DVDs Ελληνικών τηλ. σειρών της ΕΡΤ στη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Το γυμνό κορίτσι

tvseriesfan548 είπε:
ναι μόνο που από ο,τι διάβασα στον οδηγό μάλλον πρέπει να είναι μάπα - ευτυχώς είναι μόνο 6 επεισόδια οπότε 3 dvds. το σενάριο και οι χαρακτήρες θεωρούνται άχρωμοι και ανούσιοι. είμαι περίεργος αν θα βάλουν κάποια από τις σειρές της λίστας που πρότεινα με ηλεκτρονικό μήνυμα.

Δυστυχως θα ειναι 6 τα dvds. Βαζουν ενα επεισοδιο σε καθε δισκακι. Τι να πεις! Παντως η σειρα δεν ειναι κακη. Την εχω δει πολλες φορες. Σιγουρα, ομως, δεν ειναι απο τις θρυλικες/πολυαγαπημενες σειρες.

(αληθεια για ποιες σειρες τους εγραψες?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Δυστυχως θα ειναι 6 τα dvds. Βαζουν ενα επεισοδιο σε καθε δισκακι. Τι να πεις! Παντως η σειρα δεν ειναι κακη. Την εχω δει πολλες φορες. Σιγουρα, ομως, δεν ειναι απο τις θρυλικες/πολυαγαπημενες σειρες.
(αληθεια για ποιες σειρες τους εγραψες?)
όσες λέγαμε ότι θέλουμε σε όλα τα θέματα. ααα νομίζω ότι κάποιος στο youtube έχει ολόκληρο τον θάνατο του τιμόθεου κώνστα. έτσι τουλάχιστον είπε σε ένα μήνυμα-σχολιασμό. δεν φαίνεται διατεθειμένος να τον διαθέσει λολ - ωραίο λογοπαίγνιο λολ
 
Παππούδες εν δράσει!

Η επομενη σειρα σε dvd θα ειναι το "Παππουδες εν δρασει" του 2000!!

Ναι καλα διαβασατε. Τωρα τι να πεις. Αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανεις που να τον ενδιαφερει να πληρωνει και να αγοραζει αυτο το σηριαλ που εχει παιχτει 10 φορες απο την ΕΤ-1 και αλλες 10 απο το cine+ τα τελευταια χρονια.

Καλα μ....... νομιζουν οτι ειμαστε?

Μ αρεσει που περιμεναμε "Αναδυομενη", "Ιεροσυλους" και "Κραυγη των Λυκων" να δουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Ξενερωσαμε...μα εντελως δηλαδη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Πραγματικά παιδιά τέτοια ξενέρα. Είναι απίστευτοι! Παιδια θέλουμε αρχειακό υλικό, κάτι που δεν έχει βγει στα καναλιά και μπορεί να το αποκτήσει ο καθείς downloading. Κάτι καινούριο, κάτι πρωτότυπο, κάτι αρχειακό!!!!!Από το Χριστό ξανασταυρώνεται στο...Οι αναγνώστες ξανασταυρώνονται; ΝΤΡΟΠΗ!!!!Πραγματικά το σκέφτομαι για να την παίρνω. Την έχω δει, την έχω επεξεργαστεί, αναρωτιέμαι αν αξίζει για το ράφι μου. Θα το σκεφτώ πάρα πολύ. Ελπίζω να μην είναι 1 επ στο ντιβιντι γιατι την κατσαμε αγριως...Μα οι Παππούδες;Άντε και του χρόνου τον Ψεύτη παππού ή γιατί όχι το Σχεδόν ποτέ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Ας τους κανουμε μερικα τηλεφωνηματα, εκει στην Ραδιοτηλεοραση και φυσικα κανεις απο εμας που ενδιαφερομαστε για τις παλιες καλες σειρες να μην αγορασουμε ουτε ενα τευχος μπας και καταλαβουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

ChristosM είπε:
Η επομενη σειρα σε dvd θα ειναι το "Παππουδες εν δρασει" του 2000!!Ναι καλα διαβασατε. Τωρα τι να πεις. Αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανεις που να τον ενδιαφερει να πληρωνει και να αγοραζει αυτο το σηριαλ που εχει παιχτει 10 φορες απο την ΕΤ-1 και αλλες 10 απο το cine+ τα τελευταια χρονια.

Καλα μ....... νομιζουν οτι ειμαστε?

Μ αρεσει που περιμεναμε "Αναδυομενη", "Ιεροσυλους" και "Κραυγη των Λυκων" να δουμε...
Τιιιιιι;;;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!

Ποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει αυτή τη σειρά??

Εδώ το ΤΗΛΕΡΑΜΑ που δίνει τη σειρά "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή" (που ήταν παλαιότερη και πολύ πιο επιτυχημένη από πλευράς θεαματικότητας) και αναρωτιέμαι αν πουλάνε πολλά τεύχη...

Εγώ πάντως δεν την αγοράζω τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ για να αποκτήσω τους Παππούδες - καλά το είπες ChristosM!

Ξέρετε πόσα επεισόδια έχουν γυριστεί? (για να υπολογίσουμε πόσες εβδομάδες θα περιμένουμε για κάτι καλύτερο..)

Πότε θα δούμε κάτι σπάνιο και παλαιότερο από τα αρχεία τους? :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Απογοήτευση ή οργή?

Τι να πω βρε παιδιά η ................... σε όλο το μεγαλείο, αν βάζαν μια σειρά που έχουν ήδη ξαναβάλει πιστεύω πιο πολύ να πουλούσε το περιοδικό. Αλλά μήπως και τους νοίαζει αν θα πουλήσουν η όχι? Μάλλον δεν τους ενδιαφέρει να πουλήσουν παραπάνω.

Όπως και να χει το πράγμα ένα μεγάλο γιούχα τους χρειάζεται, έτσι για το γ......το.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Ο κατήφορος της ΕΡΤ και της Ραδιοτηλεόρασης δεν έχει τελειωμό! Τελευταίο παράδειγμα η απόφαση της Ραδιοτηλεόρασης να βάλει σειρά σε επανάληψη 20 επεισοδείων με τους Παππούδες εν δράσει! Το περιστατικό είναι και αυτό ένα μικρό παράδειγμα από την κατρακύλα της διοίκησης της ΕΡΤ. Πληρώνουμε μια άχρηστη κρατική τηλεόραση. Μόνο κατάπτυστη είναι η απόφαση της Ραδιοτηλεόρασης να μοιράσει αυτή τη σειρά. Υποτιμά την νοημοσύνη μας! Λες και απευθύνεται σε παππούδες με αλτσχάιμερ και όχι σε νεολαίους που διψάνε να μάθουν για το περήφανο και πολύ μακρινό(απ' ότι φαίνεται) παρελθόν της πάλαι ποτέ ένδοξης ΕΡΤ. Δεν έχω τίποτα με τα περήφανα γηρατειά αλλά ας βάζανε τουλάχιστον αν θέλανε για γηρατειά τους Απόμαχους του 82 που είναι και αρχειακή και καλύτερη σειρά. Τι να πει κανείς...

Η απάντησή μας πρέπει να είναι μια: Εμπαργκο στις πωλήσεις της Ραδιοτηλεόρασης. Να πέσουνε οι πωλήσεις της κατακόρυφα μπας και βάλουνε μυαλό. Και επειδή αυτή η ξεφτίλα που βάλανε είναι μεγάλη σε διάρκεια Καλό Μάρτη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

sportbilly79 είπε:
Ο κατήφορος της ΕΡΤ και της Ραδιοτηλεόρασης δεν έχει τελειωμό! Τελευταίο παράδειγμα η απόφαση της Ραδιοτηλεόρασης να βάλει σειρά σε επανάληψη 20 επεισοδείων με τους Παππούδες εν δράσει! Το περιστατικό είναι και αυτό ένα μικρό παράδειγμα από την κατρακύλα της διοίκησης της ΕΡΤ. Πληρώνουμε μια άχρηστη κρατική τηλεόραση. Μόνο κατάπτυστη είναι η απόφαση της Ραδιοτηλεόρασης να μοιράσει αυτή τη σειρά. Υποτιμά την νοημοσύνη μας! Λες και απευθύνεται σε παππούδες με αλτσχάιμερ και όχι σε νεολαίους που διψάνε να μάθουν για το περήφανο και πολύ μακρινό(απ' ότι φαίνεται) παρελθόν της πάλαι ποτέ ένδοξης ΕΡΤ. Δεν έχω τίποτα με τα περήφανα γηρατειά αλλά ας βάζανε τουλάχιστον αν θέλανε για γηρατειά τους Απόμαχους του 82 που είναι και αρχειακή και καλύτερη σειρά. Τι να πει κανείς...Η απάντησή μας πρέπει να είναι μια: Εμπαργκο στις πωλήσεις της Ραδιοτηλεόρασης. Να πέσουνε οι πωλήσεις της κατακόρυφα μπας και βάλουνε μυαλό. Και επειδή αυτή η ξεφτίλα που βάλανε είναι μεγάλη σε διάρκεια Καλό Μάρτη!
Συμφωνω απολυτα. Εμπαργκο στο περιοδικο μεχρι να τελειωσουν οι Παππουδες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

α τελεια χαχα - δώσανε ιδιαίτερη σημασία στη λίστα που έστειλα στην ραδιοτηλεόραση. λολ λολ φαίνεται ότι θέλουν να χάσουν τη δουλειά τους λολ - κανείς δεν θα αγοράσει τη σειρά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Είμαι μαζί σας παιδια αλλα εκανα μια τρομερη διαπιστωση: μαζι με τη σειρα θα δινει και το ραδιοφωνο της ΕΡΤ που το θελω τοσο πολυ. Οποτε αναγκαστικα θα παρω και τη σειρα. Μη με διωξετε απο το κλαμπ, λυση αναγκης σορυ........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παππούδες εν δράσει!

Χαλάς το εμπάργκο μας, αλλά έχεις σοβαρό λόγο, οπότε δεν σου κρατάμε κακία (αστειέυομαι)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μηπως εχει καταφερει καποιος να μαθει ποια σειρα θα βαλει η Ραδιοτηλεοραση μετα τους "Παπουδες"?
 
Tην Κραυγή των λύκων. Σε 20 dvd

O πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται. Ελπίζω να βάλουν κάτι αξιοπρεπές
 
...έτσι όπως πάνε, θα βάλουν καινούρια σειρά σε DVD πριν ακόμα καν βγεί στον αέρα, για να δούνε πώς θα πάει...
 
tsalk είπε:
Tην Κραυγή των λύκων. Σε 20 dvd
O πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται. Ελπίζω να βάλουν κάτι αξιοπρεπές
Μακάρι...

stam1370 είπε:
...έτσι όπως πάνε, θα βάλουν καινούρια σειρά σε DVD πριν ακόμα καν βγεί στον αέρα, για να δούνε πώς θα πάει...
Χαχαχαχα! Να είσαι καλά stam1370, με έκανες και γέλασα.

:D
 
Λογικά την Πέμπτη θα ξέρουμε που θα δώσει και το τελευταίο (επιτέλους) ντιβιντί. Αλλά για να μην υπάρξει διαφήμιση από το προηγούμενο τεύχος φανταστείτε τι θα βάλει. Το Σεχδόν ποτέ;Το Έρωτας όπως έρημος; Το 6 ψέματα και 1 αλήθεια;Το Ψεύτης παππούς; Λούφα και παραλλαγή;Α, ναι, ξέχασα, θέλουμε ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ στιγμές, έχετε δίκιο... :)
 
Ίσως την κυρία Ντορεμί ή το η Αγάπη άργησε μια μέρα.. Ή τον Καρυωτάκη σαν προσεχώς των επόμενων επεισοδίων. :D :D:D
 
Πίσω
Μπλουζα