Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
manos426f είπε:
Αν μη τι αλλο,τα κοριτσια εδω μεσα λατρευουν την Candy...!
..και εξω απο εδω μεσα!!Μην ξεχνας οτι εχουμε ελληνικο subforum σε international Candy forum, συν το καναλι μας στο youtube! *καμαρι* :)
 
Domniki είπε:
Ελα μην κρυβεστε, και τα αγορια του φορουμ διαβαζουν το thread της Καντυ, αν μη τι αλλο, για να ενημερωνονται και να μεταφερουν τα νεα στις κοπελες/συζυγους τους....αν ειδες καλα το thread το αρχισε ο Wally μετα απο πιεση της γυναικας του ;)
παιδια λογικο ειναι να αρεσει και σε αγορια ,η candy δεν ηταν απλα ενα κοριτσιστικο κινουμενο,τουλαχιστο στην Ελλαδα ηταν η πρωτη σαπουνοπερα για παιδια να το πουμε ετσι,γιαυτο και τη βλεπαν και απο τα δυο φυλα,αλλωστε μια αλλη ταινια η αννι πανω κατω το ιδιο δεν ηταν,κοριτσακι σε ορφανοτροφειο ,πλουσιος ευεργετης ,δυσκολιες.πολυ πιο παλιο και σιγουρα επηρεασε τη συγκραφεα του candy.και αυτη ειχε μεγαλη επιτυχια σε παιδια,λογικο να πρωταγωνιστει ενα κοριτσι γιατι τοτε θα το βλεπουν και αγορια και κοριτσια.η καινουργια βερσιον του κατατρεγμενου ορφανου ειναι ο χαρι ποτερ βεβαια,αλλα αυτο ειναι αλλο ανεκδοτο και εκει παλι συμπρωταγωνιστει μια φιλη του.υπαρχει μια ανακυκλωση ,αλλα καθε ενα απο αυτο ειναι ξεχωριστο με δικη του προσωπικοτητα και μαγεια,οσον αφορα τη candy παντως η μεταγλωτιση επισης ηταν φοβερη ,τα σχεδια παρα πολυ πετυχημενα και το animation σε πολυ καλο επιπεδο.αν εβγαινε μονο σε manga οπως εγινε εδω στην Ελλαδα ελαχιστα για να μη πω κανενα αγορι δε θα το διαβαζε.εν ολιγης δεν εκλαψα οταν πεθανε ο αντονυ,αλλιως τα εκλαμβανε το καθε παιδι....και τελευταιο που μου χε κανει εντυπωση,οταν τα προβαλε η ετ3,αμεσως μετα ακολουθουσε heavy metal εκπομπη ,το μεταλλουργιο!!!!!!!!ασχετο τη μια candy την αλλη Video clip ozzy crazy train με μουσικη υποκρουση ομως rainbow difficult to cure
 
Παρακληση προς Canndy: εχει γεμισει το mailbox σου και δεν μπορω να σου στειλω pm :(

----Sorry guys and gals για το ασχετο ποστ-----
 
Παιδιά σας χαιρετώ και εγώ με τη σειρά μου.

Ελπίζω να ανταλλάξουμε ενδιαφέρουσες γνώμες και απόψεις από εδώ μέσα και ελπίζω να δεήσει ένα κανάλι μία ημέρα να ξεκινήσει επανάληψη την Candy-Candy. Τότε θα κάθομαι μπροστά στην ΤV, θα ανάβω το κεράκι μου και θα προσκυνώ...

Vampire in a Cathedral

P.S.: Terry σου αρμόζει μόνο ένα τραγούδι: You are simply the best - Tina Turner
 
Domniki - Starksy

παιδιά είμαι 34, μέσα στα τατουάζ και στα σκουλαρίκια, με μακρύ μαλλί και μούσια, αλλά η Candy ήταν, είναι και θα είναι Θεά. Υπάρχουν προτεραιότητες σε αυτήν την anime/manga ζωή...

Vampire in a Cathedral

P.S.: Σε ένα παράλληλο Σύμπαν η Candy θα προκαλούσε τον Harry Potter σε μία τελικής πτώσεως Wrestling μονομαχία (α να χαθείς βουτυρόπαιδο ματομπούκαλε)...

Vampire in a Cathedral είπε:
Domniki - Starksy
παιδιά είμαι 34, μέσα στα τατουάζ και στα σκουλαρίκια, με μακρύ μαλλί και μούσια, αλλά η Candy ήταν, είναι και θα είναι Θεά. Υπάρχουν προτεραιότητες σε αυτήν την anime/manga ζωή...
Σωστόοος! :thumbup:

Vampire in a Cathedral είπε:
P.S.: Σε ένα παράλληλο Σύμπαν η Candy θα προκαλούσε τον Harry Potter σε μία τελικής πτώσεως Wrestling μονομαχία (α να χαθείς βουτυρόπαιδο ματομπούκαλε)...
Άπαιχτη σεναριακά ιδέα!:biglaugh:

Και καλώς ήρθες Vamp... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Candy, παλι δεν μπορω να σου στειλω pm :icon_cry:

Η ξανθια καταραμενη κατσαριδα (Σουζανα) σαμποταρει τις Candy-sisters!! Αυτο δεν θα περασει :polyvolo:
 
Για προσπάθησε τώρα. ;)
 
Vampire in a Cathedral είπε:
P.S.: Σε ένα παράλληλο Σύμπαν η Candy θα προκαλούσε τον Harry Potter σε μία τελικής πτώσεως Wrestling μονομαχία (α να χαθείς βουτυρόπαιδο ματομπούκαλε)...
Αν και δεν εχω δει ποτε Χαρι Ποτερ (ουτε ψηνομαι), δεν θα τον εβαζα να μονομαχησει με την Καντιους, γιατι εκεινη ως οσιομαρτυρας θα καθοταν να της φαει (αλλο που τον εχει μια σφαλιαρα τον τυπο).

Τοσες ανιμε δυναμικες γυναικες υπαρχουν καλε, δεν τον βαζουμε με την Utena, την Αria κ.τ.λ.

αστην την Καντυ, ηταν προ-χιπισσα (της μειονοτητας που ετρωγε λουλουδια..)
 
Tallman

μόνο θετικά vibes λαμβάνω από εσένα, είμαι σίγουρος ότι θα τα πάμε μια χαρά καθώς και επίσης σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Death2Eliza

είμαι σίγουρος πως η Candy βγάζει μία δυναμική του επιπέδου "σκάω μύτη στη σχολή του Potter ως η νέα Bitch καθηγήτρια, με ορθογώνιο γυαλί διαβάσματος και γόβα στιλέτο". Οπότε και σε ένα underground kinky level θα έπνιγε την κεφάλα του Potter ανάμεσα στα σχοινιά του ρινγκ.

Bottom-line: Η Candy είναι όπως είπες σωστά οσιομάρτυρας αλλά επίσης μπορεί και να γίνει "do not f*&k with me, I can be a bitch..."... :) - για αυτό και τη λατρεύουμε...

Vampire in a Cathedral
 
μωρε ναι, μπορει η ατιμη, και το εχει κανει κιολας (σε λιγα επεισοδια, αλλα ηταν απολαυστικη), απλα θα θελαμε να την δουμε να φερεται ετσι κ στα αισθηματικα της, διεκδικοντας με μπιτσυ αντιτιουντ αυτο που της ανηκει βρε αδερφε!!

(που το παμε, που το φερνουμε, στην κλαψα καταληγουμε! :diablotin: )
 
Death2Eliza είπε:
(που το παμε, που το φερνουμε, στην κλαψα καταληγουμε! :diablotin: )
Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να μην το πω :D

Σκέφτεστε τη φωνή της Candy να την αναλάμβανε τότε η Μάρθα Βούρτση;

Δέκα πισίνες δάκρυα σε κάθε επεισόδιο θα έριχναν οι τηλεθεατές.
 
Vampire in a Cathedral είπε:
είμαι σίγουρος πως η Candy βγάζει μία δυναμική του επιπέδου "σκάω μύτη στη σχολή του Potter ως η νέα Bitch καθηγήτρια, με ορθογώνιο γυαλί διαβάσματος και γόβα στιλέτο". Οπότε και σε ένα underground kinky level θα έπνιγε την κεφάλα του Potter ανάμεσα στα σχοινιά του ρινγκ.

Bottom-line: Η Candy είναι όπως είπες σωστά οσιομάρτυρας αλλά επίσης μπορεί και να γίνει "do not f*&k with me, I can be a bitch..."... :) - για αυτό και τη λατρεύουμε...
Mε τιποτα δεν μπορω να φανταστω την Καντυ ετσι οπως την περιγραφεις. Μαλλον δεν εχω μεγαλη φαντασια, ή αρνουμαι να αλλαξω την παιδικη μου αναμνηση. Η Καντυ εχει κατι το παιδικο μεσα της, κατι το αθωο. Γι'αυτο και την αγαπαμε ολοι μας. Ειναι η χαμενη αθωοτητα των παιδικων μας χρονων...και ξερει να θυσιαζεται!
 
Αν ηξερε να κανει κατι καλα αυτο το κοριτσι, ηταν το να θυσιαζεται..Ελεος πια!

Alucard ειναι πολυ ενδιαφερουσα η προταση, αλλα νομιζω πως η Καρρα απλα δεν παιζεται.

Αυτη η δουλεια της ειναι μακραν οτι καλυτερο εχει κανει στην καριερα της, και δεν θα επρεπε να εκνευριζεται που ο κοσμος την εχει ταυτισει τοσο με την Καντυ..

Πολλοι εχουν περασει απο μεταγλωτισεις, αλλα λιγοι εχουν γραψει στο μυαλο κ στην καρδια μας.. :)
 
Να ρωτήσω κάτι που ίσως να είναι λίγο άσχετο, αλλά αν η Candy δεν είχε αυτή ακριβώς τη συμπεριφορά και δε γινόταν πάντα θυσία για τους άλλους, πιστεύετε πως θα σας άρεσε το ίδιο ο χαρακτήρας και η ιστορία της;

Το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.
 
Γεια σας, κι απο μένα!!

Είναι μεγάλη η χαρά μου, που βρίσκω τόσους φίλους της κάντυ!!! :)

Πρόσφατα εμαθα για το τέλος της κάντυ. Είχα την εντύπωση πως τελειωνε μένοντας με τον Άλμπερτ. Αυτό όμως δεν εστεκε γιατί ο Αλμπερτ για την κάντυ ήταν παντα κατι σαν γονιός. Το τέλος, το πραγματικό (δεν γνωρίζω αν γυρίστικε στην τηλεοραση) είναι οτι μένει με τον Τέρυ (απο το κόμιξ που κυκλοφόρησε).

Την πραγματική ιστορία της κάντυ την διηγείται η Λορένα http://candy-candy.forum-2007.com/Ooacooaeo-c1/Forum-f1/EUioo-eUioo-ooiYaea-uouo-oci-eoiUiae-t5-0.htm

φιλακια σε όλους
 
Περιοδικό της Καντυ

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Vagelis!

Έχω ταποια τευχη του περιοδικού της κάντυ και καποια στιγμή θα τα σκανάρω και θα τα βάλω στο ιντερνετ. Θα ηθελα και οποιος άλλος εχει καποια τευχη της καντυ να τα να τα σκανάρει κι αυτός ώστε να τα συγκεντρώσουμε όλα μαζι αν είναι δυνατόν!

Έχω απο το 1 εως 33, απο 35 εως 47, 59,101.

[Βρήκα καποια περιοδικά στα ιταλικά (δεν ξερω ιταλικα όμως) στην σελίδα http://www.robozzy.com.]
 
Φιλη maria , καταρχην καλως ηρθες, πολυ ενδιαφερον το οτι εχεις παλια τευχη του περιοδικου της Candy - ειμαι σιγουρος οτι οι δεσποινιδες εδω (και οχι μονο) θα ενθουσιαστουν.

Eχουμε κανονα να μην postαρουμε links σε υλικο το οποιο εχει copyright - τροποποιησα ελαφρα και τη διευθυνση που εδωσες ωστε να ειναι πιο "γενικη" χωρις να οδηγει direct καπου που ισως δεν θα επρεπε.

Καλη συνεχεια σου ευχομαι, και καλα posts.
 
Γειά σας παιδιά! Σας διαβάζω από καιρό, χαίρομαι πάρα πολύ που η Κάντυ έχει τόσους φίλους! Βρήκα την πρόταση της Μαρίας πολύ ενδιαφέρουσα, γιατί κι εγώ έχω αρκετά τεύχη του περιοδικού Κάντυ, τα οποία θα μπορούσα να σκανάρω! Βέβαια, δε γνωρίζω τα του διαδικτύου, αλλά νομίζω ότι αυτά θα τα βρούμε! :)
 
Alucard είπε:
Να ρωτήσω κάτι που ίσως να είναι λίγο άσχετο, αλλά αν η Candy δεν είχε αυτή ακριβώς τη συμπεριφορά και δε γινόταν πάντα θυσία για τους άλλους, πιστεύετε πως θα σας άρεσε το ίδιο ο χαρακτήρας και η ιστορία της;
Το ερώτημα απευθύνεται σε όλους.
Θα ηθελα να καλωσορισω τα νεα μελη του φορουμ maria και candy4ever. Καλα ποστς παιδια.

Και για να απαντησω στην ερωτηση του alucard: η σειρα μάς αρεσει γιατι ειναι ετσι οπως ειναι, με τα συγκεκριμενα σκιτσα, χρωματα, φωνες και γιατι την ειδαμε την χρονικη στιγμη που την ειδαμε. Η σειρα Σαντυμπελ, που ειναι πολυ παρομοια με την Καντυ-Καντυ (οποιος εχει δει Σαντυμπελ καταλαβαινει τι λεω) αλλα δεν εχει τοσο μελό, χωρισμους, θανατους, και εχει και happy end, δεν αγαπηθηκε οσο η Καντυ.

Και να σκεφτει κανεις οτι η Καντυ εχει 115 επεισοδια, αριθμος ρεκορ για παιδικο. Πραγματικα απορω πως τοσο μικρα παιδακια παρακολουθουσαμε τοσα επεισοδια.

Ισως ειναι ολα αυτα τα κενα που σου αφηνει η Καντυ, ολα τα απωθημενα, ολα τα ανεκπληρωτα ονειρα (για να θυμηθω για μια ακομα φορα την ατακα "τα ονειρα εμειναν μονο ονειρα"), ολα τα "γιατι ρε γμτ", ολες οι αδικιες. Ολα αυτα για τα οποια δεν ερχεται η καθαρση στο τελος, που παραμενουν ανοιχτα και για τα οποια δεν υπαρχει ενα "καταλληλο" κλεισιμο.

Συγνωμη αν γινομαι κουραστικη, αλλα θα ξαναπω οτι στα επεισοδια που ο Τερρυ πηγαινει στο Σικαγο με την παρασταση του Βασιλια Ληρ και δεν συναντιουνται ποτε, θυμαμαι οτι ειχα γινει εξω φρενων :mad: Εβλεπα το επεισοδιο της εβδομαδας (ηταν εβδομαδιαια η σειρα) και περιμενα, ηλπιζα οτι "οχι ρε γμτ δεν μπορει να μην συναντηθουν, θα συναντηθουν", κ'ομως δεν συναντηθηκαν-ειδε ο ενας τον αλλο απο μακρια μονο.

Μαλλον αγαπητε alucard το τραβαει το δραμα ο οργανισμος μας :sob: Και οχι απλα το θελουμε, αλλα το αναμασαμε κιολας, δεν το εχουμε ξεχασει! Νομιζω οτι αν στο τελευταιο επεισοδιο η Καντυ εβρισκε τον Τερρυ και καπως "μαγικα" κατεληγαν μαζι happily-ever-after δεν θα θυμομασταν την σειρα τοσο φανατικα οσο τωρα. Θα ηταν μια ακομα σειρα σαν ολες τις αλλες.

Τελικα λοιπον: ΖΗΤΩ η ΜΙΖΟΥΚΙ :clap: :clap: :clap:

Μπορει να μας ποτισε φαρμακια :icon_cry: ,

αλλα μας χαρισε και ριγη συγκινησης :happyjump: :happyjump: :happyjump:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα