DVDs Ελληνικών τηλ. σειρών της ΕΡΤ στη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Εκείνος κι Εκείνος (1989)

Η ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ γράφει σήμερα ότι η επόμενη σειρά που θα διαθέσει θα είναι το "ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ" (το remake του 1988/89 βεβαίως, καθότι το original του 1972-74 δεν σώζεται...).

Η σειρά θα ξεκινήσει από 29 Αυγούστου και αποτελείται από 13 επεισόδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνος κι Εκείνος (1989)

Δε λεω οτι δεν ειναι αξιολογο, αν και καμια σχεση με το original, αλλα προβληθηκε πριν ενα μηνα απο τα ψηφιακα καναλια της ΕΡΤ και μαλιστα 2 φορες. Φυσικα και ΔΕΝ θα το αγοραζω. Εγω περιμενα κατι πολυ πιο παλιο, κατα προτιμιση μαυροασπρο, και σπανιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνος κι Εκείνος (1989)

συμφωνω και εγώ χρήστο μαζί σου, περίμενα και εγώ κάτι όχι τόσο πρόσφατο (ειδικά remake) και κάτι πιό σπάνιο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνος κι Εκείνος (1989)

Στην ΕΡΤ έχουν τόσο αξιόλογο υλικό και δεν ξέρουν να το εκμεταλλευτούν. Είναι εντελώς ανίκανοι! Κρίμα! Φυσικά, δεν πρόκειται να το αγοράσω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδεχομενως να περιμενουν να ληξει η περιοδος των διακοπών για να ριξουν στην κυκλοφορια πιο ''δυνατες'' και σπανιες σειρες.

Μόνο ετσι μπορω να το εξηγήσω.Αντε να δουμε..... Υπομονή.
 
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

μηπως ξερει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να βρω τα επεισόδια της εξαφάνισης του τζων αυλακιώτη που είχε βγάλει σε dvd η ραδιοτηλεόραση? τον φεβρουάριο που είχαν βγει είχα πολλή δουλειά και δεν το πήρα χαμπάρι. επίσης ειχα κολλησει με τον θάνατο του τιμόθεου κώνστα όταν ήμουν μικρός αλλά πέρα από μια φορά που το έβαλαν επανάληψη , δεν το έχουν ξαναβάλει λόγω τεχνικών προβλημάτων. αυτό κι αν το θέλω είτε σε dvd είτε σε vhs.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mπορείς να εποικινωνήσεις με την Ραδιοτηλεόραση για να πάρεις όποια dvd σου λελιπουν από τις σειρές που έχει δώσει

Τα τηλέφωνα είναι 210 7407252 Fax: 210 7224812
 
Μπορεις να τα αγορασεις απο τα γραφεια της Ραδιοτηλεορασης Τριτη κ Τεταρτη πρωι στον 4ο οροφο.
 
Μηπως να "οργανωθουμε"? Μail-ακια,επιστολη κτλ?
 
Wally είπε:
Μηπως να "οργανωθουμε"? Μail-ακια,επιστολη κτλ?

Πιστευω πως πρεπει να ...τους τα πρηξουμε με τηλεφωνηματα. Εγω εχω παρει δεκαδες φορες τηλεφωνο και για την Κραυγη και για την Αναδυομενη και για πολλα αλλα. Ποτε δεν εχω παρει καθαρη απαντηση. Ασε που αλλες φορες μου λενε οτι δεν υπαρχει η Αναδυομενη και αλλες οτι υπαρχει!!
 
οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να πάει να πάρει όποια dvds και cds θέλει κάθε τρίτη και τετάρτη 09.00 με 13.00 στα γραφεία της ραδιοτηλεόρασης ρηγίλλης 4 4ος όροφος. έτσι γράφει μέσα στην 'ραδιοτηλεόραση'. αλήθεια η εξαφάνιση του τζων αυλακιώτη πόσα dvds είναι; μην ξεπαραδιαστώ κιόλας χαχα λολ
 
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

18 επεισόδια ήταν τα οποία υπάρχουν σε 9 dvd. (το δεύτερο επεισόδιο με την εξαφάνιση λείπει για κάποιο λόγο)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

ναι τσαλκ όντως- μου έστειλαν απαντητική επιστολή επισυναπτόμενη σε μήνυμα. για όποιον ενδιαφέρεται είναι 22,5 ευρώ τα 9 dvds. θα πάω την επόμενη εβδομάδα και θα ρωτήσω για το 2ο επεισόδιο που λείπει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

tvseriesfan548 είπε:
ναι τσαλκ όντως- μου έστειλαν απαντητική επιστολή επισυναπτόμενη σε μήνυμα. για όποιον ενδιαφέρεται είναι 22,5 ευρώ τα 9 dvds. θα πάω την επόμενη εβδομάδα και θα ρωτήσω για το 2ο επεισόδιο που λείπει.

Ναι να τους ρωτησεις, ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

λοιπον πήγα στα γραφεία της ραδιοτηλεόρασης σήμερα - πήρα τον αυλακιώτη όντως λείπει το 2ο επεισόδιο - εχει μόνο σκηνές στον πρόλογο του 3ου επεισοδίου - της το είπα της υπεύθυνης στο τμήμα των ντι βι ντι αλλά μου είπε ότι δεν το ήξερε και ότι μάλλον δεν το έδωσε ο σκηνοθέτης - βγάλε άκρη.

της πρότεινα την κραυγή, τον ρωμανό, την αναδυομένη κτλ - την έβαλα να ρωτήσει για τον τιμόθεο κώνστα και η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει στο αρχείο. η αναδυομένη μου είπε ότι μάλλον υπάρχει - για την κραυγή δεν είχε ιδέα. η κραυγή νομίζω ότι παιζόταν στην υενεδ όπως και ο τιμόθεος στην ερτ 2 οπότε νομίζω ότι πρέπει ίσως να απευθυνθούμε στην νετ. όσο για τους πανθέους μου είπε ότι δεν υπάρχουν - μου τόνισε στην αρχή ότι ο τιμόθεος είναι must γιατί τους το έχει ζητήσει πολύς κόσμος. και βέβαια δεν ξέρει ποιά θα είναι η επόμενη σειρά που θα βγάλουν σε dvd. μήπως κάποιος έχει κάποια άκρη στη νετ; αααα έχουν πουλήσει τα δικαιώματα της φρουτοπίας λολ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη

δεν ξέρανε στα γραφεία της ραδιοτηλεόρασης ότι έλειπε το 2ο επεισόδιο ή τουλάχιστον έκαναν ότι δεν το΄ήξεραν. μου είπε η υπεύθυνη στο τμήμα με τα dvds ότι ο σκηνοθέτης δεν το έδωσε.

τους πρότεινα και άλλες σειρές - μου είπε ότι τον θάνατο του τιμόθεου τον έχουν ζητήσει πολλοί αλλά δεν υπάρχει στο αρχείο. ίσως κατ'εμέ επειδή ήταν σειρά της ετ2 όπως και η κραυγή των λύκων. ίσως πρέπει να απευθυνθούμε στο αρχείο της νετ εκτός αν έχουν κοινό αρχείο τα δύο κρατικά κανάλια. όποιος ξέρει κάτι ή θέλει να προτείνει κάτι μπορεί να ρίξει κάποιο φως λολ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το γυμνό κορίτσι

Η Ραδιοτηλεόραση ανακοίνωσε ότι από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσει τη διάθεση σε DVD της σειράς Το Γυμνό Κορίτσι. Η σειρά θα διατεθεί σε 6 DVD.

Σύμφωνα με το βιβλίο του Βαλούλου το Γυμό Κορίτσι ήταν μίνι σειρά και προβλήθηκε στην ΕΡΤ στις 6 Νοεμβρίου 1982. Βασίζεται σε διασκευή του μυθιστορήματος του Ν. Αθανασιάδη. Η σκηνοθεσία είναι του Φράνσις Κάραμποτ και πρωταγωνιστούν οι ηθοποιοί: Ντίνος Αυγουστίδης, Μαρία Τζομπανάκη, Βίκυ Βανίτα, Νικολέτα Ιβαϊδη, Χρήστος Τσάγκας, Βασίλης Τσάγκλος, Τρύφων Παπουτσής.

Η ιστορία αφορά των έρωτα του Δημήτρη με μια κοπέλα την Αγγέλα που όπως λέγαν οι χωριάτες ήταν γοργόνα και τη σύγκρουσή του με ένα δελφίνι που τη διεκδικούσε για λογαριασμό του. Η νουβέλα βρίσκεται στο μεταίχμιο του φανταστικού και της πραγματικότητας.
 
Το γυμνό κορίτσι

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία sportbilly79 !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το γυμνό κορίτσι

ναι μόνο που από ο,τι διάβασα στον οδηγό μάλλον πρέπει να είναι μάπα - ευτυχώς είναι μόνο 6 επεισόδια οπότε 3 dvds. το σενάριο και οι χαρακτήρες θεωρούνται άχρωμοι και ανούσιοι. είμαι περίεργος αν θα βάλουν κάποια από τις σειρές της λίστας που πρότεινα με ηλεκτρονικό μήνυμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το γυμνό κορίτσι

tvseriesfan548 είπε:
ναι μόνο που από ο,τι διάβασα στον οδηγό μάλλον πρέπει να είναι μάπα - ευτυχώς είναι μόνο 6 επεισόδια οπότε 3 dvds. το σενάριο και οι χαρακτήρες θεωρούνται άχρωμοι και ανούσιοι.
+1000

Συμφωνω απολυτα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα