Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ' ότι έχω δει στο You Tube τα ισπανικά είναι πολύ καλά...

Αν και νομίζω πως για αυτό που θέλεις (-ω) καλύτερα θα είναι

να κάνεις συνδυασμό πολλών "εκδόσεων".
 
Juanita είπε:
Απ' ότι έχω δει στο You Tube τα ισπανικά είναι πολύ καλά...Αν και νομίζω πως για αυτό που θέλεις (-ω) καλύτερα θα είναι

να κάνεις συνδυασμό πολλών "εκδόσεων".
Juanita, δεν εχεις δει αυτα που αναφερω (γαλλικα)...μακαρι να ειχαμε ολα τα επεισοδια στα γαλλικα.
 
@ Domniki δεν τα έχω δει...:nervous: (και δεν είναι τα μόνα :icon_cry: )


Το κακό είναι πως τις τελευταίες μέρες κάτι με έχει πιάσει:



Candy-Gatcha mania και έχω καταπληκτικές (κατ' εμέ) ιδέες.



Αν δε μου στρίψει :biglaugh: :biglaugh: θα μεγαλουργήσουμε (η Candy Brotherhood δλδ
:diablotin: )
 
Το καλύτερο θα ήταν ένας συνδυασμός σε εικόνα, δηλαδή όποια βερσιόν είναι καλύτερη κάθε φορά και να βάζαμε από πάνω το Ελληνικό dubbing. Αλλά θα υποστηρίξω το δικό μας υλικό το οποίο είναι και ρετρό και λέει και ΕΤ1 επάνω! ;)

Εγώ να σας πω την αλήθεια μου δεν έχω πρόβλημα, τα Ελληνικά που βρήκαμε μου κάνουν μία χαρά.

Τώρα αν θέλετε να φτιάξετε amv εκεί μπορείτε να επιλέξετε σε καλύτερο υλικό.

Εγώ πάντως σε αυτό που έφτιαξα χρησιμοποίησα το δικό μας και επίσης και σε αυτά που θα φτιάξω στο μέλλον πάλι το δικό μας θα χρησιμοποιήσω.
 
Mariadelmar είπε:
Τώρα αν θέλετε να φτιάξετε amv εκεί μπορείτε να επιλέξετε σε καλύτερο υλικό.

Εγώ πάντως σε αυτό που έφτιαξα χρησιμοποίησα το δικό μας και επίσης και σε αυτά που θα φτιάξω στο μέλλον πάλι το δικό μας θα χρησιμοποιήσω.
@ Mariadelmar δύο χαζές ερωτησούλες: (είμαι ψιλο - χοντρο άσχετη :wacko::shutup:o_Oo: )


Τι είναι amv;;;;;;;;



Και τι έχεις φτιάξει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Mariadelmar είπε:
Το καλύτερο θα ήταν ένας συνδυασμός σε εικόνα, δηλαδή όποια βερσιόν είναι καλύτερη κάθε φορά και να βάζαμε από πάνω το Ελληνικό dubbing.
Το ειχαμε σκεφτει κ'αυτο αλλα ειναι πολυ δυσκολο και χρονοβορο. Ο συγχρονισμος εικονας και ηχου ειναι το βασικο προβλημα. Σε καποια επεισοδια μας λειπουν μερικα λεπτα-δευτερολεπτα απο το dubbing και ετσι η χρηση της τελειας εικονας του γαλλικου ειναι αδυνατη. Τα ειχαμε σκεφτει ολα αυτα, αλλα οι τεχνικες δυσκολιες ειναι ανυπερβλητες. Ο στοχος μας ειναι η συγκεντρωση του ελληνικου dubbing 117 επεισοδιων (εικονα και ηχος).

Για βιντεακια -An anime music video (abbreviated AMV) is a music video consisting of clips slapped together from one or more anime series or movies set to songs; the term usually refers to fan-made unofficial videos.- o καθενας μπορει να χρησιμοποιησει ο,τι του αρεσει περισσοτερο.
 
Domniki είπε:
Για βιντεακια -An anime music video (abbreviated AMV) is a music video consisting of clips slapped together from one or more anime series or movies set to songs; the term usually refers to fan-made unofficial videos.- o καθενας μπορει να χρησιμοποιησει ο,τι του αρεσει περισσοτερο.
Αυτό ακριβώς θέλω!!!!!

Αλλά πως το κάνουνε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
@Juanita, χρειάζεσαι ένα προγραμματάκι που να μπορείς να φτιάξεις το εν λόγω ας πούμε βιντεάκι. Είναι κάτι σαν video clip. Η D2E είναι αυθεντία θα έλεγα και έχει φτιάξει μερικά.

Εγώ χρησιμοποίησα το windows moovie maker το οποίο χρησιμοποιούν οι περισσότεροι γιατί είναι αρκετά εύκολο στη χρήση. Ίσως θα μπορούσαμε να συναντηθούμε να στο δείξω λίγο αν και είναι πανεύκολο.

Υπάρχουν βέβαια και πολύ καλύτερα προγραμματάκια με εφέ και πολλές δυνατότητες.

Όρεξη και χρόνο να έχεις και σίγουρα μπορείς να φτιάξεις πολύ ωραία πράγματα.

Παραθέτω εδώ το δικό μου δημιούργημα. Candy & Terry Foolish Beat amv

Αν ψάξεις στο y-tube θα βρεις πληθώρα τέτοιων δημιουργημάτων και σε Κάντυ αλλά και σε άλλα αγαπημένα άνιμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παραθέτω εδώ το δικό μου δημιούργημα. http://uk.youtube.com/watch?v=4WYmHdmH9wk

:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

Μπράβο Mariadelmar!!!!!!Πολύ ωραίο!!!!

Mariadelmar είπε:
@Juanita, χρειάζεσαι ένα προγραμματάκι που να μπορείς να φτιάξεις το εν λόγω ας πούμε βιντεάκι. Είναι κάτι σαν video clip. Η D2E είναι αυθεντία θα έλεγα και έχει φτιάξει μερικά.Εγώ χρησιμοποίησα το windows moovie maker το οποίο χρησιμοποιούν οι περισσότεροι γιατί είναι αρκετά εύκολο στη χρήση. Ίσως θα μπορούσαμε να συναντηθούμε να στο δείξω λίγο αν και είναι πανεύκολο.

Υπάρχουν βέβαια και πολύ καλύτερα προγραμματάκια με εφέ και πολλές δυνατότητες.

Όρεξη και χρόνο να έχεις και σίγουρα μπορείς να φτιάξεις πολύ ωραία πράγματα.
Ωραία!

Όρεξη υπάρχει:woot:

Windows Moovie έχω (νομίζω ε...:suspect: )

Οδηγίες χρήσης μου λείπουν... :wacko:

Στην επόμενη συνάντηση... παρακαλώ για τα φώτα σας! :comfort:
 
[edit] Είναι copyrighted υλικό [edit]

Άντε, φανέρωσα κι εγώ τα αισθήματα μου για το αγαπημένο anime των παιδικών μου χρόνων. (Δεν φανερώνω ακόμη όμως ποιον από τους 3 άρρενες προτιμώ για την Κάντυ μας)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kyriazisv είπε:
Άντε, φανέρωσα κι εγώ τα αισθήματα μου για το αγαπημένο anime των παιδικών μου χρόνων. (Δεν φανερώνω ακόμη όμως ποιον από τους 3 άρρενες προτιμώ για την Κάντυ μας)


Τον Άλμπερτ φαντάζομαι ε;;;;;;;;;;; :diablotin:
 
Γιατί φαντάζεσαι τον Άλμπερτ? Θα ήθελα μια εξήγηση...
 
kyriazisv είπε:
Γιατί φαντάζεσαι τον Άλμπερτ? Θα ήθελα μια εξήγηση...
Επειδή είμαστε λίγες αυτές μου μας αρέσει...

Έτσι, μπας και ξεπεράσουμε τα δάχτυλα του ενός χεριού!:biglaugh:
 
kyriazisv είπε:
Άντε, φανέρωσα κι εγώ τα αισθήματα μου για το αγαπημένο anime των παιδικών μου χρόνων. (Δεν φανερώνω ακόμη όμως ποιον από τους 3 άρρενες προτιμώ για την Κάντυ μας)
Καλύτερα μην το φανερώσεις! :biglaugh:

Δεν πειράζει βρε παιδιά, καλή καρδιά. Γούστα είναι αυτά...
 
Λοιπόν:

Καταρχήν θεωρώ τον κάθε χαρακτήρα ξεχωριστό και μοναδικό! Καθένας έχει τα ιδιαίτερα στοιχεία του που τον κάνουν αγαπητό. Ο ένας είναι ο "πρίγκιπας", ο άλλος είναι ευαίσθητος και με κατανόηση, ο τρίτος είναι ο γοητευτικός, ο ασυμβίβαστος, αυτός που τέλος πάντων ονειρεύεστε οι περισσότερες γυναίκες.

Καθένας δίνει και κάτι διαφορετικό: τον ένα τον σέβεσαι, τον άλλο τον αγαπάς ενώ τον τρίτο τον ερωτεύεσαι. (Αποψη πολλών κοριτσιών που γνωρίζω).

Προσωπικά ομολογώ πως μάλλον δεν έχω διαλέξει συγκεκριμένα κάποιον ακόμη για την Κάντυ, (αλλά και ύστερα από όσα διάβασα πριν λίγες μέρες στο forum από τα κορίτσια για το τέλος κλπ. κλπ.) και σύμφωνα με τα στοιχεία του χαρακτήρα μου και της προσωπικότητάς μου, μάλλον προκρίνω έναν από τους τρεις....

Αλλά λέω να μην σας το αποκαλύψω...

Τουλάχιστον όχι ακόμη...
 
kyriazisv είπε:
Λοιπόν:Καταρχήν θεωρώ τον κάθε χαρακτήρα ξεχωριστό και μοναδικό! Καθένας έχει τα ιδιαίτερα στοιχεία του που τον κάνουν αγαπητό. Ο ένας είναι ο "πρίγκιπας", ο άλλος είναι ευαίσθητος και με κατανόηση, ο τρίτος είναι ο γοητευτικός, ο ασυμβίβαστος, αυτός που τέλος πάντων ονειρεύεστε οι περισσότερες γυναίκες.

Καθένας δίνει και κάτι διαφορετικό: τον ένα τον σέβεσαι, τον άλλο τον αγαπάς ενώ τον τρίτο τον ερωτεύεσαι. (Αποψη πολλών κοριτσιών που γνωρίζω).

Νομίζω πως ο Άλμπερτ (μου:biglaugh:) τα συνδυάζει όλα!!!

Χωρίς τη μουσάκλα, είναι Γοητευτικότατος και Αρρενωπότατος!

Ρομαντικός, Ευαίσθητος και Γεμάτος Κατανόηση!

Δυναμικός, Αυτάρκης,

Ελεύθερο πνεύμα!

(Μαζέψτε με)
 
Mariadelmar είπε:
Turrican, τώρα είδα το μήνυμα σου. Ναι είναι αλήθεια την διαθέτω την Ισπανική βερσιόν αλλά πως να το πω... είναι κομματάκι άθλια, η δικιά μου τουλάχιστον. :animrolleyes:Την είχα αγοράσει πριν μερικά χρόνια από το e-bay καθ' ότι ήμουν απελπισμένη με το θέμα Κάντυ.

Είναι γραμμένη από vhs σε dvd. Μερικά επεισόδια είναι κάπως καλά, τα περισσότερα όμως είναι χάλια. Ειδικά ο ήχος.

Όποιος τα θέλει πάντως είναι στη διάθεση του. Θεωρώ πολύ καλύτερα αυτά του Candyingreekproject αλλά εδώ που τα λέμε επηρεάζομαι και από τη γλώσσα.
Σε ευχαριστώ Mariadelmar για τα φώτα σου!!! Μάλλον τελικά βρήκα την άκρη!

Juanita είπε:
Αυτό ακριβώς θέλω!!!!!Αλλά πως το κάνουνε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ούκ εά με καθεύδειν τό τού Μιλτιάδου τρόπαιον!!!!!


Αυτό ακριβώς θέλω να φτιάξω και εγώ και δεν κοιμάμαι πια τα βράδια....

Ελπίζω να βγει κάτι αξιοπρεπές...

[edit] Είναι copyrighted υλικό [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Νομίζω πως ο Άλμπερτ (μου:biglaugh:) τα συνδυάζει όλα!!!Χωρίς τη μουσάκλα, είναι Γοητευτικότατος και Αρρενωπότατος!

Ρομαντικός, Ευαίσθητος και Γεμάτος Κατανόηση!

Δυναμικός, Αυτάρκης,

Ελεύθερο πνεύμα!

(Μαζέψτε με)
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Juanita είπε:
Νομίζω πως ο Άλμπερτ (μου:biglaugh:) τα συνδυάζει όλα!!!Χωρίς τη μουσάκλα, είναι Γοητευτικότατος και Αρρενωπότατος!

Ρομαντικός, Ευαίσθητος και Γεμάτος Κατανόηση!

Δυναμικός, Αυτάρκης,

Ελεύθερο πνεύμα!

(Μαζέψτε με)
Πραγματικά ο Άλμπερτ τα συνδυάζει όλα τα παραπάνω. Είναι άψογος, κύριος με μία καρδιά γεμάτη αγάπη. Ψέματα δεν μπορώ να πω!

Τώρα, αν πρέπει να μαζέψουν εσένα εμένα τι πρέπει να με κάνουν μου λες??? :eek:

Πειράζει που εγώ έχω κόλλημα με τον ηθοποιό που λέει και η Domniki? :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Κοιτάξτε, εγώ αν ο άντρας δεν έχει ένα κόμπλεξ, ένα κόλλημα κ.τ.λ. δεν τη βρίσκω. Το παραδέχομαι είμαι μαζόχα...

Εν το μεταξύ με πετυχένετε και σε δύσκολη φάση βλέπετε διότι πριν λίγα λεπτά διάβαζα ένα καταπληκτικό fanfiction και με έχει πορώσει τώρα!

Αχ! Τέρριους - Τέλειους....
 
Mariadelmar είπε:
Εν το μεταξύ με πετυχένετε και σε δύσκολη φάση βλέπετε διότι πριν λίγα λεπτά διάβαζα ένα καταπληκτικό fanfiction και με έχει πορώσει τώρα!

Αχ! Τέρριους - Τέλειους....

Εμμμ... ναι.

Ζηλεύω...

Που μπορώ να διαβάσω και εγώ fanfiction;;;; :diablotin:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα