** Call of Duty ** Official Thread

Μα πως αλλιως θα παρουν τα μυαλα σου αερα? :D

Ρε τεμπεληδες,εκανε κανεις αιτηση για το Beta τελικα???
 
Η συμμετοχη στο COD5 beta του GRM ηταν παροιμειωδης!!

Ουτε ενα λαμογιo δεν εκανε αιτηση. :D

Τεσπα,μου ηρθε το κλειδι,κατεβαζω τωρα και εντυπωσεις το βραδυ
 
Αναμενόμενο.

Εδώ ασχολούμαστε μόνο με σοβαρά μηχανήματα.
 
picture.php
 
ΡΕ δεν προλαβαίνουμε... Γιατί δεν μας στέλνεις εσύ απευθείας μερικούς κωδικούς... μην είσαι μοναχοφάης... :D
 
Οι πρωτες εντυπωσες μου (αργησε να κατεβει,2 το πρωι οποτε δεν την παλευα για παραπανω απο 2 matches)

Ουσιαστικα COD 4.5

Ιδιο GUI,ιδιο lobby functionality,ιδια γραφικων.Καλη φαση μιας και ειναι δοκιμασμενες λυσεις.

Τεχνικα:

*Δεν βρηκα καθολου lag παρολο που ειναι Beta.

*Τα γραφικα ειναι ωραιοτατα(μου φαινεται οτι ειναι υψηλοτερης αναλυσης απο του COD4 - καθαρο 720p ισως) αλλα αρτιστικα ειναι διαφορετικα-ειναι πιο "ζωγραφιστα".

Gameplay:

*Καλη η φαση τα σκυλια,τα τανκς και ο διαμελισμος των αντιπαλων.

*Οι πιστες εχουν πιο πολλα spots για καμπερωμα απο οτι το 4 και ειναι και πιο μεγαλες.

*Τα οπλα θελουν τα τριμαρισματακια τους (μερικα φαινονται πιο δυνατα και ακριβη απο τα συγχρονα και άλλα ειναι για το γαμο του Καραγκιοζη - γενικα με χαλαει οτι δεν παιρνουν πολλες σφαιρες) - αλλα γι αυτο ειναι οι betas.

*Οι φωνες και οι σκιες κανουν αρκετα εφιαλτικο το πεδιο της μαχης...

Αν και φοβομουν την Treyard...με μια πρωτη ματια Thumbs UP!!!
 
Παρουσίαση μας έκανες... THANX :thanx2:

:shake: ...κωδικό στο pm box μου δεν είδα ακόμη. :precry: Ω, χαίρε μεγάλε και τρανέ admin ηγέτη του gaming και... :sweet_kiss:
 
Που να τις βρω?Ακομα και ο τεμπελης ο αδερφος μου εμεινε απ οξω... :)

Δεν ειναι τιποτα...θα προπονηθω κανα μηνακι στο Beta και οταν βγει το κανονικο release θα σας λιωσω...χαχαχαχαχαχα
 
Λοιπον μετα απο καμποσες μερες και αρκετη ενασχοληση (αποκλειστικη θα ελεγα) με το beta του COD5 στο 360 φοβαμαι οτι το ρητο "Δεν ειναι I.W,δεν ειναι καλο" ισχυει.

Με τα παντα δανεισμενα τεχνολογικα απο το 4 δεν μπορω να καταλαβω τα τοσα λαθη.

Οι πιστες δεν μπορουν να συγκριθουν με τις αντιστοιχες της beta του COD4.

Το respawning ειναι αδικο και τυχαιο.

Τα,δανεισμενα απο το Prypiat level του Cod4, σκυλια μετα απο λιγο κουραζουν και αν λαβεις υποψη το ποση ωρα ειναι μεσα στη πιστα,τελικα εξοργιζουν.

Οι χειροβομβιδες δεν κανουν την ζημια που πρεπει.Πρεπει να κατσεις επανω για να σκοτωθεις.

Οι πιστες εχουν πολλες καβατζες και χαιρονται τα καμπερια και εσυ δεν ξερεις απο που σου ηρθε.

Αλλα το φρικτο προβλημα ειναι στα οπλα που παρολα τα tweaks που κανουν καθημερινα, τα πραγματα ειναι δραμα.

Δεν μπορει στα bolt-action που θελουν οπλισμα, να πρεπει να ριξεις 3-4 στον αντιπαλο για να πεθανει!Βαρας μια και μεχρι να οπλισεις σε εχει κανει σουρωτηρι.

Τα σεμι-αυτοματα δεν σκοτωνουν πανω απο 5 μετρα ουτε κουνουπι.

Στα καμπεροντουφεκα οταν δεν εισαι σε breathless mode,κουνανε λες και εχεις Παρκινσον!Ελεος στρατιωτης θεωρητικα τα κραταει.

Αφου εχουμε αρχισει τα μαχαιρωματα λες και παιζουμε SoulCalibur :D ...

Τα πραγματα ειναι καλυτερα στο Hardcore...

Τεσπα φοβαμαι οτι για να δουμε multi στα επιπεδα του Cod2(η καλυτερη υλοποιηση τουφεκιου) και του Cod4 θα πρεπει να περιμενουμε το 6...
 
H πρωτη viral γευση απο το "6αρι"

Μου μυριζει terrorist hunting...

Παντως εχω να πω οτι μετα τα απανωτα updates το CoD5 εχει βελτιωθει πολυ.Ξαναρχισα το campaign μαλιστα.Αρκετα επικο, σε βαζει στο πολεμικο κλιμα αλλα καποια ψιλοπροβληματακια παραμενουν (ενιοτε εχθροι λαχανακια Βρυξελλων, σκοτωνεις συμπολεμιστη και δεν συμβαινει τιποτα κτλ)

Η απορια μου γιατι δεν συμπεριλαμβανουν ποτε τη Μαχη της Κρητης, το ΒορειοΗπειρωτικο Επος και λοιπες Ελληνικες ηρωικες στιγμες του Β Παγκοσμιου, δεν νομιζω να απαντηθει ποτε. Βαρεθηκα να πολεμω σε δευτεροκλασατα Πολωνικα μετωπα!
 
Καλά εντάξει. Ούτε οι ταινίες matrix δεν είχαν τέτοια teaser.
 
Wally είπε:
Η απορια μου γιατι δεν συμπεριλαμβανουν ποτε τη Μαχη της Κρητης, το ΒορειοΗπειρωτικο Επος και λοιπες Ελληνικες ηρωικες στιγμες του Β Παγκοσμιου, δεν νομιζω να απαντηθει ποτε. Βαρεθηκα να πολεμω σε δευτεροκλασατα Πολωνικα μετωπα!
Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κοινό που να γνωρίζει ή να ενδιαφέρεται για αυτό. Αν δούμε τα Αμερικανικά παιχνίδια και ταινίες, ο πόλεμος πολεμήθηκε και κερδήθηκε αποκλειστικά από τους Αμερικάνους. :p (άντε να βάλλουν και κανέναν Άγγλο για την "περίεργη" προφορά)
 
Teaser

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4sf9CQTizxk]YouTube - Modern Warfare 2 Gameplay Reveal Trailer

Στις 24 θα εχουμε αποκαλυψεις!
 
Στις 24 τουτουνού; Μιλάς για πρεμιέρα; Τελικά το προηγούμενο warfare μ'αρεσε! Το είχα παρεξηγήσει όντας προκατειλλημένος από τη θεματολογία των προηγούμενων CODs! Επρεπε να το'χα κρίνει αφου είχα χωθεί στο ψητό κι όχι τσιμπώντας τις πέτσες του. ;)
 
Το CoD4 τα έσπαγε, τα έψηνε, τα έλιωνε, ήταν κορυφή, ήταν από ΤΑ Καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει στην ζωή μου... ελπίζω το MW2 να είναι καλύτερο για να λιώσουμε ξανά και ξανά και ξανά...
 
Φατε eyes fish

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=V4PMRFkx07g]YouTube - Modern Warfare 2 Multiplayer Gameplay Uncut: Flag Runner (Official HD)
 
Πίσω
Μπλουζα