E-mail στον Αντρέα Παρασκευά Τσουρινάκη....

thamonas είπε:
Εγώ μια φορά έστειλα e-mail στον κο Τσουρινάκη και όχι απλώς μου απάντησε αλλά δημοσίευσε και το e-mail μου στο PC-Master, στο τεύχος 199, σελ 156-157 (το τεύχος που έχει την Λαρά στο εξώφυλλο και εχει review to Oblivion)
Claim to fame :)
 
Κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε και ένα thread σχετικά με αυτό.

Κάτι σαν "Claim to fame, retro αναφορές για εμάς σε περιοδικά" (πχ στο Pixel κλπ, αλήθεια υπάρχει κανείς εδώ που να είχε δημοσίευση σε ξένο περιοδικό τότε; Θυμάμαι 2-3 γράμματα από Έλληνες στο Your Sinclair).

Του thamonas δεν είναι πολύ retro, αλλά επειδή είναι καλό παιδί θα την δεχτούμε και αυτή. :)
 
Έχω στο Retro Gamer, πιάνει; :)
 
Άντε, θα κάνουμε και για σένα μια εξαίρεση! ;)

Πάντως αν τυχόν έχει κάποιος δημοσίευση από Τσουρινάκη και στο Pixel, θα την μετρήσω διπλή. :)
 
!

Ενδιαφέρον αυτό που λες Maddog..εγώ ειχα στείλει αγγελία για να πουλήσω τον Amstrad μου στο Pixel...πιάνεται αυτό? :D
 
Πάντως αν τυχόν έχει κάποιος δημοσίευση από Τσουρινάκη και στο Pixel, θα την μετρήσω διπλή.
Του είχα ζητήσει τις λύσεις του Bards Tale και μου τις είχε στείλει. :D (Μιλαμε για ΠΟΛΛΕΣ φωτοτυπίες). Και μια για ένα σημείο που είχα κολλήσει στο "Eye of The Beholder". Πιάνονται? :D :D
 
Captain Kal είπε:
Του είχα ζητήσει τις λύσεις του Bards Tale και μου τις είχε στείλει. :D (Μιλαμε για ΠΟΛΛΕΣ φωτοτυπίες). Και μια για ένα σημείο που είχα κολλήσει στο "Eye of The Beholder". Πιάνονται? :D :D
οχί απλώς πιάνονται, αλλά νομίζω κέρδισες κιόλας :D :D
 
Ωραία, τώρα κατάλαβα το άλλο που έγραφε συνέχεια στο PC Master o άνθρωπος: "Δεν στέλνουμε πια λύσεις."

Αφού τον χρεωκόπησες να σου βγάζει φωτοτυπίες! :D
 
Μόλις γύρισα από μια πολύ ωραία βραδιά τίγκα στην αντβεντσουροσυζήτηση, κι είπα να μοιραστώ ένα στιγμιότυπο μαζί σας:

Zeykin002.jpg


Από αριστερά προς δεξιά (αν και οι δύο της φωτογραφίας νομίζω δεν χρειάζονται συστάσεις):

Αντρέας Τσουρινάκης, Άλκης Πολυράκης, Παναγιώτης Πανταζής (ο θρυλικός Aya της Just Adventure με την Donkey Kong retro μπλούζα!), Βαγγέλης Κράτσας.
 
εμένα μου μοιάζει με μασαμπουκο-συζήτηση :D :D:D

συλλεκτική φωτογραφία :thanx2:
 
Οι παραγγελιες των πιατων πρεπει να εγιναν με ξορκια και η πληρωμη του λογαριασμου με το χρυσαφι των Νανων :D
 
Άλκη σε ευχαριστούμε πολύ!

Άσχετο, αλλά ο Κράτσας φέρνει λίγο στον telamona!!!! :D :D:D
 
Mπράβο ρε Άλκη,ωραία photo ! :thumbup:
 
Εγώ πάλι δεν σε ευχαριστώ καθόλου! :mad:

Γράφουμε ότι είναι όνειρο ζωής να πιούμε έναν καφέ με τον κ. Τσουρινάκη και έρχεσαι 24 ώρες αργότερα να ποστάρεις ότι μασαμπούκιαζες μαζί του και με τον Κράτσα. :banghead:

Αν αυτό δεν θεωρείται ξύσιμο πληγών, τότε τι θεωρείται; :D
 
Ρίξτε BAN στον ΆΛΚΗ,

θέλουμε κι εμείς ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗ!!!!!!
 
Χαχα.. τώρα που το θέτετε έτσι όντως φαίνεται κάπως σαδιστικό (αν και εννοείται πως δεν είχα τέτοια πρόθεση).

Όπως κι εσείς έτσι κι εγώ μικρός είχα όνειρο να γνωρίσω τον Αντρέα από κοντά. Μου φαίνεται απίστευτο που τώρα είμαστε φίλοι και κάνει reviews στα παιχνίδια μου. Το πρώτο βέβαια το θεωρώ πολύ πιο σημαντικό από το δεύτερο.
 
Άλκη,ότι και να σου πουν,ότι και να γίνει,μη μαρτυρήσεις τη μυστική συμφωνία μας... :diablotin: :diablotin:
 
Ωραία, τώρα κατάλαβα το άλλο που έγραφε συνέχεια στο PC Master o άνθρωπος: "Δεν στέλνουμε πια λύσεις."Αφού τον χρεωκόπησες να σου βγάζει φωτοτυπίες!
Άστα να πάνε. Και ήταν στο Pixel. (Βρε μπάς και γι' αυτό έπεσε έξω το περιοδικό? :precry: :D ) Ευτυχώς τις έχω ακόμα. Ίσως έχω και το γράμμα του, με τα hints. Πάντως φέρνει προς Gadalf ο άτιμος. :D
 
Για όποιον ενδιαφέρεται, την Κυριακή 5/7 22:00-01:00, ο Ανδρέας Τσουρινάκης είναι καλεσμένος στην εκπομπή "Users" και τον Sentra 103.3.
 
Πίσω
Μπλουζα