Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Amalia34 πάντα με τον καλό σου το λόγο!Σε ευχαριστώ πολύ!Να σαι καλά!

Με χαρά περιμένω να έρθουν τα φορεματάκια να τα βάλει η κουκλίτσα σου και να τα δούμε!Μέχρι τότε θα σου κρατάμε καλή παρέα να μη σκέφτεσαι την αναμονή... ;)

Η καλή φίλη Candy4ever μου χάρισε τα έπιπλα της εξοχής και την υπερευχαριστώ! :thanx2:

Τα τρία κορίτσια τα εγκαινίασαν κιόλας!

picture.php


fraoulitsa πολύ όμορφη η κουκλίτσα σου και πια το έχω πάρει απόφαση πως όλα τα αντέγραψε η el greco από τη matell.Σε ευχαριστώ για το σχόλιο για τη μηχανή.
 
Καλή μου Rapunjel η παρέα σας είναι σίγουρα η καλύτερη για αυτό και δε θα μου κακοφανεί η αναμονή. Ελπίζω μόνο να αξίζει ο κόπος!

Πολύ καλά έκανες και τα εγκαινίασες τα επιπλα κήπου άλλωστε αν δε καθίσουν τώρα να λιαστούν τα κορίτσια πότε θα κάτσουν?
 
Rapunjel μου, εγώ μάλλον δν είχα καταλάβει την έκταση της αντιγραφής. Ειδικά το χρυσό μαγιώ το θεωρούσα πρωτότυπο και μου κακοφάνηκε λίγο, δε σου κρύβω... :(

Ωραίο είναι και το σετ εξοχής, με γεια σου! :D Εγώ όλα αυτά τα αξεσουάρ τώρα με εσάς εδώ αρχίζω να τα προσέχω. Όταν ήμουν μικρή ήταν απαγορευμένα γιατί το σπίτι μας ήταν πολύ μικρό, οπότε δε με απασχόλησαν σοβαρά ποτε. Είχα μόνο κούκλες αρκετές και φορέματα, ούτε καν τη ντουλάπα... :p

Βάζω ένα ακόμα ρούχο α περιόδου. Το έχω ξαναβάλει, αλλά... το είχα φορέσει στην κούκλα ανάποδα, οπότε ας το δούμε και σωστό (είναι πιο γνωστή η γαλάζια του εκδοχή, απεικονίζεται και στα "χαρτάκια"με τις φορεσιές)... :p :p :p

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Amalia34 μου χαίρομαι που κάνουμε καλή παρέα και θα δεις θα αξίζει η αναμονή!Σωστό το σχόλιο σου για τα κορίτσια που κάτσανε στα έπιπλα εξοχής.

fraoulitsa μη στενοχωριέσαι για την αντιγραφή των ρούχων.Όλα αντιγραμμένα είναι. Για τα αξεσουάρ θα συμφωνήσω ότι λόγω οικονομικών δυσκολιών κι εγώ στην παιδική μου ηλικία τα θεωρούσα πολυτέλεια αλλά τώρα βλέπω ότι είναι πάρα πολύ ωραία.Αν βρίσκεις στο δρόμο σου μάζευε τα είναι πολύ όμορφα και δείχνουν ότι η bibi-bo είναι μια ολόκληρη ιστορία και όχι μόνο μία κούκλα!

Το ρουχαλάκι της κούκλας σου είναι πολύ ωραίο και με αυτά τα υφάσματα έχω ένα τυχερούλη της el greco.

Σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια για το σετ εξοχής!

Η Ρόλερ μιλάει στο κινητό της...

picture.php
 
Rapunjel μου, νομίζω πως υπήρχαν και πρωτότυπα ρούχα, απλά τα πιο γνωστά είναι αντιγραφές από Barbie. Όντως τα αξεσουαρ είναι ωραία, αλλά... έχω το ίδιο θέμα με τότε, δν έχω πολύ χώρο και πάλι! Οπότε, αρκούμαι στο να τα βλέπω από εσάς εδώ... :)

Ναι, τον θυμάμαι τον τυχερούλη σου, όντως είναι ίδιος ο χρωματικός συνδυασμός.

Βάζω κι εγώ ένα ρούχο από τα αρκετά παλιά. Η κούκλα που το φοράει είναι λίγο... μυστήριο μιας και είναι λίγο διαφορετική από τις υπόλοιπες που έχω (έχει σαντρέ μαλλί αντί για ξανθό... λίγο διαφορετικό πρόσωπο από τις υπόλοιπες.. δν έχει και κωδικό...)...

picture.php


picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρωτότυπα ρούχα δεν υπήρχαν...Η κούκλα σου είναι πολύ γλυκιά!Να τη χαίρεσαι!

Η bibi-bo μπαλαρίνα για τη λατρεμένη Αναστασία και συνημμένο το ολόσωμο καλτσόν όπως μου το ζήτησε.

Η Ανθισμένη είναι ντυμένη μπαλαρίνα που είναι μία κούκλα πολύ βασανισμένη και που αγαπήθηκε από μένα πολύ!Είναι μία πολύ σημαντική κούκλα μιας και έχει αγαπηθεί πολύ,θαυμαστεί,αμφισβητηθεί και κοροϊδευτεί!Έχει γεννήσει δηλαδή πάθη και μίση... :D

picture.php


Υ.Γ. Για μία ακόμη φορά ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο bibi-bo που μου έστειλε τη στολή της μπαλαρίνας! :thanx2:
 
Ραπουνζέλ μου, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Λογικό είναι να την αγαπάς τόσο αυτή την κούκλα, μιας και την έφτιαξες σχεδόν από την αρχή.. :)

Εγώ νομίζω ότι πρωτότυπα ρούχα υπήρχαν. Μάνι μάνι η στολή της μπαλαρίνας (ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!) που μας δείχνεις είναι ένα από αυτά, όπως και το πρώτο νυφικό. Απλά, τα πιο γνωστά και διαφημισμένα είναι αντιγραφές από Barbie τελικά...

Ξέρεις τι παρατήρησα; Είναι λίγο βλακεία βέβαια, αλλά θα το πω... Το ολόσωμο καλσόν έχει ακριβώς το ίδιο σχέδιο με το βρακάκι της πρώτης περιόδου. (είναι βλακεία, το είπα από την αρχή :p )

Ένα από τα πολύ πρώτα φορέματα, το οποίο υπάρχει και στα πλάγια του ζωγραφιστού κουτιού...

picture.php


Το σετ περιλαμβάνει και χρυσή τσαντούλα -πουγκάκι (την οποία δεν ξέρω πού έχω καταχωνιάσει :( ), πορτοκαλί φουλάρι και χρυσή αλυσίδα ζώνη, τα οποία δεν έχω.. Για να είναι περίπου πλήρες το φόρεμα χρησιμοποίησα τη ζώνη της Ρόλερ.. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa δε θα σχολιάσω το σχόλιο για το ολόσωμο καλτσόν και το βρακάκι... :cry:

Το πρώτο νυφικό θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι αντιγραφή!!!Μοιάζει πολύ ελληνικό!

picture.php


Υ.Γ.Μαγικό το φορεματάκι που μας έβαλες.Πιστεύω ότι το φουλάρι θα το έκανε ακόμη πιο όμορφο!Να το χαίρεσαι!!!

Έχουμε μπαλαρίνα,νύφη βάλε μας και τη νοσοκόμα σου που είναι σπάνια και αυτή να συμπληρωθούν.Σε ευχαριστώ! ;)
 
Ραπουνζέλ μου, είναι και τα δύο πολύ καλοφτιαγμένα, αυτό μετράει! ;)

Όσο για τη νοσοκόμα... Άλλο που δε θέλω!!! Ναι, ναι, έρχεται και η νοσκοκόμα!!! Χθες πήρα και τα πρώτα μου καινούργια ρουχαλάκια Τζον Τζον και ανάμεσα σε αυτά είναι και η στολή του γιατρού. Οπότε... γιατρός και νοσοκόμα ποζάρουν μαζί! :D

Το ρούχο αυτό το αγαπώ πολύ επειδή είναι από τα (πάρα πολύ) λίγα που βρήκα μόνη μου. :)

picture.php


Να βάλω και τη νύφη μου που τη λατρεύω;

picture.php


Έχεις δίκιο για το φουλάρι, το έχω δει σε φωτογραφία (δυστυχώς προέρχεται από την προσωπική συλλογή από κάποιου άλλου και δεν μπορώ να τη βάλω εδώ για να τη δείτε κι εσείς) και είναι πολύ ομορφο σαν σύνολο....
 
bibi-bo

fraoulitsa πολύ ωραίες φωτογραφίες!Ευχαριστώ! ;)

Η μπαλαρίνα.η νύφη,η νοσοκόμα, η σταρ,εννοώ αυτή που είναι πίσω στα κουτιά με το μοβ φόρεμα και το μοβ μπόα,

και η ιππέας είναι για μένα οι καλύτερες φορεσιές της bibi-bo.Όλες οι άλλες έπονται σε φαντασία και ποιότητα!

Ο Τζον Τζον ενώ είχε ωραίες φορεσιές,είχε χάλια,μα χάλια παπούτσια παντοφλέ!

Εξαιρούνται τα αθλητικά του και οι παντόφλες του!

Θέλετε ένα ακόμη γιατρό;

picture.php


Υ.Γ. Ευχαριστώ την πολυαγαπημένη mytinyworld που μου έστειλε αυτή τη στολή του γιατρού! ;)

Η bibi-bo ιππέας!

picture.php


Υ.Γ.Ξέρω το συναίσθημα να βρίσκεις κάτι σπάνιο μόνη σου!Υπέροχο!Με γεια τα νέα ρούχα του Τζον Τζον!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φυσικά και θέλουμε κι αλλο γιατρό! :)

Για τα του Τζον Τζον θα συμφωνήσω! Τα παπούτσια του είναι λίγο... τέλος πάντων! :p Παντοφλες του δεν έχω, αν και έχω τις... πυτζάμες του! :p Πλήρεις, με ρομπίτσα, χιχιχι! :p Επίσης έχω και τη στολή του Τζον Τζον ιππέα (αν και λείπει το πουκάμισο... το έχω αντικατατήσει με πουλόβερ..), αλλά είναι σε πάρα πολύ κακή κατάσταση.. :( Με την πρώτ ευκαιρία θα την επιδιορθώσω και θα τη φωτογραφίσω. :) Από τη Bibi-bo ιππέα έχω μόνο το πουκαμισάκι της.. :(

Στις φορεσιές που λες θα προσέθετα και τη στολή πατινάζ, για κάποιο λόγο μου αρέσει πάρα πολύ κ τον πιερρότο! :)

Οποτε... ας κάνουμε λίγο πατινάζ γι' απόψε! ;)

picture.php
 
Να στε καλα βρε κοριτσια, Fraoulitsa και Rapunjel μου! :flower: :flower: :flower:

Μας εχετε βαλει υπεροχες κουκλες!!! Τις θαυμαζω μια μια!!! :)
 
Θα συμφωνήσω κι εγώ με την Αναστασία Φραουλίτσα και Ραπουνζέλ να συνεχίσετε να βάζετε τόσο υπέροχες φωτογραφίες με την Bibibo, την καμαρώνουμε όλοι!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία και Amalia34 σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και χαίρομαι που σας αρέσουν οι κούκλες!

fraoulitsa και οι υπόλοιπες φορεσιές είναι πολύ ωραίες,και αυτή του πατινάζ και του πιερότου,αλλά έχω μία αδυναμία στις παραπάνω που ανέφερα.

Οι bibi-bo σας ευχαριστούν!!! :D

picture.php
 
Αμαλία και Αναστασία, σας ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για τα καλά σας λόγια!

Ναι rapunjel μου, κατάλαβα τι ελεγες, απλά είπα να προσθέσω κι εγώ τις δικές μου αδυναμίες.. Πολύ όμορφη αυτή η φωτογραφία με τις τρεις Bibi-bo :D

H άλλη μεγάλη αδυναμία μου λοιπόν...

picture.php
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa πολύ πρωτότυπη η στολή του πιερότου και πολύ ωραία η μάσκα!Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και αφού σου άρεσε η προηγούμενη φωτογραφία σου αφιερώνω την επόμενη φωτογραφία... ;)

picture.php
 
Σ' ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση rapunjel μου! :) :) :) Πολύ όμορφη κι αυτή η φωτογραφία, ξεχωρίζω τη μπουλούκα σου, μ' αρέσει πάρα πολύ! :)

Bάζω κι εγώ το δεύτερο ζευγαράκι μου.. Το φόρεμα της Bibi-bo είναι χαρισμένο από το Μακίσιμο ( :( :( :( :( :( ), τον οποίο και ευχαριστώ και το κουστούμι του Τζον Τζον είναι η δεύτερη αγορά μου από το Σάββατο... :p Και τα δύο από τη σειρά Σταρ.. :D

picture.php
 
fraoulitsa τελειο το φορεμα! Απλα δεν υπαρχει!Τι τυχερες που ειστε και μπορειτε και βρισκετε τοσο ομορφα ρουχα! Εγω τα μονα που βρηκα προσφατα ειναι σε ροζ κουτι! Καμμια σχεση με τα δικα σας!!Μηπως εχει καποιος να αναρτησει τη στολη του σκι που την εχω μεγαλο μαραζι και δεν μπορω να βρω ουτε παραπλησια?
 
Υπέροχη με το άσπρο φόρεμα Φραουλίτσα!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

fraoulitsa πολύ όμορφη φωτογραφία!Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους αυτούς τους ανθρώπους που δίνουν σε ένα κόσμο που νοιάζεται μόνο να πάρει...

Η μπουλούκα τελικά καίει καρδιές. ;)

veloudir κάποια ρούχα εγώ τα έχω από τα παιδικά μου χρόνια και κάποια άλλα μου τα χαρίσανε.Να βρω εδώ που είμαι είναι πολύ δύσκολο!

Τη στολή του σκι δεν την έχω αλλά προσπάθησα να φτιάξω κάποια παρόμοια και στην αφιερώνω veloudir μου!

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα