Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας rapunjel
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Tι υπέροχες φωτογραφίες είναι αυτές μακίσιμε? Τι κουκλάρες είναι αυτές που σε περιτριγυρίζουν τυχερούλη ;) . Η μία καλύτερη από την άλλη, ειδικά αυτή η ρόλερ με τη ρόμπα είναι το κάτι άλλο. Μια τέτοια γυναίκα και ποιος δε θα την ήθελε να του κρατάει συντροφιά? Πολύ ωραία όλα τα ρούχα επίσης.
 
Πωπω, χόρτασε το μάτι μου bibi-bo! Nα'σαι καλά makisime, σ'ευχαριστούμε πολύ για τις υπέροχες φωτογραφίες!!! :flower:
 
makisimos είπε:
attachment.php


Να σαι καλα Μακισιμακο μου που μας τις εβαλες ολες τις θεες μαζι και ισιωσαμε λιγο γιατι εδω Ιταλια εχουμε φαει τρελη πικρα με τους σεισμους!

Τις εχεις βγαλει απο το κουτι αν καταλαβα και κυκλοφορουν ελευθερες? Φτου φτου σκορδα, ειναι τέλειες!!! Και δεν τους πεταγεται τριχα, ειναι αψογες μεχρι και στις μπουκλες τους!!!
 
Καταρχάς καλημέρα σας!!!!!EL GRECO μου είμαστε πολύ τυχεροί ου σε έχουμε στην παρέα μας και μοιράζεσαι μαζί μας όλες αυτές τις υπέροχες φωτό της ΒΙΒΙ ΒΟ που αλλιώς ούτε και θα ξέραμε ότι υπήρχαν!! Σε ευχαρισστούμε πολύ για όλο τον κόπο σου να τις χαίρεσαι!!! Όλες είναι καταπληκτικές!!! Αμαλία μου οι φωτογραφίες σου είναι σα πίνακες ζωγραφικής!! Εξαιρετικό ταλέντο ανέδειξε το retromaniax!!!

Μακισιμάκο μου εκπληκτική η φωτό με την ιστορία της ΒΙΒΙ ΒΟ δεν περίμενα κάτι λιγότερο από εσένα!! Χίλια μπράβο!!!

Έχω χαθεί λίγο η αλήθεια είμαι αλλά δεν βγαίνω μάνα μου!!!

Αγόρασα όμως μερικά πραγματάκια που πολύ με χαροποίησαν και ειδικά κάποιες Barbie χύμα από ebay σε τιμές ούτε του παπά που πολύ τις ευχαριστήθηκα!!! Θα χρειαστώ τη βοήθεια της Αναστασίας άμεσα γιατί έχω μπλέξει χμ...τους μηρούς μου να το πω; Και δεν βγάζω άκρη!!!! Όλα αυτά βέβαια όταν τις φωτογραφίσω... ναι...

Επί του θέματος τώρα!!!!

Άρτι αφιχθέν το παρακάτω συνολάκι Α περιόδου σε κουτί STAR σε μία η φάση που η El greco είχε δώσει έναν ...πιο ανατολίτικο χαρακτήρα στην αγαπημένη μας κούκλα!! Μία στολή χανούμισσας σε χρυσουλί που την έχουμε ξαναδεί στο ασημί της.

Εδώ από το Rapunjelaki μας που μας λείπει πολύ σε ασημί.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14060-Bibi-bo-A-%F0%E5%F1%E9%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%FD%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%29&p=223381&viewfull=1#post223381

Και εδώ το δικό μου

attachment.php


bibi bo Α ΠΕΡΙΟΔΟΣ STAR Χανο&#9.jpgΠροβολή συνημμένου 53309

bibi bo Α ΠΕΡΙΟΔΟΣ STAR Χανο&#9.jpg
 
:dribble::dribble::dribble: Τι ωραίο σύνολο. 'Αν θες Σουφλέ βάλτο και στην bibi bo, να το δούμε φορεμένο.
 
ωραιο συνολο σουφλε,με γεια!!

σιγουρα φορεμενο στη μπιμπι μπο θα δειχνει ακομα πιο ομορφο :)
 
soufle σε ευχαριστώ για τα πολύ καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Το χρυσό σύνολο είναι πολύ ωραίο, να το χαίρεσαι. Θα πηγαίνει πολύ ωραία στην bibi-bo.
 
Soufle μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια, να χαίρεσαι το χρυσό αυτό συνολάκι, φαντάζομαι τι όμορφη χανούμισσα θα γίνει η μπιμπιμπό σου με αυτό!
 
Το δεύτερο ίσως γνωστότερο φόρεμα της star το αποκαλούμενο από μερικούς Σταχτοπούτα λόγω των διάφανων πλαστικών γοβακιών που συνοδεύουν το φόρεμα.

attachment.php


attachment.php
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!! Ακόμη δεν μου κάνει η καρδιά να το βγάλω από την καρτέλα του!!! Λέω να το χαρώ λίγο ακόμη έτσι #) !!

EL GRECO να το χαίρεσαι το ρουχαλάκι ''Σταχτοπούτα''!! Ταιριάζει τέλεια στην πανέμορφη ΒΙΒΙ ΒΟ σου!! Το ροζ μενταγιόν συνόδευε το σύνολο; Δεν το έχω ξαναδεί σε ροζ πολύ όμορφο!!! Θυμάμαι πως ένα όμοιο σε διάφανο λευκό συνόδευε το κλασικό λευκό σύνολο της STAR. Με γεια σου και πάλι!!
 
να χαιρεσαι την πανεμορφη και γλυκια "Σταχτοπουτα" σου EL GRECO :) τα διαφανα πλαστικα γοβακια εχουν κι αυτα ροζ χρωμα οπως το φορεμα;

πολυ ωραιες φωτογραφιες,ειδικα το κοντινο πλανο με το γλυκο της προσωπακι :) :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Φίλε ελ γκρέκο πανέμορφη η σταχτοπούτα σου και οι φωτογραφίες επίσης. Όλα καταπληκτικά όπως πάντα :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
 
Φίλες Amalia34,katerinak και soufle σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Soufle το ροζ μενταγιόν έχει και ροζ ασορτί σκουλαρίκια αλλά η κούκλα δεν είχε τρυπημένα αυτία και έτσι δεν μπορούσα να της τα βάλω.

katerinak σου βάζω σε φωτογραφίες τα διάφανα γοβάκια που δώσανε στο σύνολο την ονομασία Σταχτοπούτα. Το άσπρο καλτσόν δε συνοδεύει το σύνολο απλά φόρεσα πάνω του τα γοβάκια για να δεις πόσο διάφανα είναι.

attachment.php


attachment.php
 
σ ευχαριστω πολυ EL GRECO για τον κοπο σου :)

νομιζα οτι ηταν απλα τα γοβακια,χωρις τη χρυσοσκονη.. δε γινεται ομως "Σταχοπουτα" χωρις λιγη δοση χρυσοσκονης :flower:
 
Πανέμορφα και τα γοβάκια, παραμυθένια...
 
El greco Πολύ ωραίο το σύνολο σου, ονειρικό . Μου θυμίζει περισσότερο μόδα της δεκαετίας του 50, παρά του 80? 'Εχει κανείς άλλος αυτή την εντύπωση?
 
spirtouli σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πράγματι το φόρεμα είναι ρομαντικό και θυμίζει παλιότερη εποχή.

Τη δεκαετία του 80 ήταν πολύ μόδα οι ολόσωμες φόρμες. Μια τέτοια ταλαιπωρημένη από τα χρόνια και φτιαγμένη όσο γίνεται είναι και αυτή των παρακάτω φωτογραφιών:

attachment.php


attachment.php
 
Φίλε ελ γκρέκο πανέμορφη και αυτή η φορεσιά, ωραίο χρώμα και πολύ ωραίο και το τσαντάκι αυτό το θυμάμαι κι εγώ. Τα μαλλιά της ταιριάζουν πολύ και με το ντύσιμο.
 
Με αυτό το σύνολο η ΒιΒι Βο μοιάζει έτοιμη για χορό στην ντίσκο. Είναι μακράν από τα ωραιότερα σύνολα που έχω δει.
 
πολυ ωραιο το συνολο EL GRECO ,θα συμφωνησω με τη spirtouli: η μπιμπι μπο ειναι ετοιμη για χορο στη ντισκο :)

πολυ ταιριαστο το κοτσιδακι που της εφτιαξες γυρω απ το μετωπο :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα