Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Σε Firefox για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει το Nohzdyve κουμπί. Μισή ώρα μου πήρε να ψάχνω και να ξαναψάχνω στα fake links της Tuckersoft, πανάθεμά σας! ?
 
Πολυ διασκεδαστικο...κριμα που δεν παιζει και με χειρηστηριο (δεν τα παω  καλα με τα πληκτρα)

Clipboard01.jpg
 
Αν εξαιρεσεις οτι γιορταρες μέρες κοντρολαρουμε εναν ηρωα που αποφασισε να θεσει τερμα στην ζωη του ναι εχει τον χαβαλε του. :p
 
Πολυ διασκεδαστικο...κριμα που δεν παιζει και με χειρηστηριο (δεν τα παω  καλα με τα πληκτρα)
Στο Retropie, αν χρησιμοποιείς τον lr-fuse, κρυμένος στο menu Options του Retroarch υπάρχει τρόπος να αντιστοιχίσεις τα joypad mappings με όποια πλήκτρα θέλεις (το ανακάλυψα τυχαία προσπαθώντας να παίξω το Chaos με χειριστήριο). 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξενερωσα διοτι το Neflix app στη Samusung TV μου (μοντελο του 205 ή 2016) ΔΕΝ υποστηριζει (οπως δυστυχως εκατονταδες αλλες πλατφορμες) την προβολη του Bandersnatch διοτι περιεχει interactive περιεχομενο (5 διαφορετικα φιναλε).

Οι απιθανοι τυποι στην Samsung δεν εχουν βγαλει νεο Netflix app απο τα τελη του 2016 για αυτη τη σειρα τηλεορασεων.

Εν τω μεταξυ...

Clipboard01.jpg
 
Λογαριασμό εχεις βλεπω ,οποτε απο πισι με browser ,σε android οτι έχεις ειτε απο το app του 360.
 
Αρκετα εθιστικο παιχνιδακι ανεβασα το σκορ :p  

zxsp.png
 
Eπιτελους ο Wallys εβαλε ενα πολυ ωραιο και αφασιακο παιχνιδακι και ταυτοχρονα εθιστικο και με χωρις πολλα πολλα γιατι τον τελευταιο καιρο μας ειχε τρελανει στα shoot em ups :p :p :p .Το μονο κακο στην ολη υποθεση ειναι πως δεν ειχα χρονο να ασχοληθω και τωρα ασχοληθηκα μονο και μπορω να πω πως μαρεσε παρα πολυ.

Να και ενα σκορακι και απο μενα.

IMG_1432.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε Firefox για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει το Nohzdyve κουμπί. Μισή ώρα μου πήρε να ψάχνω και να ξαναψάχνω στα fake links της Tuckersoft, πανάθεμά σας! ?
Εγώ πάντως το παράτησα... Μου έσπασε τα νεύρα  :rant:
 
Μα ειναι τοσο συντομο που δεν προλαβαινεις να νευριασεις. Ριξε κανα δυο "κατεβασιες".

Δες και το Bandersnatch στο Netflix αν εχεις προσβαση, να μπεις στο κλιμα
 
Ρε παιχτε το παιχνιδακι. Μεχρι και τη θεια μου εβαλα να παιξει...και το καταλαβε και εκανε και ΟΚ σκορ :)
 
Να το βαλω για αρχειακους λογους ενα βελτιωμενο μου.

1.JPG
 
Ενα φρεσκο homebrew παιχνιδακι, ενα τεχνικα αψογο και δικαιο Bullethell για το παλιο καλο Gameboy!

Παιχνιδι: Dangan [σε Normal Difficulty - Normal Speed που ειναι τα default]

Πλατφορμα: Gameboy

Emulators: RetroArch και standalones

Download Game (το zip περιεχει και το manual)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eκανα μια πρωτη δοκιμη! Αρκετα καλο αλλα δυσκολο...

 dangan.png
 
Mε το που το ειδα βαρεσανε καμπανακια και επαληθευτηκα με το που το παιξα.

Πολυ hardcore για την ηλικια μας. :p

Capture.JPG
 
Και εγω καθυστερω να παιξω μηπως κονομησω κανα GB. Το GBA μου εχει εδω και χρονια κανει θαλασσινο μπανιο :)
 
1@Wally[/USER]Πως θα το παιξεις στο GB ;  Με flashcart ; 
Kαλη φαση να επαιζα και εγω στο κανονικο αλλα δεν εχω flashcart... :xm:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω flashcart, δεν εχω GB(A) πλεον χαχαχαχα

Παντως δεν ειναι και τοσο δυσκολο το παιχνιδι (εχει μικρο hitbox) και ειναι εξαιρετικα δικαιο.

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν βλεπω προθυμια ουτε για αυτο το παιχνιδακι :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ το βρήκα ωραίο, το έφτασα μέχρι το crusher (3ο στη σειρά θωρηκτό) το οποίο όμως με έκανε του αλατιού. Είναι κάπως αγχωτικό, αλλά είναι πολύ playable. Εδώ είναι και το δικό μου score: 

IMG_20190112_132412.jpg

Μα που τα ανακαλύπτεις αυτά Wally:
 
Πίσω
Μπλουζα