DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

maltezos_extreme είπε:
Το TV-Zaping από Παρασκευή 25/5 συνεχίζει τον διαμοιρασμό του "Ευτυχισμένοι Μαζί" με τον 2ο κύκλο, δλδ 31 επεισόδια σε 10 DVD.
παλι καλα που υπαρχει και ενα σωστο περιοδικο οπως το TV-Zaping γιατι αμα περιμενουμε απο το τηλεραμα που τα δινει μισα μονο και μονο για να τα οικονομισει χωρις να ενδιαφερετε για τους αναγνωστες του!!!
 
jimbcn είπε:
και οντως ετσι εγινε!το τελευταιο dvd απο τους οι μεν και οι δεν,μια σειρα με 120 επεισοδια την εκαναν 40 επεισοδια!εγω παντως τους εστειλα email και τους ειπα οτι αυτο που κανουν ειναι κοροιδια στους αναγνωστες!ΤΕΛΟΣ στο ΤΗΛΕΡΑΜΑ,να μην το αγοραζει κανεις,μαλλον για κοροιδα ψαχνουν για να βγαλουν αυτοι λεφτα!ΕΛΕΟΣ!
Τουλάχιστον, το ξεκαθάρισαν από την αρχή ότι θα βγάλουν μονάχα 40 επεισόδια και αυτά τα ολοκλήρωσαν. Δε μπορείς να πεις ότι δεν ήσουν ενήμερος. Δεν είπαν ποτέ ότι θα ολοκληρώσουν την σειρά. Ας το έχουμε στα υπόψιν όταν ξεκινήσουμε να μπαίνουμε σε μια τέτοια διαδικασία, εφόσον ξέρουμε πλέον πολύ καλά τι συμβαίνει με τις κυκλοφορίες αυτές. Προσωπική μου άποψη είναι ότι από ολότελα, ευτυχώς ο 1ος κύκλος ολοκληρώθηκε. Ίσως κάποια στιγμή να δούμε και συνέχεια.
 
Mandrake είπε:
Τουλάχιστον, το ξεκαθάρισαν από την αρχή ότι θα βγάλουν μονάχα 40 επεισόδια και αυτά τα ολοκλήρωσαν. Δε μπορείς να πεις ότι δεν ήσουν ενήμερος. Δεν είπαν ποτέ ότι θα ολοκληρώσουν την σειρά. Ας το έχουμε στα υπόψιν όταν ξεκινήσουμε να μπαίνουμε σε μια τέτοια διαδικασία, εφόσον ξέρουμε πλέον πολύ καλά τι συμβαίνει με τις κυκλοφορίες αυτές. Προσωπική μου άποψη είναι ότι από ολότελα, ευτυχώς ο 1ος κύκλος ολοκληρώθηκε. Ίσως κάποια στιγμή να δούμε και συνέχεια.
δεν ελεγε πουθενα φιλε μου οτι θα βαλει μονο τα 40 επεισοδια.απλα ελεγε συλλεκτικη εκδοση με 40 επεισοδια!!!και ο αλλος που το αγοραζει πως θα ξερει τι εννοει?οτι θα τα βαλει ολα?οτι θα βαλει τα μισα?απλα ηταν στο φλου!τωρα εσενα αμα σου αρεσει ολη αυτη η κατασταση οκ παω πασο.αλλα οχι οτι μας ενημερωσαν!ποτε δεν υπηρχε ενημερωση!
 
Τα περιοδικά όταν διαμοιράζουν μια σειρά με πολλές σεζόν, κάνουν δυο πράγματα:

1) ή δηλώνουν από την αρχή ότι θα μοιράσουν ολόκληρη τη σειρά σε xx κασετίνες με xx DVD και συνολικά xx επεισόδια (πχ. "Στο παρά πέντε", "Απαράδεκτοι") που ουσιαστικά δεν κάνανε διαχωρισμό σε σεζόν και δώσανε όλα τα επεισόδια σερί.

2) ή ξεκινούν μια σειρά λέγοντας ότι θα δώσουν μια κασετίνα με xx DVD και xx επεισόδια που υποδηλώνουν τον 1ο κύκλο χωρίς απαραίτητα να το αναφέρουν (πχ. "Εγκλήματα", "Οι τρεις χάριτες", "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή", "Της αγάπης μαχαιριά", "Οι μεν και οι δεν"). Από αυτές τις σειρές, σε άλλες κυκλοφόρησαν όλες οι σεζόν και σε άλλες όχι. Ας μην ξεχνάμε ότι στην περίπτωση του "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή", η τρίτη σεζόν δώθηκε ένα μήνα μετά από τη δεύτερη σεζόν και χωρίς να υπάρχει σχετική ενημέρωση. Τα "Εγκλήματα" πάλι δεν δώθηκε ποτέ η δεύτερη σεζόν. Σε αυτή την δεύτερη περίπτωση, απλώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Μόνο στην πρώτη περίπτωση είναι σίγουρος ο αγοραστής ότι θα βγεί ολόκληρη η σειρά.
 
maltezos_extreme είπε:
Τα περιοδικά όταν διαμοιράζουν μια σειρά με πολλές σεζόν, κάνουν δυο πράγματα:1) ή δηλώνουν από την αρχή ότι θα μοιράσουν ολόκληρη τη σειρά σε xx κασετίνες με xx DVD και συνολικά xx επεισόδια (πχ. "Στο παρά πέντε", "Απαράδεκτοι") που ουσιαστικά δεν κάνανε διαχωρισμό σε σεζόν και δώσανε όλα τα επεισόδια σερί.

2) ή ξεκινούν μια σειρά λέγοντας ότι θα δώσουν μια κασετίνα με xx DVD και xx επεισόδια που υποδηλώνουν τον 1ο κύκλο χωρίς απαραίτητα να το αναφέρουν (πχ. "Εγκλήματα", "Οι τρεις χάριτες", "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή", "Της αγάπης μαχαιριά", "Οι μεν και οι δεν"). Από αυτές τις σειρές, σε άλλες κυκλοφόρησαν όλες οι σεζόν και σε άλλες όχι. Ας μην ξεχνάμε ότι στην περίπτωση του "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή", η τρίτη σεζόν δώθηκε ένα μήνα μετά από τη δεύτερη σεζόν και χωρίς να υπάρχει σχετική ενημέρωση. Τα "Εγκλήματα" πάλι δεν δώθηκε ποτέ η δεύτερη σεζόν. Σε αυτή την δεύτερη περίπτωση, απλώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει. Μόνο στην πρώτη περίπτωση είναι σίγουρος ο αγοραστής ότι θα βγεί ολόκληρη η σειρά.
αυτο που λες οτι δηλωνουν απο την αρχη οτι θα μοιρασουν ολοκληρη τη σειρα δεν ισχυει.πχ.στο 50-50 που ειχε βαλει το 7 μερες.το μοιρασε σε 4 κασετινες.το μαζευα αλλα δεν ελεγε τιποτα οτι θα συνεχισει να το μοιραζει ι οχι.το μαθενες απο το προηγουμενο τευχος οτι απο την επομενη εβδομαδα η επομενη κασετινα.το μονο περιοδικο που ελεγε απο την αρχη και εδειχνε και σε φοτο της κασετινες ηταν το ζαπινγκ.15 σιριαλ εχω μαζεψει και ποτε δεν ειδα να γραφει ολοκληρη η σειρα(εκτος του ζαπινγκ)
 
Εννοείται πως δε μου αρέσει αυτή η κατάσταση αλλά υπάρχει εμφανέστατα ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο που προφανώς εσύ δεν είχες προσέξει (ή δεν είχες διαβάσει παραπάνω τι έχει λεγχθεί, εδώ μέσα) και γι' αυτό την "πάτησες". Δε νομίζω να περίμενε κανείς ολόκληρη την σειρά, όταν έχει δει να συμβαίνουν τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Το μοτίβο των τηλεπεριοδικών είναι ότι "ξεκινάω κάτι, δεν έχω δηλώσει ΠΟΤΕ ότι θα το ολοκληρώσω και στο τέλος δεν το ολοκληρώνω, απαραίτητα". Τα παραδείγματα πολλά, αλλά ας μην τα επαναλαμβάνουμε. Στο 1ο κι όλας post, θα δεις ότι 6 σειρές (μαζί μ' αυτήν εδώ που συζητάμε) δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ. Διαβάζοντας στα παραπάνω post θα αντιληφθείς ότι ουδέποτε δεν είπαν για ολοκλήρωση της σειράς κι εφόσον το είδαμε μία και δύο να μην αναφέρεται και να μην τις ολοκληρώνουν, στις υπόλοιπες έπρεπε ο καθένας μας να είναι τουλάχιστον υποψιασμένος (για να μην πω 100% σίγουρος) ότι δεν πρόκειται να τελειώσει. Δεν είπα ποτέ ότι μου αρέσει αυτή η κατάσταση. Δεν την δικαιολογώ. Την αιτιολογώ. Την επόμενη φορά που θα ξεκινήσεις κάποια σειρά, φρόντισε να μην την ξεκινήσεις αν δεν ανακοινωθεί ότι θα βγει ολόκληρη από την αρχή. Αλλιώς ρισκάρεις και η όποια γκρίνια δεν δικαιολογείται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
jimbcn είπε:
αυτο που λες οτι δηλωνουν απο την αρχη οτι θα μοιρασουν ολοκληρη τη σειρα δεν ισχυει.πχ.στο 50-50 που ειχε βαλει το 7 μερες.το μοιρασε σε 4 κασετινες.το μαζευα αλλα δεν ελεγε τιποτα οτι θα συνεχισει να το μοιραζει ι οχι.το μαθενες απο το προηγουμενο τευχος οτι απο την επομενη εβδομαδα η επομενη κασετινα.το μονο περιοδικο που ελεγε απο την αρχη και εδειχνε και σε φοτο της κασετινες ηταν το ζαπινγκ.15 σιριαλ εχω μαζεψει και ποτε δεν ειδα να γραφει ολοκληρη η σειρα(εκτος του ζαπινγκ)
Μα το "50-50" ανήκει στη δεύτερη κατηγορία που γράφω. Στην περίπτωση των "Απαράδεκτων" και του "Παρά Πέντε" είχε γραφτεί εξ αρχής ότι θα τα δώσουνε ολόκληρα. Νομίζω ότι αυτές οι δυο σειρές ήταν οι μόνες που δώθηκαν με αυτή την προϋπόθεση. Και το "Ευτυχισμένοι Μαζί" που κυκλοφορεί αυτή την περίοδο, πάλι στη 2η κατηγορία ανήκει. Ανακοινώσανε στο τέλος του 1ου κύκλου ότι θα δωθεί και ο 2ος.
 
Παιδιά είναι πολύ απλό το θέμα , επειδή τα ψάχνω και γω...Η γνώμη μου είναι πως πολύ απλά το TV ΖΑΠΙΝΓΚ είναι ένα πολύ έγκυρο περιοδικό που δεν κοροιδεύει τους αναγνώστες του , σε αντίθεση με όλα τα άλλα. Εγώ αυτό πιστεύω. Δε ξέρω αν κάνω λάθος...
 
tonytony είπε:
Παιδιά είναι πολύ απλό το θέμα , επειδή τα ψάχνω και γω...Η γνώμη μου είναι πως πολύ απλά το TV ΖΑΠΙΝΓΚ είναι ένα πολύ έγκυρο περιοδικό που δεν κοροιδεύει τους αναγνώστες του , σε αντίθεση με όλα τα άλλα. Εγώ αυτό πιστεύω. Δε ξέρω αν κάνω λάθος...
συμφωνω απολυτος!!!!

Mandrake είπε:
Εννοείται πως δε μου αρέσει αυτή η κατάσταση αλλά υπάρχει εμφανέστατα ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο που προφανώς εσύ δεν είχες προσέξει (ή δεν είχες διαβάσει παραπάνω τι έχει λεγχθεί, εδώ μέσα) και γι' αυτό την "πάτησες". Δε νομίζω να περίμενε κανείς ολόκληρη την σειρά, όταν έχει δει να συμβαίνουν τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Το μοτίβο των τηλεπεριοδικών είναι ότι "ξεκινάω κάτι, δεν έχω δηλώσει ΠΟΤΕ ότι θα το ολοκληρώσω και στο τέλος δεν το ολοκληρώνω, απαραίτητα". Τα παραδείγματα πολλά, αλλά ας μην τα επαναλαμβάνουμε. Στο 1ο κι όλας post, θα δεις ότι 6 σειρές (μαζί μ' αυτήν εδώ που συζητάμε) δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ. Διαβάζοντας στα παραπάνω post θα αντιληφθείς ότι ουδέποτε δεν είπαν για ολοκλήρωση της σειράς κι εφόσον το είδαμε μία και δύο να μην αναφέρεται και να μην τις ολοκληρώνουν, στις υπόλοιπες έπρεπε ο καθένας μας να είναι τουλάχιστον υποψιασμένος (για να μην πω 100% σίγουρος) ότι δεν πρόκειται να τελειώσει. Δεν είπα ποτέ ότι μου αρέσει αυτή η κατάσταση. Δεν την δικαιολογώ. Την αιτιολογώ. Την επόμενη φορά που θα ξεκινήσεις κάποια σειρά, φρόντισε να μην την ξεκινήσεις αν δεν ανακοινωθεί ότι θα βγει ολόκληρη από την αρχή. Αλλιώς ρισκάρεις και η όποια γκρίνια δεν δικαιολογείται.
οχι δεν την πατησα!ηθελα και τα αγορασα!το επαιξα κορωνα-γραμματα!οπως και με ολες της σειρες παντα ειχα την αγωνια αν θα μπουν ολα τα επεισοδια η τα μισα!

maltezos_extreme είπε:
Μα το "50-50" ανήκει στη δεύτερη κατηγορία που γράφω. Στην περίπτωση των "Απαράδεκτων" και του "Παρά Πέντε" είχε γραφτεί εξ αρχής ότι θα τα δώσουνε ολόκληρα. Νομίζω ότι αυτές οι δυο σειρές ήταν οι μόνες που δώθηκαν με αυτή την προϋπόθεση. Και το "Ευτυχισμένοι Μαζί" που κυκλοφορεί αυτή την περίοδο, πάλι στη 2η κατηγορία ανήκει. Ανακοινώσανε στο τέλος του 1ου κύκλου ότι θα δωθεί και ο 2ος.
οχι δεν ειπαν οτι θα τα εδιναν ολα απο αρχης!αυτο το μαθενες τελευταια στιγμη απο το προηγουμενο τευχος!αλλα και τα εγκληματα που εβαλε τοτε το τηλεραμα,ειχα παρει τοτε τηλ το περιοδικο 3 φορες και μου ειχαν πει την πρωτη φορα οτι θα τα βαλουν αργοτερα.την δευτερη φορα οτι δεν ξερουμε ακομα τι θα γινει και μετα απο πολλες μερες μου ειπαν τελικα δεν θα συνεχιστει...αρα?κατι αλλαξε στον δρομο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Παιδιά είναι πολύ απλό το θέμα , επειδή τα ψάχνω και γω...Η γνώμη μου είναι πως πολύ απλά το TV ΖΑΠΙΝΓΚ είναι ένα πολύ έγκυρο περιοδικό που δεν κοροιδεύει τους αναγνώστες του , σε αντίθεση με όλα τα άλλα. Εγώ αυτό πιστεύω. Δε ξέρω αν κάνω λάθος...
Είναι τόσο "απλό" το θέμα που δε μας έδωσες τα φώτα σου σε κάτι. Δε μας είπες τίποτα επί του παρόντος. Τι ισχύει κατά την γνώμη σου; Ήταν ξεκάθαρο το περιοδικό απ' την αρχή όπως ισχυρίζομαι εγώ ή όχι, όπως ισχυρίζεται ο jimbcn; Μιλάω για την σειρά "Οι Μεν Και Οι Δεν", φυσικά! Εγώ πιστεύω πως ήταν. Ρωτώ επειδή δεν κατάλαβα που το πας. Μη μιλάμε με μισόλογα. :)

jimbcn είπε:
οχι δεν ειπαν οτι θα τα εδιναν ολα απο αρχης!αυτο το μαθενες τελευταια στιγμη απο το προηγουμενο τευχος!αλλα και τα εγκληματα που εβαλε τοτε το τηλεραμα,ειχα παρει τοτε τηλ το περιοδικο 3 φορες και μου ειχαν πει την πρωτη φορα οτι θα τα βαλουν αργοτερα.την δευτερη φορα οτι δεν ξερουμε ακομα τι θα γινει και μετα απο πολλες μερες μου ειπαν τελικα δεν θα συνεχιστει...αρα?κατι αλλαξε στον δρομο!
Κάνεις λάθος φίλε μου. Βλέπεις που δεν τα είχες προσέξει; Η σειρά "Οι Απαράδεκτοι" φιγουράριζε ολοσέλιδη διαφήμιση με τις 3 έγχρωμες κασετίνες σχεδόν από τα πρώτα τεύχη. Ήταν ξεκάθαρο από την αρχή ότι η σειρά θα τελειώσει. Σε νεότερες σειρές, επίσης είναι ψιλοξεκάθαρο. Βάζουν εμπορικές που πουλάνε. Υπάρχει κανείς που μας παρακολουθεί εδώ μέσα ο οποίος περίμενε ότι θα κοπεί η σειρά "Στο Παρά 5" ή το "50-50"; Παρόλα αυτά ο 3ος κύκλος του "50-50" νομίζω πως εκκρεμεί, πλέον. Όπως και να 'χει οι σειρές είναι πανάκριβες. Για να ολοκληρώσεις μονάχα τον 1ο κύκλο του "Οι Μεν Και Οι Δεν" έπρεπε να πληρώσεις 70 ευρώ. Ακόμη κι αν αφαιρέσω το 1.5 ευρώ που κοστίζει το περιοδικό (που δε θα έπρεπε γιατί "μου επιβάλεται" να το πάρω πακέτο) πάμε 54 ευρώ ο ένας (το τονίζω) κύκλος επεισοδίων. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για το "έγκυρο TV Ζάπινγκ" και για οποιοδήποτε άλλο "έγκυρο" περιοδικό. Τέτοιες τιμές, ΠΟΥΘΕΝΑ στον πλανήτη Γη (παραέξω δεν ξέρω, να πω την αλήθεια) και ειδικά για παραγωγές "του ενός δωματίου". Να τα λέμε κι αυτά.
 
Mandrake είπε:
Είναι τόσο "απλό" το θέμα που δε μας έδωσες τα φώτα σου σε κάτι. Δε μας είπες τίποτα επί του παρόντος. Τι ισχύει κατά την γνώμη σου; Ήταν ξεκάθαρο το περιοδικό απ' την αρχή όπως ισχυρίζομαι εγώ ή όχι, όπως ισχυρίζεται ο jimbcn; Μιλάω για την σειρά "Οι Μεν Και Οι Δεν", φυσικά! Εγώ πιστεύω πως ήταν. Ρωτώ επειδή δεν κατάλαβα που το πας. Μη μιλάμε με μισόλογα. :)


Κάνεις λάθος φίλε μου. Βλέπεις που δεν τα είχες προσέξει; Η σειρά "Οι Απαράδεκτοι" φιγουράριζε ολοσέλιδη διαφήμιση με τις 3 έγχρωμες κασετίνες σχεδόν από τα πρώτα τεύχη. Ήταν ξεκάθαρο από την αρχή ότι η σειρά θα τελειώσει. Σε νεότερες σειρές, επίσης είναι ψιλοξεκάθαρο. Βάζουν εμπορικές που πουλάνε. Υπάρχει κανείς που μας παρακολουθεί εδώ μέσα ο οποίος περίμενε ότι θα κοπεί η σειρά "Στο Παρά 5" ή το "50-50"; Παρόλα αυτά ο 3ος κύκλος του "50-50" νομίζω πως εκκρεμεί, πλέον. Όπως και να 'χει οι σειρές είναι πανάκριβες. Για να ολοκληρώσεις μονάχα τον 1ο κύκλο του "Οι Μεν Και Οι Δεν" έπρεπε να πληρώσεις 70 ευρώ. Ακόμη κι αν αφαιρέσω το 1.5 ευρώ που κοστίζει το περιοδικό (που δε θα έπρεπε γιατί "μου επιβάλεται" να το πάρω πακέτο) πάμε 54 ευρώ ο ένας (το τονίζω) κύκλος επεισοδίων. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για το "έγκυρο TV Ζάπινγκ" και για οποιοδήποτε άλλο "έγκυρο" περιοδικό. Τέτοιες τιμές, ΠΟΥΘΕΝΑ στον πλανήτη Γη (παραέξω δεν ξέρω, να πω την αλήθεια) και ειδικά για παραγωγές "του ενός δωματίου". Να τα λέμε κι αυτά.
ειναι πολυ καλες σειρες οσες εχουν δοθει με τα περιοδικα εγω θα ηθελα στην συλλογη μου την σειρα dr.ρουλης με τον χαρη ρωμα μπορει να ηταν μονο 9 επεισοδια αλλα την θελω στην συλλογη δεν υπαρχει περιπτωση να γει σε εφημεριδα??????????????doctor-roulis.jpg
 
Εγώ θέλω να βγάλουν σε DVD το "Σ' αγαπώ μ' αγαπάς"
 
Θελω σαν τρελος σε dvd της σειρες ΕΚΜΕΚ ΠΑΓΩΤΟ και ΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ σαν τρελος και σκοτωνω ανθρωπο για να της αποκτησω και δεν με νοιαζη ποσο θα εκαναν.Ολες ωσες ηθελα της εχω εκτος απο αυτες.Μακαρι να της εβαζαν αλλα χλωμο το βλεπω να γεινεται καποια στιγμη αυτο.
 
εγω θελω να βγαλουν σε DVD το ρετιρε και τους μικρομεσαιους :p
 
απο ολα αυτα που λετε το σ'αγαπω μ'αγαπας χλωμο να ξανα βγει εχει ηδη βγει μια φορα

ποιες εχεις πες μας και εμας φιλε metalcandyman

δεν υπαρχει σειρα το σοι της μωπως εννοεις Η ΚΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΙ ΤΗΣ??????????

εγω θα ηθελα τα εγκληματα και τον dr.ρουλη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kostikas11 είπε:
ποιες εχεις πες μας και εμας φιλε metalcandymanδεν υπαρχει σειρα το σοι της μωπως εννοεις Η ΚΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΙ ΤΗΣ??????????

εγω θα ηθελα τα εγκληματα και τον dr.ρουλη
Tα εγκληματα αρχισα προχθες να τα ξαναβλεπω γιατι τα πεθυμησα :D
Το σοι μας υπαρχει και παραυπαρχει και οπως ειπα σκοτωνω για να το αποκτησω και αυτο και το εκμεκ παγωτο.

http://www.youtube.com/watch?v=ku2WJjH6m5g

Eχω το ρετιρε,τους μικρομεσαιους,τα εγκληματα,10η εντολη,κοκκινος κυκλος,504 χιλιομετρα βορρεια της αθηνας,κωνσταντινου και ελενης,τα 7 κακα της μοιρας μου,ολα τα κακα της μοιρας μου,Βιg bang,cheek to cheek,saγαπω μαγαπας,sinngles 1,2,3,αγγιγμα ψυχης,ολη η δοξα ολη η χαρη,αγρια παιδια,αερινες σιωπες,αληθινοι ερωτες,αστυνομος μπεκας,βαμμενα κοκκινα μαλια,βαρβαροτητες,Beta queen,δεκα λεπτα κυρηγμα,δυο ξενοι,ειμαστε στον αερα,εισαι το ταιρι μου,εκεινες και γω,εκεινος και εκεινος,εμεις και εμεις,εντιμοτατοι κεραταδες,εραστης δυτικων προαστιων,σκορπιος,ταυρος με τοξοτη,επτα θανασημες πεθερες,εργαζομενη γυναικα,ετσι ξαφνικα,ευτυχισμενη μαζι,η εξαφανιση του τζων αυλακιωτη,ο θανατος του τιμοθεου κωνστα,και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη,λαβ σορυ,η γενια των 500 ευρω,λογο τιμης,λουφα και παραλαγη,μανα ειναι μονο μια,μανταμ σουσου,μαυρα μεσανυχτα,με λενε βαγγελη,λογο τιμης,μια γυναικα απο το παρελθον,μιλα μου βρομικα,να με προσεχεις,νταντα για ολες της δουλειες,ο ανδροκλης και τα λιονταρια του,ο κακος βεζυρης,ο κηπος με τα αγαλματα,ο θησαυρος της βαγιας,με θεα στο πελαγος,ο τριτος νομος,οι απαραδεκτοι,οι μεν και οι δεν,οι σταβλοι της εριετας ζαιμη,οι τρεις χαριτες,ορκιστειτε παρακαλω,πισω στο σπιτι,σαββατογενημενες,στο καμπινγκ,στο παραπεντε,της ελλαδος τα παιδια,τι ψυχη θα παραδωσεις μωρη,τμημα ηθων,το δις εξαμαρτειν,το καφε της χαρας,το κοκκινο δωματιο,το νησι,το τριτο στεφανι,ψιθυροι καρδιας,ειμαστε στον αερα,κρις κρος,βεντετα,LAPD,τεσσερις,safe sex,η αγαπη της γατας,η νταντα,κατι τρεχει με τους διπλα,κλινικη περιπτωση,λατρεμενοι μου γειτονες,M&M,ντολτσε βιτα,ο ιος του πατερα,οι φρουροι της αχαιας,ουκ εν λαβοις παρα του μη εχοντος,φρουτοπια,το μυστικο του αρη μπονσαλεντη,με δυο μαμαδες,lifting,τα μυστικα της εδεμ,βερα στο δεξι,κλινικη περιπτωση,κλεμενα ονειρα,ο επισκεπτης της ομιχλης,ανατομια ενος εγκληματος.Αυτες εχω φιλε απο ελληνικες σειρες και σιγουρα θα ληπει καμια που ξεχασα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Big Bill, δεν έχουμε πρόβλημα ν' αναφέρονται ποιες σειρές έχει το κάθε μέλος! :)

Το πρόβλημά μας είναι όταν κάποιος ζητάει να κατεβάσει παράνομα υλικό που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα ή όταν κάποιος διαλαλεί αυτά που διαθέτει σαν "πραμάτεια" (του στυλ "στείλτε μου πμ, να σας πω από πού θα τα κατεβάσετε!)...

Εκεί επεμβαίνει η διαχειριστική ομάδα. Αλλιώς, δεν υπάρχει πρόβλημα! ;)
 
D@redevil είπε:
Big Bill, δεν έχουμε πρόβλημα ν' αναφέρονται ποιες σειρές έχει το κάθε μέλος! :)
Το πρόβλημά μας είναι όταν κάποιος ζητάει να κατεβάσει παράνομα υλικό που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα ή όταν κάποιος διαλαλεί αυτά που διαθέτει σαν "πραμάτεια" (του στυλ "στείλτε μου πμ, να σας πω από πού θα τα κατεβάσετε!)...

Εκεί επεμβαίνει η διαχειριστική ομάδα. Αλλιώς, δεν υπάρχει πρόβλημα! ;)
Mαριανα οπως ξερεις δεν διαμαρτυρηθηκα για κατι ποτε και ουτε εχω κανενα προβλημα απλα εγειναι αυτο που λες δηλαδη με ρωτησε ο φιλος ποιες σειρες εχω και γω της εγραψα δεν ανεφερα ουτε απο που να της κατεβασει ουτε με ρωτησε ο ανθρωπος κατι τετοιο.Και εννοοιται οτι δεν ανεφερα στειλε με PM για να σε πω απο που θα της κατεβασεις.Γιαυτο απορησα που σβηστηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Mαριανα οπως ξερεις δεν διαμαρτυρηθηκα για κατι ποτε και ουτε εχω κανενα προβλημα απλα εγειναι αυτο που λες δηλαδη με ρωτησε ο φιλος ποιες σειρες εχω και γω της εγραψα δεν ανεφερα ουτε απο που να της κατεβασει ουτε με ρωτησε ο ανθρωπος κατι τετοιο.Και εννοοιται οτι δεν ανεφερα στειλε με PM για να σε πω απο που θα της κατεβασεις.Γιαυτο απορησα που σβηστηκαν.
Βασίλη, δες λίγο τα πμ σου....

Συγνώμη για τα offtopic - θα διαγραφούν σε λίγο! :)
 
Για αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης να υπενθυμίσω τον πρώτα κανονισμό του φορουμ

1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια διαφήμιση / πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων. Έτσι για παράδειγμα, μπορεί κάποιος να αναφέρει πληροφοριακά π.χ. ότι διαθέτει σε DVD μια συγκεκριμένη σειρά, αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορεί δημόσια ούτε να την διαλαλεί σαν 'πραμάτια', ούτε σαν 'εμπόρευμα', ούτε σαν 'ανταλλάξιμο' υλικό. Κάτι τέτοιο είναι ποινικά κολάσιμο και μόνο σε μπελάδες θα μπορούσε να τον βάλει. Εξυπακούεται βέβαια ότι το τι κάνετε στα PM είναι δική σας δουλειά (όπως επίσης και αποκλειστική σας ευθύνη!). Όσα μηνύματα εντοπίζονται να παραβαίνουν τον συγκεκριμένο κανονισμό θα διαγράφονται ή θα τροποποιούνται αναλόγως, χωρίς περαιτέρω προειδοποίηση. Μέλη που αρνούνται να συμμορφωθούν θα εγκαλούνται πρώτα και, αν παρ' όλα αυτά υποπέσουν εκ νέου στην ίδια παράβαση, θα διαγράφονται.
Επίσης θα σας παρακαλέσω να μείνετε στο θέμα του thread το οποίο είναι ποιες σειρές των ιδιωτικών καναλιών έχουν έχουν διαθέσει τα τηλεπεριοδικά.

:)
 
Πίσω
Μπλουζα