El Greco - Lyra

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας makisimos
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Γνωρίζοντας πολύ καλά και το συναίσθημα του γονιού που αποκτά παιδιά αλλα και όταν αποκτάς παιχνίδια και ειδικότερα από φίλους θα συμφωνήσω με την leykh αυτό που νιώθεις δεν ανταλλάσετε με τίποτα είναι μοναδικό #) #)

Όχι απλό μπράβο δεν νομίζω ότι θα είναι αρκετό για τον bibibo αυτό υπενθυμίζει ι σε όλους μας πως ακόμα υπάρχουν άνθρωποι γύρο μας με αγνή ψύχη και πάλι μπράβο!!! :clap:

Μάκη προσωπικά εγώ άλλα και πολλά άλλα παιδιά από το retromaniax καταλαβαίνω πώς νιώθεις, ;)

 


Να χαίρεσαι το καινούργιο σου απόκτημα
:D
 
Ααααα σας ευχαριστω ολους για τις ευχες για το νεοαποκτηθεν παιχνιδι μου, και με την σειρα μου τα μεταβιβαζω στον bibi-bo..!!!!!

Σημερα ολη την ημερα δεν ειχα μυαλο για τιποτα αλλο περα απο τα καστρα..!!!

Και ναι Λευκη μου, ενιωσα ενα δειγμα σαν να εγινα γονιος.!!! Τοσο πολυ..!!

Επιτελους βρηκα τα καστρα..!!! Υστερα απο 3 χρονια ανεληπους ψαξιματος..!!!!!

Νομιζω τωρα πια μου μενει το στρουμφοτηλεφωνο και 3 φωτεινουληδες και ειμαι ολοκληρωμενος..!!! Εεε να εχουμε να ψαχνουμε και κατι..!!! :)
 
makisimos είπε:
Ααααα σας ευχαριστω ολους για τις ευχες για το νεοαποκτηθεν παιχνιδι μου, και με την σειρα μου τα μεταβιβαζω στον bibi-bo..!!!!!
Σημερα ολη την ημερα δεν ειχα μυαλο για τιποτα αλλο περα απο τα καστρα..!!!

Και ναι Λευκη μου, ενιωσα ενα δειγμα σαν να εγινα γονιος.!!! Τοσο πολυ..!!

Επιτελους βρηκα τα καστρα..!!! Υστερα απο 3 χρονια ανεληπους ψαξιματος..!!!!!

Νομιζω τωρα πια μου μενει το στρουμφοτηλεφωνο και 3 φωτεινουληδες και ειμαι ολοκληρωμενος..!!! Εεε να εχουμε να ψαχνουμε και κατι..!!! :)
Αν σταματήσουμε την αναζήτηση δεν θα αξίζει να ζούμε άλλο... :sweet_kiss:

:bow2: :bow2: :cheers: :bow2: :bow2:
 
Πρέπει να βρούμε ποιος ήταν ιδιοκτήτης της Lyra.Μόνο έτσι μπορεί να μας λυθεί η απορία,και αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο,και ακόμα κι αν τον βρούμε!
 
Το ποιος ηταν το εχουμε ηδη βρει..!!!!!! Το θεμα ειναι που βρισκουεμ τον ιδιο, και τι θα του πουμε...δειξε μας ποιο ειναι το στρουμφοτηλεφωνο??? Λιγο δυσκολο να το θυμαται..!!! Εαν ειναι στην ζωη φυσικα ο ανθρωπος..!!! :)

Ρε συ thebest20, αυτο με με τις φιγουρεs με τα κεφαλια παπιας ηταν απο ΛΥΡΑ????

Αυτο το θυμασαι????

Παρεπιπτοντος βρηκα καποια κομματια transformers...!!Οποιος θελει να τον ενημερωσω που ειναι αυτο το μαγαζακι ευχαριστως με pm να του πω..!!!? :)
 
Νομίζω ότι ήταν της Lyra αυτό με τα κεφάλια πάπιας...γιατί πριν ασχοληθώ με playmobil είχα τη στρουμφοτσουλήθρα και αυτό με τα κεφάλια πάπιας...και θυμάμαι το σήμα αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση...μου το διάβαζαν οι γονείς μου.

Τώρα μια πιθανότητα να μην είναι Lyra μπορεί να υπάρχει...αλλά τότε θα ήταν κλώνος playmobil ή απομίμηση.
 
leykh είπε:
Αν σταματήσουμε την αναζήτηση δεν θα αξίζει να ζούμε άλλο... :sweet_kiss: :bow2: :bow2: :cheers: :bow2: :bow2:
Συμφωνώ απόλυτα με τη leykh.. αυτό είναι το πιό διασκεδαστικό μέρος, συνήθως. Αυτό το τελευταίο, σε εισαγωγικά. χεχε :P

Μακισιμε μου, όπως σου έχω πεί χίλιες φορές μέχρι τώρα. πραγματικά το αξίζεις. :D :D Και αυτό μου δίνει ιδιαίτερη χαρα. Έχεις βοηθήσει πολλούς απο το φόρουμ να βρούνε αυτο που χρόνια ψάχνανε. Έ καιρός ήταν να δικαιωθεί και το δικό σου μέχρι πρόσφατα άπιαστο όνειρο? Να στε καλά φίλοι μου για τα καλά σας λόγια. :flower:
 
Φυσικά,χωρίς την αναζήτηση δεν θα είχε λόγο ύπαρξης η ζωή μας!
 
καλα μιλατε σοβαρα?υπαρχει ατομο που χαρισε καστρα και πολιορκητες και δεν εχει γινει φιλος μου ακομα?χαχαχα.ειναι απο τα λιγα ακομα(2-3)επιτραπεζια που μου λειπουν.εχω μονο ενα πακετο τους βασικα ψαχνω για παιχνιδια που ηταν σε σακουλακια και παγωτα και τα στρουμφακια απο τα παγωτα.αν ξερει κανεις ας ανοιξει ενα θεμα για αυτα,να τα θυμηθουμε κιολας!!

καλες αναζητησεις σε ολους.

υγ.αληθεια θυμαται κανεις αλμπουμ παλια?

υγ2.θα αναφερω μερικα οπως χελωνονιντζακια,ρομποκοπ και τερμινατορ που ηταν διπλο!!!και ενα με κατι δρακους!!!

οποιος θυμαται κατι ας γραψει κατι!!
 
Bibi-bo μου, σου αξιζουν συγχαρητηρια γιατι πραγματικα αυτο που εκανες ειναι σπανιο και αξιοθαυμαστο! :)

Ειναι ενα μικρο θαυμα στην κοινωνια των ενηλικων το να προτιμας να χαρισεις κατι απο το να κερδισεις οικονομικα απο αυτο.

Πιστευω οτι απο εδω και στο εξης οτι και να συμβει ο Μακισιμος θα ειναι για παντα φιλος σου. :flower:

Και σου ευχομαι αυτη η φιλια να αντεχει στα παντα, ακομα κι αν καμια φορα οι δρομοι μπλεκονται, ή οι σχεσεις των ανθρωπων μοιαζουν να δυσκολευουν. Τα παιχνιδια με την αγνοτητα τους, και με την μαγεια τους κανουν τα αδυνατα δυνατα! :) Κατι ξερουν και οι 2 ΒΙΒΙΒΟ μου με τον Τζον Τζον!!! ;)

Με γεια σου Μακισιμο!!!! :D Μην σε ξαναδω να μου ψαχνεις για Καστρα στα ιταλικα τρανσφορμερς!!! :P
 
Xχαχαχαχαχχααχαχαχ Αναστασια μου δεν εχω βρει ακομη το ΣΤΡΟΥΜΦΟΤΗΛΕΦΩΝΟ..!!!!

Και μιας και τα Ιταλικα transformers ηταν τυχερα στην ανευρεση των καστρων, τωρα και τωρα θα γραφω εκει μεσα για το στρουμφοτηλεφωνο..!!χεχεχεχεχεχεχε :D :D:D
 
Ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στην mytinyworld για το καταπληκτικό δώρο που μας έστειλε. :D :D:D

Μια πανέμορφη EL GRECO κούκλα ,, #)

Η γυναίκα μου την λάτρεψε, Δεν νομίζω να μπορέσει να την αρπάξει κάποιος από τα χέρια της ,κάτι σαν τον σκύλο με το κόκαλο , :P :P:P

Χρονιά ψάχναμε για μια ακόμα και επιτέλους βρέθηκε !!! ;)

Ευχαριστούμε πολύ για όλα mytinyworld:D:D:D:D:D:thanx2:

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με γεια El_greco_Fanatic!!!!!!! :D :D:D:D

Ειναι γλυκυτατη αυτη η κουκλιτσα!!!!!

Και αυτο που την κανει ακομα πιο μοναδικη ειναι οτι ειναι χαρισμενη απο ενα σπανιο κοριτσι!!!!! :D :D:D:flower: :flower: :flower:

Εκει στο εξωτερικο αυτα τα παιχνιδια φερνουν διπλη μαγεια, εκεινη της Ελλαδας και εκεινη της κουκλας!!! :) :) :) :)
 
Αναστασια είπε:
Με γεια El_greco_Fanatic!!!!!!! :D :D:D:D
Ειναι γλυκυτατη αυτη η κουκλιτσα!!!!!

Και αυτο που την κανει ακομα πιο μοναδικη ειναι οτι ειναι χαρισμενη απο ενα σπανιο κοριτσι!!!!! :D :D:D:flower: :flower: :flower:

Εκει στο εξωτερικο αυτα τα παιχνιδια φερνουν διπλη μαγεια, εκεινη της Ελλαδας και εκεινη της κουκλας!!! :) :) :) :)


Ευχαριστούμε Αναστασία :D :D

Σε αυτό που λες έχεις απόλυτα δίκιο. Αυτές της μέρες σπάνια συναντάς ανθρώπους αγνούς και καλοπροαίρετους :(

Όντος για μας που δεν είμαστε Ελλάδα αυτό το κανι ακόμα πιο μαγικό :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
EL GRECO κούκλα

Να τη χαίρεστε El_Greco_Fanatic είναι πανέμορφη και χαρισμένη από έναν πανέμορφο άνθρωπο την πολυαγαπημένη mytinyworld! :D
 
rapunjel είπε:
Να τη χαίρεστε El_Greco_Fanatic είναι πανέμορφη και χαρισμένη από έναν πανέμορφο άνθρωπο την πολυαγαπημένη mytinyworld! :D


Ευχαριστούμε rapunjel μου :D

Οσα παιχνίδια μας έχουν χαρίσει όλα αυτά τα χρόνια πάντα είχαν και θα έχουν ιδιαίτεροι σημασία για μας #) #)
 
Με γειααααα! :D Αυτή η κουκλίτσα έπρεπε να φτάσει στα χέρια σας, πρώτον γιατί την ψάχνατε καιρό και εγώ την βρήκα τυχαία, δεύτερον γιατί δεν υπάρχουν καλύτερα χέρια για μια τέτοια κούκλα από τα δικά σας και τρίτον γιατί είσαστε υπέροχοι άνρθωποι (κι εσύ κι η γυναίκα σου #) ) και αυτό φαίνεται έστω και πίσω από μερικές αράδες γραμμένες στην οθόνη του υπολογιστή μου! :heartcloud:

Εγώ σας ευχαριστώ όλους παιδιά, για τη μεγάλη αγάπη σας στα παιχνίδια (που για μένα είναι πολύτιμα!) και γιατί έχετε κρατήσει αναλοίωτο μέσα σας το παιδί που όλοι ήμασταν κάποτε! :)
 
Να είσαι καλά και πάλι σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια και για τον γλυκό θησαυρό που μας χάρισες ..είδη έχει πάρει την θέση της μπροστά στο γραφείο μας και καμαρώνει πλέων μέσα στην γυάλινη βιτρίνα της (αν η μαμά της την αφήσει ήσυχη για λίγο) :P :P:P

Όπως καταλαβαίνεις έχουμε δώσει μεγάλη προσοχή στην συγκεκριμένη .. ευτυχώς που υπάρχουν τα παιχνίδια για να τα κακομαθαίνουμε γιατί αλλιώς θα κακομαθαίναμε τα παιδιά μας . (ναι καλά) δεν το αποφεύγεις ς αυτό αλλά λεμέ τώρα!!! :P

Πάντα γελάμε με την γυναίκα μου σαν μικρά παΐδια όταν μας λένε συνάδελφη WOW πολλά παιχνίδια έχει η κόρη σας , αλλά που να ήξεραν η άμοιρη πώς είναι για τα μεγάλα παιδια τα παιχνίδια όχι για τη μικρή :D :D:D
 
Κάπως επίκαιρο! :)

Ενα ακόμα πασχαλινό παιχνίδι από El Greco είναι και αυτό το μικρό κουκλάκι μέσα στο αυγό

αποκτήθηκε πρόσφατα!!!!

 

 

 


picture.php



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα