[El Greco] Μικρό μου Πόνυ G1 και G2

Καλησπέρα Δωροθέα και να σαι καλά! ;) Αυτό ακριβώς που λές είναι και το γνωστό και κλασσικό μαρκάρισμα η μάλλον ξεμαρκάρισμα χαχα :p αν θές, της el greco!
 
Ευχαριστω bibi-bo για τις πληροφοριες σου..!!!! Ηταν πραγματικα πολυτιμες και μου ελυσαν αυτη την απορια που με τρομαξε οτι ηταν κινεζικα..!!! Πιστευω οτι πολλοι, για να μην πω ολοι, δεν γνωριζαμε οτι η Ελ Γκρεκο εσβηνε το HONK KONG με μια ελαφρια στρωση πλαστικου..!! Απιστευτο..!!

Στην αρχη απο τα μεταχειρισμενα πονυ της Ελ Γκρεκο που ειχα βρει, οταν το ειδα πιστεψα κι εγω οτι δεν ειναι τελικα τα Ελληνικα..!!! Αλλα οταν ανοιξα το Ελ Γκρεκο πονυ μου που ειχα σφραγισμενο και μυρισε ολο το σπιτι απο την μυρωδια του, και ειδα και σε αυτο απο κατω ΗΟΝΚ ΚΟΝG, τοτε καταλαβα οτι οντως ετσι εχει η ιστορια..!!!

Και ηρθες εσυ bibi-bo και μου το επιβεβαιωσες..!!!thank you

Επισης ευχαριστω και την ΔΩΡΟΘΕΑ, αλλη μια "αυτοπτη μαρτυρα" για την Ελληνικοτητα των Πονυ..!!! :)
 
Αυτά είναι τα δικά μου Πόνυ! όλα χρονολογούνται στις αρχές του '90. Είναι el-greco και hasbro. (Δείτε στις αγγελίες του forum, αυτό που έχω αναρτήσει).
 
Τα Starlight Baby ponies (Hasbro), το Baby Explorer του 1984

Παλι μας καραφλιασε η Ελ Γκρεκο και τα πονυ της με τα σβησμενα σημαδια και ιχνη!!! Ακου τωρα τι πηγαν και σκεφτηκαν!!!! :D :D:D

Τρελη ιστορια!!! :eek: Ο φιλος μας ο bibi-bo, μας εδωσε παλι τα φωτα του! :flower:

Φετος το καλοκαιρι ειχα την τιμη να γνωρισω απο κοντα αγαπημενα ρετροφιλαρακια! Δυστυχως ο χρονος μου ηταν πολυ πολυ περιορισμενος και ελπιζω καποτε να γνωρισω και αλλα αγαπημενα παιδια απο εδω! #)

Σας χρωσταω φωτο απο καποια βινταζ πονυ που μου χαρισε ο Μακισιμακος, (μεταξυ τους μια υπεροχη Χλοη της Ελ Γκρεκο), απλα θελω να τις βγαλω περιποιημενες να τις βαλω και στο προσωπικο σαιτ με την συλλογη μου.

Προς το παρον σας ποσταρω μια προχειρη φωτογραφια απο το βινταζ πονυ του 1984, απο την Χασμπρο, της σειρας Starlight Baby pony, και συγκεκριμενα το Baby Explorer.

Εδω το βλεπετε ακομα στο κουτι του, απο το οποιο ομως το εβγαλα μιας και δεν υπαρχει περιπτωση να μην το χτενισω και να μην του βαλω και ενα φιογκακι, καθοτι πολυ ψωνιο βεβαιως βεβαιως. :p
 
Το μωρο bowtie απο την el greco.

2010091457700.jpg


2010091457718.jpg


και δυο φωτο της Megan και Molly

2010091459234.jpg


2010091459282.jpg


μπορει να μην ειναι πονυ αλλα ανηκουν στο ιδιο παιδικο γι αυτο τις παραθεσα εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας.

Αυτά είναι τα πόνυ μου.Φωτογραφίες αφιερωμένες στο φίλο μου bibi-bo.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Παιδια ειδατε οτι πριν λιγες μερες πουλήθηκε στο ebay το birthday με τα 11.000!!! Μα καλα ειναι δυνατον να βρεθηκε πραγματι καποιος να δωσει τοσα λεφτα για ενα πονυ? 8)

Makisime το μωρο πονυ που εχεις με τους κεραυνους πρεπει να ειναι πολυ σπανιο γιατι τα πισω του ποδαρακια εχουν μια κληση σαν να παει να καθισει. Εγω ειχα καποτε ενα ασπρο και τωρα ενα ροζ σαν αυτο αλλα τα ποδια τους ειναι κανονικα σαν ολων των bebe πονυ.

mandark πολυ καλη ιδεα εριξες στο τραπεζι. Ωραια θα ηταν να μαζευομασταν μια δυο φορες τον χρονο με τα πραγματα που μπορει να ειχαμε ειτε βρισκαμε και τα ειχαμε διπλη η τριπλη φορα, ειτε δεν τα θελαμε πια, ειτε θελαμε κατι αλλο περισσοτερο και να τα ανταλλαζαμε. Θα ειχε πολυ πλακα οπως τοτε που ημασταν παιδια αλλα συναμα θα ηταν και πολυ ενδιαφερων και σιγουρα θα μπορουσαμε να αποκτησουμε κατι που θα θελαμε πολυ απο ενα αλλο μελος δινοντας του και εμεις με την σειρα μας κατι που θα ηθελες και αυτος-η. Και απορω πως και δεν το εχετε κανει μεχρι τωρα εσεις οι παλιοι. Επισης θα μας εδινε την δυνατοτητα να γνωριστουμε μεταξυ μας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μικρό μου Πόνυ

Γεια σου Αρτεμις..!!!!! Μάλλον η φωτογραφία το δείχνει να έχει τα πόδια του έτσι, γιατί στην πραγματικότητα είναι κανονικά σαν τα υπόλοιιπα μπεμπέ πόνυ...!!

'Οπως και να έχει είναι σίγουρα πολύ όμορφο..!!

picture.php


picture.php
 
Σ ευχαριστώ φίλε WALLY, να είσαι καλά και ευχαριστώ για την αποδοχή σας...!!!

Ετοιμάσου γιατί ερχονται Χριστούγεννα κι έχουμε δουλειά..!! ;)
 
Χιχιχι έχω ένα τέτοιο πονάκι, λέγονται hairdo ponies.

Το έχω στο κουτί του οπότε δεν έχω δοκιμάσει τα φανταστικά χτενίσματά του ;)
 
Αχ αυτό το σαλονάκι!Έχει στοιχειώσει την ύπαρξή μου!! :cry: :D
 
Ρε παιδια για βοηθηστε με λιγο βρηκα ενα πονυ που ειναι εν κινηση κ στα ποδια του τα πισω λεει 84 χασμπρο πατ πεντ κ στο αλλο λεει χονγκ κονγκ κ στα μπροστινα δεν λεει τιποτα εχει πρασινη χαιτη κ στο πισω μερος εχει σχεδιο ενα λεμονι κ απο πανο ενα δυο κερασια το λεμονι ειναι σε πρασινο χρωμα λετε να ειναι ελ. γκρεκο??????????
 
Σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα μηπως ξερεις και απο πια χωρα???
 
Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι που ισως εγινε και δεν μου αρεσει καθολου! Πριν απο κανενα μηνα περιπου εκανα ανταλλαγη με ενα μελος απο το foroum δινοντας του μια lili lei με ροζ τουαλετα και περνωντας οπως μου ειπε και οπως τον πιστεψα το αυγο του birthady pony γιατι ναι μεν το ειχα αλλα μετα απο τοσα χρονια αυγο δεν υπηρχε. Μεχρι πριν λιγο ημουν σιγουρη οτι ηταν το γνησιο του birthday ελα που ομως οπως με ενημερωσε φιλος πριν λιγο το αυγο αυτο ειναι fake γιατι οπως μου ειπε εχει το birthday μεσα σε αυγο καινουργιο και το αυγο ειναι του ειναι ματ ενω εμενα αυτο που μου δοθηκε ειναι γυαλιστερο. Ειναι και αυτο μια παραλλαγη της el greco οπως με τα ρουχα της bibi bo? Η εχω εξαπατηθει? Γιατι οπως συγκεκριμενα μου ανεφερε το προσωπο αυτο το ειχε απο την παιδικη του ηλικια οπως με ενημερωσε ομως ο φιλος πριν λιγο αυτη την ιστορια την εχει πει και αλλου και εχει δωσει και αλλου τετοια αυγα. Και εμενα φυσικα αν μου εχει δωσει το πραγματικο αυγο του birthday δεν μου πεφτει λογος ας εχει και ας δινει οσα θελει αλλα σε περιπτωση που εχω εξαπατηθει θα ηθελα να το ξερω. Γι αυτο σας παραθετω δυο φωτογραφιες γι το αυγο που μου δοθηκε και οποιος ξερει κατι παραπανω παρακαλω ας με ενημερωσει. Ευχαριστω!

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα