[El Greco] Μικρό μου Πόνυ G1 και G2

rapunjel είπε:
Κανείς δεν πρέπει να αγοράσει σε τέτοιες τιμές να δούμε τι θα κάνουν! Μακάρι να φανερωθούν πολλά πόνυ να σας τα αγοράσω όλα και να σας τα στείλω! :D Τα παλιά παιχνίδια έπρεπε να χαρίζονται!
Σ'ευχαριστούμε πολύ Rapunjel :flower:

Λώρα, μη μου πεις πως σκέφτεσαι να πάρεις αληθινό αλογάκι ;)

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι οι εξωφρενικές τιμές συνεχίζουν να υπάρχουν, παρά την οικονομική κρίση και παρά το γεγονός ότι κανείς δεν είναι διατεθειμένος να ξοδέψει τέτοια ποσά! Μια Λαμπαδίτσα που την έχουν κάτι χιλιάδες $$ συνεχίζουν να την βάζουν ξανά και ξανά, λες και πρόκειται κανείς να την αγοράσει σ'αυτή την τιμή!
 
Μικρό μου Πόνυ

Πιστεύω πως όποιος βάζει εξωφρενικές τιμές δε θέλει να το δώσει το πόνυ!

Μη με ευχαριστείς gazzy90!Μακάρι να βρω και ξέρω εγώ! Ταχυδρομείο και σπίτια σας τα πόνυ. ;)
 
rapunjel είπε:
Πιστεύω πως όποιος βάζει εξωφρενικές τιμές δε θέλει να το δώσει το πόνυ! Μη με ευχαριστείς gazzy90!Μακάρι να βρω και ξέρω εγώ! Ταχυδρομείο και σπίτια σας τα πόνυ. ;)
Έχεις όμως να βρεις από τότε που έστειλες στη Λώρα το πανέμορφο πόνυ secret pocket, ε; :) Είναι σε έλλειψη τα πονάκια :(

Είχε πάει κι η μαμά μου στην Κρήτη σχετικά πρόσφατα και την είχα βάλει να ψάξει παντού, αλλά τζίφος! Άσε που την κοιτάγαν και περίεργα :p
 
Μικρό μου Πόνυ

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πόνυ ούτε για δείγμα εδώ,ούτε κούκλες.Πιστεύω ότι θα επανεμφανιστούν κάποια στιγμή. ;)
 
Μικρο μου Πονυ: crash test G1- G3- G3.5 (El Greco-Hasbro)

Σας δειχνω κι εγω την μικροσκοπικη μου συλλογη απο ολες τις γενιες πονυ,

εκτος απο την G2 την οποια αν τυχει και την πετυχω εχει καλως, διαφορετικα δεν πειραζει, μιας και οπως ειδαμε τα κακομοιρα τα G2 ειναι λιγο ασχημουλικα!:tongue:

Σας παραθετω λοιπον με την σειρα που εμφανιζονται

G1. α.Το αγαπημενο μου παιδικο πονυ της El Greco με τα μωβ μαλλακια και τις καρδουλες ξαναζωγραφισμενες.

Μαζι του δυο μπεμπε Πονυ της Hasbro (Makisimo :thanx2: μεσα απο την καρδια μου!!! :flower: )

β. Το ενα εχει τρυπουλα στο στομα γιατι εχει και μπιμπερο και αλλα εξαρτηματα, φωτο προσεχως γιατι θελω να τα βαλω και στο σαιτ μου με την μικρη προσωπικη συλλογη μου. :) Hasbro, 1989, Made in China.

 


γ. Το κιτρινο εχει φτερα και ματακια που ανοιγοκλεινουνε, ειναι του 1986, Hasbro Brandley, Made in Hong Kong, δεν ξερω αλλες πληροφοριες, πρεπει να το σπουδασω το θεμα ακομα! Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα δωσουμε ενα ονομα σε αυτο το μπεμπε πονυ! :)

 


G1. Ενα ροζ Πονυ Hasbro Sweetheart Sister 1988.

G2. Ντεν εχει ρε παιντια.


G3.
Τα G3 Hasbro εχουνε μαγνητη κατω απο ενα ποδαρακι τους. Αναθεμα κι αν καταλαβα γιατι!!!

G3.5 Τα καινουρια G3.5 πονυ Hasbro εχουν αρκετη πλακα χωρις να ειναι τοσο ομορφα οσο τα προηγουμενα.

Μοιαζουν πιο πολυ με κομικ.

Το συγκεκριμενο το πηρα απο ενα περιοδικο που το εδινε δωρο. Η πλακα ειναι οτι το περιοδικο ηταν για μαμαδες ενω εγω το ηθελα για το πονυ... :D Βεβαια ολα χρειαζεται να τα διαβαζουμε, να μαθαινουμε τι περνανε και αυτες οι δολιες οι μαναδες :flower: .

Σε αυτο το λινκ απο ενα αγγλοφωνο φορουμ με ωραια tutorial για πονυ, τα ονομαζουν και G3 New Look.

http://www.mlptp.net/forums/mlp-discussion/66589-hasbros-opinion-new-design-g3-ponies-being-called-g4.html

G3.5. Η τελευταια φωτογραφια εχει το μεγαλο πονυ μαζι με το μικροσκοπικο πονυ της σειρας Ponyville. Το συγκεκριμενο μικροσκοπικο πονυ, με τα πλαστικα μαλλια εχει και ενα σωρο αξεσουαρ τα οποια δεν σας φωτογραφισα γιατι ειναι πολυ μανουρα....

Ετσι μικροσκοπικο που ειναι το εχει βαλει στο ματι η γατα μου και συνεχεια το βρισκω στο πατωμα και εκεινη απο πανω. :D

Παντως τα Ponyville ειναι χαλια. Τα βρισκω εντελως αχαρα! Που ειναι το μαλλι τους να το χτενισουμε, να το βαλουμε στα μπικουτι;

Πως θα ξεδωσω η ξεμωραμενη ωρε!!!!:burn:




 

 


 
Αναστασία μου, να τα χαίρεσαι τα πόνυ σου! Εγώ πλέον δεν ασχολούμαι, δεν μπορώ να κρατήσω παραπάνω από μία συλλογές, αποσυντονίζομαι! :p Τα μωρά σου ονομάζονται το μεν πρώτο Baby Rainfeather και ανήκει στη σειρά Drink n Wet (http://www.kimsites.net/dreamvalley/8th_edition_ponies.html#baby_drink_n_wet_ponies) κ το δεύτερο Baby Lofty και ανήκει στη σειρά Baby Ponies with Beddy-bye Eyes (http://www.kimsites.net/dreamvalley/4th_edition_ponies.html#baby_ponies_with_beddy-bye_eyes).

Το G3 σου με τα κοτσιδάκια είναι απίθανο πάντως! :p
 
Εισαι φοβερη Φραουλιτσα!!! Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!!! :)

Εχεις δικιο για τον αποσυντονισμο παντως!!! Κι εγω που εχω μαζεψει χιλια μυρια καλογύρια σε ενα ρασο τυλιγμενα, αποφασισα να μην δωσω εναν τιτλο στην συλλογη μου, απλα την ονομασα Η Συλλογη μου!!!

Δεν εχει ουτε χρονολογικα ορια, ουτε συγκεκριμενο ειδος κουκλας! Μαλλον πρεπει να την ονομασω Το παιδικο Δωματιο που ποτε δεν ειχα!!! :D

Τωρα το μονο που μενει ειναι να ριξω και δυο κοτσιδακια και ετοιμη για το Δρομοκαιτειο!!! :p
 
Δεν έκανα τίποτα Αναστασία μου! :) Εάν ξαναβρείς κάποιο πόνυ και θέλεις να μάθεις πώς το λένε (όχι μονάχα εσύ, όποιος μας διαβάζει), μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή εδώ τη σελίδα: http://www.kimsites.net/dreamvalley/identify/identify.html :)

Εγώ προσπαθώ να συγκρατιέμαι και να μένω στις bibi-bo μόνο γιατί έτσι και κάτσω να μαζέψω όλα όσα θέλω βλέπω οι υπόλοιπες κυρίες του σπιτιού να με πετάνε από το παράθυρο! :p :p :p
 
Μικρό μου Πόνυ

Λατρεμένη είναι υπέροχα! Και δεν ξέρω αλλά σου πάνε πολύ τα πόνυ. Αυτό το μικρό με τα κοτσιδάκια είναι τέλειο!!!! :D
 
Μου πανε Rapunjel μου!!! Αφου το ξεφτιλησα που το ξεφτιλησα με τις κουκλες, στο πονυ θα κολλησουμε;

Αλλωστε μαζευω κυριως απο δευτερο χερι, εχω κι εκεινο το κολλημα περι ανακυκλωσης κτλ κτλ. :D
 
Μικρό μου Πόνυ

Λατρεμένη Αναστασία είτε δεύτερο,είτε πρώτο χέρι τα κάνεις μοναδικά! Καθεμιά μας και καθένας μας δίνει από την ενέργεια του στα παιχνίδια και του καθενός είναι μοναδικά! ;)
 
gazzy90 είπε:
Λώρα, μη μου πεις πως σκέφτεσαι να πάρεις αληθινό αλογάκι ;)
Η αλήθεια είναι πως δεν το σκέφτομαι, το έχω ήδη αποφασίσει! :D

Ίππευα αρκετά χρόνια,αλλά έχω σταματήσει εδώ και κάποιο καιρό λόγω ενός ατυχήματος. Αλογάκι θα πάρω σίγουρα, αλλά όταν με το καλό τελειώσω τη σχολή μου και μπορέσω να φύγω από την Αθήνα.

Προς το παρόν βολεύομαι με τα μικρά πόνυ. :wub:

Αναστασια είπε:
Παντως τα Ponyville ειναι χαλια. Τα βρισκω εντελως αχαρα! Που ειναι το μαλλι τους να το χτενισουμε, να το βαλουμε στα μπικουτι;
Αναστασία μου συμφωνώ απολύτως!Όλο το παιχνίδι στα πόνυ σχετίζεται με τη χαίτη και την ουρά τους και πήγαν και τα καράφλιασαν!Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα καημένα. :(
 
Λώρα είπε:
Η αλήθεια είναι πως δεν το σκέφτομαι, το έχω ήδη αποφασίσει! :D Ίππευα αρκετά χρόνια,αλλά έχω σταματήσει εδώ και κάποιο καιρό λόγω ενός ατυχήματος. Αλογάκι θα πάρω σίγουρα, αλλά όταν με το καλό τελειώσω τη σχολή μου και μπορέσω να φύγω από την Αθήνα.

Προς το παρόν βολεύομαι με τα μικρά πόνυ. :wub:

Αναστασία μου συμφωνώ απολύτως!Όλο το παιχνίδι στα πόνυ σχετίζεται με τη χαίτη και την ουρά τους και πήγαν και τα καράφλιασαν!Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα καημένα. :(
Αχ τι ωραία, τέλεια θα είναι να έχεις ένα αληθινό αλογάκι :flower:

Συμφωνώ κι εγώ για τα Ponyville, δεν μου αρέσουν, απλά είναι άλλης λογικής, είναι ένας μικρόκοσμος σαν τα Polly Pocket κάπως...

Αναστασια είπε:
G3.5 Τα καινουρια G3.5 πονυ Hasbro εχουν αρκετη πλακα χωρις να ειναι τοσο ομορφα οσο τα προηγουμενα.

Μοιαζουν πιο πολυ με κομικ.

Το συγκεκριμενο το πηρα απο ενα περιοδικο που το εδινε δωρο. Η πλακα ειναι οτι το περιοδικο ηταν για μαμαδες ενω εγω το ηθελα για το πονυ... :D Βεβαια ολα χρειαζεται να τα διαβαζουμε, να μαθαινουμε τι περνανε και αυτες οι δολιες οι μαναδες :flower: .


Το έχει κι εδώ στην Ελλάδα αυτό το περιοδικό! Το περιεργαζόμουν κι εγώ, αλλά αφενός δεν τα μαζεύω τα G3.5 (είναι λίγο σαν alien!), κι αφετέρου, ενώ το περιοδικό έκανε 6 ευρώ, το σκέτο πονάκι κάνει 5 στα παιχνιδάδικα! Και οι info για μαμάδες μου είναι λίγο περιττές προς το παρόν :p

Οι κοτσίδες όμως super!!
 
Είπα να φέρω κι εγώ τα πόνυ μου να παίξουμε! Έχω αρκετά ακόμα καθώς και ένα plush toy pony αλλά δεν έχω βρει χρόνο να τα φωτογραφίσω!

Picture056-1.jpg


Picture042-1.jpg


Picture059.jpg


Picture062-1.jpg


Picture060-1.jpg


Picture063-1.jpg


Picture069-1.jpg


Picture064-1.jpg


Picture065-1.jpg


Picture097.jpg
 
Μικρό μου Πόνυ

QueenofHearts πάρα πολύ όμορφα τα πόνυ σου!Μου θύμησες τα παιδικά μας χρόνια!Να σαι καλά,να τα χαίρεσαι!!! :D
 
Πολύ ωραία τα πόνυ σου QueenofHearts!! Κι έχουν πλάκα όταν φοράνε τα ρουχαλάκια τους, χεχε :D

Συλλέγεις ενεργά ή είναι τα παιδικά σου;;
 
Είναι τα παιδικά μου! Είχα αρχίσει να συλλέγω αλλά είδα πως δεν μπορούσα να τα αγαπήσω όπως αγαπάω αυτά οπότε σταμάτησα να αγοράζω και πούλησα και όσα δεν ήθελα και πολύ. Αυτά που είχα πάρει δεν τα έχω βγάλει καν φωτογραφία ακόμα. Κάποια στιγμή θα το κάνω κι αυτό!
 
Καλησπέρα σε όλους. QueenofHearts πολύ όμορφα τα παιδικά σου παιχνίδια. Τα πόνυ που βρήκες είναι σε υπεροχη κατάσταση. Ασε τα πόνυ είναι κόλλημα. Μια αρχίζεις να μαζεύεις σαν τρελλός και μία κάνεις τρελλή παύση. χεχε :p

Το τελευταίο καιρό έτρεχα και δεν πρόλαβα να μοιραστώ μαζί σας κάτι σπουδαίο που εδώ και αρκετό καιρό έχω λάβει από το φίλο Makisimo, κάτι που έλειπε εντελώς από την καλοκαιρινή σειρά / αξεσουάρ των Μικρών μου πόνυ, που κυκλοφόρησε η el Greco γύρω στο 1985! Θέλω να ευχαριστήσω τον Makisimo που πήρε την πρωτοβουλία και μου έστειλε τα μπρατσάκια, την πετσέτα και το μπασκετμπολάκι, το οποίο δέν γνώριζα κάν ότι υπήρχε. Φτού μου για πόνυ γκουρου! #) χοχο Ιδού λοιπόν ο λόγος που τα ήθελα τόσο πολύ. Για άλλη μια φορά :thanx2: Δέν έχω λόγια το ξέρεις! #) Τώρα το σετ είναι ολοκληρωμένο. :) :) Μπορεί βέβαια να λείπουνε τα πέδιλα, αλλά καπου θα βρεθούν και αυτά. Προς το παρόν, έχω της bibi-bo. Θα κάνω ένα φοβερό συνδυασμό φέτος. χαχαχα..

Μια καθαρά επίκαιρη φωτογραφία που θα φέρει απίστευτες αναμνήσεις σε κάποιους! :D :cool:

110-2.jpg


113-1.jpg


115-2.jpg


116-2.jpg


127.jpg


118-1.jpg


120-1.jpg


123.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω αξεσουαρ!!!!! Ο Μακισιμακος οπως παντα μας σκλαβωνει!!!! Με γεια bibi-bo μου!!!!

:)
 
Βρήκα αυτό σε μια τυχαία αναζήτηση ελπίζω να μην το επαναλαμβάνω!! :xm:

 
Πίσω
Μπλουζα