Elder Scrolls V : Skyrim. (Info and more) .

φοβερο game μακαρι να μας ευχαριστησει οπως το oblivion που ειναι θεικο !!
 
pooky(1) είπε:
Το ήθελα τώρα man, ήδη γράφτηκα στο shopto.net και έκανα τη πρώτη παραγγελία!!!!!
καλά έκανες, εγώ είχα κάνει pre-order την pc έκδοση και στις 15/11 είχε έρθει....
 
Μολις διαβασα στο blog του AndrianSang οτι το Famitsu εδωσε για πρωτη φορα 40 (αριστα) σε "Δυτικο" videogame...
 
Μετά από αρκετά πολλές ώρες στο παιχνίδι, μπορώ να πω ότι, δυστυχώς, από εδώ και πέρα οτιδήποτε βγει θα πρέπει να σταθεί δίπλα σε αυτό το αριστούργημα και πολύ δύσκολα θα το καταφέρει. Εκτός από το κόσμο, η ηχητική επένδυση είναι έργο τέχνης.

Το texture problem είναι παρών ακόμα στο 360, δυστυχώς. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα, αλλά παρόλα αυτό, συνεχίζω ακάθεκτα!
 
Skyrim σε κομπιουτερακι,ειναι κατι παραπανω απο τα κομπιουτερακια που ξεραμε βεβαια..




 
Καλή φάση, πρέπει να είναι η πιό bug free version του Skyrim !
 
Ερχεται Elder Scrolls Online συμφωνα με το EDGE

E242.jpg
 
Η Bethesda εδωσε στη δημοσιοτητα το πρωτο trailer για το "Dawnguard" DLC του The Elder Scrolls V: Skyrim.Θα κυκλοφορησει το καλοκαιρι στο xbox360 με κοστος 1600 microsoft points και μετα απο ενα μηνα θα ερθει και στο ps3.

 
Και τα δύο είναι τρομερά ειδικά το dawnguard.

Χρόνο σε dlc πότε θα βγάλουνε?? :(
 
H πρώτη μου φορά ever που θα πληρώσω για DLC. Θα έρθει και την κατάλληλη στιγμή, μια και θα ξαναρχίσω το παιχνίδι στο 360, αν και σκέφτομαι δεύτερη φορά να το τρέξω στο pc. Πάντα με το controller του 360 φυσικά.
 
Σκιάσεις, αντανακλάσεις, ομίχλη, φοβερή λεπτομέρεια, επιπλέον βράχια, δέντρα,κομμένοι κορμοί και μια αποθηκούλα !!!

ΥΓ. lvl 29 ακόμα :(
 
I restore this topic! :D

Λοιπόν, όπως ενδεχομένως έχετε καταλάβει και από την υπογραφή μου, έχω καταστραφεί ανεπανόρθωτα από αυτό το παιχνίδι. Μετά από πάρα πολύ καιρό, έχω να πω ότι ένα rpg-based game κέρδισε τη καρδιά μου! :flower:

(γκουχ, γκουχ, Maddog, ακούς?! :D )

Έχω έναν μεγάλο προβληματισμό και θέλω τα φώτα σας -όσων τουλάχιστον το έχουν παίξει!

Όταν ένα skill φτάσει στα 100, έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις legendary. Αυτό, πρακτικά, σημαίνει ότι εξαργυρώνεις τα perks που είχες επενδύσει πάνω σε αυτό το skill και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις κάπου αλλού, ώστε να βοηθήσεις άλλα skills ν' ανέβουν. Καλά ως εδώ?

Τώρα, αν δεν κάνεις κάποιο skill legendary, λένε ότι ο χαρακτήρας σου φτάνει μέχρι level 81 (citation needed γι' αυτό). Το γιατί, δεν το έχω καταλάβει ακόμα...

Αν όμως τα skill που έχουν φτάσει στο 100, τα κάνεις legendary, τότε μπορείς να συνεχίσεις ν' ανεβαίνεις levels....

Αυτή τη στιγμή, έχω το smithing, το enchanting & το alchemy στα 100. (Πάνω από 95 έχω το heavy armor, το lockpicking, το two-handed κι ένα ακόμα που δεν θυμάμαι! :p )

Ωστόσο, αν τα κάνω legendary, θα πάρω μεν τα perks, αλλά τα skills μου, θα ξαναπέσουν στο 15!!! Όπερ και σημαίνει ότι δε θα μπορώ να φτιάξω daedric armor ή τα restore health potions που θα φτιάχνω θα είναι πολύ "χαμηλά" ή ότι δε θα μπορώ να κάνω δυνατά enchantments!.....

Αξίζει τον κόπο να τα κάνω? Ή μάλλον (και πιο σωστά), έχω καταλάβει καλά το σύστημα? Λειτουργεί έτσι ή μου ξεφεύγουν πράγματα?.....
 
D@redevil είπε:
...ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ, ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΑ RPG-BASED GAME ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ! :flower:

(γκουχ, γκουχ, Maddog, ακούς?! :D )
Τώρα που μιλάς λίγο πιό δυνατά το άκουσα καλύτερα...αααααχ γεράματα... :p
 
Maddog είπε:
Τώρα που μιλάς λίγο πιό δυνατά το άκουσα καλύτερα...αααααχ γεράματα... :p
Γιατρέ, στο έχω ξαναπεί! Είσαι μεγάλο μούτρο! :flower:

πού είναι και ο άλλος ο καμμένος με το παιχνίδι, να γεμίσουμε μερικές σελίδες επιπλέον! :biglaugh:

Επί του θέματος: δεν το έκανα legendary το skill (το άλλο που δε θυμόμουν, ήταν το blocking! :p )

Σε αυτή τη φάση της ζωής μου, είμαι thieves guild leader & κάνω το questline του Dark Brotherhood... Είμαι πολύ περίεργη για την έκβαση, καθώς είμαι Imperial και καλούμαι να σκοτώσω ......

τον αυτοκράτορα!!!

Πραγματικά, μόνη μου το λέω, μόνη μου χαίρομαι, αλλά αν ήταν όλα τα rpg σαν αυτό, θα ήμουν η μεγαλύτερη φαν του κόσμου! :D
 
Aν ηταν ολα τα RPG'S σαν κιαυτο θα εκοβα το Gaming.

JRPG'S till death :armed:
 
Πραγματικά, μόνη μου το λέω, μόνη μου χαίρομαι, αλλά αν ήταν όλα τα rpg σαν αυτό, θα ήμουν η μεγαλύτερη φαν του κόσμου!
Δεν πειράζει!!! Έχεις και τα τέσσερα προηγούμενα να παίξεις!!!!
 
Captain Kal είπε:
Δεν πειράζει!!! Έχεις και τα τέσσερα προηγούμενα να παίξεις!!!!
Θα πιάσω το Oblivion που βγαίνει για PS3 και θα αγοράσω μάλλον και το Morrowind για pc! (Το είχα ξεκινήσει, αλλά το σταμάτησα για το Skyrim! :) )

metalcandyman είπε:
Aν ηταν ολα τα RPG'S σαν κιαυτο θα εκοβα το Gaming.
JRPG'S till death :armed:
Δεν πειράζει ρε συ! Θα σου 'μεναν τα arcades! :p :D
 
Πίσω
Μπλουζα