El Greco - Lyra

Υπέροχο κουκλάκι και ωραίο χρώμα στο αυγό. Μπράβο, Ελ Γκρέκο Φανάτικ.
 
El Greco - Lyra

El_Greco_Fanatic πολύ σπάνιο κουκλάκι.Το ένα του ματάκι θέλει επιδιόρθωση;

Με ακρυλικό χρώμα μπορεί να γίνει όπως ήταν.Υπέροχο και το αυγουλάκι.να το χαίρεστε!
 
rapunjel είπε:
El_Greco_Fanatic πολύ σπάνιο κουκλάκι.Το ένα του ματάκι θέλει επιδιόρθωση;Με ακρυλικό χρώμα μπορεί να γίνει όπως ήταν.Υπέροχο και το αυγουλάκι.να το χαίρεστε!

Σωστή παρατηρήσει rapunjel μου το διορθώσαμε και αυτό μια απλή επέμβαση ήταν :p

δες την φωτογραφία ;)
 
Μου αρέσει πάρα πολύ το φορεματάκι της! Και το χαμόγελό της είναι πολύ διαφορετικό από τα άλλα κουκλάκια el greco, δεν νομίζετε? Πολύ όμορφη!
 
Ναι mytinyworld είναι διαφορετικό ;)

Εχει κανονικό σώμα με χέρια και πόδια όχι ύφασμα σαν τους σπιρτούληδες , είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε κάτι τέτοιο ούτε καν όνομα δεν ξέρουμε 8)
 
El Greco - Lyra

Τώρα El_Greco_Fanatic είναι υπέροχη!!! Γεια στα χέρια σας!!! :cheers:
 
Αυτην η κουκλιτσα μου θυμιζει κατι πολυ αμυδρα... :) πρεπει να την ειχα κι εγω μικρη...

Τοτε την εποχη του σιδηρου που με ειχαν τρελλανει στον Σπιρτουλη... :zip:

Δεν ειχε ακομα φτασει η χρυση εποχη της bibi-bo βλεπετε... :xm: οποτε και να την ειχα, παιδια, δεν υπαρχει περιπτωση να εμεινε ουτε τριχα απο αυτην...εδω χασαμε τα ματια (οι παιδικες μου bibi-bo, sindy και Barbie) τα φρυδια θα μας εμεναν; :D :D:D

Οσο την κοιταω τοσο πιο γνωριμη μου ειναι! Ειναι σε τελεια κατασταση! :)
 
Αναστασία ιδέα δεν έχω πώς λέγεται η πια χρόνια βγήκε :(


Μέχρι και λίγες μέρες πριν δεν γνωρίζαμε ότι υπήρχε :(


Δυστυχώς το χαρτάκι στην πίσω μεριά δεν υπάρχει πλέων


Κάποιος μου είπε ότι είναι από πασχαλινές λαμπάδες αλλά δεν είναι σίγουρη πληροφορία 8)
 
El_Greco_Fanatic είπε:
picture.php
Χμ, η δίδυμη αδερφούλα της κουκλίτσας σας el greco fanatic, πλύθηκε, χτενίστηκε και είναι έτοιμη, όμως έχει ένα μικρό προβληματάκι: το κεφάλι της είναι πολύ χαλαρό και πέφτει συνέχεια πίσω... :( Είχε κάτι τέτοιο και η δική σας (δεν θυμάμαι καθόλου #) ) και γενικά είναι κάτι που φτιάχνεται? Ο σπάγγος δείχνει να είναι καλά δεμένος.. :xm: Επίσης, στο μάγουλό της έχει ένα πορτοκαλοφούξια σημαδάκι, σαν μαρκαδόρο, αυτό φεύγει με κάποιον τρόπο?

:xm:
 
Ναι πριν πλυθεί έπεφτε και σε αυτήν, αλλά όπως είπα εμείς βγάλαμε την γέμιση πλύναμε το σώμα χωριστά από το κεφάλι τις κούκλας και μετά προσθέσαμε γέμιση αλλάξαμε το κορδονάκι όπως σου προανέφερα και είναι μια χαρά ;)

Για το στίγμα χρησιμοποίησε οινόπνευμα με βαμβάκι αν δεν βγαίνει βάλε λίγο Ασετον στο βαμβάκι μαζί με νερό για να μην είναι δυνατό και προσπάθησε έτσι όταν βγει πλύνε καλά την περιοχή :)
 
MytinyWorld μου, μηπως να κανεις καμια πατεντα;

Ισως ειναι αγαρμποσυνη, :xm: αλλα αν της γεμισεις το κεφαλι με βαμβακι και βαλεις ενα καλαμακι εσωτερικα που να περνα μεσα απο το λαιμο ενωνοντας κεφαλι με σωμα;

Η' ειπα κοτσανα;
 
Οχι Αναστασία μου, δεν είπες κοτσάνα! :) Ωραία η πατέντα που σκέφτηκες! ;) Ομως πολύ απλά φοβάμαι να της βγάλω το κεφάλι μήπως και δεν μπορώ να ξαναπεράσω το κορδόνι μετά.... :xm: #) Ισως κάποια στιγμή βρω το θάρρος και... κάνω την εγχείρηση σύμφωνα με τις πολύτιμες οδηγίες του el greco fanatic! :thumbup:
 
Αναστασία καμία ιδέα και καμία βοήθεια δεν είναι κοτσάνα η χάσιμο χρόνου, ότι μπορεί ο καθένας προσφέρει για το καλύτερο αποτέλεσμα #) #)

Mytinyworld για προσπάθησε να δεν ξέρω την λέξη στα ελληνικά fluffy όπως χτυπάς τα μαξιλάρια για να επανέρθουν (μήπως το αφρολέξ έχει κολλήσει από το πλύσιμο και διογκωθεί πάλι) ελπίζω να κατάλαβες γιατί καμία φορά ούτε και εγώ καταλαβαίνω τι γράφω :eek: o_Oo_Oo_O:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κούκλες, κουκλίτσες, κουκλάκια Ελ Γκρέκο...Πανέμορφα το λιγότερο που μπορώ να πω...

picture.php


picture.php


Και μια κούκλα μικρή μεταξύ τυχερούλη, Dadina, και Bibi-bo

picture.php


Και ένα πάνινο κουκλάκι από Hasbro
picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κριός όλα είναι πανέμορφα μπράβο!!!!! :D :D

Oh εδώ μας έβγαλες λαβράκι, :eek: μέχρι και σήμερα πιστεύαμε ότι η TUTU κυκλοφορούσε μόνο σε 2 σχέδια σε κόκκινη και μπλε με λουλούδια στο σώμα και καπέλο αλλά αυτή που έχεις εσύ έχει καρδούλες????8)8)8)8)

Τελικά πιστεύω όσο ζούμε δεν θα σταματήσει η αναζήτηση τον E Greco παιχνιδιών για καλή η για κακή μας τύχη είναι χιλιάδες :eek: :cry:8) #) :( ;) :) :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El Greco - Lyra

krios υπέροχες οι κούκλες σου!Μερικές είναι πάνγλυκες! Να τις χαίρεσαι.Αυτή κάτω από τη bibi-bo είναι φανταστική!!!
 
Αυτόν τον μήνα έχουμε γενικά χτυπήσει φλέβα με El Greco θησαυρούς πάνω από 100 παιχνίδια El Greco ταξιδεύουν με προορισμό Uruguay για να ενσωματωθούν στην συλλογή μας!!! :D

Μερικοί από τους φίλους μας και sellers ανά τον κόσμο έκαναν το θαύμα τους πάλι βρεθήκαν τρία πολύ σημαντικά παιχνίδια για την συλλογή μας :bow:

Τυχερούληδες, σπιρτούληδες αρκετοι από αυτούς μέσα σε αυγά , παταπούφες, φιλεναδίτσες ,pon pon, πιπίλινες, El Greco clowns ,μουσουτου μικρά και μεγάλα κουκλάκια El Greco,

γενικά κάναμε αφαίμαξη παντου :p :p

2 από αυτά (απλά να πάρετε μια ιδέα)

Προς το παρών η φωτογραφίες είναι από τα άτομα που βρήκαν τα παιχνίδια #)

Μια μεγάλη παταπούφα πορτοκαλή με την πλαστική καρδούλα σχεδόν καινούργια !!!! :D :D:D:D:D:D:D

Ένας μικρός Φασουλέτος που τον αναζητούσαμε πολλά χρόνια ;) και κατά την γνώμη μου ένα από τα πιο σπάνια κουκλάκια τις El Greco το συγκεκριμένο έχει πολλά κοινα με το γνωστό σε πόλους πιθηκάκι Monchhichi αλλά αν προσέξετε, φάτσα χέρια και τα πόδια είναι Φασουλέτος. ;)

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν κατάφερα να μάθω το πραγματικό όνομα , είμαστε ακόμα στο ψάξιμο σημασία έχει ότι βρέθηκε αυτός!!!! ;)

Βέβαια δεν είχε ποτέ την ανάλογη επιτυχία του Monchhichi και αυτό το κάνει δυσεύρετο !!

Επιτέλους βρέθηκε η καφετή Pon pon με το κουτί της ολοκαίνουργια δίστιχος όχι ακόμα φωτογραφία από αυτήν


Πάνω από 5 χρόνια αναζήτηση 8)8)8)


Τα υπόλοιπα θα φωτογραφηθούν όταν τα παραλάβουμε

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ :bow: στην φίλη μας mytinyworld για τα διαμάντια που ανακάλυψε, και αυτά προσεχώς

Παιδια αν μας χάσετε για λίγο καιρό να ξέρεται ότι τελικά αποφασίσαμε να αλλάξουμε σπίτι δεν χωράμε πλέων τα παιχνίδια θα μας κάνουν έξωση :p :p:p




picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δεύτερο το έχω,σε μπλε γκρίζο,και δεν έχω ιδέα τι είναι!Βρίσκεται στο πάνω μέρος της βιβλιοθήκης μου,στο σπίτι στην Αθήνα!
 
:clap: :clap: :clap:

Τέλεια παιδιά!!! Ανυπομονούμε να φτάσουν όλα σώα και αβλαβή (και γρήγορα!!!) στα χέρια σας, να τα μεταμορφώσετε και να τα δούμε!! :D

Ο άγιος που προστατεύει τα ταχυδρομεία και τις μεταφορές :eek: ας κάνει το θαύμα του και να πάνε όλα καλά!!!:sweat:
 
Πίσω
Μπλουζα