DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Με την ίδια λογική βέβαια μια από τις επόμενες θα είναι σίγουρα το 50-50 ή και το είσαι το ταίρι μου.

Έτσι προβλέπω εγώ!!!!
 
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα / Στο παρά πέντε / Οι Απαράδεκτοι

Καλά δε ντρέπονται λίγο; Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά; Ευτυχώς δηλαδή που τις κατεβασμένες δεν τις έχω χαρίσει ακόμη σε 1-2 υποψήφιους φίλους επειδή αγόραζα τάχα μου την σειρά. Στο πακετάρισμα είναι και περιμένανε να ολοκληρωθεί η "προσφορά". Τα "Εγκλήματα" δεν τα'χα ξεκινήσει ευτυχώς... Τα ίδια είχαν συμβεί κι εκεί λοιπόν; Αίσχος!! Και το είχα σε εκτίμηση πριν χρόνια το "Τηλέραμα". Κοίτα να δείς... Μην ξαναγοράσει κανείς τίποτα παιδιά! Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν και στο συγκεκριμένο είναι σίγουρο ότι τα πετάμε!

Ωραία είδηση εν τω μεταξύ για το "Παρά Πέντε" αν και νέα σειρά... Προτιμούσα κάτι παλαιότερο. Θα το επιχειρήσω να το πάρω όμως. Η συσκευασία των "Απαράδεκτων" είναι απ'τις καλύτερες που έχω δει μέχρι στιγμής ως δώρο περιοδικού/εφημερίδας! Καλά λέει ο Retrospectiva για τον "Τηλεθεατή". Με επιφύλαξη και γι'αυτό απο'δω και πέρα. Ρε τους να-μην-πω-τι πως με τσάντισαν πάλι..το χάλι τους το μαύρο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μην ξαναγοράσει κανείς τίποτα παιδιά! Λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν και στο συγκεκριμένο είναι σίγουρο ότι τα πετάμε!
Συμφωνώ απόλυτα. To Τηλέραμα είναι που "κρεμάει" τους αναγνώστες του για δεύτερη φορά.
 
Στο παρά πέντε

Απο μενα δεν προκειται να ξαναδουν ουτε μισο ευρω. Εκτος και αν υπαρξει καποια μεγαλη εκπληξη στο μελλον (αν και δε το πιστευω πια). Ακου το Παρα πεντε! Για ονομα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως ευχαριστως θα αγοραζα σε DVD μια σχετικα προσφατη σειρα, την οποια εχουν κυριολεκτικα ξεσκισει σε καθε επαναληψη, κοβοντας ολοκληρα λεπτα απο καθε επεισοδιο, και δεν εχουν προβληθει ουτε μια φορα σε επαναληψη ολοκληρα και αυτουσια τα επεισοδια: το "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς".
 
Παντως ευχαριστως θα αγοραζα σε DVD μια σχετικα προσφατη σειρα, την οποια εχουν κυριολεκτικα ξεσκισει σε καθε επαναληψη, κοβοντας ολοκληρα λεπτα απο καθε επεισοδιο, και δεν εχουν προβληθει ουτε μια φορα σε επαναληψη ολοκληρα και αυτουσια τα επεισοδια: το "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς".
Κι εγώ. Ακόμη, για τον ίδιο λόγο, θα ήθελα τη Ντόλτσε βίτα και τους Δυο ξενους.
 
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα

konkar είπε:
Τι λέτε να τους ταράξουμε στα τηλέφωνα αύριο?
Καλημέρα! Λοιπόν, τηλεφώνησα χτες το μεσημέρι στο ΤΗΛΕΡΑΜΑ (Τηλ: 210 615 4200 (Δε-Πα 12.00-18.00)) και μίλησα (ήρεμα) με δύο υπαλλήλους του Τμήματος Προσφορών του περιοδικού. Ήταν ομολογουμένως αρκετά ευγενικές, αλλά κι εγώ συγκρατούμουν να μην εκραγώ!

Τους παραπονέθηκα για τις Τρεις Χάριτες και για τα Εγκλήματα που τα άφησαν ημιτελή, τους είπα ότι και τις 2 σειρές τις "έκαψαν" για άλλα περιοδικά, τους είπα ότι μας δυσαρέστησαν για 2 φορές στη σειρά με αγαπημένες σειρές και τους είπα ότι λόγω της τακτικής τους αυτής, δεν σκοπεύω να αγοράσω ξανά τηλεοπτική σειρά σε DVD με το περιοδικό τους, εκτός αν ανακοινώσουν από την αρχή ότι σκοπεύουν να την ολοκληρώσουν. Με άφησαν να μιλήσω, με άκουσαν και μου απάντησαν τα εξής:

1) Ότι για τα μεν Εγκλήματα η συμφωνία ήταν μόνο για την 1η σεζόν, για αυτό και δεν συνεχίστηκε.

2) Ότι για τις Τρεις Χάριτες η συμφωνία ήταν για τα πρώτα 44 επεισόδια (τα οποία είχαν εξαγγείλει λέει) και ότι θα συνεχιζόταν η σειρά αν πήγαινε καλά, αλλά...

3) Οι Τρεις Χάριτες δεν πουλούσαν (μου είπαν). Αυτό το αμφισβήτησα έντονα και μου απάντησε ότι πουλούσαν "μόνο 3.500 την εβδομάδα". Τους είπα ότι ίσως έφταιγε το γεγονός ότι ήταν καλοκαίρι και οι αναγνώστες ήταν σε διακοπές και μου είπαν ότι από την αρχή ήταν χαμηλές οι πωλήσεις στις Χάριτες. Τους απάντησα ότι τα πρώτα DVDs είχαν κακή εικόνα και μου είπαν ότι οι "κακές πωλήσεις φάνηκαν από το 1ο DVD της σειράς. Παρόλα αυτά, επειδή είχαμε δεσμευτεί, βγάλαμε και τα 44 επεισόδια". Τους ρώτησα αν δηλαδή άλλα περιοδικά πουλούν περισσότερο και μου είπαν ναι, αμφισβήτησα λοιπόν αν το Εκείνες κι εγώ πουλάει περισσότερο και μου είπαν πως ναι, "έτσι λένε οι κυκλοφορίες των περιοδικών"...

4) Τα Εγκλήματα μου είπαν ότι είχαν καλύτερες πωλήσεις από τις Τρεις Χάριτες.

Τους ξαναείπα ευγενικά ότι εγώ δεν σκοπεύω να ξανα-αγοράσω άλλη σειρά με το περιοδικό τους και ότι μιλώ για τον εαυτό μου, αλλά ότι την ίδια άποψη έχουν πολλοί φίλοι με τους οποίους το έχω συζητήσει (εννοώντας όλους εμάς!). Τους μίλησα μάλιστα συγκεκριμένα για το RetroManiax και ότι πολλά μέλη θα ακολουθήσουν παρόμοια τακτική. Μου απάντησε ευγενικά ότι "θα το λάβουμε πολύ σοβαρά υπόψη μας αυτό που μου λέτε" και στο τέλος μου είπαν τα εξής:

1) Η πρώτη στην οποία μίλησα μου είπε ότι έχουν δεχτεί πολλά τηλεφωνήματα διαμαρτυρίας και ότι αρκετός κόσμος τη θέλει τη συνέχεια της σειράς και ότι το σκέφτονται...

2) Η δεύτερη στην οποία μίλησα (η προϊσταμένη της πρώτης πρέπει να ήταν) είπε ότι η απόφαση είναι οριστική και ότι δεν θα τις συνεχίσουν τις Χάριτες... Άντε βγάλε άκρη...

Δε συμφωνώ με την τακτική τους, αν οι Χάριτες δεν πουλούσαν ("3.500 τεύχη" σε σχέση με τι; Πόσο πουλάει το ΤΗΛΕΡΑΜΑ κάθε εβδομάδα; Είναι γεγονός ότι σαν περιοδικό τα τελευταία χρόνια δεν είναι τόσο "δυνατό" σε πωλήσεις όσο ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ, το 7 ΜΕΡΕΣ TV και το TV ΖΑΠΙΝΓΚ - αυτό το έχουν λάβει υπόψιν τους, ή περιμένουν "θαύματα" από μια σειρά; ) γιατί δεν συνέχισαν τα Εγκλήματα που πουλούσαν τότε; Επιμένω στην απόφασή μου να μην αγοράσω άλλη σειρά με το ΤΗΛΕΡΑΜΑ εκτός αν ανακοινώσουν από την αρχή ότι σκοπεύουν να την ολοκληρώσουν (δηλαδή "δεσμευτούν" προς το κοινό)

Αυτά - ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω οτι δε χρειαζεται να γραψουμε κατι αλλο πανω σε αυτο! Μπραβο bernard
 
Οι τρεις Χάριτες

και ότι αρκετός κόσμος τη θέλει τη συνέχεια της σειράς και ότι το σκέφτονται...
Αμα το σκέφτονται τότε να μην σταματήσουμε. Να συνεχιστούν τα τηλέφωνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

mhmerotategiatipino είπε:
Νομιζω οτι δε χρειαζεται να γραψουμε κατι αλλο πανω σε αυτο! Μπραβο bernard
Φίλε μου mhmerotategiatipino, το "καθήκον" μου έκανα, σαν οπαδός των 3 Χαρίτων... ;)

konkar είπε:
Αμα το σκέφτονται τότε να μην σταματήσουμε. Να συνεχιστούν τα τηλέφωνα.
Κι εγώ έτσι νομίζω. Ίσως να είναι η μόνη μας ελπίδα... "Η ισχύς εν τη ενώσει"!

Ας μιλήσει και κάποιος άλλος να μάθουμε αν θα του/της πουν τα ίδια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα

Πήρα και εγώ τηλέφωνο και μου είπα οτι είχαν προαγοράσει τα 44 επεισόδια για τις Τρείς Χάριτες και τον 1ο κύκλο απο τα Εγκλήματα για να δουν πως πάει, καμμία δεν πούλησε και γι αυτό τις σταματησαν. Επίσης μου είπαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν τα υπόλοιπα επεισόδια ούτε για τη μια ούτε για την άλλη σειρά! :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είπαν αν σκοπεύουν να κάψουν... εεε.. να μοιράσουν κάποια άλλη σειρά;
 
Εκείνες κι εγώ (1996) / 50-50

Το 7 μέρες TV δεν συνεχίζει με το 2ο κύκλο του Εκείνες κι εγώ και την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει σε DVD το 50-50. Τι είναι αυτά που κάνουν; Δεν σέβονται καθόλου τους θεατές. Απαράδεκτο. Γιατί νομίζουν ότι θα πουλήσουν περισσότερα περιοδικά αμα βγάλουν πρόσφατες σειρές σε DVD; Σήμερα που ξεκίνησε το παρα 5 σε DVD εγώ δεν είδα να γίνεται χαμός, είχαν αρκετα TV ζαπινγκ, ενώ η ραδιοτηλεοραση και το 7 μερες TV έγιναν αναρπαστα, περασα απο 3 περιπτερα για να τα βρω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
50-50

tsalk είπε:
Με την ίδια λογική βέβαια μια από τις επόμενες θα είναι σίγουρα το 50-50 ή και το είσαι το ταίρι μου.Έτσι προβλέπω εγώ!!!!

Rapide είπε:
Το 7 μέρες TV δεν συνεχίζει με το 2ο κύκλο του Εκείνες κι εγώ και την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει σε DVD το 50-50. Τι είναι αυτά που κάνουν; Δεν σέβονται καθόλου τους θεατές. Απαράδεκτο. Γιατί νομίζουν ότι θα πουλήσουν περισσότερα περιοδικά αμα βγάλουν πρόσφατες σειρές σε DVD; Σήμερα που ξεκίνησε το παρα 5 σε DVD εγώ δεν είδα να γίνεται χαμός, είχαν αρκετα TV ζαπινγκ, ενώ η ραδιοτηλεοραση και το 7 μερες TV έγιναν αναρπαστα, περασα απο 3 περιπτερα για να τα βρω.
Βρε Άλκη δε μελέταγες τίποτα άλλο; :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο παρά πέντε / 50-50 / Εκείνες κι εγώ (1996)

Εγώ την σειρά "Στο Παρά 5" δεν την αγοράζω. Τέλος. Σκέφτομαι για το "50-50" αν και μου άρεσε αρκετά (έως πολύ!) η σειρά, αλλά είναι πολύ "καινούργια". Δε θα ξεκινήσω και θα δω στην πορεία για να παραγγείλω μαζικά. Γενικά θα κρατήσω αυτήν την "γραμμή" απο'δω και πέρα μιας και κανένα τηλεπεριοδικό πλην της "Ραδιοτηλεόρασης" δεν δείχνει αξιόπιστο, πλέον. Αν προχωρήσει έχει καλώς, θα τα κάνω αντικαταβολή. Αλλιώς δεν με την καμία... Έχω ξεκινήσει και το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος". Ελπίζω να μην πάθω κι εκεί τα ίδια γιατί το πάνε επεισόδιο ανά DVD (άλλη απάτη αυτή!) και θα πάρει καιρό να τελειώσει... Ως πότε η κοροϊδία πια; Λεφτά για πέταμα είπαμε, δεν υπάρχουν. Όπως δίνω να αγοράσω box set από ξένη σειρά που δίνεται κατευθείαν πακέτο, έτσι θα πάρω και Ελληνική απο'δω και στο εξής εάν κι εφόσον ολοκληρωθεί. Τουλάχιστον ο κύκλος του "Εκείνες Κι Εγώ" ολοκληρώθηκε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
50-50

Μα το 50-50???? Αίσχος και κρίμα ρε παιδιά!!! Για όνομα του Θεού τόσο καινούριες σειρές σε dvd , οι οποίες υπάρχουν και αυτούσιες στο internet για όσους ενδιαφέρονται? Κρίμα πολύ κρίμα...Και γω έλπιζα και καμιά παλιότερη αλλά από το κακό στο χειρότερο πάνε...Τέρμα μου φαίνεται οι παλιές αγαπημένες μας σειρές ξεχάστηκαν εντελώς από όλους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
50-50

ΑΙΣΧΟΣ. Τι χάος είναι αυτό που επικρατεί? Το έχουμε ξαναπεί βέβαια, αλλά παρακαλούνται θερμά όλα τα μέλη του Retromaniax να μην στηρίξουν αυτές τις προσπάθειες των περιοδικών. Μα το 50-50? Υπέροχη σειρά δε λέω αλλά όχι και σε DVD. Εγώ απορώ με το MEGA. Πώς είναι δυνατόν να βγάζει σε DVD δύο τόσο πρόσφατες και επιτυχημένες σειρές τις οποίες θα μπορούσε να συνεχίσει να προβάλλει για χρόνια? Και πάλι ΕΛΕΟΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Βρε Άλκη δε μελέταγες τίποτα άλλο; :p

Γιούγκερμαν να είναι η επόμενη.

....Του (1976 ε όχι η άλλη η σαχλαμάρα που την έκοψαν κιόλας)

Για να δούμε θα πέσω μέσα!!!!!!!!!!!!
 
Πάντως εγώ στεναχωρέθηκα πολύ γιατί βλέπω τις προθέσεις τους και δυστυχώς δε μας αφορούν...Ήθελα πολύ το Ντόλτσε Βίτα που είναι η αγαπημένη μου σειρά αυτούσια τα επεισόδια και όχι πετσοκομμένα αλλά με την όρεξη θα μείνω...Να μη πω φυσικά για παλιότερες...Κοίτα να δεις που θα βγει και η Πολυκατοικία σε λίγο σε dvd και εκεί θα ξεράσουμε ομαδικώς!!!Sorry για την έκφραση αλλά αγανάκτησα με δαύτους...
 
Οι τρεις Χάριτες / 50-50

errikos20 είπε:
Πήρα και εγώ τηλέφωνο και μου είπα οτι είχαν προαγοράσει τα 44 επεισόδια για τις Τρείς Χάριτες και τον 1ο κύκλο απο τα Εγκλήματα για να δουν πως πάει, καμμία δεν πούλησε και γι αυτό τις σταματησαν. Επίσης μου είπαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν τα υπόλοιπα επεισόδια ούτε για τη μια ούτε για την άλλη σειρά! :(
Επομένως, λίγο-πολύ τα ίδια μας είπαν φίλε errikos20...

Έπρεπε "Οι Απαράδεκτοι" να είχαν διατεθεί σε DVD από το ΤΗΛΕΡΑΜΑ, διότι αυτοί είναι Οι Απαράδεκτοι... :(

Rapide είπε:
Το 7 μέρες TV δεν συνεχίζει με το 2ο κύκλο του Εκείνες κι εγώ και την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει σε DVD το 50-50. Τι είναι αυτά που κάνουν; Δεν σέβονται καθόλου τους θεατές. Απαράδεκτο. Γιατί νομίζουν ότι θα πουλήσουν περισσότερα περιοδικά αμα βγάλουν πρόσφατες σειρές σε DVD; Σήμερα που ξεκίνησε το παρα 5 σε DVD εγώ δεν είδα να γίνεται χαμός, είχαν αρκετα TV ζαπινγκ, ενώ η ραδιοτηλεοραση και το 7 μερες TV έγιναν αναρπαστα, περασα απο 3 περιπτερα για να τα βρω.
Σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία Rapide. Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες tonytony και konkar - ΑΙΣΧΟΣ! Αρνούμαι κι εγώ να συμμετάσχω στη διάθεση των νέων/πρόσφατων τηλεοπτικών σειρών σε DVDs από τα περιοδικά! Τις παλιές καλές σειρές θέλουμε που δεν προβάλλονται / προβάλλονται πετσοκομένες από τους σταθμούς!! :angry:

Πού θα πάει αυτή η κατάσταση; Θα ακολουθήσουν ο "Λάκης ο γλυκούλης" και η "Μαρία η άσχημη"; Όχι, δεν θα πάρω κύριοι, ευχαριστώ! Όσο εύκολα σταμάτησα να πατάω το κουμπί για το MEGA και τους άλλους σταθμούς στο remote control μου όταν τελείωσαν οι επετειακές εκπομπές για τα 20 χρόνια και οι επαναλήψεις των σειρών, ακόμα πιο εύκολα θα σταματήσω να αγοράζω αυτά τα περιοδικά! ΕΛΕΟΣ!

Mandrake είπε:
Εγώ την σειρά "Στο Παρά 5" δεν την αγοράζω. Τέλος. Σκέφτομαι για το "50-50" αν και μου άρεσε αρκετά (έως πολύ!) η σειρά, αλλά είναι πολύ "καινούργια". Δε θα ξεκινήσω και θα δω στην πορεία για να παραγγείλω μαζικά. Γενικά θα κρατήσω αυτήν την "γραμμή" απο'δω και πέρα μιας και κανένα τηλεπεριοδικό πλην της "Ραδιοτηλεόρασης" δεν δείχνει αξιόπιστο, πλέον. Αν προχωρήσει έχει καλώς, θα τα κάνω αντικαταβολή. Αλλιώς δεν με την καμία... Έχω ξεκινήσει και το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος". Ελπίζω να μην πάθω κι εκεί τα ίδια γιατί το πάνε επεισόδιο ανά DVD (άλλη απάτη αυτή!) και θα πάρει καιρό να τελειώσει... Ως πότε η κοροϊδία πια; Λεφτά για πέταμα είπαμε, δεν υπάρχουν. Όπως δίνω να αγοράσω box set από ξένη σειρά που δίνεται κατευθείαν πακέτο, έτσι θα πάρω και Ελληνική απο'δω και στο εξής εάν κι εφόσον ολοκληρωθεί. Τουλάχιστον ο κύκλος του "Εκείνες Κι Εγώ" ολοκληρώθηκε...
Φίλε Mandrake, ασπάζομαι 100% την άποψή σου!

sunset89 είπε:
Είπαν αν σκοπεύουν να κάψουν... εεε.. να μοιράσουν κάποια άλλη σειρά;
Χαχα!

tsalk είπε:
Γιούγκερμαν να είναι η επόμενη.
....Του (1976 ε όχι η άλλη η σαχλαμάρα που την έκοψαν κιόλας)

Για να δούμε θα πέσω μέσα!!!!!!!!!!!!
Χαχα!

Μέσα στον γενικότερο εκνευρισμό μου για το θέμα, με κάνατε και γέλασα παιδιά! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα