Dune 2

Δεν μπορω να κρινω βεβαια γιατι δεν το εχω δει σε MD αλλα το video απο πανω μου φαινεται πολυ κατωτερο απο την κανονικη εκδοση

Και τα τειχη μοιαζουν σαν κομματακια του tetris :animlaugh:
 
Ε λογικό δεν είναι; Το MegaDrive είναι αισθητά κατώτερο μηχάνημα καθώς επίσης και κονσόλα.
 
δεν ειναι η αμίγκα έκδοση με τα samples... :cool:

μάλλον από καμιά παλιοκονσόλα είναι! ;)
 
Μοιάζει να είναι η pc έκδοση, αλλά χωρίς soundblaster...

Οσο για το παιχνίδι, είναι φυσικά αγαπημένο all-time classic !! Το είχα τελειώσει στο καινούριο και "πάνοπλο" (τότε) pc μου, κάπου στα τέλη του '92 με αρχές '93. Την έκδοση για amiga δεν την έχω παίξει ποτέ, αλλά έχω δεί την έκδοση για Megadrive (την είχε αγοράσει ένας φίλος μου φανατικός strategάς, αφού πρώτα είδε το παιχνίδι στο pc μου και είχε ενθουσιαστεί !!)
 
είναι εκπληκτικό στην αμίγκα

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι δεν δειχνει ολο το παιχνιδι στο βιντεο? νομιζω οτι δειχνει μεχρι την εβδομη πιστα.

Και σιγουρα δεν τρεχει σε Α500, ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το κανονικο.

εγω θεωρω οτι το Dune2 ειναι το καλυτερο παιχνιδι που βγηκε για αμιγκα. Εχει πολυ καλα γραφικα, ο ηχος και ειδικα το sampling δεν εχει αντιπαλο και το gameplay ειναι μια χαρα, σου κραταει το ενδιαφερον, δεν σε εκνευριζει και γενικα σου δινει ωρες ευχαριστησης.
 
Το εχω τερματισει πανω απο 20 φορες και ακομα δεν το εχω βαρεθει.Πολυ καλο.

Οντως εδω δεν ειναι σε απλη 500αρα.Ετσι παει εμενα στην 500αρα μου με την viper520cd,4mb fast ram και τον 68ec020 επανω.
 
Πίσω
Μπλουζα