Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας rapunjel
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Φίλη Amalia σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

zouzou αυτό το φόρεμα είχε κι ένα τριαντάφυλλο κανονικά στο λαιμό. Κι εγώ θεωρώ ότι είναι από τη σειρά bibi-bo star αλλά δεν το είχα διασταυρώσει και έτσι δεν το ανέφερα. Σε ευχαριστώ πολύ που με βοήθησες να το κατατάξω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
EL GRECO σ'ευχαριστούμε πολύ για τις όμορφες φωτογραφίες με την οικογένεια ΒΟ και το πανέμορφο αυτό φόρεμα! Να τα χαίρεσαι!

Το φόρεμα αυτό είχε ραμένο και ένα κόκκινο λουλούδι στο στήθος. Ισως βέβαια να έβγαινε σε δύο παραλλαγές. Δεν πιστεύω ότι είναι STAR γιατί η ξαδέρφη μου το έχει από πολύ παλιά, μάλλον πριν βγει η σειρά STAR. Εδώ είναι και η δική μου φωτογραφία που σας έχω δείξει παλιότερα

attachment.php
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, για την πληροφορία και για την πολύ όμορφη φωτογραφία. Εγώ αυτό το φόρεμα δεν το θυμόμουν καθόλου παλιά. Εκτιμώ πολύ την πληροφορία που μας δίνεις και το αφήνω απλά φόρεμα Α΄περιόδου.
 
EL GRECO και mytinyworld οι κουκλες σας λαμπουν με το ρομαντικό φόρεμα Α περιόδου :)

να τις χαιρεστε!!!!!!!!!!πολυ ομορφες οι φωτογραφιες :thanx2: :thanx2: :thanx2:

ενδιαφερουσες οι πληροφοριες σου mytinyworld:)
 
Εγώ επιμένω πάντως, γιατί ήταν να διαλέξω μεταξύ αυτού και του άλλου που πήρα.

Βέβαια, δεν είμαι και 100% σίγουρη...

Δεν υπάρχει κάποιος κατάλογος με τις star; Νομίζω δεν έχω δει κανέναν μέχρι τώρα..
 
Χωρίς να γνωρίζω καθόλου περί της χρονολογίας του...θα έλεγα ότι με μια πρωτη ματιά...δεν μου κάνει για ρούχο ΣΤΑΡ..!! Απ ότι έχω δει μεχρι στιγμής τα ρούχα ΣΤΑΡ, ήταν πιο μοντέρνα...πιο πολύχρωμα και πιο..μοδάτα..!!

Αυτό μου φέρνει πιο πολύ ρούχο καταλόγου, πιο καλοδουλεμένο, πιο αριστοκρατικό και σεμνό..!! Αλλά από την άλλη πως είναι δυνατόν να μην το περιείχε είτε ο κατάλογος είτε το ημερολόγιο..!! Και δνε ειναι ένα απλό ρουχαλάκι..φαίνεται να είναι απο τα πολύ πολύ καλά κομμάτια και σίγουρα ένα τέτοιο δεν θα ξέφευγε από έναν κατάλογο που θα το διαφήμιζε..!!

Τωρα νομίζω μπερδεύτικα κι εγω ακόμη περισσότερο..!! :o
 
Φίλη katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

zouzou μπορεί να έχεις δίκιο. Μπορεί να κυκλοφόρησε και λίγο παραλαγμένο στην γκαρνταρόμπα της bibi-bo star. Κατάλογος με τα ρούχα της star δεν υπάρχει ή αν υπάρχει δεν έχει βρεθεί.

makisimo το ρούχο για να μην περιληφθεί στον κατάλογο ή στο ημερολόγιο σημαίνει ότι είναι ή πριν του 1981-82 ή μετά που το θεωρώ και πιο πιθανόν.
 
Και μιας και ο λόγος περί bibi-bo ΣΤΑΡ, έχω μια φωτογράφηση μεγατόνων..!! Τρεις ΣΤΑΡ μαζί για το ρετρομανιαξ και μόνο..!! ;)

attachment.php


100_1760.jpg

100_1761.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisimo πολύ όμορφες και οι τρεις και πραγματικά είναι αυτό που λέει το όνομά τους:Σταρ.

Να τις χαίρεσαι.
 
μακισιμε να τις χαιρεσαι και τις 3 σταρ!!!!!!!!πανεμορφες,ωραια φορεματα και πολυ ταιριαστη η κομμωση της καθεμιας :cheers: :cheers: :cheers:
 
El Greco και Makisime σας ευχαριστούμε που μοιραστήκατε τα ευρήματα σας . Makisime, δεν βγάζουν τρεις bibi bo α περιόδου μαζεμένες σε φωτογραφία σε ανθρώπους που δεν έχουν ούτε μία. :cry: :D
 
Μακίσιμε δεν έχω λόγια :bow2: :bow2: για τις κούκλες σου σταρ όνομα και πράγμα θα συμφωνήσω με τον ελ γκρέκο. Να τις χαίρεσαι! Τι ρούχα όμως βρε παιδιά αυτά της α περιόδου, σκέτη μαγεία πραγματικά...
 
ΕLGRECO, spirtouli, Amalia, kaqterinak, χαιρομαι που σας άρεσε..!! ήθελα σε μια γωτό να φαίνεται η σειρά ΣΤΑΡ... ίσως κάποια στιγμή να βγάλω φωτό με ρούχα της Α περιόδου και της ΣΤΑΡ για να μπορούμε να συγκρινουμε..! :)

Ως Α περιόδου, θεωρούμε τις bibi-bo με ρουχα καταλόγου, τις bibi-bo ρολερ kai tiw bibi-bo Σταρ..!! Θα ήταν ενδιαφέρουσα, μια φωτό και με τις τρεις αυτες κούκλες..!! Επίσης δεν ξέρω αν είμαι σωστός, αλλά έχουμε καταλήξει ότι μετα από όλα αυτα βγηκαν και bibi-bo Α περιοδου σε απλό κουτί με ρουχα εκτος καταλόγων, ρολερ και Σταρ, σωστά??? Οπότε μάλλον θα έντάξω και μια τετοια μεσα στην φωτογραφηση..!! Και επίσης, στην Α περίοδο βάζουμε και το Φωτεινό όνειρο?? ή το παράκανα??
 
Λοιπόν...μου πήρε αρκετή ώρα, αλλά νομίζω κάτι έκανα..!!! Το τοπίο πλέον είναι πιο ξεκάθαρο με αυτη τη φωτογραφία που προσφέρεται για συγκρίσεις..!! Απορώ πώς τόοσο καιρό δεν το είχαμε σκεφτεί..!! :o

attachment.php


attachment.php


βιβι βο πεντε.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisime εδω τα λογια ειναι περιττα :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

αψογο το αποτελεσμα,μπορει να σου πηρε αρκετη ωρα αλλά πραγματικα αξιζει τον κοπο αυτη η φωτογραφια που συγκεντρωνει ολη την 1η περιοδο της μπιμπι μπο

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Πωω πωωωωω χιλιάδες τα emoticons...χαχαχα Χα'ιρομαι που σου άρεσε...!! Τωρα μπορείς να δεις την εξέλιξη της bibi-bo μέσα στα χρόνια...!! ;)
 
ειμαι σιγουρη οτι σε ολους θα αρεσει η υπεροχη δουλεια που εκανες και ολοι μας θα μπορεσουμε να απολαυσουμε οσες φορες θελουμε την εξελιξη των κολεξιον της μπιμπι μπο μεσα απ τη συγκεντρωτικη φωτογραφια σου :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award:
 
makisimo πολύ ωραία σκέψη και πολύ εντυπωσιακή φωτογράφιση με τις ημερομηνίες και όλες τις bibi-bo στη σειρά. Ένα μεγάλο ευχαριστώ.
 
Μία εικόνα, χίλιες λέξεις. Ευχαριστούμε makisime.
 
Πίσω
Μπλουζα