DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Το Τηλέραμα θα δίνει από σήμερα (για επαρχία) και αύριο (για εμάς τους πρωτευουσιάνους) την all time classic soap opera MARIA LA DEL BARRIO (Μαρία της Γειτονιάς- Που το έβλεπα μικρή), έπαθα πολιτισμικό shock!, retroσίριαλ πότε θα δούμε σε dvd

Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ ;
 
Ελληνικότατη σειρά. ακριβώς όπως αναφέρει και ο τίτλος του θέματος.
 
Και ελληνική να ήταν δεν πρόκειται να το αγοράζαμε. Μη ξεχνάμε το θέμα με τις Χάριτες.
 
Είσαι το ταίρι μου

Το Τηλέραμα βγάζει σε DVD το "Είσαι το ταίρι μου".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι το ταίρι μου

Rapide είπε:
Το Τηλέραμα βγάζει σε DVD το "Είσαι το ταίρι μου".
Μόλις διάβασα το μήνυμά σου, έπεσε και το διαφημιστικό στην τηλεόραση. :)

Καλή σειρά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο από άποψη σπανιότητας, μιας και το προβάλλει συνέχεια σε επαναλήψεις το Mega. Υποθέτω ότι θα ολοκληρωθεί μιας και πρόκειται μόνο για έναν κύκλο επεισοδίων (30).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι το ταίρι μου

Rapide είπε:
Το Τηλέραμα βγάζει σε DVD το "Είσαι το ταίρι μου".
Σε ευχαριτούμε για την ενδιαφέρουσα πληροφορία Rapide!

Λέει στην καταχώρηση/διαφήμιση πότε ξεκινάει; Είναι αυτή την Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου; Επίσης, λέει πόσα επεισόδια θα δίνονται κάθε εβδομάδα; Δεδομένου ότι τα επεισόδια έχουν διάρκεια 45', να υποψιαστώ ότι θα μας δίνουν μόνο 1 κάθε εβδομάδα; :(

Είναι που το ΤΗΛΕΡΑΜΑ πιθανόν να συνέχιζε με τα DVDs από τα "Εγκλήματα" ή τις "Τρεις Χάριτες" κάποια στιγμή...

sunset89 είπε:
Μόλις διάβασα το μήνυμά σου, έπεσε και το διαφημιστικό στην τηλεόραση. :) Καλή σειρά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο από άποψη σπανιότητας, μιας και το προβάλλει συνέχεια σε επαναλήψεις το Mega. Υποθέτω ότι θα ολοκληρωθεί μιας και πρόκειται μόνο για έναν κύκλο επεισοδίων (30).
Συμφωνώ απόλυτα με την φίλη sunset89 στο θέμα της σπανιότητας / των συχνών επαναλήψεων της σειράς. Περισσότερο μου κάνει εντύπωση που το ΤΗΛΕΡΑΜΑ επέλεξε για δεύτερη συνεχόμενη φορά σειρά του MEGA και όχι του ΑΝΤ1 (πίστευα ότι θα "το πήγαιναν εναλλάξ"...)

Να μου το θυμηθείτε, αν βγάζουν μόνο 1 επεισόδιο ανά εβδομάδα και (φυσικά) δεν πουλήσει η σειρά, τότε να δείτε ότι δεν θα ολοκληρωθεί ο κύκλος των 30 επεισοδίων. Το έχουμε ξαναδεί το παραμύθι από το συγκεκριμένο περιοδικό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι το ταίρι μου

Η σειρά ξεκινάει σήμερα. Θα ολοκληρωθεί σε 15 DVD. Είναι 30 επεισόδια. 2 επεισόδια κάθε βδομάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι το ταίρι μου

Rapide είπε:
Η σειρά ξεκινάει σήμερα. Θα ολοκληρωθεί σε 15 DVD. Είναι 30 επεισόδια. 2 επεισόδια κάθε βδομάδα.
Μάλιστα, σε ευχαριστούμε πολύ Rapide για την ενημέρωση.

Και όπως με ενημέρωσε ένας πολύ καλός μου φίλος από την Ελλάδα, στη διαφήμιση το τονίζουν ότι θα δοθεί ολόκληρη η σειρά!

Μακάρι να πάει καλά για να συνεχιστούν ανάλογες προσπάθειες, αν και με στεναχωρεί λίγο η "στροφή" των τηλεπεριοδικών το τελευταίο διάστημα σε πιο πρόσφατες (ή ακόμα και αρκετά καινούργιες) σειρές...

Άλλες είναι αυτές που θέλουμε να δούμε (πχ Αυθαίρετοι, Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη, Οι τελευταίοι εγγονοί, Οι φρουροί της Αχαϊας, Το δις Εξαμαρτείν, Μάνα είναι μόνο μία, κτλ...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Μάλιστα, σε ευχαριστούμε πολύ Rapide για την ενημέρωση.
Και όπως με ενημέρωσε ένας πολύ καλός μου φίλος από την Ελλάδα, στη διαφήμιση το τονίζουν ότι θα δοθεί ολόκληρη η σειρά!

Μακάρι να πάει καλά για να συνεχιστούν ανάλογες προσπάθειες, αν και με στεναχωρεί λίγο η "στροφή" των τηλεπεριοδικών το τελευταίο διάστημα σε πιο πρόσφατες (ή ακόμα και αρκετά καινούργιες) σειρές...

Άλλες είναι αυτές που θέλουμε να δούμε (πχ Αυθαίρετοι, Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη, Οι τελευταίοι εγγονοί, Οι φρουροί της Αχαϊας, Το δις Εξαμαρτείν, Μάνα είναι μόνο μία, κτλ...)
Ναι, αλλά μην ξεχνάς ότι θέλουν να πουλήσουν και δυστυχώς οι πιο πρόσφατες πουλάνε!

Μπονσαλέντηδες και Εγγονούς μην περιμένουμε κι εύκολα, παιδιά, κακά τα ψέματα! Προσπαθούν να εστιάσουν σε συχνά επαναλαμβανόμενες, επιτυχημένες κωμωδίες (κυρίως). Και με αυτή τη λογική, θα δείτε ότι τα επόμενα σίριαλ που θα διαμοιραστούν θα είναι ανάμεσα σε: Ντόλτσε Βίτα (τουλάχιστον να'ναι ολόκληρη, όχι πετσοκομμένη), Σαββατογεννημένες, Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς, Singles από το Mega και από τον ΑΝΤ1... μέχρι και Καφέ της Χαράς βλέπω να μοιράζεται (αίσχος).
 
Αν εδιναν το Μυστικο του Αρη Μπονσαλεντη η το Φονος Χωρις Ταυτοτητα, δεν υπηρχε καμια περιπτωση να τα χασω!
 
bambinella 100 είπε:
Αν εδιναν το Μυστικο του Αρη Μπονσαλεντη η το Φονος Χωρις Ταυτοτητα, δεν υπηρχε καμια περιπτωση να τα χασω!
Kαι εγώ το ίδιο (έστω και για τους δικούς μου λόγους...)
 
sunset89 είπε:
Ναι, αλλά μην ξεχνάς ότι θέλουν να πουλήσουν και δυστυχώς οι πιο πρόσφατες πουλάνε!Μπονσαλέντηδες και Εγγονούς μην περιμένουμε κι εύκολα, παιδιά, κακά τα ψέματα! Προσπαθούν να εστιάσουν σε συχνά επαναλαμβανόμενες, επιτυχημένες κωμωδίες (κυρίως). Και με αυτή τη λογική, θα δείτε ότι τα επόμενα σίριαλ που θα διαμοιραστούν θα είναι ανάμεσα σε: Ντόλτσε Βίτα (τουλάχιστον να'ναι ολόκληρη, όχι πετσοκομμένη), Σαββατογεννημένες, Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς, Singles από το Mega και από τον ΑΝΤ1... μέχρι και Καφέ της Χαράς βλέπω να μοιράζεται (αίσχος).
Το ξέρω, το ξέρω και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου - αυτές τις σειρές που αναφέρεις είναι πολύ πιθανόν να τις δούμε σύντομα σε DVD με τα περιοδικά...

Απλά εκφράζω την ρετρό-επιθυμία μου, όπως και οι bambinella 100 και ο tsalk...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ και γω μαζί σας και θα ήθελα πολύ να δοθούν οι παλιές αγαπημένες σειρές ολοκληρωμένες όμως!!! Για αυτό που ανυπομονώ να δοθεί στην αρχική του μορφή και εννοείται ολόκληρο είναι το Ντόλτσε Βίτα!
 
Προς το παρόν ας αρκεστούμε πάντως στα χιλιοπαιγμένα σήριαλ του τύπου "είσαι το ταίρι μου". Προτείνω επίσης να περιμένουμε μήπως και έρθει και καμιά έκπληξη!
 
Δεν γνωρίζω τίποτα συγκεκριμένο. Αλλά καμιά φορά γίνονται και θαύματα....
 
[edit] greeklish [edit]


Γράψε ελληνικά για να σου απαντήσουν!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] greekilish [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
karikonos100 είπε:
RE PAIDIA SAS PARAKALO KANTE MOU MIA XARH TO 7 MERES TV DINEI TO 50-50 KAI EPIDI EXO OLA TA EPEISODIA 3EREI KANENAS POTE 8A BGEI H DEUTERH KASETINA H BGEIKE
Πρώτα απ' όλα, καλώς όρισες.

Δεύτερον, γράφε με μικρά, γιατί τα κεφαλαία είναι σα να φωνάζεις. Τρίτον, στο φόρουμ για διευκόλυνση της ανάγνωσης, απαγορεύονται τα greeklish.

Όσον αφορά την απορία σου, σίγουρα κάποιος που τα αγοράζει, θα βρεθεί για να στη λύσει.
 
Πίσω
Μπλουζα