** Call of Duty ** Official Thread

Πωλησεις Νοεμβριου

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 (360) |Nov-09| 4.20M CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 (PS3) |Nov-09| 1.87M
Εσπασε το ρεκορ του Halo3 (3.3Μ) για πωλησεις πρωτου μηνα.

Βρηκε κανεις τις αντιστοιχες στα PC?

Το πιο επιτυχημενο COD απο οτι φαινεται.

BTW παρολη τη κριση φετος ηταν ο δευτερος πιο επιτυχημενος Νοεμβρης στην console history (πρωτος αυτος του 2008 )
 
Wally είπε:
Πωλησεις Νοεμβριου


Εσπασε το ρεκορ του Halo3 (3.3Μ) για πωλησεις πρωτου μηνα.

Βρηκε κανεις τις αντιστοιχες στα PC?

Το πιο επιτυχημενο COD απο οτι φαινεται.

BTW παρολη τη κριση φετος ηταν ο δευτερος πιο επιτυχημενος Νοεμβρης στην console history (πρωτος αυτος του 2008 )
Το έσπασε σε καθαρούς αριθμούς αλλά θα πρέπει να αναλογιστούμε οτι το ρεκόρ έγινε σε 3πλασια τουλάχιστον βάση χρηστών...

Οπότε το Halo παραμένει ο βασιλιάς ;)
 
Το ακομα πιο παραξενο ειναι οτι το Uncharted2 δεν βρισκεται πουθενα στο Top10
 
Μιας και μιλησες για το Uncharted2 - επισης εντυπωσιακο ειναι το οτι οι πωλησεις της Nintendo ειναι υπερδιπλασιες ολων των υπολοιπων εταιρειων μαζι.
 
Αλλα εχουν πεσει στο μισο. Σχεδον καταποντιστηκαν σε σχεση με περσι. Αν δεις και το software chart δεν πουλησε τα αναμενομενα .

Το συνολικο αθροισμα ολων των Wii Top10 πωλησεων δεν πιανουν το COD MW2 του 360.
 
Αλλα εχουν πεσει στο μισο. Σχεδον καταποντιστηκαν σε σχεση με περσι.
Τα ιδια μου ελεγες με παθος και περσι - αλλα δεν φανηκε να αλλαζει το status της γενιας αυτης.
 
Βρε τι να λέει.

Θέλω δεύτερο Wii και από παλιά παρτίδα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα. Από καινούργια υπάρχουν μερικά αλλά και αυτά εξαντλούνται με "ανησυχητικό" ρυθμό.

Να επιστρέψουμε on topic.

Modern warfare = Modern failfare. Epic fail. Μούφα ολκής.

Είμαι απόλυτα πορωμένος με FPS και στα παιχνίδια πια δεν συγχωρώ τίποτε. Καλό το HALO III, μια χαρά το ODST αλλά το Modern epicfail ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Και ναι, το είδα και σε pc και σε 360.

Oh well, back to "Shake dimension" I guess....
 
Επαιξα στο 360 το MODERN WARFARE 2, το παιχνιδι μου αρεσε πολυ,φοβερα γραφικα!
 
Το MW2 έχει εντυπωσιακή αλλά μικρή campaign, ένα αδικημένο Special Ops(μπορείς να παίξεις μόνο με φίλους και τοπικά) και ένα multiplayer που αν και σε εθίζει, έχει προβλήματα και γέμισε με κόπανους που κάνουν boosting. Με προτρέπουν να παίξω μόνο Search & Destroy, αλλά έτσι όπως είναι τώρα το παιχνίδι και μετά από 1 Prestige που έχω κάνει, δεν μπορώ να το παίξω σοβαρά και καθημερινά πλέον. Παίζουμε Spec ops σε split screen που και που με τον κολλητό μου. Καλό αλλά θέλει update επειγόντως για να αντέξει όσο το πρώτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχοντας παίξει όλα τα COD, αυτό το οποίο απόλαυσα πιο πολύ απ' όλα - παίζω σχεδόν κάθε μέρα ακόμα και σήμερα multiplayer - είναι το COD2.
 
Το πιό αξιόλογο mode του MW2 ειναι imho το Hard Core, οπου αναγκαστικά παίζεις με τακτική
 
Ας ρίξω ένα resurrect ενόψει black ops... :cool:

Shadow, αν με λαμβάνεις( :p ), βρήκα και το fleece του Ghost αλλά είναι sold out... Πως θα πουλήσω παπάτζα τώρα; :(
 
Έπαιξε κανείς Black Ops; Το έχω ήδη απο χτές και φαίνεται βελτιωμένο σαν παιχνίδι αλλά έχει κάποια θέματα στον οπτικοακουστικό τομέα. Το έχω σε 360 και το είδα και σε PS3 φίλου (το πήραμε μαζί) και δυστυχώς στο μηχάνημα της Sony (ακούγονται και για το PC παράπονα) το παιχνίδι υποφέρει από freezes και stuttering, όταν έχει πρόσβαση σε δίκτυο. Μιλάμε ότι παγώνει ακόμα και το εισαγωγικό video με το σήμα της Τreyarch. Στο 360 παρατήρησα μια υποτονικότητα στον ήχο και failures στο Theater mode (δεν μπορούσε να σου κατεβάσει αυτό που έκανες upload). Σε γενικές γραμμές φαίνεται μια τεχνικά προβληματική κυκλοφορία, μόνο σε 360 είναι enjoyable αυτή την στιγμή. Όποιος έχει info για καλή λειτουργία σε PS3 ή επίλυση προβλημάτων θα τον παρακαλούσα να με πληροφορήσει για να μπορέσει ο φίλος μου να το ευχαριστηθεί.
 
Επαιξα λιγο την Κουβα εχτες. Καλο φαινεται (για Treyard) αλλα πολυ scripted A.I ρε παιδι μου. Ισως να βελτιωνεται παρακατω...

Τα γραφικα δεν ηταν κατι το φοβερο. Ουτε με απογοητευσαν τρελα αλλα ουτε με εντυπωσιασαν.Χλιαρη κατασταση.
 
Τι περιμένετε από Treyarch.... και στο world at war τίγκα στα bugs ήταν... ώσπου να διορθωθούν όλα τα bugs (στην pc έκδοση τουλάχιστον που έπαιζα) είχε βγει το mw2.

Infinity και πάλι Infinity...
 
Δεν έχω αγγίξει το Campaign καθόλου, LOL. Οργανωθείτε ρεμάλια να παίξουμε Zombies coop.
 
Έχω ξεκινήσει την campaign από χτες που παρέλαβα την Geforce 580.

Μέχρι στιγμής κανένα παράπονο. Σε 2560 Χ 1440 που παίζω δεν έχω δει πρόβλημα, αν και η κάρτα μου είναι ολόφρεσκια και με τους drivers σε βρεφικό στάδιο.

On-line δεν παίζω ποτέ και ούτε θα παίξω, οπότε δεν μπορώ να πω για stuttering και λοιπά, σε campaign όλα πάνε φαρσί.

Το παιχνίδι μου αρέσει αρκετά, αλλά είναι FPS, τι καινοτομία μπορεί να περιμένει κανείς πια;
 
το είδατε αυτό ;

Παιχνίδι στύλ "Commando", το "Zork", και πολλά άλλα στο αρχικό μενού του παιχνιδιού! :D
 
Εγώ έπαψα να παίρνω CoD, μετά το World At War. Αυτή η λογική των map packs που τα πληρώνεις 10?, με βρίσκει αντίθετο. Που είναι η παλιά καλή εποχή που κατέβαζαμε maps με τη σέσουλα.
 
Το World at war δεν μου άρεσε καθόλου.

Βέβαια μιλάει κάποιος που λάτρεψε το νέο medal of honor.......
 
Πίσω
Μπλουζα