Elder Scrolls V : Skyrim. (Info and more) .

Οι κλασικές παιδικές αρρώστιες ενός τίτλου. Θα τα λύσουν όλα με τον καιρό. Για αυτό και εγώ θα το αγοράσω μετά απο κάμποσους μήνες, να το παίξω όπως θα έπρεπε να είναι!!

:D
 
Το interface του παιχνιδιού είναι τρισάθλιο ,

απευθύνεται 100% σε κονσολάδες.

Σκέτη απογοήτευση.

Δεν πορούσαν να το κάνουν λίγο διαφορετικό στην έκδοση για pc ;;;

Τόσο δύσκολο ήταν ;;

Τόσο πολύ θα κόστιζε ;;;;

Αν θέλαμε/ανεχόμασταν να φάμε αυτή την αηδία στη μάπα

δεν θα επιλέγαμε την έκδοση pc.

Θα παίζαμε το παιχνίδι στις κασέλες της $ony και της M$,

όπως τόσες δεκάδες εκατομμύρια ... trendy teenagers ...

Αίσχος κατά τη γνώμη μου.

Αν και ήμουν φανατικός του Morrorwind και του Olbivion

θα το σκεφθώ πολύ αν θα ασχοληθώ με το επόμενο Elder Scrolls.

Αν ήθελα τέτοιο interface

θα έπαιζα και fable ...
 
Digital Foundry Skyrim Face-off

So to round up, this is a valiant overall effort by Bethesda at delivering a bewilderingly huge fantasy game to three platforms, each of varying technical strengths and weaknesses. But, despite their best and most well-meaning efforts at achieving parity on both consoles, we can confirm that the 360 does command a clear advantage over the PS3 when it comes to both image quality and performance. Even with the PS3's mandatory install, the geometry pop-in in certain areas is more distracting than it is on Microsoft's platform, and the light blur introduced by its post-processing tends to affect the clarity of the image as a whole.
For those lucky enough to be multi-platform owners, the 360 version also comes recommended for its more stable frame-rate. With that being said, they're both perfectly acceptable taken on their own terms, and the core of Skyrim's complex open-world design remains entirely intact on each. However, the save game issue on PS3 remains a concern and we'll continue to carry on playing there in order to see if its manifestation necessitates a blog update.

Meanwhile, it goes without saying that the PC offers the best-case-scenario experience, with mod tools likely set to add to the long-term appeal of the game. If you can afford even a medium-level rig, and would like to dabble in the range of tweaks possible to the game's engine, this option is well worth your time and money.
 
Kαλά, έχω διαβάσει 15 συγκριτικά, και ο καθένας λέει ότι του κατέβει. Στο Ps3 είναι καλύτερο, στο 360 είναι καλύτερο, στο PC είναι the way to go, στο PC είναι χάλια το interface, στο 360 θέλει install αλλιώς τα textures είναι χάλια...

Είναι παιδιά το ίδιο παιχνίδι, με ελάχιστες πραγματικά διαφορές. Και δεν το λέω με την καλή έννοια. Στη σημερινή εποχή αποκλείεται ο developer να ασχοληθεί ξεχωριστά, όπως πραγματικά αρμόζει σε τέτοιους τίτλους, και φτιάχνει ports. Εφόσον το 360 είναι το ευκολότερο στο development, από εκεί θα ξεκινήσουν όλα τα ports. Ακόμα και του PC. Από μόνο του αυτό είναι τραγικό, αφού το PS3 θα μπορούσε να έχει άνετα καλύτερη έκδοση του παιχνιδιού σε όλα, αλλά έχει καταραμένο SDK, για να μην πούμε για το PC, που θα έπρεπε να βγάζει μάτι, όπως το witcher 2, και θα έπρεπε να είναι όπως αξίζει, με δικό του inteface, με δικό του control scheme κλπ. Το να πετάς το μπαλάκι στους modders είναι λίγο φτηνό για μια εταιρεία που έχει ξεπουλήσει με τα GOTY της.

Δέν θέλω να παρεξηγηθώ, είναι εκπληκτικό παιχνίδι, αλλά σίγουρα το hype που φτιάχτηκε το αδικεί. Αυτό γιατί πολλοί ίσως περίμεναν ξεχωριστή έκδοση για τα μηχανάκια τους, και όχι φτηνά ports από το 360. Εγώ το περίμενα πάντως, και τελικά βολεύτηκα στο PC με low settings, και είναι μια χαρά. Την core εμπειρία θα την πάρεις όπως και να έχει, σε όλες τις πλατφόρμες. Το να κάνεις την τρίχα τριχιά, γνωρίζοντας ότι διανύουμε consoloκρίση στο gaming, είναι λίγο ανώριμο. Όσοι έχουν δυνατό υπολογιστή, μπορούν να το αξιοποιήσουν με το Witcher 2, όσοι έχουν Ps3 μπορούν να θαυμάσουν το uncharted, και όσοι 360 , την ικανοποίηση ότι αυτό που έχουν συνήθως δέν είναι port !
 
ζω για την μέρα που η FROM θα φτιάξει παιχνίδι με παντελώς ανοιχτό κόσμο α-λά-Skyrim :D
 
Εγω παλι, που δεν ειμαι πολυ του σπορ, ελπιζω σε φρεσκα Otogi και Wolf Metal Chaos ;)
 
όχι, όχι... no no no nooooo :p

αν μπορούσε να συνδιαστεί το skyrim με το εξαιρετικό real-time σύστημα μάχης των Demon's/Dark Souls τότε θα είχαμε ένα τρομερό συνδιασμό rpg με action. Καλές οι μάχες στο Skyrim αλλά θέλανε κάτι παραπάνω IMHO, τουλάχιστον ένα σύστημα lockαρίσματος αντιπάλων (προεραιτικό αλλά να υπάρχει)
 
6 Δεκεμβριου στη χωρα μας κυριοι......
 
Σήμερα το πρωί πήρα το collectors στα χέρια μου επιτέλους!!

Μετά απο κόλλημα στο κλασσικό άσχετο τελωνείο μας λόγω μεγέθους...

μου ζήτησαν η ups γύρω στα 130ευρω για δασμούς και αποστολή σε μένα!!!!!!

Πήγα και εγω ο ίδιος να το πάρω και έτσι πλήρωσα γύρω στα 60 λόγω αποθήκευσης μίας εβδομάδας.

Το πακέτο πάντως απλά θεικό.
 
Καλόπαιχτο, φίλε pitsunami! :D

Αν και πρέπει να σου πήγε εξωφρενικά ακριβά...60 ευρώ τελωνείο + την κανονική του τιμή (πόση ήταν αλήθεια αυτή; )

Περιμένουμε photos σε πρώτη ευκαιρία. Μην φοβάσαι, δεν θα στο ματιάσουμε. :)
 
Maddog είπε:
Μην φοβάσαι, δεν θα στο ματιάσουμε. :)

phpThumb_generated_thumbnailpng.png


Είμαι και εγώ έτοιμος με τα μάτια μου ορθάνοιχτα και....

Περιμένω και εγώ photos απο το collectors edition σου pitsunami.. χεχεχεχε :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όσο αργεί τόσο καλύτερο γίνεται με τα mods....

[video=youtube;UQAFSTWWu-0]

:p
 
Για όποιον ενδιαφέρεται, πριν από λίγο το πήρα από Περιστέρι. Όπως πάει θα το δούμε από τα "μεγάλα" στην Ελλάδα του χρόνου τέτοιο καιρό. Το μαγαζί είναι το activate (www.activate.gr) και αν κάποιος πάει από κει πάρτε ένα τηλέφωνο και καβατζώστε το.

Hint: Μεγάλη ποικιλία από μτχ PS3. Σε κατάσταση εξαιρετική.

Στο 360 που κάηκα κανένα 4ωρο σερί το παιχνίδι είναι εξαιρετικό. Πρόβλημα με textures δεν είδα, αλλά στην αρχή κατέβασε patch, πρέπει να διορθώθηκε το πρόβλημα!

----------EDIT----------

Για να μη ξεχνιόμαστε!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
^ αρχηγέ είπαμε: shopto.net ...

καλό είναι να στηρίζουμε τις τοπικές αγορές αλλά πρέπει να μας στηρίζουν και αυτές...
 
Το ήθελα τώρα man, ήδη γράφτηκα στο shopto.net και έκανα τη πρώτη παραγγελία!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα