Blackstar (1981)

Ακριβώς γι'αυτό μιλάω!!! Χα, χα, δεν χρειάζεται να ποστάρω φότο τα κάνει όλα ο φίλος stayros!!!

Φίλε deathshadow στο return to sagar μιλάμε; Πολύ cool forum!!!
 
Theophilos είπε:
Ακριβώς γι'αυτό μιλάω!!! Χα, χα, δεν χρειάζεται να ποστάρω φότο τα κάνει όλα ο φίλος stayros!!!
Παντως ενα-δυο φωτο οταν με το καλο το

παραλαβεις θα θελαμε να δουμε.

Γιατι οπως και να το κανουμε αλλιως

ειναι να το βλεπεις live και αλλιως

απο μια εικονα στο internet! :)

Νομιζω οτι θα συμφωνησουν και

οι υπολοιποι Blackstar fan με αυτη την προταση!!! ;)
 
Theophilos είπε:
Ακριβώς γι'αυτό μιλάω!!! Χα, χα, δεν χρειάζεται να ποστάρω φότο τα κάνει όλα ο φίλος stayros!!!Φίλε deathshadow στο return to sagar μιλάμε; Πολύ cool forum!!!
That's right! :thumbup:

@stayros Συμφωνουμε! Συμφωνουμε!
 
Εννοείται ότι θα ανεβάσω φώτο, τι, έτσι θα σας άφηνα;

Σκέφτομαι να το σκανάρω και να το ανεβάσω για όλους, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει πρόβλημα από τους admins...
 
Theophilos είπε:
Εννοείται ότι θα ανεβάσω φώτο, τι, έτσι θα σας άφηνα;Σκέφτομαι να το σκανάρω και να το ανεβάσω για όλους, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει πρόβλημα από τους admins...
Το σκαναρεις αλλα ανεβαζεις μονο ενα-δυο σελιδες ενδεικτικα. :)

Υπαρχει θεματακι με τα πνευματικα δικαιωματα! ;)
 
Καλημέρα μάγκες! Οκ 1-2 σελίδες, αφού υπάρχει θέμα.

Wheeled warrior η filmation και εμείς οι fans χρωστάμε πολλά στον Robert Lamb!!!

ανα γεια σου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
evilvsevil.jpgΠολύ καλό, ε;

Υπομονή μέχρι να μου έρθει το Lug comic!!!
 
Προσπαθησα να βρω καποιες πληροφοριες για την Ελληνικη προσπαθεια, οπου το κωμικ δινοταν με καποιες φιγουρες, αλλα δεν καταφερα να βρω το παραμικρο. Ως φιλος της σειρας, ειμαι πολυ περιεργος για το πως πραγματοποιηθηκε το εγχειρημα αυτο, καθως και αν υπηρχαν σχεδια για συνεχειες κτλ. Το εχω ανεβασει στο tinpic για οποιον μπορει να προσπαθησει να βρει κατι και αυτος.

m7urn4.jpg


Υγ. Τοσα χρονια σαρωνω το διαδικτυο και τωρα βγηκα ισως καποιες πληροφοριες! Καποιος Κωστας Τζεβελεκος ηταν σχεδιογραφος στο περιοδικο Βαβελ πισω στο 1984. Τα σχεδια συμφωνα με το παρακατω ιστολογιο μοιαζουν, και ο γραφικος χαρακτηρας ειναι ολοιδιος! επιτελους λιγο φως στη στοα!

http://historyofcomics.blogspot.gr/search/label/%CE%9A%CE%A9%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%20%CE%A4%CE%96%CE%95%CE%92%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%9A%CE%9F%CE%A3

m7urn4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα σε ολους! Εχω πολυ καλα νεα περι του δημιουργου. Επειτα απο τοσα χρονια αναζητησης, τελικα βρηκα τον κυριο Κωστα Τζεβελεκο! ειναι προθυμος να απαντησει ερωτησεις και αποριες πανω στο εργο του στη σειρα παιχνιδιων. Σε περιπτωση που καποιος θα ηθελε να ρωτησει κατι η εχει καποια απορια, μην διστασει να επικοινωνησει ειτε μεσω του παρων νηματος, ειτε στη κοινοτητα του φορουμ για τον Blackstar παρακατω:

http://www.retromaniax.gr/vb/group.php?gmid=248&do=discuss#gmessage248
 
@Getta Nice find!

Πανω δεξια στο link του group που εφτιαξε ο Getta υπαρχει ενα dropdown που λεει Group Tools. Απο εκει μπορειτε να γινεται μελη του συγκεκριμενου Group.

Ειναι καλη ιδεα να χρησιμοποιουμε τα Groups σε τετοιες φασεις
 
Αυτα ειναι! :headbang:

Μπραβο Getta...Συγχαρητηρια!!!!! :thumbup: :thumbup:

Επιτελους θα λυθουν αποριες χρονων..... :d@redevil :D @redevil:d@redevil
 
Καλή χρονιά παιδιά!! Συγγνώμη που άργησα, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ... Ορίστε λοιπόν οι δύο πρώτες σελίδες από το blackstar comic της lug!!!

20130105184634192_0002.jpg

20130105184634192_0001.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστω πολυ Theophilos! Μακαρι να μπορεσουμε να βρουμε περισσοτερες πληροφοριες και απο την Γαλλικη προσπαθεια για συνεχεια της σειρας.
 
Getta έχω όλα τα comic από blackstar, αλλά δυστυχώς δεν επιτρέπεται να τα ανεβάσω... Μπορείς όμως να εγγραφείς στο planet sagar yahoo group, όπου οι fans έχουν ανεβάσει τα γαλλικά comics, εγώ έχω ανεβάσει εκεί και το ελληνικό blackstar comic.
 
Theophilos είπε:
Getta έχω όλα τα comic από blackstar, αλλά δυστυχώς δεν επιτρέπεται να τα ανεβάσω... Μπορείς όμως να εγγραφείς στο planet sagar yahoo group, όπου οι fans έχουν ανεβάσει τα γαλλικά comics, εγώ έχω ανεβάσει εκεί και το ελληνικό blackstar comic.
ωραίος! υπάρχουν και άλλες σελίδες εκτός αυτών που έχεις βάλει?
 
Ναι, έχουν ανεβάσει σχεδόν όλα τα comic ολοκληρωμένα κανονικά.

Αυτές οι σελίδες είναι από την δική μου αυθεντική κόπια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Theophilos είπε:
Συγγνώμη που άργησα, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ...
Συγχωρεμενος,συγχωρεμενος... :p

Αν και κανονικα θα επρεπε να επιβληθει τιμωρια που αργησες....:mad:

Αντε καλοριζικο και καλο διαβασμα!!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν εχει να κανει αποκλειστικα μονο με blackstar αλλα γενικοτερα με ολη την οικογενεια της filmation! οποτε μετα απο αρκετα χρονια που την αγορασα κ την ειχα στην θηκη της επιτελους την κορνιζαρα!!

DSC00716.jpg
 
Lou Scheimer...Σε αυτο τον ανθρωπο χρωσταμε παρα πολλες παιδικες αναμνησεις!!!
 
Πίσω
Μπλουζα