Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
1@metalcandyman[/USER] Στο λαπτοπ παιζω πληκτρολογιο , στο PC με Logitech pad αλλα εχω πανπαλαια εκδοση Pinball Arcade (Ειχα καιρο να το δοκιμασω , το εβαλα χτες μια χαρα δουλευει). 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1@metalcandyman[/USER] Στο λαπτοπ παιζω πληκτρολογιο , στο PC με Logitech pad αλλα εχω πανπαλαια εκδοση Pinball Arcade (Ειχα καιρο να το δοκιμασω , το εβαλα χτες μια χαρα δουλευει). 
Και μενα καποτε στην εντελεια δουλευε και μαλον ειναι αυτο που λες για την παλαιοτερη εκδοση γιατι και μενα τοτε ηταν πολυ πιο παλια εκδοση απο αυτη που εχω τωρα που ειναι η κορυφαια με τα 7 packs και ολα τα τραπεζια λιγο πριν χασει τα τραπεζια της williams και της Bally.Δεν καταφερα να το κανω να λειτουργησει παντως και απο χθες εχω κανει τα παντα και με πληκτρολογιο δεν παλευεται εγω ηθελα να αραξω να γουσταρω με το gamepad και να παιξω αγαπημενα μου τραπεζια.Το πολυ πολυ να κατσω ετσι για την φαση να κανω ενα σκορ και γω να πω πως κατι εκανα και μετα το κανω απεγκατασταση γιατι τρωει και 15GB.

 
Νεο σκορακι και απο μενα.

Ετρωγα και μια τυροπιτα συγχρονως.
1.JPG
 
1@Ajax87[/USER] Γιαννη ο μυρμιγκοφαγος σε περασε περιμενουμε την απαντηση σου :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:

Παντως παιδες δεν ξερω γιατι θεωρειται τοσο δυσκολο το Gorgar.Χθες που παιδευομουνα με το gamepad και αφου ρημαδοεπαιξα κανα πενταλεπτο με το ποντικι λιγο πιο πανω απο 200.000 πηγα και το μονο που εκανα ηταν απλα να μη χασω την μπιλια.Πιστευω αν καταφερω να παιξω καπως να βολευει θα κανω ικανοποιητικο σκορ.

 
Ενώ σε άλλα φλίπερ (bride of pinbot, tales of arabian nights, attack from mars και άλλα) κάνω πολύ υψηλά σκορ, στο gorgar συνέχεια μου βγαίνει η μπίλια από τα πλαινά. Σε σημείο μάλιστα που συμβαίνει το πολύ σε 5 δευτερόλεπτα. Είμαι σίγουρος πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι, πρέπει να είμαι ο χειρότερος παίκτης σε παγκόσμιο επίπεδο.  :D
 
Nαι ετσι θελει ,μην κοιτας τι πρεπει να κανεις αστο να το κανει μονο του.

Πανο σφυρα το ,ληχτο, βαρεθηκα να βιδωνομαι ,εκανα και προσωπικο ρεκορ ,811 ειχα  πριν στο digital .

Καλα ηταν, lol.
 
Να το ληξω? Τωρα αρχισαμε! :)
 
Eτσι να αναβουν τα αιματα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :armed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε εχουμε και μια ηλικια για τετοια ειμαστε.

χαχα
 
Κοιτα να μιλησει για ηλικια ο Wallys που με το ζορι περασε τους 100.000 ποντους να το καταλαβω αλλα εσυ με 900 χιλιαρικα οχι ρε φιλε :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχα  

THIS IS WAR!!! 

TO THE END! (οπως ειπε ο Drago στον Ροκυ :P )
 
Εγώ με το που είδα τις οδηγίες λέω που πας και το έβαλα στα πόδια. 

ΥΓ Το xpadder είναι το καλυτερο για joy to key. Σε μένα παιζει καμπάνα σε f710 φυσικά πρεπει να σεταρεις πρώτα. Το είχα φτιαξει και έπαιζα και καναπεδατο winuae με το μοχλό για mouse κλπ πριν ανακάλυψω το tinylauncher. Οτι Θες κανεις με το xpadder μέχρι να έχεις τα κουμπιά για mouse και οτι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος
Shinobi την παλεψα λιγο με το xpadder εκανα setup τα πληκτρα εσωσα και το προφιλ αλλα τζιφος και παλι δεν λειτουργει τιποτα στο Pinball arcade.Δωσε τα φωτα σου οσον αφορα το xpadder μηπως θελει και τιποτα αλλο που δεν το εχω κανει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρετροκαθαρματα οχι μονο δεν το ληγω αλλα και το επομενο GameOfTheWeek, φλιπερακι θα ειναι χαχαχαχαχα
 
Μετά από πολλές προσπάθειες. Όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια.

DSC06907.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι εμιου ειναι αυτος ,δεν ειναι σαν τον VPX πως τον λενε.
 
Το PInball arcade είναι, δεν την παλεύω να πεδεύομαι με emulators καλύτερους, αλλά πιο σύνθετους στο setup.
 
Μαριε δεν το περιμενα απο εσενα. Και εσυ τεκνον Βρουτε αποτασσεσαι τον VPX?
 
Άσε παλεύω με την καμπίνα Daytona και με μερικές άλλες φίλων και δεν έχω όρεξη να ψάχνομαι, γιατί και πως με κάτι άλλο προς το παρόν (ναι δεν το έχω παρατήσει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα ταπεινό σκορ και απο εμένα για τη χαρά της συμμετοχής :)

(Αφεντικό, βάλε κανένα Theater of magic, ή Twilight Zone!)

Untitled.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα