CAMEO εμφανίσεις ηθοποιών

CAMEO εμφανιση της Κατερινας Χελμη στην ταινια "Η Mεσογειος φλεγεται",εμφανιζεται στο χορο,εχει μια μικρη ατακα στα γερμανικα και στη συνεχεια χορευει με το Γερμανο Κουρτ(Τελης Ζωτος)

attachment.php
attachment.php


mesogfleget,xelmi.JPG

mesog,xelmi.JPG
 
Προς το τελος της ταινιας Μια του κλεφτη, οταν ο Δημητρης Χορν πηγαινει στο Σεβαστακη για να αγορασει τα γαμπριατικα λουστρινια του, υπαλληλος του καταστηματος ειναι ο Θανασης Βεγγος.
 
bambinella 100 είπε:
Προς το τελος της ταινιας Μια του κλεφτη, οταν ο Δημητρης Χορν πηγαινει στο Σεβαστακη για να αγορασει τα γαμπριατικα λουστρινια του, υπαλληλος του καταστηματος ειναι ο Θανασης Βεγγος.
ευχαριστουμε ΒΒ!

Του ετυχε δυσκολη πελατισσα του Θαναση ενω οι υπολοιποι συναδελφοι του σταθηκαν πιο τυχεροι..Απορω πώς κρατηθηκε και δεν ειπε καμμια ατακα,το βλεμμα και οι εκφρασεις του ομως τα λενε ολα

attachment.php
attachment.php
attachment.php


veggos1.JPG

veggos2.JPG

veggos4.JPG
 
Στην ταινία ''Η κάλπικη λίρα'' μπορεί να θεωρηθεί cameo εμφάνιση της Ταυγέτη εκεί που μαθαίνει ότι πέθανε ο Λαυρέντης Διανέλος;
 
Στο όχι κύριε Τζόνσον ​(1965), κάνει μια εμφάνιση δευτερολέπτων ο Κώστας Βουτσάς σαν οδηγός αυτοκινήτου, που παραλίγο να τρακάρει με τον πρωταγωνιστή...
 
παιδια σας ευχαριστουμε και τους δυο

Χριστινα δεν ξερω αν θεωρειται ΚΑΜΕΟ η εμφανιση της Ταϋγετης αφου συμμετεχει σε σπονδυλωτη ταινια,προσθετω παντως δυο στιγμιοτυπα

attachment.php
klp.JPG

RIO ετοιμα τα στιγμιοτυπα με τη συντομη εμφανιση του Κωστα Βουτσα στην ταινια "Οχι κυριε Τζονσον",το μοναδικο πραγμα που λεει ειναι "Να" τη στιγμη που μουτζωνει το Νικο Ριζο(οδηγος ταξι)

attachment.php
attachment.php


kalpik.JPG

oxikirtzon.JPG

oxikirtzo.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CAMEO εμφανιση του Αλεκου Ζαρταλουδη στην ταινια "Η Ρενα ειναι οφσάιντ",δειτε και τις ατακες του στο παρακατω βιντεο στα 00:48λεπτα

στη αρχη λεει παινευτικα σχολια για εναν παικτη της ομαδας του:"μπραβο αγορι μου,μπραβο λεβεντη μου","μπραβο παιδι μου,μπραβο ηρωα,μπραβο Καραΐσκακη","μπραβο λεονταρι μου"

αλλά λιγο αργοτερα τον "στολιζει" κανονικα:"ου να μου χαθεις κρεας","δε φταις εσυ παλιοπαιδο,φταιμε εμεις που σε βαζουμε στην ομαδα","αλητη,χαραμοφαη,ανικανε"

και ξανα απ την αρχη παινεμα και "στολισμα"

attachment.php


[video=youtube;D-JZwOYCesg]

rz.JPG
 
Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε (δεν ξέρω αν "πιάνεται" κιόλας, γιατί το όνομά του αναφέρεται στους τίτλους...) - η εμφάνιση του Στάθη Ψάλτη στις Φανταρίνες, ως εκπαιδευτής (μα, τι γέλιο που είχα ρίξει! :D )
 
D@redevil είπε:
Δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε (δεν ξέρω αν "πιάνεται" κιόλας, γιατί το όνομά του αναφέρεται στους τίτλους...) - η εμφάνιση του Στάθη Ψάλτη στις Φανταρίνες, ως εκπαιδευτής (μα, τι γέλιο που είχα ρίξει! :D )


Μαριανα δεν ξερω αν θεωρειται ΚΑΜΕΟ η εμφανιση του Σταθη Ψαλτη στην ταινια "Οι φανταρινες",παντως στο παρον θρεντ αναφερθηκαν κι αλλοι ηθοποιοι που το ονομα τους εμφανιζεται στους τιτλους και ειχαν συντομη εμφανιση με ή χωρις ατακα

attachment.php
υπαρχει και βιντεο με τη σκηνη αυτη

psaltis,oifadarines.JPG
 
Ο Νικος Σταυριδης κανει μια συντομη εμφανιση(με μικρη ατακα) στην ταινια "Υιε μου υιε μου",εχει το ρολο του Τρυφωνα,του χαμενου συζυγου της Μαρικας Κρεββατα που επιστρεφει στο σπιτι του μετα απο παρα πολλα χρονια

attachment.php
attachment.php


stavridtrifonasyiemeim.JPG

stavr.JPG
 
Συντομη εμφανιση του Αντρεα Μπαρκουλη στην ταινια "Ενας Βεγγος για ολες τις δουλειες" στο ρολο του αφηγητη

attachment.php


barkoulis,1veggosgiaolesdoulies.JPG
 
ΚΑΜΕΟ εμφανιση του Γιωργου Λουκακη στην ταινια "Κακος,ψυχρος κι αναποδος",ο Κωστας Χατζηχρηστος μαζι με τους υπολοιπους συγχωριανους του υποτιθεται οτι βλεπουν μια ταινια με πρωταγωνιστη το "διδυμο" αδερφο του.Στην πραγματικοτητα βλεπουν ενα αποσπασμα της ταινιας "Η Αθηνα μετα τα μεσανυχτα" που εχει τιτλο"ο κατηγορουμενος"

attachment.php
attachment.php


attachment.php


kps.JPG

kps1.JPG

kpsxr.JPG
 
Στην ταινια "Πεθαμενο λικερ" τα παιδια πηγαινουν στον κινηματογραφοpe.JPG και βλεπουν την ταινια "Ο Θυμιος τα 'κανε θαλασσα",εχουμε τις ακολουθες ΚΑΜΕΟ εμφανισεις ηθοποιων:

Αλεκα Στρατηγου

attachment.php


Κωστας Χατζηχρηστος και Νικος Φερμας

attachment.php


Βουλα Χαριλαου


attachment.php


pe,alekstratigou.JPG

pe,fermasxatzixr.JPG

pe,xarilaouvoula.JPG
 
Συντομη εμφανιση του Δημητρη Κουκη στην ταινια "Η Χιονατη και τα 7 γεροντοπαλικαρα",ρολος του αφηγητη

attachment.php


koukisxion7.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινια "Η αγνωστος" εχουμε ΚΑΜΕΟ εμφανιση του Νικου Φερμα,ειναι ο μπαρμαν του νυχτερινου μαγαζιου "μαυρος γατος"

attachment.php


Στην ταινια "Το πιο λαμπρο μπουζουκι" η Ξενια Καλογεροπουλου υποτιθεται οτι παρακολουθει μια "ταινια" με πρωταγωνιστη το Γιωργο Καρταλη(Κωστας Βουτσας)εκει βλεπουμε να εχουν συντομη εμφανιση οι ηθοποιοι:

Γιωργος Γρηγοριου (μικρη ατακα στην υποτιθεμενη "ταινια")

attachment.php


Ρενα Πασχαλιδου

attachment.php
attachment.php


agn.JPG

grig.JPG

tpiolabr.JPG

tpio.JPG
 
Ο Αλεκος Ζαρταλουδης κανει ενα συντομο περασμα απ την ταινια "Ενα αγορι αλλιωτικο απ' τ' αλλα",ειναι οδηγος αυτοκινητου που ενοχλειται απ τις φωνες του Πετρου Σοφιανου(Γιαννης Γκιωνακης) και της Νταιζη Δημητριου,της "αρραβωνιαστικιας" του που μαλωνουν για το ποιος απ τους δυο θα οδηγησει το αυτοκινητο

attachment.php
attachment.php


1a1.JPG

1a2.JPG
 
Συντομη εμφανιση της Δημητρας Σερεμετη στην ταινια "Η κυρια του κυριου",ειναι η γραμματεας του Χρηστου Τσαγανεα.Εχει 2-3 ατακες

attachment.php


ΚΑΜΕΟ εμφανιση του Περικλη Χριστοφοριδη στην ταινια "Η αδελφη μου θελει ξυλο",τον βλεπουμε κι αυτον ως θεατη στον κινηματογραφο(στο τελος της ταινιας),γυριζει οταν τον πετυχαινει το περιβλημα του πασατεμπου που μολις εφαγε ο Γιαννης Γκιωνακης.Δεν εχει καμμια ατακα

attachment.php


ki.JPG

adlfxilo.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Γιωργος Λουκακης κανει μια συντομη εμφανιση στην ταινια "Πονεσα πολυ για σενα",ειναι ο συμπρωταγωνιστης της Αντζελας Ζηλεια στη θεατρικη παρασταση που ανεβαζει ο θιασος που συμμετεχουν

attachment.php
attachment.php


pon00.JPG

pon0000.JPG
 
ΚΑΜΕΟ εμφανιση της Τζενης Ρουσσεα στην ταινια "Το κοριτσι του λουνα παρκ",ο Αλεκος(Δημητρης Παπαμιχαηλ) θυμαται ευχαριστες και δυσαρεστες στιγμες(πώς εγινε το ατυχημα)με τη γυναικα του που σκοτωθηκε,δεν εχει καμμια ατακα

attachment.php
attachment.php


tzenirousseakoritslounpark.JPG

tz.JPG
 
Η εμφάνιση της Δήμητρας Σερεμέτη (έχει λίγα λόγια) στην ταινία ''Το ανθρωπάκι'' ως πελάτισα του καταστήματος του Ευτύχιου Κοπέογλου (Κώστας Βουτσάς), θεωρείται cameo;
 
Πίσω
Μπλουζα