Eγκυκλοπαιδική απορία ιστορικής φύσεως! (Βιντεοταινίες)

Να κανω μια ερωτηση πριν το φτασουμε στα ακρα.

Για ποιο λογο βρε Δημητρη γυρνας και ποσταρεις στο Retromaniax - αφου ουτε θελεις να εισαι εδω - ουτε γουσταρεις πια την παρεα μας ?
 
Σου δίνω Ηρακλή μια απάντηση αν και είναι ασυνήθιστη η ερώτηση! Εδώ μέσα έχω αρκετά κείμενα μου που δεν τα απομάκρυνα ή σαμποτάρισα ποτέ. Η προφορική άδεια που έχετε με την δική μου μεσολάβηση στον εκδότη για το ανέβασμα των τευχών του USER ισχύει ακόμα! Οι πολλοί φίλοι που έχω εδώ μέσα παραμένουν φίλοι! Όταν λες δεν γουστάρω την παρέα σας για ποια παρέα ακριβώς μιλάς; Δώσε μου σε παρακαλώ μια απάντηση.

Σε κάθε περίπτωση πάντως είναι τραγικό ένα παλαιό και με αρκετή προσφορά από πολλές πλευρές μέλος να διαπομπεύεται έτσι με το σκεπτικό ότι....στραβοκοίταξε κάποιον. Τι να πω....
 
Η ερωτηση δεν ειναι καθολου ασυνηθιστη Δημητρη.

Κοιταξε την profile εικονα σου - εγω την κοιταζω ενα μηνα τωρα και δεν μου αρεσει.

Επισης ειδα και το περιστατικο με τον χρηστη leftmtps - ηρθες του εστειλες ενα pm, που το ανακοινωσες κιολας - και σε 15 λεπτα ο leftmtps βρεθηκε να σας Καλησπεριζει στο forum που συχναζεις.

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=148128&postcount=34

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=148176&postcount=41

Το "ψαρεμα" μελων μαζι με το trolling ειναι τα χειροτερα πραγματα που μπορει να κανει καποιος σε ενα forum.

Οσο για την προσφορα σου - που εγω την θυμαμαι ακομα - εσυ την πεταξες στα σκουπιδια οταν μετα απο το καυγα του καλοκαιριου αποφασισες να αλλαξεις αερα μετα τιμης και δοξης. Δικαιωμα σου φυσικα - αλλα η μετεπειτα σταση σου - δηλαδη η κατα καιρους επιστροφη σου με εντονο καυστικο υφος εδω - αλλα και ενεργειες οπως αυτη που σου υπεδειξα πριν δεν ειναι αποδεκτες.

Λες οτι εχεις πολλους φιλους ακομα εδω - ισως ναι - αλλα ειναι σιγουροι ελαχιστοι μπροστα σε αυτους που ειχες πριν αρχισεις να φερεσαι ετσι.

Αυτη ειναι η απαντηση μου φιλε μου Δημητρη - και δεν πιστευα ποτε οτι θα φτασουμε σε αυτο το σημειο οταν πριν κανα χρονο βρισκομασταν απο κοντα σχεδον καθημερινα.
 
Πάλι Ηρακλή δεν μου απαντάς στο ερώτημα! Έχω γίνει ban και είμαι με κάποιο άτιμο τρόπο εδώ τώρα; Ποια παρέα υποτίθεται ότι δεν χωνεύω; Σε ποια ομάδα ανθρώπων αναφέρεσαι;

Το προφίλ μου δε σου αρέσει; Πιθανών για κάποιο λόγο!

Τον χρήστη leftmtps δεν είναι ανάγκη να τον διαπομπεύεις δημόσια χωρίς να ξέρεις τι ακριβώς ειπώθηκε! Δεν είναι πολιτικά ορθό! Άλλα και στη χειρότερη δική σου εκδοχή να πάμε! Ο άνθρωπος μπήκε στο GRM από ένα δικό μου thread!!!!!! Θα με κατηγορούσες αν δηλαδή του έλεγα ότι γράφω και κάπου αλλού και με ενδιαφέρει το θέμα; Εσύ θα ήθελες να αρχίσω τη συζήτηση εδώ μέσα ή έξω; Αποφάσισε.

Όι περισσότεροι μάλιστα απο εδώ γράφουμε σε πολλά άλλα forums και τα έχουμε κατά καιρούς και στις υπογραφές μας...

Την προσφορά μου την θυμάσαι! Την πέταξα στα σκουπίδια δεν καταλαβαίνω....σε εσάς την πρόσφερα! Μια προσφορά ή τη δέχεσαι και ευχαριστείς ή την απορρίπτεις. Να την θυμάσαι πάλι δεν μου κάνει.....

Δεν ήθελα να πω δημόσια ούτε για κανένα καυγά! Αφού εσύ το αναφέρεις πες και στα μέλη μας τι έγινε και παρατήθηκα από mod. Εγώ δε θέλω να πω τίποτα γιαυτό.

Τώρα για τους φίλους που λες ότι τώρα είναι ελάχιστοι.....δεν ξέρω από που το συμπεραίνεις αυτό.Αλήθεια πόσους πρέπει να έχω για να έχω μια άνετη διαμονή εδώ;

Ηρακλή τι να σου πω, λυπάμαι και εγώ με τη σειρά μου για το ίδιο πράγμα.

Στείλε αν θες το παιδί να τελειώσει τη δουλειά.
 
Και εγώ που νόμιζα οτι εκτονωθήκατε με τον τελικό Κυπέλλου!

Ήταν απολαυστικός!

Το ξέρω πως είμαι εκτός, του εκτός θέματος...

Εντάξει... Δεν είμαι εδώ για να υπερασπιστώ κανέναν, αλλά καλό θα είναι να βάζουμε ΟΛΟΙ λίγο νεράκι στο κρασί μας...

Θέλει 2 για να τεντώσει το σκοινί... Δεν τεντώνει με έναν...
 
Μην μου μιλας για Πολιτικα Ορθη σταση Δημητρη.

Το να εχεις παει καπου αλλου (ή και καπου αλλου) ειναι δικαιωμα σου και δεν μου πεφτει κανενας λογος. Οταν εκει ομως διαφημιζεις το ποσο καλα εκανες και εφυγες απο εδω και πηγες εκει - και οταν γυρνας πισω εδω, μονο και μονο για να δημιουργησεις ενταση και να ψαρεψεις καποιο μελος (επιμενω σε αυτο) τοτε ναι, μου πεφτει λογος.

Μου επεφτε και λογος οταν ηρθες στο mamouni και τα εκανες ανω κατω - οταν δεν δεχτηκες τον τροπο που λειτουργουσε και μιλησες επιτηδευμενα για Δημοκρατιες και Κυανοκρανους - λες και το mamouni το φτιαξαμε μαζι και επρεπε να εχω την εγκριση σου για οτι συνεβει εκει.

Το ιδιο συμβαινει και τωρα - ερχεσαι με ενα προκλητικο ποστ και με μια επακολουθη ιδιου τυπου συμπεριφορα να προκαλεσεις νεο επεισοδιο. Δεν επιτρεπεται σε κανεναν να προκαλει και να ειρωνευεται κανεναν mod και supermod εδω μεσα - πολυ περισσοτερο ενα απλο μελος. Αυτα τα ξερεις - αλλα δεν δινεις καμια σημασια - απλα εχουμε παλι μια ενταση.

Ο πιθανος λογος που δεν μου αρεσει το προφιλ σου - ειναι γιατι ειναι προσβλητικο προς το φορουμ που λες οτι εχεις και φιλους. Δεν δικαιολογεις το γεγονος απλα λεγοντας οτι θα υπαρχει καποιος λογος.

Η πρωτη σου κουβεντα στην αντιπαραθεση μας ηταν και η προφορικη σου συμφωνια με τον εκδοτη των USER για την παραθεση των scanαρισμενων τευχων εδω.

Με λυπη μου σου λεω οτι θα επικοινωνησω τηλεφωνικα με τον Εκδοτη και αν δεν επιθυμει αλλο την παραμονη τους εδω - θα τα κατεβασω ο ιδιος - δεχτηκα τη προσφορα σου τοτε, δεξου και εσυ την ντομπρα σταση μου τωρα.

Επισης, τις διαγραφες μελων τις κανω προσωπικα - δεν υπαρχει κανενα αλλο "παιδι" γιαυτη τη δουλεια.
 
Τελικά μου λες ότι δεν σου πέφτει λόγος αν γράφω αλλού εκτός αν δεν εγκρίνεις αυτά που λέω!!!!!

Αν η δική σου υποκειμενική κρίση των όποιων λεγόμενων μου είναι υπεράνω της δικής μου ερμηνείας τότε εντάξει! Επέτρεψε μου όμως να έχω το δικαίωμα να ερμηνεύω εγώ τα λεγόμενα μου! Αν κάτι δεν κατάλαβες απλά ρώτα!

Προσβλητικό το profil μου για το forum;;;; Σε όλο ε;

Για το mamouni πάλι εγώ έχω άλλη οπτική και δεν μπορώ να καταλάβω τι σοβαρό πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί αν κάποιος πει τη λέξη Δημοκρατία! Αυτό που κράτησα ήταν ότι μια μέρα έπεσε το forum και δεν ειδοποιήσατε ( καλά εμένα...) τα μέλη που σας αγκάλιασαν με την εμπιστοσύνη τους να προλάβουν να σηκώσουν τα πολύτιμα pm τους και τα κημενα τους! Αν θυμάμαι υπήρξαν και κάποιοι άλλοι με ενστάσεις άλλα εκεί δεν γίνεται κουβέντα.

Το post μου αν εσύ το λες προσβλητικό εγώ δεν το παραδέχομαι αυτό! Έφαγα ποινή γιατί είπα το φοβερό " Γιατί τι θα πάθω;" Μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε να σκεφτείτε ότι θέλετε ακόμα και να βάλετε στους κανονισμούς τη φωτογραφία μου.

Δε σε εμποδίζει να κάνεις ότι θέλεις με τον εκδότη του USER!!! Δε καταλαβαίνω ακριβώς τι είπες μήπως ήθελες να μου πεις απλά ευχαριστώ;

Σου είπα ότι η άδεια ισχύει! Αν εσύ θέλεις να μη μου έχεις πια υποχρέωση κάνε το! Πάλι όμως πρέπει να μου πεις ευχαριστώ!

ΑΚΥΡΟ! Συγνώμη μη στείλετε το παιδί.
 
Ειπα αυτο που ειπα - αν εισαι εκει λεγοντας τους ποσο καλα εκανες που εφυγες απο εδω - και γυρνας εδω μονο για καυγαδες και "ψαρεμα" μελων - τοτε ναι μου πεφτει λογος και δεν το εγκρινω.

Ναι το προφιλ σου ειναι προσβλητικο για το retromaniax._

Αν ηθελες τα κειμενα σου - μιλας για τους καυγαδες ? - μπορουσες να τα παρεις οποτε ηθελες οσο το mamouni ηταν ανοιχτο - δυστυχως κατι περιστατικα και συμπεριφορες που δεν αρμοζουν σε εμπειρα μελη καταφεραν να το κλεισουν.

Σε εχω ευχαριστησει (προσωπικα) επανειλλημενα για τη μεσολαβηση σου σχετικα με την προφορικη αδεια για την αναρτηση των USER. Και θυμαμαι οτι δεν ηθελες να το δημοσιοποιησουμε - αν αλλαξες γνωμη ευχαριστως να το κανω ακομα και τωρα.

Σε ευχαριστω λοιπον ειλικρινα για την κινηση σου αυτη - εδωσες την ευκαιρια σε πολλους αναγνωστες του να το ξαναθυμηθουν και σε καποιους αλλους την ευκαιρια να ανακαλυψουν καποια τευχη απο το περιοδικο που τους μεγαλωσε.

Πες μου και εσυ τωρα ομως - θελεις να παραμεινεις εδω ? γιατι αν μεινεις δεν προκειται ποτε να ξανασυζητησουμε οπως τωρα καποια μελλοντικη "ενταση".

Θελω να εχω μια απαντηση Δημητρη.
 
Λοιπόν,Turrican,άκουσε να δεις αφού το ψάχνεις τόσο πολύ το θέμα,διότι παραπαίξαμε με σένα κι ασχοληθήκαμε πολύ περισσότερο απ' όσο αξίζει !

Ή έστω αυτό έκανα εγώ προσωπικά....

Tα κουκιά είναι λίγα και μετρημένα.

Άρθρο 1ο:Το ότι μπαίνεις στο forum μόνο και μόνο για να προκαλέσεις αναστάτωση κι ανακατωσούρα,το βλέπει κι ένας μονόφθαλμος πλέον.

Άρθρο 2ο:Το ότι παριστάνεις ότι δε καταλαβαίνεις τι σου λέει ο Ηρακλής τόση ώρα και πας την κουβέντα από 'δω κι από 'κει,,δείχνει απλά ότι δε ξέρεις τι να πεις πλέον και λες ότι να 'ναι για να θολώσεις τα νερά.

Άρθρο 3ο:Το ότι μπήκες στο mamouni,τα έκανες άνω-κάτω,μου επιτέθηκες φραστικά κι εκεί απλά αποχώρησα μόνο και μόνο για να μη σου κάνω το χατήρι ν' ασχοληθώ μαζί σου -μια κι είχα σαφώς πιο εποικοδομητική δουλειά να κάνω,π.χ εδώ μέσα- το ξέρουν κι όλοι όσοι πέρασαν από εκεi.

Άρθρο 4ο:Το ότι η παρουσία σου εδώ μέσα δε προσφέρει τίποτα απολύτως,το ξέρεις κι εσύ ο ίδιος,διότι χαζός (πιστεύω) δεν είσαι,όπως σίγουρα η παρουσία αυτή δεν είναι και καθόλου τυχαία πλέον φυσικά...

Άρθρο 5ο:Το ότι είσαι ο πρώτος που ζητά κιόλας να του πούμε κι ευχαριστώ,απλά μιλάει από μόνo του για σένα,εγώ τι να πω...;

Άρθρο 6ο:Το ότι σου έχουν φερθεί με πάρα πολλή,με περίσσια υπομονή οι διαχειριστές του forum,επίσης είναι πασίγνωστο κι οφθαλμοφανές...

Άρθρο 7ο:Το ότι με προκαλείς προσωπικά τόση ώρα με φτηνότατο τρόπο να σου απαντήσω (και μη μου πεις κι εδώ άλλα αντί άλλων,είπαμε να μιλήσουμε αντρίκια και να μη κάνουμε τους χαζούς) αποκαλώντας με "παιδί που πρέπει να στείλει ο Ηρακλής" και τελικά σου κάνω τη χάρη αυτή για μία και μόνο φορά,δείχνει -το λιγότερο- ότι απλά ξεχνάς εύκολα πολλά πράγματα από τη μέχρι τώρα "θητεία" σου στο GRM.Κι εδώ καταλαβαίνεις εσύ τι λέω...

Άρθρο 8ο:Το ότι το profile σου είναι για γέλια,το ότι η υπογραφή σου είναι το λιγότερο γραφική,το ότι δε σου αρέσει εδώ αλλά πάλι εδώ είσαι,το ότι νομίζεις ότι σου χρωστάμε κιόλας,το ότι έχεις πραγματικά κουράσει με την αμπελοφιλοσοφία σου.....θες να συνεχίσω ;

Λοιπόν,ΟΚ,είπες ό,τι είχες να πεις,πολύ αμφιβάλλω προσωπικά ποιοι και πόσοι ενδιαφέρονται για όλ' αυτά,ε το κούρασες το όλο θέμα για μία ακόμη φορά,είπαμε,υπάρχουν κι όρια...

Εγώ ΔΕΝ θα ξανασχοληθώ και πάλι μαζί σου,ξαναλέω έχω απείρως σοβαρότερα πράγματα να κάνω,απλά κούρασες ως εκεί που δεν παίρνει.

Κάτι που εμείς φυσικά δε κάναμε στο ελάχιστο εκεί που εσύ συχνάζεις,δεν είχαμε κανένα λόγο άλλωστε.

(Κι επειδή ξέρω ότι θα αρχίσεις πάλι δήθεν να απορείς και να ρωτάς εκ μέρους ποιων ομιλώ κι άλλα τέτοια παρόμοια ωραία,σου λέω ότι τζάμπα κόπος να το προσπαθήσεις,απάντηση δε θα πάρεις..)
 
Ηρακλή δε το δέχομαι! Τα κείμενα μου δεν είναι προσβλητικά! Αν τώρα δεν είναι συμπαθής η φάτσα μου, δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιαυτό. Ευτυχώς εσύ έχεις περισσότερους που σε αγαπάνε. Αν ήθελα ψάρεμα κύριε θα έβαζα τη νέα μου διεύθυνση στην υπογραφή μου και θα πόσταρα εδώ και κει απλώς χαζογελώντας.

To retromaniacs?????? Οξύμωρο! Εσείς δεν είσαστε που βγάζατε τα κείμενα μου στο portal και φωνάζατε RESPECT ?

Ήθελα πολύ τα κείμενα της θεολογικής συζήτησης και τα pm μου! Θα τα έπαιρνα αν μας είχατε προειδοποιήσει ότι θα το κλείσετε! Οι κολλητοί είχαν προλάβει να εξαφανιστούν νωρίτερα. Τα υπόλοιπα ταπεινά μέλη (άσε εμένα) απλά ήταν αναλώσιμα!

Με ευχαριστείς για τα USER ε; Τότε σε ευχαριστώ και εγώ Ηρακλή για αυτόν τον διαδικτυακό χώρο.

ΙΓ> ΛΑΘΟΣ θυμάσαι! Ήθελες να το ανακοινώσεις σε μια δική σου λίστα...θυμάσαι τώρα;

Και βέβαια θέλω να παραμείνω εδώ αρκεί να μου πείτε τι θέλετε να λέω, για να μη γίνει πάλι καμιά στραβή!

Λοιπόν Μανώλη για να τελειώνουμε!

Με εσένα σου έχω ξαναπεί δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

απλά συνέχισε να λιβανίζεις αυτούς που δίνουν μαθήματα προσφοράς και ήθους στο forum!!! :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και βέβαια θέλω να παραμείνω εδώ αρκεί να μου πείτε τι θέλετε να λέω, για να μη γίνει πάλι καμιά στραβή!
Ωραια λοιπον - ξαναριξε αν θες μια ματια στους Κανονισμους Λειτουργιας - δεν ζητησα ποτε απο κανεναν να κανει κατι διαφορετικο.

Λοιπόν Μανώλη για να τελειώνουμε!
Με εσένα σου έχω ξαναπεί δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα!

απλά συνέχισε να λιβανίζεις αυτούς που δίνουν μαθήματα προσφοράς και ήθους στο forum!!! :bow:
Αυτη την παραγραφο (που απευθυνεται στον manos426f) δεν την καταλαβα καθολου - αλλα δεν εχω αλλα κουραγια για σημερα.

Τα λεμε απο αυριο παλι.
 
Ήμουν mod και τους ξέρω καλά!

Το άλλο άστο ξέρει αυτός! :rofl:
 
Ελπιζω το παραπαπανω να προκειται για ενα κοινωνικο πειραμα εξομοιωσης που θα προσφερει κατι στην κατανοηση μας για τις βιντεοταινιες
 
Tι εγινε ρε μαγκες? Τσαμπουκας η πανω με την κατω γειτονια? Παω να φερω το φυσοκαλαμο, θα γινει χαμος, τοσο αιμα ουτε στο Ραμπο!

Ρε παιδες τι ειναι αυτα τωρα? Δεν ξερω τι ζορια τραβατε μεταξυ σας αλλα η κουβεντα αρμοζει για pm chat. Δεν ειπωθηκε και τιποτα τρομερο για να αρχισουν οι προειδοποιησεις. Και απο την αλλη δεν υπαρχει λογος για τοση αντιδραση. Εκτος αν υπαρχει που βασικα δεν με νοιαζει γιατι διαβαζω εδω ωραιοτατες αποψεις επι του θεματος των βιντεοταινιων. Δωστε τα χερια τωρα και φιληθειτε.
 
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός ή αγενής προς το οποιοδήποτε μέλος της παρέας μας,προφανώς είναι εύκολο να διαπιστώσετε ότι η κουβέντα ξέφυγε μεν,για κάποιους -πολύ συγκεκριμμένους- λόγους δε.

Συνεπώς,αφήστε να το χειριστούμε όπως πρέπει κι όπως είναι καλύτερα.Δεν υπάρχει η παραμικρή διάθεση παρέκκλισης από το thread,ούτε αυτό πρόκειται (τελικά) να συμβεί και σύντομα θα είμαστε και πάλι on topic.

Ακριβώς επειδή θέλουμε το παρόν thread να συνεχιστεί άλλωστε,το παρόν νήμα δε κλειδώθηκε,αλλά γίνεται μια σοβαρή προσπάθεια να λυθεί οριστικά κάποιο (σοβαρό) θέμα.

Σίγουρα θα ήταν το λιγότερο κρίμα να θυσιαστεί η πολύ όμορφη αυτή κουβέντα χάριν άλλων ζητημάτων που απλά έτυχε να προκύψει να ξεκαθαριστούν στο παρόν thread.

Λίγη υπομονή λοιπόν κι όλα θα επανέλθουν στη φυσιολογική ροή συζήτησής τους... ;)
 
Παιδια καλημέρα. Το thread έχει σαν θέμα το Ελληνικό video του 80.Εγώ νομίζω οτι μπορούμε να προσπαθήσουμε όλοι και να κανουμε τις όποιες συζητήσεις μας και τα όποια σχόλια μας πάνω σ αυτό(και μόνο) το αντικείμενο.
 
Καλημέρα video80! Αυτό κάναμε μέχρι τη στιγμή που μιλάγαμε μαζί! Εγώ σε καμία περίπτωση δεν σου επιτέθηκα πάντως.
 
Βουρ στο ενδιαφερον θεμα λοιπον! Δεν θα επιτραπει αλλη δημοσια παρεκλισση - συνεχεια με Pms. Courastics
 
Να συνεχιστεί συμφωνώ άλλα δεν θα ανεχθώ δημόσια και εγώ νέα διαπόμπευση μου!

Δε διάλεξα εγώ τον δημόσιο διάλογο, ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έλεος..........
 
Πίσω
Μπλουζα