[El Greco] Μικρό μου Πόνυ G1 και G2

Μικρό μου Πόνυ

Domenica πολύ ωραία τα πόνυ σου!

Λώρα το έκανες το πόνυ ολοκαίνουργιο! Να γιατί το κάθε παιχνίδι πρέπει να πηγαίνει σπίτι του! Και το δικό μου δεν είναι το σπίτι των πόνυ! Να το χαίρεσαι.Μακάρι να βρίσκω πολλά πόνυ να σας τα χαρίζω να χαίρεστε.Εξάλλου αυτός είναι ο σκοπός του κάθε παιχνιδιού!
 
Πολύ όμορφο το πονάκι σου Λώρα! Έχω κι εγώ ένα της σειράς αυτής που έχει μια μελισσούλα στο "τσεπάκι" του...μακάρι να βρω κι άλλα!
 
Υπεροχο πονυ Λωρα!!!!! :) :) :)

Και αυτο που το κανει ακομα πιο μαγικο και Precious πονυ ειναι οτι χαριστηκε απο την Rapunjel μας!!!! :flower: :flower: :flower:

Απλα πανεμορφο!!!!! :) :) :) Το ψαρακι στην γυαλα ηταν φοβερη ιδεα απο την Χασμπρο!!!!! :D Ειναι κριμα που δεν φτιαχνονται πια τετοια πονυ!!!
 
rapunjel μου, σ'ευχαριστώ πολύ!Δεν ήταν δύσκολο μιας και το πόνυ ήταν σε πολύ καλή κατάσταση από την αρχή και δεν χρειάστηκε πάνω από 2 ωρίτσες στο spa! :p

gazzy90 είμαι σίγουρη ότι θα τα βρούμε όλα.Άλλωστε 4 είναι όλα κι όλα αυτής της σειράς! ;)

Αναστασια μου σ'ευχαριστώ.Πράγματι ήταν πολύ ωραία ιδέα.Πιστεύω πως σύντομα θα βγει κάτι παρόμοιο και στα g3 γιατί αν παρατηρήσεις, γίνονται όλο και πιο πλουμιστά. #)
 
Λωρα μου τι εχεις βαλει στα μαλλακια του και ειναι ετσι καλοχτενισμενα;

Πες καμια πατεντα να ξεστραβωθω κι εγω που τα εχω ολα με μιζαμπλι απο μπικουτι!!!
 
Μικρό μου Πόνυ

gazzy90 το επόμενο πόνυ που θα βρω είναι δικό σου!Ένα η Λώρα,ένα εσύ.

Λώρα μη με ευχαριστείς. Εξάλλου εσύ μου έστειλες φορεσιές bibi-bo και σε ευχαριστώ και εγώ!

Λατρεμένη πέθανα με το Precious! Θυμήθηκα το Γκόλουμ στον άρχοντα των δαχτυλιδιών!

My Precious! :D
 
Αναστασια είπε:
Λωρα μου τι εχεις βαλει στα μαλλακια του και ειναι ετσι καλοχτενισμενα;Πες καμια πατεντα να ξεστραβωθω κι εγω που τα εχω ολα με μιζαμπλι απο μπικουτι!!!
Αναστασία μου το πόνυ το σαπούνισα με dettol, το κλασσικό που χρησιμοποιούμε για τα χέρια,μετά σαμπουάν 2-3 χέρια με οδοντόβουρτσα μέχρι να καθαρίσει και μετά στα μαλλάκια έβαλα conditioner με σιλικόνη.Τα τύλιξα με αλουμινόχαρτο και τα άφησα 1-2 ώρες.Τα ξέπλυνα και αφού τα χτένισα λιγάκι τα τύλιξα με χαρτί κουζίνας.Την ουρίτσα γύρω από το πόδι του και την χαίτη γύρω από το λαιμό και προς τα κάτω ανάμεσα στα τα μπροστινά πόδια και τα άφησα έτσι όλη νύχτα.

Αν θέλεις ρίξε και εδώ μια ματιά-> http://www.ponylandpress.com/care/styling.shtml
 
Ωχ Rapunjel μου...καμια σχεση εεεεε!!!! #) #) :D Επειδη το λενε Precious Pocket Ponies το ειπα!!!

Κι εγω εχω προβλημα με την φραση αυτη απο τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων, και εχω απαγορευσει να μου το παριστανουν γιατι αγριευομαι!!! :eek: :D

ΥΓ. Τελειες οδηγιες Λωρα! Ευχαριστουμε πολυ!!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μικρό μου Πόνυ

Λατρεμένη εμένα το Γκόλουμ μου φαίνεται πολύ αστείο και βρώμικο...

Λώρα σε ευχαριστώ για το site.Αφού γίνεται στα μαλλιά των πόνυ θα γίνεται και στα μαλλιά της bibi-bo... :hurrah:

Υ.Γ.Εαν κάτι αγαπάω σε αυτό το site και σε σας είναι που μοιραζόμαστε τις συμβουλές μας για το πως να έχουμε τα παιχνίδια μας σε άριστη κατάσταση.Αυτό δείχνει ότι έχετε παιδική αγνή ψυχή και σας ευχαριστώ για αυτό!!! :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρακαλώ! :D

Πράγματι rapunjel μου, στο retromaniax κατάλαβα ότι υπάρχουν ακόμη παιδικές ψυχές! #)

Σίγουρα βοηθάει και τις κουκλίτσες,το δοκίμασα κι εγώ στη Megan μου και είναι καλύτερα! ;)
 
Σ'ευχαριστούμε πολύ Rapunjel :flower:

Εγώ στα πόνυ μου αυτή την περίοδο βάζω μαλλακτικό για βαμμένα μαλλιά μιας και αυτό έχω πρόχειρο στο σπίτι, χεχε! Ταιριάζει όμως ;) Επίσης, όταν τα μαλλιά τους είναι πολύ φριζαρισμένα ή άγρια, τα αφήνω για πολλές ώρες με το μαλλακτικό πάνω, συχνά και όλη τη νύχτα. Βασικά τα μαλλιά τα πλένω πρώτα, μετα τους βάζω μαλλακτικό και τα χτενίζω μέχρι να ξεμπλέξουν και μετά τα αφήνω με τις ώρες :) Μετά πολύ καλό ξέβγαλμα και τους τα τοποθετώ όπως θέλω να γίνουν και πάλι τ'αφήνω να στεγνώσουν με την ησυχία τους...στο μπάνιο μου σχεδόν πάντα έχει πόνυ να κάθονται :)
 
Χμμ.. πόνυ που στεγνώνουν σε διάφορα σημεία του σπιτιού. χαχα Τα ίδια συμβαίνουν και στο δικό μου μπάνιο gazzy90. Θέλουνε και αυτά την περιποίηση τους. Και εγώ τα αφήνω ώρες αν είναι ξένα της Hasbro pony ειδικά. Της el greco, όμως, έχουνε πολύ πιό μαλακά μαλλιά, ανώτερης ποιότητα σαν και αυτήν της γλυκιάς μας bibi-bo. #) :)
 
Μικρό μου Πόνυ

Θα συμφωνήσω με τον bibi-bo ότι η el greco έβαζε καλύτερα μαλλιά στις bibi-bo απο τις barbie αλλά και η Hasbro στις κούκλες Sindy βλέπω ότι χρησιμοποιούσε την ίδια νάυλον τρίχα!Για τα πόνυ δεν ξέρω.

Είστε όλοι και όλες πάντως πάνγλυκοι!Να στε καλά και πάντα έτσι παιδιά!

Εγώ τελευταία βάζω στα μαλλιά των κουκλών σαμπουάν ,κοντίσιονερ και εαν είναι πολύ μπερδεμένα ή κατεστραμένα αντί κοντίσιονερ μαλλακτικό ρούχων.Βοηθάει πολύ,όπως και το σιδέρωμα τους,μας το είχε πει μια άλλη φίλη, με το σίδερο γυρισμένο στη θερμοκρασία για τα νάυλον.
 
Aυτα ειναι τα τρια Πονυ της γυναικας μου της ElGreco και πιο κατω με τη νεα τους παρεα, στη συλλογη της κορης μου.

picture.php


picture.php
 
Τα μικρα πόνι της νέας γενιάς είναι σαν εξωγήινα μπροστά στα παλιά...
 
Τα κλασσικά G3 πονάκια είναι πολύ όμορφα (αν και φυσικά τα G1 είναι αξεπέραστα). Αυτά που δε μ'αρέσουν είναι τα καινούρια, τα λεγόμενα G3.5 με το πολύ μεγάλο κεφάλι. Και τα Ponyville, τα πολύ μικρά με τα πλαστικά μαλλιά που έχει και στη φώτο...
 
Λοιπόν εντόπισα τον σταύλο-σπιτάκι της el greco στο γνωστό και μη εξαιρετέο site σε τιμή ευκαιρίας.Μόλις $1,499.99! :bash:

Σημειωτέον, τα σταύλιστρα ενός πραγματικού αλόγου είναι ?1000 στον Ιππικό Όμιλο Τατοΐου (εξωφρενική τιμή, αλλά αγοράζεις το όνομα) ενώ όλοι οι άλλοι όμιλοι δεν ξεπερνούν τα ?600:rofl:
 
Λώρα είπε:
Λοιπόν εντόπισα τον σταύλο-σπιτάκι της el greco στο γνωστό και μη εξαιρετέο site σε τιμή ευκαιρίας.Μόλις $1,499.99! :bash: Σημειωτέον, τα σταύλιστρα ενός πραγματικού αλόγου είναι 1000 στον Ιππικό Όμιλο Τατοΐου (εξωφρενική τιμή, αλλά αγοράζεις το όνομα) ενώ όλοι οι άλλοι όμιλοι δεν ξεπερνούν τα 600:rofl:
Ω καλό :p

Thanx και για την σύγκριση με την πραγματικότητα! ;) (Αλήθεια, επειδή είμαι ασχετούλα, τι είναι τα σταύλιστρα; ;)

Edit: Απ'τη λίμνη των κύκνων είναι το avatar σου Λώρα μου; Τι αγαπημένο παραμύθι, το είχα δει πάμπολες φορές μικρή!
 
Μα είναι δυνατόν να κοστίζει το κανονικό αυτοκίνητο λιγότερο από τη μινιατούρα???8)

Τα σταύλιστρα είναι το "νοίκι" αν θέλεις να σταυλίσεις το άλογό σου σε ιππικό όμιλο είτε επειδή δεν έχεις το κατάλληλο χώρο είτε επειδή δεν έχεις χρόνο να το φροντίζεις καθημερινά.Μέσα στις τιμές που ανέφερα συμπεριλαμβάνεται και η τροφή, ο καθαρισμός box και αλόγου, νερό, ηλεκτρικό, χρήση προπονητηρίου κα...

Το Μικρό μου Πόνυ με έκανε να καταλάβω πόσο φθηνό είναι τελικά το μεγάλο πόνυ!8)

Ναι από τη Λίμνη των Κύκνων είναι.Τη λατρεύω κι εγώ!Παίρνω τη δόση μου σε εβδομαδιαία βάση! :wub:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μικρό μου Πόνυ

Κανείς δεν πρέπει να αγοράσει σε τέτοιες τιμές να δούμε τι θα κάνουν! Μακάρι να φανερωθούν πολλά πόνυ να σας τα αγοράσω όλα και να σας τα στείλω! :D Τα παλιά παιχνίδια έπρεπε να χαρίζονται!
 
Πίσω
Μπλουζα