DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Ελπιζω μόλις τελειώσει το 50-50 να βάλουν τις Κούκλες! Τι, δεν προβλήθηκε ακόμη; Ναι αλλά δεν ξέρεις ποτέ!
 
Εκείνες κι εγώ (1996)

Να ρωτήσω κάτι όσους αγοράζουν το περιοδικό:

Το 7 ημέρες TV, πότε ολοκληρώνει το διαμοιρασμό του "Δόγγανου";
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996) / 50-50

Αγαπητή sunset δεν τα μαθες??? Το 7 Μερες TV ξεκίνησε τα "καλά" του Τηλεράματος! Έκοψε τον Δόγγανο που λες χωρίς να τον ολοκληρώσει και ξεκινάει σε dvd το..."50-50"!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996) / 50-50

tonytony είπε:
Αγαπητή sunset δεν τα μαθες??? Το 7 Μερες TV ξεκίνησε τα "καλά" του Τηλεράματος! Έκοψε τον Δόγγανο που λες χωρίς να τον ολοκληρώσει και ξεκινάει σε dvd το..."50-50"!!!
τα έχω μπερδέψει! για το 50-50 είχα ακούσει, όχι όμως ότι θα κόψουν το Εκείνες κι εγώ για να το μοιράσουν στο 7 μέρες!!! Μωρέ μπράάβο! Εύγε και εις ανώτερα.

Δηλαδή αυτή τη στιγμή μοιράζονται 50-50 στο 7 ΗΜΕΡΕΣ TV, Παρά Πέντε στο tv-zapping

και ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ προτιμά να μοιράζει το τούρκικο;

Υπέροχα..... Και εις ανώτερα... :(

Το Τρίτο Στεφάνι θα μοιραστεί τελικώς;

Αντώνη οποιαδήποτε καινούρια πληροφορία έχεις γενικά, ευπρόσδεκτη! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

tonytony είπε:
Το 7 Μερες TV ξεκίνησε τα "καλά" του Τηλεράματος! Έκοψε τον Δόγγανο που λες χωρίς να τον ολοκληρώσει και ξεκινάει σε dvd το..."50-50"!!!
Μάλιστα... Στο δρόμο που άνοιξε το Τηλέραμα! Ντροπή! :(

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που ζω στο εξωτερικό:

Ποια εβδομάδα δηλαδή κυκλοφόρησε το τελευταίο DVD του "Εκείνες κι εγώ";

Στις 16/17 Σεπτ, στις 23/24 Σεπτ (προηγούμενη εβδομάδα) ή στις 30 Σεπτ/1 Οκτ (αυτή την εβδομάδα);

sunset89 είπε:
τα έχω μπερδέψει!
Έχεις άδικο; Κι εγώ το ίδιο!!

sunset89 είπε:
Αντώνη οποιαδήποτε καινούρια πληροφορία έχεις γενικά, ευπρόσδεκτη! :)
Βεβαίως και σε ευχαριστούμε! :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996) / 50-50

Οι προσφορές έχουν έτσι ακριβώς όπως τα λέτε...(και μη χειρότερα!). Τελευταίο dvd του Εκείνες κι εγώ έδωσε το Τηλέραμα τη προηγούμενη εβδομάδα , αυτή η βδομάδα έχει κενό και από την ερχόμενη αρχίζει η...μπούρδα! Βάλτε ρε ένα Ντόλτσε Βίτα να γελάσει το χειλάκι μας!!! Το Τρίτο Στεφάνι sunset μου ...δε ξέρω!!! Είχα αυτή τη πληροφορία αλλά βγάζεις άκρη μ αυτούς???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Μεγάλη βλακεία που κόψαν τον Δόγγανο στον Α' κύκλο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Άλλα 21 επεισόδια ήταν ο δεύτερος κύκλος. Προφανώς αυτή ήταν η συμφωνία που είχαν κάνει, μιας που απ ότι ξέρω η προσφορά αυτή πήγαινε πολύ καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Peter Pan είπε:
Μεγάλη βλακεία που κόψαν τον Δόγγανο στον Α' κύκλο...

tsalk είπε:
Άλλα 21 επεισόδια ήταν ο δεύτερος κύκλος. Προφανώς αυτή ήταν η συμφωνία που είχαν κάνει, μιας που απ ότι ξέρω η προσφορά αυτή πήγαινε πολύ καλά.
Για άλλη μια φορά, τα περιοδικά μας απογοήτευσαν και "έκαψαν" άλλη μια σειρά, αφήνοντάς την ημιτελή... Απλά αυτή την φορά, αντί για το ΤΗΛΕΡΑΜΑ, την χοντράδα την έκανε το 7 ΜΕΡΕΣ TV...

"Μαύρο στον Μαυρογυαλούρο"... Εγώ από τα δύο παραπάνω περιοδικά δεν ξανα-αγοράζω σειρές, αν δεν γράφουν εκ των προτέρων μέσα στο περιοδικό ότι σκοπεύουν να διαθέσουν σε DVDs όλα τα επεισόδια της σειράς...
 
Εκείνες κι εγώ (1996)

tsalk είπε:
Άλλα 21 επεισόδια ήταν ο δεύτερος κύκλος. Προφανώς αυτή ήταν η συμφωνία που είχαν κάνει, μιας που απ ότι ξέρω η προσφορά αυτή πήγαινε πολύ καλά.
Μακάρι μελλοντικά να σκεφτούν να βάλουν και τον Β' κύκλο.

bernard.c είπε:
Για άλλη μια φορά, τα περιοδικά μας απογοήτευσαν και "έκαψαν" άλλη μια σειρά, αφήνοντάς την ημιτελή... Απλά αυτή την φορά, αντί για το ΤΗΛΕΡΑΜΑ, την χοντράδα την έκανε το 7 ΜΕΡΕΣ TV...
"Μαύρο στον Μαυρογυαλούρο"... Εγώ από τα δύο παραπάνω περιοδικά δεν ξανα-αγοράζω σειρές, αν δεν γράφουν εκ των προτέρων μέσα στο περιοδικό ότι σκοπεύουν να διαθέσουν σε DVDs όλα τα επεισόδια της σειράς...
Τι να πεις... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα σε όλους! Για να μην κουράζω σε κάθε θέμα που έχει φτιαχτεί για την εκάστοτε σειρά (μερικά είναι και κλειδωμένα), παρακαλώ να με βοηθήσετε και να με ενημερώσετε σχετικά με κάποιες σειρές που κυκλοφόρησαν σε DVD και θα ήθελα να μάθω σε πόσα συνολικά DVD και επεισόδια κυκλοφόρησαν. Οι σειρές που με ενδιαφέρουν είναι οι κάτωθι:

1. Οι Απαράδεκτοι (ενημέρωση για 24 DVD).

2. Οι Τρεις Χάριτες (ενημέρωση για 22 DVD).

3. 10 Μικροί Μήτσοι (ενημέρωση για 44 DVD).

4. Εγκλήματα... (ενημέρωση για 11 DVD).

...και αν τυχόν γνωρίζετε και για τα επεισόδια που έδινε η εφημερίδα "Παρασκευή και 13" με το show του Benny Hill.

Θα παρακαλούσα να μου απαντήσετε με απόλυτη σιγουριά, γιατί και εδώ μέσα έχω ψαχτεί αλλά και σε άλλα sites, αλλά ομολογώ πως πιο πολύ μπερδεύτηκα παρά βρήκα άκρη...! Σας ευχαριστώ πολύ, περιμένω τις πολύτιμες πληροφορίες σας. :)

Για τους Απαράδεκτους με ενημέρωσαν ότι κυκλοφόρησαν 24 DVD!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν φίλε μου να σου πω!Οι Τρεις Χάριτες ξέρω ότι δόθηκαν 40...κάτι επεισόδια και κόπηκε! Δεν το έπαιρνα και δε ξέρω να σου πω γι αυτό με σιγουριά! Στο περιοδικό Τηλέραμα. Στο ίδιο περιοδικό δόθηκε ολόκληρος ο 1ος κύκλος από τα Εγκλήματα σε 11 dvds - 32 επεισόδια. Οι Μήτσοι δόθηκαν από τον Τηλεθεατή 44 dvds - 44 επεισόδια. Αυτά! Ελπίζω να σε κάλυψα.
 
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, φίλε tonytony!

Αγαπητέ sunset89, έχω ψαχτεί επί του θέματος αλλά όπως ανέφερα είχα μπερδευτεί γιατί σε πολλά υπήρχε αντίθεση απόψεων. Για παράδειγμα, τελικά οι Μήτσοι κυκλοφόρησαν σε 48 ή 44 DVDs τελικά...;;;

Αν και λογικά θα εμπιστευτώ τον tonytony και το RetroDB, που μιλάει για 44 επεισόδια και μάλιστα τα κατονομάζει κιόλας και είναι πλήρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

44 dvds είναι οι Μήτσοι φίλε μου τα βλέπω μπροστά μου! Όσα σου είπα είναι σίγουρα γιατί τα έχω πάρει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Ένα καλό search πάντα βοηθάει και βγάζει τα θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί ....http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=11776
Το θέμα μεταφέρθηκε στο ανάλογο thread και νομίζω ότι αυτό που γράφει η φίλη sunset89 με καλύπτει πλήρως.

Έχει καταβληθεί κόπος για την καταγραφή αυτών των πληροφοριών και στο forum και στη RetroDB, επομένως, είναι κρίμα να μην τα συμβουλεύεστε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Το θέμα μεταφέρθηκε στο ανάλογο thread και νομίζω ότι αυτό που γράφει η φίλη sunset89 με καλύπτει πλήρως. Έχει καταβληθεί κόπος για την καταγραφή αυτών των πληροφοριών και στο forum και στη RetroDB, επομένως, είναι κρίμα να μην τα συμβουλεύεστε...
Προσυπογράφω στα λόγια του Bernard! Η Retrodb τα έχει όλα! :flower:

Μας έχουν βγει τα μάτια για να υπάρχουν όλες οι πληροφορίες εκεί, κάτι που αρκετά "έγκυρα" και γνωστά σάιτς εκμεταλλεύονται παρουσιάζοντάς τα ως δικούς τους κόπους και έρευνες. :(
 
Υπάρχει κανένα νέο όσον αφορά κάποια σειρά?? Κάτι μου λέει ότι μετά το παρά 5 και το 50-50 δε θα δούμε άλλες σειρές σε DVD.
 
Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Μακάρι να βγω ψεύτης...

Όσο για τις σειρές που ζητάει ο φίλος Peter Pan, να συμπληρώσω πως στις "Τρεις Χάριτες" τα επεισόδια που δόθησαν είναι συνολικά 44. 2 επεισόδια σε κάθε DVD.

Για Ελληνικές σειρές που έχουν κυκλοφορήσει μπορείς να ενημερώνεσαι απο'δω ή απ'την RetroDB.gr αλλά για ξένες θα πρέπει να ανοίξεις κάπου αλλού thread για να ρωτήσεις ότι θέλεις. Όποιος γνωρίζει να είσαι σίγουρος πως θα σου απαντήσει!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα