Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Δηλώνω παρών με αυτό το σκορ:

IMG_20181110_191119.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δοκιμασα λιγο στο κινητο.  Μου αρεσει η επιλογη!

Σκορ που εκανα με touch screen controls  :p  

Screenshot.explusalpha.NesEmu.png

I'll be back!  χαχαχαχ 
 
Ενδιαφέρον παιχνιδακι

317.501

FCE ultra GX σε Wii

IMG_20181110_215222.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κολλάω με την μουσικάρα και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ να κάνω καλό σκορ :p
 
Τωρα δεησα να ασχοληθω λιγο

Summer Carnival '92 - Recca (1992-07-17)(Naxat)(JP)-181112-202745.png
 
Του πέταξες τα μάτια έξω. Εγώ έπαιξα 50 φορές  για να πιάσω 317,000
 
Ποσα formations προλαβαινετε να δειτε μετα το boss της πιστας?

Εγω μονο ενα
 
Ποσα formations προλαβαινετε να δειτε μετα το boss της πιστας?

Εγω μονο ενα
 Βλεπω  ενα οπως τελειωνει , αλλα δεν μπορω να ριξω καμια γιατι εχει τελειωσει.

Update με καλυτερο σκορ 
carnival .png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
4 formation προλαβαινω μετα το Boss το πρωτο ερχεται απο αριστερα το δευτερο απο δεξια το τριτο ερχεται στην μεση και το τεταρτο απο δεξια προς τα αριστερα αλλα αυτο ισα ισα που προλαβαινω να το δω.Ολα αυτα ομως δεν εχουν καμια σημασια γιατι οι ποντοι σκοτωνοντας ολα αυτα που περιεγραψα παραπανω ειναι μολις 6000 και κατι ψιλα οποτε ειναι αμελητεα ποσοτητα για το τελικο σκορ.Οτι ειναι να γινει πρεπει να γινει μεχρι και το boss μετα το boss τα formations ειναι αδιαφορα για μενα λογο των λιγων ποντων.Καμια δεκαρια φορες περιπου το επαιξα και απο αυτα που καταλαβα και διαπιστωσα συμφωνα και με τα λαθη που εκανα πιστευω πως οι 480.000 με 500.000 ειναι εφικτο σκορ.Αν δεν βαριεμαι καποια στιγμη θα προσπαθησω ξανα.

Tελικα ειπα να ασχοληθω ενα τεταρτακι τωρα το μεσημερι.

IMG_1344.JPG
 
Oπως εγραψα και παραπανω ενα σκορ απο 480.000 εως 500.000 μπορει να γινει.Στο παρακατω σκορ μου που ποσταρω αν δεν εκανα δυο συγκεκριμενα λαθη το σκορ μου θα ηταν 490 με 495 χιλιαδες.Τελειωσα μαυτο το παιχνιδι βαριεμαι να παιξω αλλο αυτα που ηταν να δω τα ειδα και εβγαλα τα συμπερασματα μου.

IMG_1349.JPG
 
Aντε ρε λαμογια θα παιξει κανενας αλλος να κανουμε μουχαμπετι; Ειπαμε δεν εχει σημασια το σκορ αλλα η κουβεντα που μπορει να γινει κλπ.
 
337

IMG_20181115_185444.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πάλεψα. Υπάρχει λίγο ακόμα περιθώριο
 
Λοιπόν οι εντυπώσεις μου για το παιχνίδι 

Γενικά για nes είναι εντυπωσιακό παιχνίδι, τα γραφικά όχι τόσο, όσο η ταχύτητα που κινούνται τα πάντα και πόσα αντικείμενα βλέπεις στην οθόνη. Υπάρχουν στιγμές όμως που κάνει slowdown όταν μαζευτουν καμιά 15ριά sprites στην οθόνη αυτό μάλλον είναι θέμα του nes και όχι φαντάζομαι του emulator. 

Οσον αφορά το σκορ αν χάσεις μια ζωή χάθηκες, χάνεις όλα τα μπόνους και πάλι απο την αρχή οπότε πρέπει να απομνημονεύσεις τα pattern των εχθρών και ποιά είναι τα καλά όπλα. Από ότι είδα τα μπλε V η F και τα κόκκινα C η R είναι τα καλύτερα αμα όμως φτάσεις να πάρεις 4 (τόσα νομίζω βγάζει συνολικά) ότι και να έχεις διαλέξει θα κάνεις μεγάλη ζημιά, θέλει όμως προσοχή γιατί κινείσαι πολύ γρήγορα και ανα πάσα στιγμή πέφτεις επάνω σε κάποια σφαίρα αντιπάλου και πάει χαμένος ο κόπος.
 
Πίσω
Μπλουζα