Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας rapunjel
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Φίλες Amalia34,spirtoulis και katerinak σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Ρούχο και κούκλα ήταν σε πολύ άσχημη κατάσταση και προσπάθησα να τα επαναφέρω όσο καλύτερα μπορούσα. Την ίδια κούκλα την έβαλα στο bibi-bo 5 με ένα φουστανάκι που της έραψα από υφάσματα που μου χάρισε ένας φίλος και της έκανα και τα μαλλιά μπούκλες.
 
EL GRECO , πολύ ωραία τα ευρηματα σου.. Δεν ειχαμε ξαναδει πολλά απο αυτά κιολας..! Ειδικα το τελευταιο ρουχαλάκι, αγνοούσαμε την υπαρξη του και σ ευχαριστουμε..!! :)

Θέλω να αφιερώσω την παρακάτω φωτογραφία, σε όλα τα ρετρο-μελη που στηρίζουν καιρό τώρα το φόρουμ αυτό και δεν αφήνουν να αραχνιάσουν τα θρεντ με τα παιχνιδια...

attachment.php
 
η πιο γλυκια νυφουλα του κοσμου :)

ευχαριστουμε πολυ μακισιμε!!!!!!!!!!
 
makisimo σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Πολύ όμορφη η νύφη και σε ευχαριστούμε για την αφιέρωση. Τα ρουχαλάκια ,όπως το τελευταίο, το οποίο από το πολύ παίξιμο ήταν σε μαύρα χάλια, είναι από μια από τις πρώτες ντουλάπες της bibi-bo. Δυστυχώς ότι ρούχα είναι εκτός καταλόγου δε γνωρίζουμε ποια είναι. Αυτό που έμαθα ρωτώντας είναι ότι οι πρώτες ντουλάπες είχαν η κάθε μία, μία φόρμα μέσα. Υπάρχει και μακρυμάνικη φόρμα που θα τη βάλω κάποια στιγμή.
 
Makisime, πολύ ωραία η φωτογραφία. Θα μπορούσε άνετα να είνα κάρτα ή διαφήμιση της bibi-bo.Φίλε Ελ΄-Γκρέκο σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Περιμένουμε με αγωνία τις νέες φωτογραφίες.
 
Μακίσιμε τι όμορφη νύφη που είναι η μπιμπιμπό σου και τι ωραία τραβηγμένη φωτογραφία. Σε ευχαριστούμε πολύ για την αφιέρωση.
 
EL GRECO μου σε ευχαριστω για την απάντηση! Με γεια το πανέμορφο ρουχαλάκι!!!! Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά στην κούκλα φαίνεται λες και μόλις βγήκε από το κουτί της!! Χίλια μπράβο!!

makisimako μου σε ευχαριστούμε για την αφιέρωση και την πανέμορφη φωτό!! Δεν ξεχνάμε ποτέ πόσο έχεις συνεισφέρει ώστε να μην χαθούν από τη μνήμη μας αυτοί οι θησαυροί της παιδικής μας ηλικίας!!!
 
Makisime, ένα μεγάλο ευχαριστώ και σε σένα που φροντίζεις πάντα να μας δείχνεις όμορφες ανακαλύψεις αλλά και στον ΕL GRECO που πάντα μας ξαφνιάζει ευχάριστα με ρούχα που δεν έχουμε ξαναδεί! Και φυσικά σε όλα τα παιδιά που αγαπούν την εθνική μας κούκλα και βάζουν πανέμορφες φωτογραφίες γεμάτες γλύκα!
 
soufle, mytinyworld σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για την ευγένειά σας. Όλοι προσφέρουμε στο να μη χαθούν αυτά τα παιχνίδια και εσείς μαζί με το makisimo έχετε προσφέρει πολλά.Όποτε το μεγάλο ευχαριστώ ανήκει και σε σας.
 
Να 'σαι καλά EL GRECO μου για όλα!!

Με μεγάλη συγκίνηση σας παρουσιάζω ένα ρουχαλάκι που θα καλύψει ακόμη μία κενή θέση του καταλόγου bibi bo!!! Δυστυχώς η μάσκα δεν είναι η αυθεντική, ανήκει στον 1991 Costume Ball Ken αλλά σαν gentleman που είναι τη θυσίασε για να ολοκληρωθεί για αυτήν τη φωτό το σύνολο ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΙΡΟ

Enjoy!!

attachment.php
 
πολυ ομορφη η φορεσια ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΙΡΟ και η κομμωση αυτη ταιριαζει με το συνολο!!!!!!!

με γεια soufle και σ ευχαριστουμε πολυ :)
 
Ενημερώθηκε και ο κατάλογος ;)
 
soufle να σαι καλά και να χαίρεσαι το σύνολο ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΙΡΟ,πολύ όμορφο, πολύ όμορφο και το χτένισμα της κούκλας και της ταιριάζει απόλυτα όπως είπε και η φίλη katerinak.
 
Σ ευχαριστουμε Σουγλεδακι μας..!! Μεγεια το νεο σου αποκτημα..!! Κι ελειπε απο τον καταλογο μας..!!

όπως μας κοιταζει η βιβι-βο στην φωτογραφια αυτη, ειναι σαν να μας υποσχεται πολλά.... :)
 
Soufle μου είναι τέλεια η φορεσιά ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ να τη χαίρεσαι!!!
 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους!! Ήταν ένα από τα σύνολα του καταλόγου που το κοιτούσα και μου τρέχανε τα σαλάκια από μπέμπα!!

Βλέπω η Kabia άμεση ανταπόκριση!! Ε, χμ ετοιμάζω και ένα μικροοοοο καταλογάκι με προσθηκούλες... θα το εμφανίσω σύντομα :flower: #) :D

Και επειδή η bibi bo υποσχέθηκε πολλά με το βλέμμα της, ;) δεν ξέχασα τη δική μου υπόσχεση που σας είχα δώσει πριν λίγο καιρό να βγάλω μία φωτό με τα συνολάκια από τη σειρά ΦΩΤΕΙΝΟ ΟΝΕΙΡΟ μαζεμένα. Δυστυχώς όσο και αν προσπάθησα να βγάλω μια φωτό και με κλειστά φώτα ώστε να φαίνεται πως λαμπυρίζουν δεν τα κατάφερα, οπότε θα αρκεστείτε σε αυτή!! Η αλήθεια είναι ότι έχει αρχίσει να μειώνεται η φωτεινότητα τους ίσως για αυτό... Αν και έχω την εντύπωση πως πρέπει να μείνουν κάποιες ώρες σε φως για να λάμπουν καλύτερα... Δεν ξέρω θα ξαναδοκιμάσω και ανάλογα. Ως τότε

Enjoy!!!

attachment.php
 
τελεια τα συνολα της σειρας "φωτεινο ονειρο" :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

soufle ευχαριστουμε πολυ για την υπεροχη αυτη φωτογραφια!!!!!!!!!! μπορει τα φορεματα να μη φωσφοριζουν στη φωτογραφια αλλά οι Μπιμπι Μπο λαμπουν φορωντας τα :)
 
Σουφλέ μας, μας έφτιαξες τη μέρα με τις υπέροχες φωτογραφίες σου! :D Με γεια το ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΙΡΟ (εμένα τα σαλάκια τρέχουν μέχρι σήμερα, χα χα χα :P ) αλλά και η φωτογραφία-φωτεινό όνειρο είναι τέλεια! Να τα χαίρεσαι γλυκειά σουφλέ! :thumb:
 
Σουγλέ η φωτογραφηση σου μας θαμπωσε..!!! Ονειρο φωτεινό...!! :bow2: Όλες οι bibi-bo σου είναι πολύ ομορφες..! Αλλα αυτην την καταμαυρισμενη στο τελος, δεν μας την εχεις συστησει νομίζω..!! :nono:
 
soufle πολύ όμορφες οι bibi-bo και πολύ όμορφα και τα σύνολα φωτεινά όνειρα. Το τρίτο σύνολο ρόμπα-νυχτικό που το φοράει αυτή η πανέμορφη κούκλα δεν το είχα ξαναδεί. Να τα χαίρεσαι.
 
Πίσω
Μπλουζα