El Greco - Lyra

thebest20 είπε:
Το δεύτερο το έχω,σε μπλε γκρίζο,και δεν έχω ιδέα τι είναι!Βρίσκεται στο πάνω μέρος της βιβλιοθήκης μου,στο σπίτι στην Αθήνα!


Thebest και εμείς δεν ξέρουμε το όνομα ακόμα :(




Είναι γενικά το πρώτο που βρήκαμε από αυτό το μοντέλο της El Greco αν και ξέρω ότι έβγαινε μονόχρωμο (για παράδειγμα αν ήταν άσπρο το σωμα και η ποδίτσα ήταν άσπρη) τώρα ψιλόμπερδεύτηκα πάλι :eek: o_Oo_Oo_O

Anyway αν είναι το ίδιο τότε να το κρατήσετε είναι πολύ σπάνιο ;) ;) ;)

πάντως έχει ακριβώς τα ίδια πλαστική κομμάτια (πρόσωπο χέρια πόδια )με τον Φασουλέτο :xm:
 
mytinyworld είπε:
:clap: :clap: :clap:
Τέλεια παιδιά!!! Ανυπομονούμε να φτάσουν όλα σώα και αβλαβή (και γρήγορα!!!) στα χέρια σας, να τα μεταμορφώσετε και να τα δούμε!! :D

Ο άγιος που προστατεύει τα ταχυδρομεία και τις μεταφορές :eek: ας κάνει το θαύμα του και να πάνε όλα καλά!!!:sweat:

Mytinyworld ευχαριστουμαι για της ευχές :)




ναι με τα ταχυδρομεία όντως χρειάζεται Άγιος :p :p

Σίγουρα θα πέσουν πολλές φωτογραφίες :D

Αλλά θα περάσω καιρός γιατί είμαστε γενικά σε μεγάλες αλλαγές8)8)8)8)8)
 
El Greco - Lyra

El_Greco_Fanatic με το καλό να τα δεχτείτε τα νέα σας παιχνίδια! Πάνω από όλα μετρά η χαρά που πήρατε και θα πάρετε όταν τα πιάσετε στα χέρια σας! :D

Περιμένουμε φωτογραφίες από τα νέα σας παιχνίδια με όλη την αγάπη σας και τη φροντίδα σας που θα έχουν πάνω!!!
 
rapunjel είπε:
El_Greco_Fanatic με το καλό να τα δεχτείτε τα νέα σας παιχνίδια! Πάνω από όλα μετρά η χαρά που πήρατε και θα πάρετε όταν τα πιάσετε στα χέρια σας! :D Περιμένουμε φωτογραφίες από τα νέα σας παιχνίδια με όλη την αγάπη σας και τη φροντίδα σας που θα έχουν πάνω!!!



Ευχαριστούμε πολύ Rapunzel μου γενικά είμαστε σε κατάσταση παιδική χαρά αυτόν τον καιρό με πολλές αλλαγές προς το καλύτερο


( Και με πολλά παιχνίδια )
#) #) #) #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλη Κριος για σενα η παρακατω φωτογραφια..!!! :D

picture.php
 
Ευχαριστώ αγαπητέ makisimos.
 
Δεν θα ξαναπιουμε ποτε CARNATION..

Ψαχνωντας και αναζητωντας παλιοτερες διαφημησεις γενικου περιεχομενου ανακαλυψα δυο πραγματα που δεν ηξερα..!

Το ενα ειναι ασχετο με τα παιχνιδια, αλλα εμενα μου προκαλεσε θλιψη και ημουν σε ενα παραληρημα θα ελεγα-οι φιλοι μου απο εδω που ειναι και στο facebook ξερουν καλα τι εννοω-οταν ανακαλυψα λοιπον οτι το αγαπημενο μου γαλα CARNATION δεν παραγεται πια..!! Καταλαβαινετε..! Ετρεχα βραδιατικα στον Σκλαβενιτη, στον Μαρινοπουλο και σε ολα τα σουπερ μαρκετ για να το διαπιστωσω..! ΜΕ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ σας ανακοινωνω οτι CARNATION σε μεταλλικο κουτι...ΠΑΠΑΛΑ..!!! :( :( :( :( :( :eek:

Ειναι πιο συλλεκτικο πλεον και απο την ΒΙΒΙ ΒΟ..!!

Μεσα στην απογοητευση και στην αναζητηση ενος CARNATION εστω και λιγμενου, :( επεσε το ματι μου σε διαφημησεις με παιχνιδια..

Που ειναι το περιεργο????

Δειτε το παρακατω link και σταθειτε στα λεπτα που θα σας πω..!!! :D

Στο 1:15 στο 1:39, στο 4:26 ..!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=doNm2FrJ4qs&feature=related

Παρατηρησατε κατι??? Διαφημησεις EL GRECO..!!! :D :D;) :p :eek:
 
Βρέθηκε το αλυσιδάκι της χαμένης μου παιδικής κούκλας el greco!!! :D Η κούκλα άφαντη.... :(

picture.php
 
El Greco - Lyra

Πολυαγαπημένη mytinyworld είναι μια αρχή αυτό! Το βλέπουμε θετικά και ευελπιστούμε να βρεθεί και η κούκλα !!! ;)
 
Παντως το αλυσιδακι ειναι σε αριστη κατασταση!!!! Μακαρι να βρεθει και η κουκλα σου!!!! :eek: o_Oo_O Δεν μπορει να εμεινε το αλυσιδακι και να χαθηκε κοτζαμ κουκλα!!!
 
Τι να πω βρε παιδιά? Αγκαλίτσες χάνονται και μένουν μόνο σκουφιά, κούκλες χάνονται και μένουν μόνο αλυσιδάκια και.... οι μανάδες μας κάνουν τις πάπιες! :p

Αναστασία μου, το αλυσιδάκι είναι σε άριστη κατάσταση, ήταν σε ένα κουτάκι μαζί με κάτι δαχτυλίδια που βγάζαμε από το μηχάνημα με το κέρμα, όμως η καρδούλα δεν ήταν μαζί με το αλυσιδάκι. Αυτή που βλέπετε την έβαλα εγώ και είναι από το κουκλάκι "φατσάκι" που περπατάει!
 
:D :D:D:D

Εχεις απολυτο MytinyWorld μου!!! Παντως χειροτερο απο ενα σκουφακι Αγκαλιτσα και απο μια αλυσιδιτσα χωρις την κουκλα ειναι μια μανα που κανει την παπια... :xm:

Αφου την εχεις κανεις που την εχεις κανει, μωρη μανα, την κουτσουκελα, γιατι δεν τα απολογησε ολα, τουλαχιστον να μας φυγει και η εννοια να μην ψαχνουμε τσαμπα;;;;

Αλλα το φχαριστιουνται παιδι μου, ετσι να καθονται μουγκα λες και γνωριζουν τον χρησμο και τον κρατανε κρυφο!!! Οι προφητισσες... :xm: :xm: :xm:

Κανε μάνα να δεις καλο...
 
Ακριβώς! :D Και η ατάκα η κλασική: "μα βρε παιδί μου, θα στο'λεγα αν ήταν!":brick:
 
Βλέποντας μαζί με τον τυχερούλη μου :) αυτό http://mam.avarchive.gr/portal/digitalview.jsp?get_ac_id=1947&thid=4948 Τ4948

που αναφέρεται στην έκθεση των παιχνιδιων της EL GRECO, παρατήρησα ότι τα λούτρινα ζωάκια καθώς και οι φασόλες έχουν μια έκφραση έκπληξης, την οποία δημιουργούν τα σηκωμένα φρύδια!
 
Τέλος για καλό καλοκαίρι,μιάς και αύριο εγκαταλείπω την "δύστροπη" Αθήνα για τις ομορφιές της Χαλκιδικής,ένας πανέμορφος μπόμπιρας απο την 'Ελ Γκρέκο(ας το τοποθετήσει κάποιος στο σωστό θέμα :)

picture.php


picture.php


picture.php


καλό καλοκαίρι σε όλους σας ;)

ραντεβού...σύντομα δυστυχώς :)
 
Είχα μικρή μια πατατούφα με δισκάκια μικρά που έλεγαν διάφορες φρασούλες..!!!

Την είχα αγοράσει σε κουτί θυμάμαι και είχε 4.000 δρμ κάπου στα μέσα του '80...

Από τα παιχνίδια που θυμάμαι έντονα ήταν αυτή η πατατούφα μου που δυστυχώς την έχω χάσει και δεν θυμάμαι πια ούτε τι ελεγε..!! :(

Και σίγουρα μα σίγουρα ήταν της Ελ Γκρεκο, θυμάμαι πολύ έντονα που το έγραφε με μπλε γράμματα στο κουτί της..! Το θυμάται κανείς αυτό το κουκλάκι??
 
circus είπε:
Είχα μικρή μια πατατούφα με δισκάκια μικρά που έλεγαν διάφορες φρασούλες..!!!Την είχα αγοράσει σε κουτί θυμάμαι και είχε 4.000 δρμ κάπου στα μέσα του '80...

Από τα παιχνίδια που θυμάμαι έντονα ήταν αυτή η πατατούφα μου που δυστυχώς την έχω χάσει και δεν θυμάμαι πια ούτε τι ελεγε..!! :(

Και σίγουρα μα σίγουρα ήταν της Ελ Γκρεκο, θυμάμαι πολύ έντονα που το έγραφε με μπλε γράμματα στο κουτί της..! Το θυμάται κανείς αυτό το κουκλάκι??
circus αυτη η πατατουφα που λες κυκλοφορησε και στην Ιταλια. Δεν την εχω δει προσωπικα αλλα βρηκα την διαφημιση της. Ειχε 3 δισκακια και κατι ελεγαν. Αλλα δυστυχως δεν ξερω τι! :eek: :)

Εδω μπορεις να διαβασεις το ποστ, συγκεκριμενα στο τελος.

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=212114&postcount=59
 
Αχ τι όμορφες που είναι..!!! Τις αγαπάω πολύ γιατι μου θυμίζουν κάτι πολύ ζεστά Χριστούγεννα, που μου την είχε φέρει η γιαγιά μου..!!!!! Μάλιστα θυμάμαι την είχα βαφτίσει Κανέλλα...!! Μάλλο επειδή μου έλεγαν ότι οι πατατούφες τρώνε κανέλλες..!!!

Αναστασία μου σε ευχαριστώ που μου έδειξες αυτές τις φωτογραφίες..!! Τοσα χρόνια νόμιζα ότι οι πατατούφες της Ελ Γκρεκο ήταν Ελληνικές..!!

Τελικά μας είχαν έρθει από την γείτονα χώρα..!!!!

Αχου, κι εγώ δεν θυμάμαι τι έλεγαν ακριβώς, αλλά σίγουρα κάτι περί αγάπης, ότι με αγαπούν πολύ πολύ..κάτι τέτοιο..!!

Φωτογραφία του κουτιού υπάρχει μήπως??? Θυμάμαι καλά ότι τη είχα πάρει σε κουτί με πατατούφες..!! Με είχε εντυπωσιάσει θυμάμαι, όπως κάθε παιδί βέβαια..!!!
 
Παταπούφες τις λένε αυτές τις κουκλίτσες κανονικά :) Και κυκλοφόρησαν σε διάφορα μεγέθη από 20 μέχρι 60 εκατοστά. Κάποιοι τις θυμούνται και ως πατσατσούφες. Αλλά παταπούφες τις λένε. :)
 
Πατατούφες τις ήξερα εγώ..!! Πο ποοοοο τι έμαθα ύστερα απο 20 χρόνια....!!! Υπαρχουν αραγε μαγαζιά που να τις πουλάνε ακόμη???
 
Πίσω
Μπλουζα