E3 2011

Η Nintendo έδειξε τπτ?

Είδα μονο MS και μου άρεσε αυτα που έδειξε στο kinect
 
Εμένα πάντως μου φάνηκε πολύ κρύα και ριχή η παρουσίαση. Με το που είδα να ξεκινάνε με CoD MW3, είπα ότι δεν είναι καλός οιωνός. Το Gears of War 3 πολύ καλό. Οι Kinect Μηχανισμοί του νέου Fable και του Mass Effest 3, δεν με έπεισαν.

Κατά τα άλλα, τι να πω. Family fest, έγινε η παρουσίαση. Και δεν πάω καλύτερα στην Disneyland απο το να παίζουμε στο Kinect.

Το καλό έσκασε στο τέλος. HALO 4.

Γενικά πάντως, ουδέν νέο απο Microsoft μεριά.

Να δούμε, τι μας επιφυλάσσει η sony. Κρίμα που είναι τόσο αργά!!
 
Τα μεγάλα ονόματα, τέτοια ώρα βγαίνουν! :D
 
...και οι βρυκόλακες το ίδιο. :D
 
To Forza 4 φανηκε εξαιρετικο και το Gears3 στα γνωστα υψηλα standards.

Το HALO4 ομως εκλεψε καρδιες και εντυπωσεις


Το μονο "κακο" ειναι οτι βλεπω να κουβαλαμε την 7η γενια μεχρι το 2013...

Δυστυχως δεν καταφερα να ξυπνησω για το Sony Conference. Διαβαζω ομως οτι ηταν πολυ της "συγνωμης", εδειξε τα αναμενομενα (U3, R3 κτλ), τιποτα που να μην γνωριζαμε και ανακοινωσε καλη τιμη για το νεο PSP. Και αυτο "σουπα" δηλαδη. Περιμενω γνωμες σας.
 
Περιμενουμε και την Νιντυ,επιτελους να δουμε νεο κονσολι.

 


Ναι ειμαι hardware whore. :D

 
 
Είδα ολόκληρες τις παρουσιάσεις των MS-Sony. Η MS είχε αρκετά ενδιαφέρουσα παρουσίαση των νέων τίτλων για το Kinect. Εκεί που ψάρωσα ήταν με το Ghost Recon και την αποσυναρμολόγηση του όπλου. Σίγουρα ήταν πολύ εντυπωσιακό, όπως και ο φωνητικός έλεγχος του Mass Effect 3. Το Fable μου άρεσε όσο είδα, αλλα δέν μπορώ να το φανταστώ τόσο playable. Επίσης με ξενίζει λίγο ο έλεγχος των FPS, με το να παριστάνεις ότι βαστάς το όπλο, δέν ξέρω στην πράξη πώς θα βγεί, αλλα σίγουρα είναι κάπως περίεργο, και ίσως και άβολο. Τώρα για Gear of War και Halo, ΟΚ, απλά λογικό να υπάρχουν, γενικά μπορώ να πώ ότι με την νέα χρήση του Kinect, μπορεί και να ψηνόμουνα για ένα 360, αλλα θα περιμένω λίγο ακόμα.

Απο Sony μεριά μπλά-μπλά-μπλά σας αγαπάμε και συγγνώμη, Uncharted, μπλά-μπλά-μπλά Ps branded 3d Monitor ...PS VITA !..Τί να λέμε, κάνει το 3ds να μοιάζει παιχνιδάκι των 10 ευρώ απο τα Jumbo. Το μηχάνημα είναι απίστευτο, και σάν PSPάκιας που είμαι απλά δέν μπορώ να περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου, το θέλω ΤΩΡΑ ! Και με την τιμή που ανακοινώθηκε, απλά σβήνει τα πάντα απο τον χάρτη του mobile gaming. Έτσι τόσο απλά.

Tώρα περιμένω να δώ -όπως και όλοι δηλαδή- τί παίζει απο Nintendo μεριά με το...Nintendo !
 
Περιμέναμε περισσότερα απο τη Nintendo. Προφανώς, η νέα κονσόλα είναι ακόμα στο prototyping και δεν είχαν κάτι να μας δείξουν. Βλέπω του χρόνου να κονταροχτυπιέται πιθανώς με νέο xbox.

Γενικά, για το 3ds παρουσίασαν πολλά και ωραία!! Θα είναι μία καλή χρονιά για το 3ds. Για το Wii ούτε λέξη περί νέου τίτλου. Οπότε καλύτερα ας τα μαζεύουμε, μέχρι να βγει το νέο Zelda.

To Controlli τώρα δεν το είδαμε στην πράξη και δεν μπορώ να πώ!!
 
Η χειροτερη Ε3 που θυμαμαι...

Χαραμισα 3 ωρες τζαμπα σε χλιαρα conferences.

Φαντασου να ειχα σκασει και κανα 2χιλιαρο να πω LA...θα βαραγα την κεφαλα μου.

Εμ! Αυτα τα κανεις οταν εισαι εργενης, ο Peter Moore ηγειται μιας πλατφορμας και πας να πολεμησεις :)

Σουπα. Καλοχωνευτη...
 
Ήταν πράγματι τραγική. Τίποτα ουσιαστικό και νέο. Η Microsoft και η Sony μας είπαν ότι θα έχουμε μιά απο τα ίδια και η Nintendo μας μπέρδεψε περισσότερο απο ότι πριν.
 
Εντάξει, τί περιμένατε φέτος να δείτε ; Στην τελική παρουσιάστηκαν δύο νέες κονσόλες, Vita και Wii U, για τις οποίες τελικά οι φήμες επαληθέυτηκαν ως προς το πώς θα είναι , τα specs κλπ. Ξέραμε ότι Sony και MS στο home κομμάτι δέν θα παρουσίαζαν κάτι, αφού απο πέρσυ μας "φορτώσανε" Move και Kinect, οπότε λογικό ήταν να δούμε το βάρος να πέφτει εκεί, μπάς και ανέβουν οι πωλήσεις. Στο κομμάτι του Vita αναφέρθηκα, ξαναλέω ότι είναι τρομερό μηχανάκι και θα δούμε παιχνιδάρες σε αυτό είμαι βέβαιος. Στο Wii U τώρα, βασικά εγώ κατάλαβα ότι είναι ένα DS για την τηλεόραση, σάν concept τουλάχιστον, και φυσικά απο το line-up δείχνει μιά τάση "core friendly" η Nintendo, εξ'αρχής μάλιστα, που είναι αν μή τι άλλο σημαντικό για τον ανταγωνισμό, αιματηρά FPS (Metro), beat'em'up (Tekken), και tactical shooters (Ghost Recon) σε αρχικό lineup - Not Bad για τους Core. Όπως και να έχει, ακόμα δέν έχουμε ιδέα για το πώς θα δείχνουν αυτά, άν όμως μιλάμε για ανώτερα specs απο ps3 και 360, και φυσικά δέν δούμε νωρίτερα κάτι (έστω και prototype) απο τους άλλους, τότε είναι καλοδεχούμενο ! Θα είναι η πρώτη φορά που θα δούμε groundbreaking FPS στις κονσόλες απο τη Nintendo, μετά το Golden Eye του N64 ;
 
Other_Reality είπε:
Εντάξει, τί περιμένατε φέτος να δείτε ; Στην τελική παρουσιάστηκαν δύο νέες κονσόλες, Vita και Wii U, για τις οποίες τελικά οι φήμες επαληθέυτηκαν ως προς το πώς θα είναι , τα specs κλπ.
Specs της κονσόλας της N δεν μάθαμε, μόνο τον controller είδαμε
 
χαχαχα!

Και στα Τζαπωνέζικα και μόνο ο controller! λολ

Πάντως στα internet μιλάνε για κάποια παραλλαγή του P7, μπορεί να λείπουν οι μισές πύλες από πάνω για να μειωθεί το κόστος, αλλά τουλάχιστον αυτή τη φορά βλέπω ότι η Ν σπρώχνει φράγκα. Ο controller φαίνεται αρκετά καλός και η μεγάλη οθόνη δείχνει ότι μάλλον έβαλαν νερό στο κρασί τους. Πιστεύω ότι δεν τους παίρνει να κάνουν αλλιώς.
 
Ο Πουτιν ειχε δικιο. Η αρκουδα εκανε το θαυμα της.

sjugZ.jpg
 
εγω εχω παθει την πλακα μου με την φετινη e3 απιστευτη μακραν οι καλυτερη των τελευταιων χρονων με παιχνιδια υμνους που θα γραφτουν με χρυσα γραμματα στην ιστορια των video games οπως το καινουργιο tomb raider και το uncharted 3,επαθα την πλακα ανατριχιασα οταν εβλεπα τα τρεηλερ...θα μου παρει καιρο να συνελθω...απιστευτο..........
 
Daytime Dreamer είπε:
ninja gaiden 3 = αισχος!
Δεν το έχω δει ακόμα (και μάλλον ούτε πρόκειται, αφού δεν έχω χρόνο ούτε για τουαλέτα και στο ελάχιστο κενό που έχω αύριο θέλω να δω PS Vita και Wii U), αλλά με 1-2 ξένους συναδέλφους που μίλησα μου λέγανε ότι για αυτούς είναι με διαφορά η απογοήτευση της έκθεσης...
 
Damn.... Κι εγώ ήλπιζα ότι επιτέλους ήρθε ένα καλό single player action game. Προβλέπω να ξαναπαίζω το πρώτο Ninja Gaiden σε μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας. Τα QTE τους μάραναν...
 
Πίσω
Μπλουζα