E-mail στον Αντρέα Παρασκευά Τσουρινάκη....

Ειδα και τα τεσσερα βιντεο που εχουν ανεβασει στο youtube, και το μονο που εχω να πω οτι συμφωνω με τον mano 100%
 
Δυστυχώς, η εκπομπή αυτή είναι εντελώς ακατάλληλη για να φιλοξενήσει σοβαρή κουβέντα με κάποιον σάν τον Ανδρέα Τσουρινάκη. Τα λίγα που ακούστηκαν πάντως είχαν ενδιαφέρον, άν και κάποιος που εξακολουθεί να διαβάζει τα άρθρα του Τσουρινάκη προφανώς τα ξέρει ήδη. Με λίγη τύχη ίσως μερικοί νεαροί gamers μπήκαν απλά στην μπρίζα για το τί είναι τα adventures, γιατί είναι μούφες τα MMO κλπ κλπ....
 
Ακουσα την εκπομπη με ολη την καλη θεληση και απογοητευτηκα πληρως. Οκτω στις δεκα ερωτησεις ητανε εκτος τοπου και χρονου, και το θεμα της εκπομπης ασχετο με το υποβαθρο του καλεσμενου τους.

Ελπιζω τα παιδια του retromaniax να καταφερουνε να κανουνε μια συζητηση/διαλογο πανω στις μερες που μεγαλωσαμε με το περιοδικο και πανω σε ολα τα πραγματα που αγαπησαμε, ουσιαστικα η πρωτη προσπαθεια πανω σε αυτο, γιατι μονο παρωδια θα χαρακτηριζα την εκπομπη αυτη που εγινε..
 
Ο Μάνος με κάλυψε πλήρως. Η εκπομπή ήταν απογοητευτική για τους λόγους που ανέφερε.

Το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι ότι για άλλη μια φορά διαπίστωσα σε πόσο κακή κατάσταση είναι το gaming στην Ελλάδα (και στο εξωτερικό δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά εδώ παραείναι). Το μόνο που ενδιέφερε τους ακροατές είναι το PES, το FIFA και το Football manager...Αν είναι δυνατόν! Ίσως να φταίει και ότι η εκπομπή μεταδίδεται από αθλητικό σταθμό, αλλά και η δική μου εμπειρία παρόμοια είναι.
 
Εκτός απο το crap gaming στην Ελλάδα, θα προσθέσω και τα media που τα έχουν αναλάβει πάσης φύσεως τσανακογλύφτες και με μισό ευρώ θέλουν να κανουν εκπομπές. Φυσικό είναι να θέλει ο σέντρας να μιλάνε τα παιδιά για μπάλα, και επίσης φυσικό είναι να μιλάει ο Τσουρινάκης για το Riven για να τον διακόψουν και να ανακοινώσου ότι στο 233 η Βαλερένγκα με την Κότμπους είναι στο 0-0....Επίσης φυσικό είναι να μήν γειώνουν τον κάθε κάγκουρα που παίρνει στο τηλέφωνο γιατί αύριο θα στείλει και SMS, και φυσικά σχεδόν ποτέ η παραγωγή δέν έχει σχετικό άτομο στο τηλεφωνικό κέντρο ούτος ώστε να ρωτήσει για ποιό θέμα θα μιλήσει ο ακροατής (όπως συνιθιζόταν σε σοβαρές εκπομπές)...

Με λίγα λόγια, επιμένω σε αυτό που είπα στην αρχή, ότι απλά δέν έπρεπε να πάει ο Τσουρινάκης σε αυτήν την εκπομπή. Και άν δέν ήξερε, τουλάχιστον ας έμπαινε στο youtube ή να ρώταγε κάποιον για το ποιόν της.
 
Την άκουσα όλη την εκπομπή προχθές. Θα συμφωνήσω σε όλα με τους προηγουμένους, οι παρουσιαστές δυστυχώς ήταν άσχετοι με το αντικείμενο. Οι ακροατές μάλλον ήταν επίσης το ίδιο άσχετοι όμως, όπως φάνηκε από τα τηλεφωνήματά τους και τα sms τους και η εκπομπή σ'αυτούς απευθύνεται και όχι σε όλους εμάς που την ακούσαμε μία φορά και δεν νομίζω να το ξανακάνουμε. Σε οποιαδήποτε περίπτωση όμως εγώ προσωπικά βρήκα πολύτιμο κάθε σχόλιο του κ. Τσουρινάκη για τα adventures και τελικά χάρηκα πολύ που άκουσα ολόκληρη την εκπομπή, έστω κι αν άκουσα ότι "το sms κόπηκε στη μέση και δεν ξέρουμε τι λέει παρακάτω" καμιά 60ρια φορές.
 
Τελικα ακουσα ολην την εκπομπη (16 parts ειναι) και διαβασα και το κειμενο,απλα με σεβασμο ενα μεγαλο ευχαριστω προς τον Αντρεα Τσουρινακη που μας χαρισε τοσα χρονια την μαγεια των Adventures μεσω απο τα Reviews του.
 
Αποκαλείτε τους εαυτούς σας Adventurers;;; :tease:

To clue που δίνει στο τέλος το είδατε;;;

EDIT: Σημειώστε ότι το ποστ μου αυτό είναι το υπ'αριθμόν 1337!

Προσθέστε τους αριθμούς: 1+3+3+7 = 14

1η 4ου = ΠΡΩΤΗ ΑΠΡΙΛΙΟΥ!!!! :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το 1337 είναι πολυσήμαντος αριθμός, αποκαλούμενος και ως LEET. Αποκαλείς τον εαυτό σου geek; :)

Εγώ είμαι ακόμα on the fence πάντως, και κλίνω προς το ΑΛΗΘΕΙΑ.
 
No sir... Light Adventurer... :)

Πάντως πιστεύω οτι είναι φάρσα...
 
Αν ειναι αληθεια διαλεξανε λαθος μερα να το ανακοινωσουν
 
Από το blog του Βαγγέλη:

Καθώς όλα αυτά περνάνε εν ριπή οφθαλμού από το μυαλό μου, θα πρέπει να γράψω κάτι, από σεβασμό στην ιστορία του Αντρέα στο PC Master, αλλά και επειδή νιώθω πως η προσωπική μου ηθική το επιτάσσει: Το γεγονός ότι εσκεμμένα επελέγη η σημερινή ημερομηνία της 1ης Απριλίου για να ανακοινωθεί επίσημα η διακοπή της συνεργασίας του Αντρέα με το περιοδικό, ώστε να παρουσιαστεί και λιγάκι πιο light, ως «πρωταπριλιάτικο αστείο» και καλά, θεωρώ πως η λέξη «απαράδεκτο» είναι μικρή για να το χαρακτηρίσει. Ας μου επιτραπεί να διαχωρίσω πλήρως τη θέση μου από τέτοιες τακτικές και πρακτικές.
 
Δεν ξερω σε ποιον Βαγγελη αναφερεσαι φιλε Αλκη [edit:καταλαβα :) ] παντως συμφωνω μαζι του ΑΝ ισχυει τελικα η διακοπη συνεργασιας και δεν ειναι οντως αστειο...

Ο Τσουρινακης ειναι μορφη στο χωρο και θα ηθελα πολυ να εχουμε φιλοξενησει εδω μεσα μια σοβαρη συνεντευξη
 
Wally είπε:
Δεν ξερω σε ποιον Βαγγελη αναφερεσαι φιλε Αλκη [edit:καταλαβα :) ] παντως συμφωνω μαζι του ΑΝ ισχυει τελικα η διακοπη συνεργασιας και δεν ειναι οντως αστειο...
Στον Κράτσα νομίζω.. :xm:

Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι αστείο...
 
Άν δέν είναι φάρσα, πρόκειται για επίσημο "τέλος εποχής". Πρόκειται για τον παλιότερο συντάκτη εν ενεργεία, ιστορική μορφή, living legend του χώρου, τελοσπάντων ...θα περιμένω να δώ άν είναι αλήθεια πρώτα και μετά τα υπόλοιπα σχόλια. Το πόστ του Κράτσα με προβληματίζει, αλλα ακόμα διατηρώ επιφυλάξεις.
 
Αλήθεια πρέπει να είναι, επιμένει πολύ ο kuv στο thread για να είναι πρωταπριλιάτικο.
 
Πίσω
Μπλουζα