Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Εγω ανακατεμενα τα πηγαινω τωρα αμα με την σειρα κανει κατι καλυτερο που δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο ,ισως.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν Wally, άειντε και κατεβάσαμε την Rom και το φλιπεράκι λειτουργεί σε full screen χωρίς πρόβλημα. Έκανα το λάθος και πρόσθεσα στο script την γραμμή που αναφέρεις, αλλά μετά είδα πως είναι για χρήση μόνο με TATE. Το αποτέλεσμα, μου βγάζει τον πίνακα των σκορ περιστραμμένο κατά 90 μοίρες. Αφαίρεσα την γραμμή, αλλά και πάλι ο πίνακας παραμένει περιστραμμένος. Πως το διορθώνω αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσεχε.

Το 270 ειναι οι μοιρες περιστροφης του τραπεζιου. Αν ειναι landscape θα γινει portrait και το αντιθετο.

Η περιστροφη στο πινακακι των σκορ οριζεται απο την μια γραμμουλα που προστεθηκε στο Script

Αν αλλαξεις το 1 σε 0 τοτε δεν θα υπαρξει περιστροφη.

Δοκιμασε και εδω ειμαστε ;)
 
Λοιπον εφαγα ολο το μεσημερι να κανω το pinball arcade στο pc να αναγνωρισει καποιο απο τα Logitech gamepads που εχω αλλα δεν τα καταφερα.Δοκιμασα τον x360ce emulator αλλα τζιφος.Αν καποιος παιζει το παιχνιδι στο pc με καποιο gamepad εκτος xbox gamepad ας δωσει τα φωτα του μπας και το παιξω το ρημαδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το άλλαξα σε 0 αλλά ουχί...
 
Θα ειχες στησει το VPX τοση ωρα που παιδευεσαι...

Το Pinball Arcade δεν εχει καν επιλογη TATE. Σου λεει να κανεις rotate το desktop των Windows...
 
Wally εχω την πληρες εκδοση του Pinball arcade με τα 7 packs και σχεδον 100 τραπεζια μια χαρα βολευομαι δεν εχω ορεξη να ψαχνομαι με VPX τωρα απλα με κανει κονξες το gamepad αλλα που θα παει θα την βρω την ακρη θελω να πιστευω.
 
Λοιπον εφαγα ολο το μεσημερι να κανω το pinball arcade στο pc να αναγνωρισει καποιο απο τα Logitech gamepads που εχω αλλα δεν τα καταφερα.
Tα Logitech που εχω δοκιμασει οπως το ασυρματο gamepad F710 και το F310 δεν παιζουν με τα PC games που εχω.Μου παιζουν μονο σε emulators.
Με το ενσυρματο gamepad του xbox 360 μου παιζουν ολα τα games μια χαρα.

Δεν το εχω δοκιμασει ομως με το gorgar pinball
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον εφαγα ολο το μεσημερι να κανω το pinball arcade στο pc να αναγνωρισει καποιο απο τα Logitech gamepads που εχω αλλα δεν τα καταφερα.Δοκιμασα τον x360ce emulator αλλα τζιφος.Αν καποιος παιζει το παιχνιδι στο pc με καποιο gamepad εκτος xbox gamepad ας δωσει τα φωτα του μπας και το παιξω το ρημαδι.
Εγω επαιζα παλια  στο PC μου με Logitech gamepad... δεν το εχω δοκιμασει προσφατα. Δοκιμασε με το διακοπτακι πισω απο το gamepad μπας και αλλαξει κατι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tα Logitech που εχω δοκιμασει οπως το ασυρματο gamepad F710 και το F310 δεν παιζουν με τα PC games που εχω.Μου παιζουν μονο σε emulators.
Με το ενσυρματο gamepad του xbox 360 μου παιζουν ολα τα games μια χαρα.

Δεν το εχω δοκιμασει ομως με το gorgar pinball
 
Δεν εχω xbox 360 gamepad φιλος αλλα ολα τα παιχνιδια και περα απο emulators με τα logitech τα παιζω απλα καποιες φορες χρησιμοποιω το x360ce η το joy2key για να το κανω να λειτουργησει και ολα κομπλε.Μονο στο ρημαδι το pinball arcade μεχρι τωρα εχω θεμα.

1@Ajax87[/USER] Γιαννη δεν κανει τιποτα δυστηχως τα εχω δοκιμασει αυτα.Θα δω να την παλεψω το βραδυ και πιστευω να βρω καποια λυση γιατι να παιξω με το πληκτρολογιο πχ δεν παλευεται.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μενα το ps4 pad με δικο του ανταπτορα δεν παιζει σε pinball arcade η mouse η βελακια.
 
Θα δω να την παλεψω γιατι παλαιοτερα θυμαμαι πως επαιζα κανονικα με το gamepad pinball arcade στο pc οποτε κατι κανω λαθος δεν εξηγειτε διαφορετικα.Η φαση ειναι πως με μπηκε το σαρακι παλι και θελω να ασχοληθω με διαφορα αγαπημενα τραπεζια στο Pinball arcade.
 
Nope, Wally...

Gorgar.jpg

Να και ένα score όπου κατάφερα να ξεπεράσω τους 100.000 βαθμούς. Όχι, δεν κατάφερα να γυρίσω τον πίνακα των scores. Τον γύρισα στο Photoshop. Εδώ φαντάζομαι ένα φανταστικό κοινό κάτω από την σκηνή να φωνάζει "Μπουουουου"!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι... ξέρω, σας ζάλισα. Είδα και απόειδα και ξαναεγκατέστησα το όλο σύστημα. Και ω του θαύματος, ο πίνακας των score εμφανίστηκε όπως πρέπει. Έκανα και ένα μεγαλύτερο score:

Gorgar.jpg
 
Βελτιωμενο Σκορ και απο μενα 

IMG_20190403_224010.jpg
 
Εγώ με το που είδα τις οδηγίες λέω που πας και το έβαλα στα πόδια. 

ΥΓ Το xpadder είναι το καλυτερο για joy to key. Σε μένα παιζει καμπάνα σε f710 φυσικά πρεπει να σεταρεις πρώτα. Το είχα φτιαξει και έπαιζα και καναπεδατο winuae με το μοχλό για mouse κλπ πριν ανακάλυψω το tinylauncher. Οτι Θες κανεις με το xpadder μέχρι να έχεις τα κουμπιά για mouse και οτι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα