DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά & Κωνσταντίνου και Ελένης

Από αυτήν την εβδομάδα.... Αν δεν κάνω λάθος 2 επεισόδια σε 1 Dvd για την κάθε σειρά θα έχει, μαζί με κασσετίνες. Δηλαδή 1 DVD με 2 επεισόδια των Βαμμένων κι άλλο ένα με δύο επεισόδια από τον Ρώμα. Περισσότερες λεπτομέρειες την Πέμπτη... Μην το χάσετε ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Περισσότερες λεπτομέρειες την Πέμπτη... Μην το χάσετε ;)
Να ξερες sunset ποσα χρονια το περιμενα αυτο :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Mπραβο ρε παιδια επιτελουσ.....αντε ν χουμε κ συνεχεια....πωσ κ δεν εχω δει καμια διαφημιση?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

ΡΑΦΑΕΛΑ είπε:
Mπραβο ρε παιδια επιτελουσ.....αντε ν χουμε κ συνεχεια....πωσ κ δεν εχω δει καμια διαφημιση?
Χθες βραδυ, παντως, προβληθηκε σποτακι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

ChristosM είπε:
Χθες βραδυ, παντως, προβληθηκε σποτακι.
Τώρα μόλις το είδα και εγώ...Χμμ προβλέπω ότι θα είναι πανάκριβο το περιοδικό...Κάτι μου λέει 9,90 ευρώ...όποιος μάθει ας πεί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τώρα που πήραν φόρα τα τηλεπεριοδικά...

...Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΤΡΕΙΣ ΧΑΡΙΤΕΣ ΣΕ DVD! (Και οι αυθαίρετοι να είναι δεν θα τα χαλάσουμε)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
whatohh είπε:
Τώρα που πήραν φόρα τα τηλεπεριοδικά...
...Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΤΡΕΙΣ ΧΑΡΙΤΕΣ ΣΕ DVD! (Και οι αυθαίρετοι να είναι δεν θα τα χαλάσουμε)...
Όντως πήραν φόρα!!!Τελειώνουνε σιγά σιγά και οι ταινίες της Φίνος ( ο Λαζόπουλος έχει ακόμα 26 dvd γμτ) και πιστεύω ότι τώρα πια οι προσφορές θα είναι τηλεοπτικές σειρές!Η Ραδιοτηλεόραση ως πότε άραγε ακόμα θεατρικά??? :(
 
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά & Κωνσταντίνου και Ελένης

whatohh είπε:
Τώρα μόλις το είδα και εγώ...Χμμ προβλέπω ότι θα είναι πανάκριβο το περιοδικό...Κάτι μου λέει 9,90 ευρώ...όποιος μάθει ας πεί...
Εγώ έμαθα για 5.90 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αύριο θα ξέρουμε... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Υπάρχουν και πολύ πιο σπάνιες σειρές και περιζήτητες να δώσουν τα περιοδικά. Θα σας ενημερώσω αύριο που θα σκάσει τηλέφωνο πρωί πρωί! :D

@paspartoo: Ειλικρινά σου μιλάω, ήσουν από τα πρώτα άτομα που μου ήρθαν στο μυαλό όταν έγραφα την είδηση για τα Βαμμένα, καθώς σε παλιότερη δήλωσή σου, είχες πει για το σήριαλ κ πόσο το θες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ιδανικό θα ηταν να εδινε ενα περιοδικο 3 Χαριτες κ Δις εξαμαρτείν μαζι οπως δινει τωρα το 7 Μέρες tv 2 σειρές...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Όντως πήραν φόρα!!!Τελειώνουνε σιγά σιγά και οι ταινίες της Φίνος ( ο Λαζόπουλος έχει ακόμα 26 dvd γμτ) και πιστεύω ότι τώρα πια οι προσφορές θα είναι τηλεοπτικές σειρές!Η Ραδιοτηλεόραση ως πότε άραγε ακόμα θεατρικά??? :(
Προσωπικά, και ιδιαίτερα μετά από αυτή την υπερ-προσφορά Ελληνικών σειρών σε DVD, έχω "ξενερώσει" με τους 10 Μικρούς Μήτσους: ούτε είναι και τόσο προσεγμένη έκδοση, είναι πανάκριβο και τα επεισόδια (από ό,τι έχουν πει φίλοι στο forum) έχουν συχνά υποστεί (κάποιο) editing...

Αν μιλούμε για την πιο προσεγμένη έκδοση σήμερα σε DVD, αυτή είναι των Απαράδεκτων. Τα Εγκλήματα είναι η γνωστή προχειροδουλειά του συγκεκριμένου περιοδικού που έχουμε ξαναδεί στο παρελθόν, ας ελπίσουμε ότι τα Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά (διότι η άλλη σειρά που θα είναι μαζί της ούτε που με ενδιαφέρει) θα είναι κάποια αξιοπρεπής έκδοση!

Όσο για την ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ φίλε tonytony, εμένα σήμερα μου αρέσει η προσφορά της: είναι πιο "εναλλακτική" και το σημαντικότερο μας προσφέρει έργα με σημαντικότατους συντελεστές, πολύ καλές διασκευές και έργα που δεν έχουν παιχτεί για χρόνια ολόκληρα από την κρατική τηλεόραση. Το καταλαβαίνω ότι για αυτούς που έχουν δει τα θεατρικά λίγους μόνο μήνες (ή εβδομάδες) πριν από το ΣΙΝΕ+ δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά καλό είναι τα έργα αυτά να βγουν σε DVD και να διατεθούν στο ευρύ κοινό. Βεβαίως, δεν θα έλεγα όχι σε κάποιο μελλοντικό DVD της ΕΡΤ με τα 8 επεισόδια από "Τα Ανάποδα" του Δαλιανίδη που κάθονται στο Αρχείο τους, ή με μία συλλογή από τα μοναδικά επεισόδια από σβησμένες σειρές που βρίσκονται στο Αρχείο τους (όπως "Κοκκορόμυαλη", Άγνωστος Πόλεμος", "Παράξενος Ταξιδιώτης", "Λούνα Παρκ", "Πανθέοι" και άλλες), αλλά αυτό μάλλον αποτελεί όνειρο απατηλό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Πολύ φροντισμένη έκδοση παιδιά αυτή του 7 Μέρες!Σε πλαστική θήκη παρακαλώ και όχι σε χάρτινη , με την υπόθεση του κάθε επεισοδίου από πίσω , μου κάνει πολύ επαγγελματική δουλειά!18 dvd η μία σειρά 18 και η άλλη.Και η τιμή όσο σας είχα πει...5.90 πολύ καλή νομίζω!Εσωτερικά δεν το βαλα ακόμα να δω μενού κτλ.Αυτά!Μπράβο στο περιοδικό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Αφού είδα και το εσωτερικό του dvd να σας πω πως μέσα είναι κάτι το απλό όπως όλα και ένα επεισόδιο ένα chapter.Αυτά...Υπόψιν ότι αυτή η προσφορά θα πάει μέχρι τέλη Φλεβάρη!...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Άκουσα ότι από Δεκέμβρη το tv-zapping θα δίνει σε κάθε τεύχος 2 dvd με Απαράδεκτους,καθώς από το 2010 θα ξεκινήσει να δίνει συλλογές με μουσική!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Ναι τους πήρα τηλέφωνο, δίνοντάς τους συγχαρητήρια κτλ... (μόνο για τα Βαμμένα βέβαια) και ρώτησα αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν... Και μου είπαν οτι θα εξαρτηθεί από το αν θα έχει απήχηση στον κόσμο! Υπόψιν τους, έχουν κάποια πράγματα όμως.

Περιττό να πω ότι σήμερα που πήγα μια επίσκεψη σε συγγενείς στην Ανάβυσσο και σταματήσαμε σε ένα περίπτερο, είχαν εξαντληθεί όλα τα DVDs. Αν συνεχίσουν έτσι, είναι σίγουρο ότι θα έχουμε πολλά να δούμε ακομη.

Το ζήτημα όμως είναι να τιμηθούν οι προσφορές και να μην προχωρήσουμε στους γνωστούς ετοιματζίδικους τρόπους! Μερικά πράγματα αξίζουν να αγοραστούν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

Αχ μπραβο πολυ χαιρομαι...ελπιζω αυριο π θα παω να το παρω να μην εχει εξαντληθει....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

thebest20 είπε:
Άκουσα ότι από Δεκέμβρη το tv-zapping θα δίνει σε κάθε τεύχος 2 dvd με Απαράδεκτους,καθώς από το 2010 θα ξεκινήσει να δίνει συλλογές με μουσική!
Συλλογες με μουσικη? Σιγουρη επιτυχια, χα χα...

Αν γινει αυτο τοτε θα εχει κανει ενα μεγαλο βημα προς τα πισω. Ευγε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά & Κωνσταντίνου και Ελένης

Μόνο 5,90??Τζάμπα σχεδόν!Περίπου 2e δεν κάνει το κάθε dvd αν σκεφτείς ότι το περιοδικό μόνο του έχει 1,5e!Αλλά αυτό είναι κάθε εβδομάδα οπότε φεύγουν τα λεφτά,γιατί βγαίνει 24e το μήνα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θες να σου πω πόσα δίνω την εβδομάδα???


5.90 7 Μέρες TV



6.90 TV Ζάπινγκ



5.90 Τηλέραμα



7.90 Τηλεθεατής Φίνος



7.90 Τηλεθεατής Μήτσοι



2.50 Ραδιοτηλεόραση



Σύνολο 37 ευρώ τη βδομάδα , 148 ευρώ το μήνα!!!!


 


 
tonytony είπε:
Θες να σου πω πόσα δίνω την εβδομάδα???5.90 7 Μέρες TV

6.90 TV Ζάπινγκ

5.90 Τηλέραμα

7.90 Τηλεθεατής Φίνος

7.90 Τηλεθεατής Μήτσοι

2.50 Ραδιοτηλεόραση

Σύνολο 37 ευρώ τη βδομάδα , 148 ευρώ το μήνα!!!!
Με μια μικρή εξαίρεση, τα ίδια χρήματα ξοδεύω κι εγώ....
 
Πίσω
Μπλουζα