα μου... και πως το διατηρει τετοιο μπουτι???? :xm: Ουτε καν ενα κεμπαπ, μια σπανακοτυροπιτα εστω????
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία τίποτα δεν τρώει.Νομίζω ότι η δίαιτα της δεν είναι για να την ακολουθήσουμε! ;)

Η Αφροδίτη με άσπρο ροζ φουστάνι Β' περιόδου...

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ραπουνζέλ μου υπέροχη η Αφροδίτη σου ό,τι κι αν φορέσει...

Ακολούθησα τη συμβουλή σου και άλλαξα αβαταρ :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34 το avatar σου είναι υπέροχο,χαρούμενο και μοναδικό!Μου αρέσει πολύ!!!

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για την Αφροδίτη!

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Η Αφροδίτη μιας και δεν παίζει τώρα στα παραμύθια της bibi-bo είπε να πάει διακοπές στο νησί των ανέμων...

picture.php
 
Πολύ την ζηλεύω την Αφροδίτη!!!! Μακάρι να έφευγα και εγώ για διακοπές! :(

Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή είχα μια φορεσιά bibi-bo χειμωνιάτικη με σκι. Τα σκι είχαν χρώμα κίτρινο και η κούκλα φορούσε ένα κόκκινο πουλόβερ μαζί με ένα μάλλινο κολλάν. Ήταν το αγαπημένο μου!!! Δεν το έχω δει πουθενά από τότε.

Rapounjel αν τα έχεις βάλε μια φωτογραφια κάποια στιγμή. Μπορώ να περιμένω και αργότερα τον χειμώνα που θα ταιριάζει και με την εποχή μιάς και είμαι λίγο off topic......... λόγω εποχής!!!! :xm:
 
Ειναι μια καρτποσταλ αυτη που εφτιαξες Rapunjel μου!!!! Ειναι τρελα!!!! :flower: :flower: :flower: :flower: Δροσισε ο κοσμος!!! :) :) :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

abbey μου πάρα πολλοί άνθρωποι δεν θα πάμε διακοπές.Μη στενοχωριέσαι!

Τη φορεσιά που αναφέρεις δεν την έχω απλά προσπάθησα να την αντιγράψω και έφτιαξα αυτή που βλέπεις στη φωτογραφία.

picture.php


Λατρεμένη Αναστασία κι εμένα μου άρεσε αυτή φωτογραφία όπως βγήκε.Στην βάζω μεγαλύτερη να την απολαύσεις.Λέει η Αφροδίτη:Ας πάω Μύκονο.Τι μόνο ο Τζον Τζον θα πηγαίνει; ;)

picture.php
 
Ραπουνζέλ μου είναι από τις ωραιότερες φωτογραφίες με τη bibibo που έχω δει, συγχαρητήρια!!!

Της πάει πολύ το πορτοκαλί που φοράει και τα μαλλιά που ανεμίζουν, καλά λέει η Αναστασία δρόσισε ο τόπος :)
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Γλυκιά Amalia34 χαίρομαι που σου άρεσε και σου αφιερώνω και την επόμενη φωτογραφία της Αφροδίτης στη Μύκονο!

picture.php
 
Αγαπημένη μου Ραπουνζέλ σε ευχαριστώ για την αφιέρωση είναι υπέροχη και το ψάθινο καπέλο της πηγαίνει τρέλα :)

Εγώ έχω παραμελήσει λίγο τη δικιά μου την Bibibo Rapunjel γιατί είμαι σε διαδικασία μετακόμισης αυτό το μήνα και έχω αρκετό τρέξιμο, θα προσπαθήσω όμως σύντομα να βάλω κι εγώ καμιά πιο πρόσφατη φωτογραφία της.

Το σκηνικό της Μυκόνου είναι τέλειο...
 
Πίσω
Μπλουζα