Desktop Μελών

Here's my desktop: (Selfmade wallpaper)

desk.jpg


You can find it here:




Other screen resolutions on request.
 
Fantastic work Devilmarkus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Εγώ θέλω λιτό desktop

attachment.php


mydesktop.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και το δικό μου στον υπολογιστή που βρίσκομαι τώρα. Τα wallpapers αλλάζουν αλλά αυτό είναι απο τα αγαπημένα μου!

l96.png


abstract photography FTW
 
Mε την ευκαιρια που ξαναπερασα XP στο Extensa (απο Vista που ειχε) μπηκα στον πειρασμο και του ξαναεβαλα παλιες συνηθειες! :)

Oχι δεν ειναι Μac αλλα Μacer!!!

picture.php


Κατι μου λεει οτι ο pooky θα λατρεψει το setup!
 
AAAAAA!!!!!!!!

Macer!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλειο!!!! Φανταστικό!!!!!!! ΑΠΙΘΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:bow: :bow: :acoustic: :acoustic: :beer: :beer:
 
Πολύ ενδιαφέρον θέμα.Εγω χρησιμοποιω εδω και λίγες εβδομάδες στον παλιό μου υπολογιστή (Pentium III 400Mhz 256MB RAM 20GB HDD) το Linux Puppy 4.3.1.Να και το desktop μου :)

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία τα desktop σας, αν και τα περισσότερα με windows.

Ορίστε και το δικό μου:

picture.php
 
JAYONE παρα πολυ ωραια φωτο !!

ATARI rulez και παει "κουτι" με το γραφικο περιβαλλον του MAC!
 
Ευχαριστώ, ελπίζω πως σύντομα ένας πραγματικός falcon θα κάθεται δίπλα στον mac.:sure:
 
attachment.php


Να και το δικό μου, έτσι όπως έχει διαμορφωθεί τώρα. Windows ΧP με το γνωστό "RocketDock" για τα εικονίδια και θέμα το "VistaVG Black". Wallpaper παραγωγής μας... :p

desktop.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και περνάω τόσες ώρες στη δουλειά, ας μοιραστώ κι εγώ τα wallpaper μου μαζί σας! :D

Στην παρούσα φάση, η ενήλικη και ώριμη D@redevil, έχει το εξής wallpaper στο μηχανάκι της δουλειάς:

attachment.php


Στο 2ο υπολογιστή που έχω (γιατί παντού χρειάζεται ένα linux!), το wallpaper μου είναι αυτό:

attachment.php


(1η φωτό: Windows XP)

(2η φωτό: Arch Linux)
 
f3idmv.jpg


Windows 7 Home premium

Χωρίς τίτλο.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφο An0nymous! ;)

Τα icons πάνω είναι κάποιο dock?!
 
Ναι είναι το Nexus.

Έχω αποκρύψει τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας και τα έχω εκεί.Μου φαίνεται πολύ πιο εύχρηστο έτσι.Και απολαμβάνω στο έπακρο το φόντο :)
 
An0nymous είπε:
Ναι είναι το Nexus.Έχω αποκρύψει τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας και τα έχω εκεί.Μου φαίνεται πολύ πιο εύχρηστο έτσι.Και απολαμβάνω στο έπακρο το φόντο :)
Δεν το γνώριζα! :)

Υπήρχε ένα διάστημα που έπαιξα με docks (πριν αποκτήσω το Mac μου) και συγκεκριμένα με το Object Dock!

Καλό ήταν, αλλά από ένα σημείο και μετά με κούρασε! Θα ρίξω μια ματιά και στο Nexus! ;)
 
Και εγώ θα ρίξω μια ματιά σε αυτό... ;)

Πάντως, εγώ το έχω από αρχές καλοκαιριού και ακόμα δεν το έχω βαρεθεί.Έχει και μια φωνούλα που σου λέει την ώρα όταν πάει ακριβώς.(εννοείτε, μπορείς να το απενεργοποιήσεις)

Μπορώ να έχω 2 dock ανοιχτά;
 
Anonymous είχες αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο πρόβλημα με το εν' λόγω dock; Έγινε ποτέ κάτι μπάχαλο; Με ενδιαφέρει να "παίξω" λίγο με το Windows laptop με αυτό. Τι config έχεις στον υπολογιστή σου;

Θα ήταν ωραίο να ψιλομοιάσει οπτικά στο MacOS για όσο χρόνο τα mac μου περιμένουν υπομονετικά τη ΔΕΗ να εΔΕΗσει να μου συνδέσει ρεύμα στο νέο χώρο που τα έχω μεταφέρει. (Είναι οδυνηρή η ενασχόληση με τα Win πια για μένα, άσε που τρέχει και κάτι που ονομάζεται antivirus από κάτω..... ) :D
 
Τίποτα, ποτέ!Είναι, όπως είπα, πολύ εύχρηστο.Μπορείς να το κρατήσεις όπως έχει (τις default ρυθμίσεις) χωρίς κανένα πρόβλημα και προσθέτοντας αυτά που θες με drag 'n' drop.Αν πάλι σε ενδιαφέρει περαιτέρω οι αλλαγές που μπορείς να κάνεις είναι άπειρες.Από το πόση pixels απόσταση θα έχουν τα εικονίδια μεταξύ τους μέχρι το σχέσιο του dock...

Ορίστε, για downlaod (δεν ξέρω ποιο είναι πιο έγκυρο):

http://download.cnet.com/Winstep-Nexus-Dock/3000-2072_4-10977034.html

http://nexus.en.softonic.com/
 
Πίσω
Μπλουζα