Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γιατί να μου έχει χαλάσει το βίντεο?

Στο ρετρο stuff που περιέχουν οι κασσέτες με καρτούν των 80's, έχει και κάτι απο candy...

Το ξέρατε πως έχει βγεί και ταινία, η οποιά είναι υπερσπάνια?
 
theoritikos ουσιαστικά στους ιαπωνικούς κινηματογράφους βγήκε ένα compilation της σειράς κιν. σχεδίων του 1976, κάπου εκεί γύρω στα 1979-80 (τώρα αν η ποιότητα του anime ήτανε καλύτερη σε σύγκριση με την σειρά, όπως έγινε και με το Macross do you remember love, δεν ξέρω γιατί δεν την έχω δει), επίσης βγήκε σε oav (οriginal animation video) κατευθείαν για το βίντεο μια τηλαιταινία γύρω στα 1991-2 με την candy.
 
Ομολογώ πως δεν το ήξερα theoritikos.Αλλά ο Dominion που τα παρακολουθεί, φροντίζει να μας ενημερώνει... :)
 
Μεγάλη συγκίνηση με πιάνει όταν θυμάμαι αυτή τη σειρά!

Δεν είχα μεγάλη πείρα από παρόμοια κινούμενα σχέδια και έμεινα άναυδος όταν είδα να πραγματεύεται έννοιες όπως ο θάνατος!Η μικρή Κάντυ από ένα μικρό "αγριοκόριτσο" στο ορφανοτροφείο, μεταμορφώνεται σιγά - σιγά σε δεσποινίδα καταφέρνοντας να αγγίζει διακριτικά και να αποκαλύπτει τα πιο αγαθά των συναισθημάτων μας! Η χαρά και η λύπη αναμετρούνται σε ένα αγώνα δρόμου , που στον τερματισμό δεν μπορείς να καταλάβεις μπρος τα πού θα γείρει η πλάστιγγα! Τίποτα δε θα είναι όπως πριν! Κανένας δεν θα βγει αλώβητος.Αποσβολωμένοι παρακολουθούμε την ροή προς την τελική κάθαρση!

candyur9.png


candyur9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πιο σπουδαίο από όλα σε αυτή τη σειρά τελικά, είναι ότι κατάφερε να συγκινήσει τις καρδιές ανθρώπων ανεξαρτήτου φύλου και ηλικίας...(respect Turrican :thumbup: ).
 
Μηπως ειδε κανεις χτες το πρωι στο πρωινο του ALPHA ειχε καλεσμενους παρουσιαστες και μεταγλωτιστες κινουμενων σχεδιων απο τα 80ς οπου καναν μια ωραια κουβεντουλα γυρω απο τα 80ς (στρουμφακια-candy) τις τωρινες μεταγλωτισεις :animangry: και διαφορα αλλα.Απο αυτους που προλαβα να δω ηταν μια ηθοποιος που εκανε την φωνη της CANDY και τον παρουσιαστη Αργυρη Παυλιδη.
 
Wally, candy και λοιποί fans. Ανακάλυψα κάτι που θα σας αρέσει πάρα πολύ: 2 αυθεντικές κασέτες vhs candy-candy με την παλιά μεταγλώττιση σε άριστη κατάσταση, στο γνωστό κατάστημα memos στην Πατησίων στην τιμή των 9€ η μία!!!

Το κατάστημα είναι λίγο πριν από το κτήριο που ήταν κάποτε το ΜΙΝΙΟΝ. Το κακό είναι πως έχουν από δύο μόνο αντίτυπα την κάθε κασέτα, οπότε όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!!!
 
Δυστυχώς theoritikos δεν μένω Αθήνα.:sob: Όπως και να'χει όμως, σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία. :thumbup: Wally αν προλάβεις να την πάρεις, σου δίνω τα διπλά να μου την στείλεις.Ψήνεσαι; :help:
 
Την Τριτη το απογευμα θα περασω..μακαρι να τις βρω και να στις στειλω δωρακι ;)
 
Εννοείται ότι δεν πρόκειται να το δεχτώ ως δώρο, νιώθω όμως ήδη ευγνωμοσύνη για την καλή σου πρόθεση.Wally respect!!! :worship: :worship:
 
αμα τα βρω,ΜΟΝΟ ως δωρο θα ταξιδεψουν βορεια... ;)
 
Ετοιμάσου να δεχτείς ισχυρά αντίποινα!!! :D
 
Αλήθεια Wally,τελικά εκείνη η βόλτα την Τρίτη στην Πατησίων απέφερε καρπούς; :animrolleyes:
 
Αυτο-BAN-αρομαι για 3 ημερες...

ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ...sorryyyyyyyyyy!!!!!

Θα παω την Πεμπτη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!!!!
 
Δεν πειράζει Wally,φαντάζομαι εν όψη της συναυλίας των Manowar χτύπησε ο σκληρός σου.Θα δείξω κατανόηση... :D
 
Για να μην βγούμε πάλι off-topic απαντώ από εδώ: Σ'ευχαριστώ φίλε Wally όχι μόνο που το θυμήθηκες (ειδικά μετά τη χθεσινή κραιπάλη) αλλά που μπήκες και στον κόπο να πας να ρωτήσεις. :worship: (Αλήθεια ποια είναι αυτή η Candy που με αντιγράφει επιτέλους;;Ψώνιο!!! :D )
 
AARDVARK είπε:
Μηπως ειδε κανεις χτες το πρωι στο πρωινο του ALPHA ειχε καλεσμενους παρουσιαστες και μεταγλωτιστες κινουμενων σχεδιων απο τα 80ς οπου καναν μια ωραια κουβεντουλα γυρω απο τα 80ς (στρουμφακια-candy) τις τωρινες μεταγλωτισεις :animangry: και διαφορα αλλα.Απο αυτους που προλαβα να δω ηταν μια ηθοποιος που εκανε την φωνη της CANDY και τον παρουσιαστη Αργυρη Παυλιδη.
Η γνωστη παρεα του ALPHA πρωινου πρεπει να εχει δυνατα ρετρο-αισθηματα μιας και ξαναχτυπαει με τον "Παραμυθα" και ρετρο-κουβεντες για κινουμενα σχεδια.

:thumbup:
 
Αν σκεφτείς πως η γνωστή παρέα είναι σαν παιδική χαρά (κακιούλα :diablotin: ),τότε είναι λογικό να υπάρχουν ρετρό αναφορές σε παιδικές σειρές.Όπως και να έχει ωστόσο,εμάς μας αρέσει...:yoyo:
 
Γειά σε ολους,

Και πάνω που πίστευα πως μόνο εγώ και η αδερφη μου θυμόμαστε τις παλιές σειρές, κάποιος μου έστειλε το link για τους retromaniax!

Είμαι κ'εγώ μια από τις φανατικές της Candy-Candy, και έχω καμιά δεκαριά 3ωρες VHS με την αυθεντική σειρά, όπως την έδειξε η ΕΡΤ στα τέλη της δεκαετίας του '80 (μεταγλωτισμένη με τις γνωστές φωνές: Ματίνα Καρρά, Αρ. Παυλίδης, κ.τ.λ). Τα επεισόδια είναι από το σχολείο και μετά (δεν έχω καθόλου Άντονυ). Αν καταφέρω να τις περάσω σε DVD και ελέγξω ότι η ποιότητα είναι ΟΚ, ίσως κάτι μπορεί να γίνει με τις απαιτητικές κόρες σας :) Πάντως δεν έχω καταφέρει να βρω τίποτα καλό από την σειρά στο Internet. Ούτε σε DVD, ουτε σε VHS κυκλοφορεί κάτι :-(

Χαιρετισμούς σε όλους με καλή μνήμη
 
Καλώς ήρθες Domniki!Άστα...πολύ πίκρα...πολύς , μα πάρα πολύς κόσμος ψάχνει τη συγκεκριμένη σειρά στο Internet αλλά...:mad:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα