Crysis [Official Thread]

Far Cry 2,Crysis 2 ,μα καλα αυτοι εκει οι τυποι στην Crytek,τι θα πρωτοφτιαξουν..;;;
 
Aμα εχεις ετοιμη τη μηχανη,τα levels (δυστυχως) μπορουν να βγουν πολυ ευκολα...

Παντως δεν εχω αμφιβολια πως οτι βγαζουν αυτοι οι τυποι ειναι μπομπα.Μαζι με την Capcom ειναι οι πιο φορμαρισμενες εταιρειες αυτη τη περιοδο...

Περιμενω να παιξω το FarCry2 τον Απριλη!!!!
 
Πριν από λίγο τελείωσα το Crysis και έχω ανάμικτα συναισθήματα… :rolleyes:

Τα μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού το έπαιξα σε 1280Χ1024(λόγω native της TFT) φυσικά σε medium settings όπου σίγουρα το παιχνίδι δεν «δείχνει». Στην χιονοσκεπή πίστα αναγκάστηκα να πέσω σε 1024Χ768 λόγω συρσίματος. Με άλλα λόγια δεν μπόρεσα να έχω μια ενιαία οπτική εμπειρία λόγω των τρομερών απαιτήσεων του κτήνους.

Τώρα για το παιχνίδι αυτό καθεαυτό. Λοιπόν μια χαρά η στολή και οι δυνατότητές της αλλά μετά την πρώτη ώρα παιχνιδιού το παιχνίδι κάπου ξεπέφτει στην μέθοδο γίνομαι αόρατος-κάνω το head shot- ξανακρύβομαι- γίνομαι αόρατος και συνεχίζω. Το μη γραμμικό στυλ παιχνιδιού είναι μια χαρά αλλά προσωπικά μου έλειψαν δύο ή τρεις δυνατές scripted σκηνές αλά COD 4 ας πούμε.

Το παιχνίδι το έπαιξα στο προτελευταίο επίπεδο δυσκολίας και είναι σύντομο, εύκολο και ασυνεχές… Κάτι με το εσωτερικό του εξωγήινου διαστημοπλοίου και κάτι με το αεροπλανοφόρο δεν χάρηκα το νησί όσο ήθελα. Θα φανώ αιρετικός αλλά, τηρουμένων των αναλογιών, το F.E.A.R. Perseus Mandate(με την ξεπερασμένη μηχανή του) που έπαιξα πρόσφατα μου φάνηκε μια πολύ πιο «συμπαγής» και ολοκληρωμένη εμπειρία.

Αυτά… :cool:
 
H ύστατη εμπειρία συνεχίζει και παραμένει το OBLIVION.

Όσο για το Crysis, δεν μου άρεσε ούτε σαν παιχνίδι ούτε σαν μηχανή. Καλό το eye candy αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσε να έχει βγει πιό ελαφρύ.

Το FEAR μου άρεσε πάρα πολύ, το ίδιο και το Jericho, επίσης το COD4 αλλά και για πρώτη φορά είδα θετικά τη σειρά Soldier of Fortune.

Φυσικά συνεχίζω να παίζω Oblivion............
 
Είσαι από τους ελάχιστους που τους αρέσει το Hellgate. Εγώ όπως το έβαλα το έβγαλα.

Το Morrowind είναι μεγαλύτερο κάψιμο από το Oblivion.
 
Είσαι από τους ελάχιστους που τους αρέσει το Hellgate. Εγώ όπως το έβαλα το έβγαλα.
Λογικό. Αφού δεν είναι RPG. Αλλά είναι ένα πολύ ωραίο arcade adventure. :D
 
Σετακι που παιζει το Crysis στo Very High (στα 1900*1200 βγαζει 37,9 frames-κριμα που δεν εκαναν ενα τεστ με πιο "γηινες" αναλυσεις)

Triple-watercooled(?)-SLI-8800 Ultra και 1200W καταναλωση...

3waySLI_01.JPG
 
Δεν έχει υδρόψυξη πάνω του. Και το τροφοδοτικό είναι 1200άρι και μάλιστα μάπα.

Αν ήθελαν απόδοση θα έβαζαν PC Power @ Cooling ή OCZ. Τα Thermaltake είναι απαράδεκτα και φτηνιάρικα.

Τρέχτε να αγοράσετε 3 κάρτες γραφικών. Πάω να συνεχίσω το Oblivion.
 
To Thermaltake 1000W κανει 327 euro!(το εικονιζομενο ειναι 1200W...)

Ποσο δηλαδη να δωσει καποιος για τροφοδοτικο?? (κατα τα αλλα μου λετε για PC 800 euro :biglaugh:)
 
Μα βρε Wally,αυτο κι αν δεν ειναι το PC που (σε καμια περιπτωση αξιζει και) θα φτιαξει ο καθενας μας...
 
Συμφωνώ με το Μάνο. PR crap. Από ουσία τίποτε.

Και το έφτιαξες. Και τι κέρδισες;

P.S. Τα Thermaltake μπορεί να ειναι μάρκας, αλλά κατασκευαστικά δεν λένε. Το ότι ένα τροφοδοτικό μπορεί και λειτουργεί ένα χρόνο συνέχεια, αυτό δεν λέει τίποτε. Αν μπορεί ας λειτουργήσει ένα 8άωρο στο όριο σε 45 βαθμούς. Και αν αντέξει να μου γράψετε. Αντίθετα τα ΚΑΛΑ τροφοδοτικά δεν μασάνε.

Έχω δει κινέζικα 250άρια να λειτουργούν 2 χρόνια σερί σε κατεβαστήρια. Αυτό δεν λέει τίποτε.
 
Ρε Μανο συμφωνουμε.Αυτο ακριβως υποννοω και εγω.Αυτο ειναι ενα super-PC! Η παρατηρηση μου αναφεροταν στον Pooky.

Αν τα 327++ ευρο δεν σου προσεφεραν ενα "καλο" τροφοδοτικο...ποσο θα ηταν το budget για ενα "καλο" PC?
 
Kοιτα Πανο,απο την οποια εμπειρια μου εχω σε PC's,μπορω να σου πω οτι τα Thermaltake οντως δεν συγκαταλεγονται στα κορυφαια PSU's...

Ναι,ειναι 1000+ W,ναι,κανει 327 ευρω,αλλα αυτο δεν λεει οπωσδηποτε κατι,ουτε σαφως καθε χιλιαρι+ τροφοδοτικο ειναι de facto παρα πολυ καλο...

Δεν λεω,και το Tagan που εχω εγω ισως να ειναι υπερ-εκτιμημενο εδω,στο εξωτερικο ΚΑΙ αυτο δε συγκαταλεγεται στα κορυφαια PSU's,αλλα αν μιλησουμε για Enermax,OCZ,εκει ειναι κοινη παραδοχη οτι προκειται για κορυφαιες μαρκες PSU's...

Αnyway,νομιζω ομως οτι οταν μιλαμε για τετοιες μαρκες,οι διαφορες δεν ειναι και τεραστιες τελικα,π.χ φιλοι μου που εχουν Coolermaster (για την οποια εχω κι εγω την καλυτερη γνωμη,αλλα για τα κουτια της..) και Hyper τροφοδοτικα,λενε τα καλυτερα...!

Οι εποχες των κινεζικων τροφοδοτικων εφυγε ανεπιστρεπτι και σχεδον καθε "σοβαρο" PC εχει μεσα του για κινητηρια δυναμη ενα επωνυμο τροφοδοτικο,εστω κι αν δεν ειναι το top...

Συμπερασμα:Τι κι αν δεν εχεις το 100% καλυτερο PSU;Ας ειναι μιας σοβαρης εταιρειας και θα ειναι,το λιγοτερο,καλο...

Στην τελικη,προσωπικα,327 ευρω για PSU,δεν θα εδινα,κακα τα ψεμματα...!
 
To Κορυφαίο τροφοδοτικό αυτή τη στιγμή και από σχέση τιμής - απόδοσης αλλά και από πλευράς ισχύος και ποιότητος είναι το 750άρι της pc power & cooling.

Tιμάται 165 ευρώ και βάζει τα γυαλιά και σε 1200άρια μοντέλα.

Θα τα έδινα; Μπορεί, ανάλογα. Πάνως θα προτιμούσα ένα κορυφαίο για τα λεφτά του τροφοδοτικό με φτηνότερη μητρική παρά το αντίθετο.
 
AKA Crysis in crisis...

Δυστυχως το Crysis εχει απογοητευτικες πωλησεις...κριμα που ενα τεχνικα σουπερατο παιχνιδι προσπεραστηκε ετσι...

Το ιδιο και το UT3 :(

Περαιτερω συρικνωση του PC-Gaming community,μετακινηση των FPS-αδων στα κονσολια ή ενδειξη δυσαρεσκειας για τις απαιτουμενες συνεχεις αναβαθμισεις hardware?

Οπως και να εχει ενας τετοιος τιτλος δεν αξιζε τετοια τυχη...

Perhaps this can be considered a lesson for game developers eager to deliver tomorrow's game technology today: Crysis hit the PC market with an exoskeleton-enhanced thud. The critically praised -- but processing intensive -- title sold a disappointing 86,633 units in the States following its Nov. 13 release.
Holding hands with Crysis is Epic's Unreal Tournament 3 which sold an even more disappointing 33,995 units following its Nov. 19 release. Although not a pixel pushing monster on the level of say, oh ... Crysis, the Unreal Engine 3 game is still a beast in an already crowded genre. At the very least UT3 will make up some sales with the recently released PS3 version and the future Xbox 360 version.
 
Αν μπορεί ας λειτουργήσει ένα 8άωρο στο όριο σε 45 βαθμούς.
Μα το έβαλα.:biglaugh: Το καλοκαίρι με τους καύσωνες δούλευε μια χαρά. Εγώ δεν δούλευα.:biglaugh::biglaugh:

Περαιτερω συρικνωση του PC-Gaming community,μετακινηση των FPS-αδων στα κονσολια ή ενδειξη δυσαρεσκειας για τις απαιτουμενες συνεχεις αναβαθμισεις hardware?
Μάλλον το τελευταίο. Αφου σε medium settings , για να το παιξεις ανεκτά σε medium range μηχάνημα, ήταν ίδιο το Far Cry. Γιατί να το αγοράσεις. Στην περίπτωση του UT3 δε , περισσότερο την game engine προμοτάριζαν. To Crysis μπορεί να πουλήσει καλά του χρόνου. :biglaugh::biglaugh:. Πάντως θέλω κάποια στιγμή να δω πόσο πούλησε το Witcher, (Πολύ καλή Collector's Edition), και το Hellgate London. (Ειδικά που το τελευταίο είχε πολύ διαφήμιση και στην Ελλάδα).
 
Captain Kal είπε:
Πάντως θέλω κάποια στιγμή να δω πόσο πούλησε το Witcher, (Πολύ καλή Collector's Edition)
Πολύ καλό RPG, άψογη η collectorʼs edition, αλλά unplayable στα Vista. Μιλάμε για crash κάθε 5 λεπτά από το πρώτο κεφάλαιο και μετά.

Περιμένουμε το 1.2 patch που υποτίθεται ότι θα βελτιώσει την κατάσταση. :rolleyes:
 
Πίσω
Μπλουζα