[El Greco] Τυχερούληδες




picture.php











Μια φίλη από Ιταλία μας έστειλε μέρες πριν ..όπως μας έλεγε αστειευόμενη κάτι σαν Kinder έκπληξη ,μονό που ήταν μεγάλο πακέτο και ήταν πραγματικά έκπληξη και μεγάλη μάλιστα :eek: o_Oo_Oo_O..μέσα στο πακέτο υπήρχαν 4 τυχερούληδες και ένας σπιρτούλης από τους λίγους που έχω δη τόσο καθαρούς :D :D ..Tο θέμα είναι αυτήν την φορά η τύχη χτύπησε την πόρτα μας 2 φορές … για πάνω από 3 χρόνια τώρα ψάχνουμε τον κίτρινο με μπλε και τον πράσινο με κίτρινο τυχερούλη αλλά δεν τα είχαμε δη ούτε σε φωτογραφία άπλα ξέραμε ότι υπήρχαν… Φαντάζεστε έκπληξη!!!!!!!!! 8) :cry: :D ;) :) :flower: Επίσης και το μαυράκι και αυτό πολύ σπάνιο .. μας έστειλε και κάποια αλλά πράγματα από el Greco της επόμενες μέρες θα ανεβάσω φωτογραφίες από αυτά

να είσαι καλά AIDA για τα πολύτιμα δώρα σου!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι όμορφα είναι...στεναχωριέμαι που η "καρδουλίνα" είναι τόσο παραμελημένη :( :( Ευτυχώς ο

σπιρτούλης είναι σε άριστη κατάσταση #)
 
leykh είπε:
τι όμορφα είναι...στεναχωριέμαι που η "καρδουλίνα" είναι τόσο παραμελημένη :( :( Ευτυχώς ο σπιρτούλης είναι σε άριστη κατάσταση #)

leykh μια μέρα στα SPA ΜΑΣ :D και η Καρδουλίτσα σου θα αναζωογονηθεί!!!!!!!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El_Greco_Fanatic είπε:
leykh μια μέρα στα SPA ΜΑΣ :D και η Καρδουλίτσα σου θα αναζωογονηθεί!!!!!!!! :biglaugh:
εμμμ γιαυτό δεν την αγγίζω εγω!

Αυτη την βδομάδα που μας έρχεται θα ξανακατέβω στα γνωστα μέρη μήπως και ανακαλύψω κανέναν θησαυρό πάλι! :D Θα σε ενημερώσω φυσικά! :cool:
 
leykh είπε:
εμμμ γιαυτό δεν την αγγίζω εγω!Αυτη την βδομάδα που μας έρχεται θα ξανακατέβω στα γνωστα μέρη μήπως και ανακαλύψω κανέναν θησαυρό πάλι! :D Θα σε ενημερώσω φυσικά! :cool:

Εδω να δις τώρα :nervous: μια συνάδελφος της γυναίκας μου της έδωσε πληροφορίες ,,ότι στο χωριό του άντρα της που αυτό είναι σύνορα με Ουρουγουάη και Βραζιλία πάνω από 6 ώρες ταξίδι :eek: o_Oo_O υπαρχή ένα μαγαζάκι με αντίκες και έχει αρκετά κομμάτια με τυχερούληδες και σπιρτούληδες αλλά τους εδώ τους ντόπιους (που είναι πολύ δύσκολο πλέων να τους βρεις) αλλά για εμάς είναι σημαντικοί γιατι συλλέγουμε γενικά αυτού του τύπου τα κουκλάκια από όλο τον κόσμο ..μας βλέπω για διακοπές στο άγνωστο φέτος με ελπίδα τον σπιρτούλη:biglaugh:
 
καλάαααα κι εγω για να βρω ένα ποτήρι των ονείρων μου μπορεί να πάρω και αεροπλάνο να πάω να το βρω...:biglaugh:
 
El greco σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! Τουλάχιστον οι δύο κουκλίτσες που δεν γράφουν τίποτα, δεν πειράζει όπως μας λες, γιατί έτσι είναι και η δική σας η αυθεντική. Ομως αυτό το EG με βάζει σε υποψίες... Με την πρώτη ευκαιρία θα σου δείξω φωτο, είναι αλλιώς να τα βλέπεις, μπορεί να τα έχω μπερδέψει κι εγώ και να μη λέγονται τυχερούληδες, τι να πω, αυτά τα κουκλιά δεν τα θυμάμαι καθόλου.... :(

Τώρα αυτή η κηλίδα, όπως κατάλαβα μάλλον δεν θα βγει ποτέ... Ευτυχώς καλύπτεται από το σκουφάκι!
 
mytinyworld είπε:
El greco σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! Τουλάχιστον οι δύο κουκλίτσες που δεν γράφουν τίποτα, δεν πειράζει όπως μας λες, γιατί έτσι είναι και η δική σας η αυθεντική. Ομως αυτό το EG με βάζει σε υποψίες... Με την πρώτη ευκαιρία θα σου δείξω φωτο, είναι αλλιώς να τα βλέπεις, μπορεί να τα έχω μπερδέψει κι εγώ και να μη λέγονται τυχερούληδες, τι να πω, αυτά τα κουκλιά δεν τα θυμάμαι καθόλου.... :( Τώρα αυτή η κηλίδα, όπως κατάλαβα μάλλον δεν θα βγει ποτέ... Ευτυχώς καλύπτεται από το σκουφάκι!

ΟΚ ναι είναι καλύτερα να δω picʼs και μετά θα σου πω !!! ;)
 
Και ιδού τα διασωθέντα από το παλιατζίδικο!

picture.php
picture.php


El greco fanatic, περιμενω τα φώτα σου! :)
 
Καλά δεν σε πιστεύω πο πο μιλάμε βρήκες κάτι που το ψάχνουμε πολύ καιρό αυτήν με το καρό φουστανάκι απιστεφτώ… αυτές που λες ήταν της δεύτερης γενιάς είχαν αλλάξει λίγο το σχήμα του προσώπου τους anyway είναι πανέμορφες BRAVO!!!! Αν ποτέ βρις τις ίδιες με αυτές θυμήσου μας ..τώρα η άλλη κουκλίτσα είναι η Πιπιλίνα η αλλιώς όπως την λένε στην Ιταλία Cirillina είναι οκ από el Greco που επίσης είναι από της πιο καινούργιες για αυτό αλώστε γραφή EG μόλις κοίταξα μια που είχα βρει από Ιταλία και γραφή και αυτή EG αλλά το φουστάνι της είναι ανάποδα το μπούστα πίσω και το φιογκάκι δεν ανήκει σε αυτήν δεν είχαν φιογκάκια η συγκεκριμένες αλλά είναι πολύ καλή ούτε αυτήν την έχουμε ..τώρα ο κλόουν είναι αλλαγμένος τίποτα από αυτά που φορά είναι δικά του όπως βλέπεις στις φυτογραφίες έτσι κυοφορούσαν η κλόουν με αυτό το καπέλο και μονό είχαν το φιογκάκι ..αλλά και αυτός είναι από αυτούς που δεν έχουμε λοιπόν αν κάποια στιγμή βρω το καπέλο του θα στο δώσω γιατί όλο και μας δίνουν εξτρά κομμάτια διάφοροι φίλοι..το μαύρο είναι η κόλα όπως έλεγα και πριν για προσπάθησε με οινόπνευμα πάνω στο λερωμένο να μην σου τρέξει στο μακιγιάζ..και μετά με σαπούνι και ένα βουρτσάκι από αυτά που βουρτσίζουμε τα δόντια να το τριβής προς τα κάτω αλλά σαν να το χτενίζεις φυσικά κάτω από χλιαρό νερό εγω έτσι κάπως βγάζω την κύλα από τα μαλλιά τους










picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες el greco fanatic! Τώρα πρόσεξα στη φωτογραφία των δικών μου όπως τη βλέπω μεγεθυμένη, πρέπει από κάτω να γράφει και el greco προς το σβέρκο της κούκλας, πάλι δεν τα έχω εδώ να τα δω.... :(

Βλέπω όμως ότι η πιπιλίτσα μου δεν έχει δάκτυλα, γι΄αυτό τι λες?8)

Πο πο μπάχαλο με τα ρούχα τους... Αντε να βγάλω άκρη #)
 
mytinyworld είπε:
Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες el greco fanatic! Τώρα πρόσεξα στη φωτογραφία των δικών μου όπως τη βλέπω μεγεθυμένη, πρέπει από κάτω να γράφει και el greco προς το σβέρκο της κούκλας, πάλι δεν τα έχω εδώ να τα δω.... :( Βλέπω όμως ότι η πιπιλίτσα μου δεν έχει δάκτυλα, γι΄αυτό τι λες?8)

Πο πο μπάχαλο με τα ρούχα τους... Αντε να βγάλω άκρη #)
Ναι αυτό δεν το πρόσεξα δίστιχος έχει σώμα τυχερούλη ..γενικά κάποιος τα έχει κάνη μπάχαλο όπως λες και εσύ το σωστό σώμα είναι να έχει χεράκια και την δαντέλα γύρο από αυτά
 
Χμ.... Δύο τυχερούληδες λοιπόν, με μπάχαλο ρούχα! Και δύο κούκλες- ξέχασα πως τις λένε...


Να'σαι καλά el greco! Θα δοκιμάσω και με το οινόπνευμα κι ευχαριστώ για το σκούφο που λες! :)


 
mytinyworld είπε:
Χμ.... Δύο τυχερούληδες λοιπόν, με μπάχαλο ρούχα! Και δύο κούκλες- ξέχασα πως τις λένε...
Να'σαι καλά el greco! Θα δοκιμάσω και με το οινόπνευμα κι ευχαριστώ για το σκούφο που λες! :)



H κούκλες είναι άψογες σε παρά πολύ καλή κατάσταση :D τώρα για τους τυχερούληδες κάποια στιγμή μπορεί να βρεις καμιά Πιπιλίνα χωρείς ρούχα και να διορθώσεις το πρόβλημα και με τον κλόουν το ίδιο ;)

Τυχερούληδες υπήρχαν και σε μεγαλύτερες διάστασης ;) ..κάπως έτσι ήταν η διάφορα μεταξύ τους υπάρχουν και άλλοι τύποι από πάνινα κουκλάκια απλά αυτά μοιάζουν περισσότερο στους σπιρτοτυχερούληδες




picture.php


picture.php


picture.php



Όλα από El Greco;) ;) ;)

Και εδώ μια γεύση από τους τυχερούληδες που κυκλοφορούσαν Ουρουγουάη και Βραζιλία ;)

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάποια νέα μέλη στην οικογένεια του τυχερούλη ;)




Προσωπικά έχω αδυναμία στους clowns από el Greco όσους και να βρω δεν είναι ποτέ αρκετοί #) #)

picture.php
 
Πο ποοοοοοοοοοοοοοοοοο..!!!!!!!!

Ειναι απιθανοι ολοι τους..!!!!!!!! Καλα τους τυχερουληδες δεν χορταινω να του βλεπω..!!! Πραγματικα απο τα πιο ωραια παιχνιδια ..!!!!!!
 
Τυχερούληδες

Οι τυχερούληδες κλόουν είναι τέλειοι El_Greco_Fanatic !!! Να σαι καλά και τους χαίρεσαι! Σε ευχαριστώ που τους μοιράζεσαι μαζί μας!
 
Εγω παιδια εχω φοβια γενικα με τους κλοουν! :cry:

Ομως αυτοι εδω οι μικρουληδες τυχερουληδες του El_Greco_Fanatic ειναι οι πρωτοι κλοουν που βλεπω και μου αρεσουν!!! :D :D
 
El greco fantastic! (όπως πολύ σωστά λέει η Αναστασία μας!) Είναι απλά φανταστικοί!

Κι εμένα μ'αρέσουν πολύ, αλλά έναν που αξιώθηκα να αποκτήσω και μαυρίλα στο κεφάλι έχει που δεν βγαίνει και αλαλούμ ρούχα! :D :D Μήπως να ετοιμάζει τη βαλίτσα του για τα ξένα?? ;)
 
Πίσω
Μπλουζα