Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]


1@Kambia[/USER] Το ρετρο ματι μου ειναι επανω σου!!! (χωρις γελακια και emoticons)

1@johnny19818[/USER] Εδω ο Ρηγανης βαριεται να παιξει 5 λεπτων παιχνιδι. Αμα βαζαμε Tetris...χαιρετα μου τον πλατανο χαχαχαχαχα

1@Lord Vek[/USER] Λογοι: Οχι πολυ διαδεδομενη πλατφορμα, περιπετειωδες emulation :) , συντομης διαρκειας παιχνιδι, μια ζωη, κραταει εμφανως highscore, καλο-απλο-εξυπνο-δικαιο shooter ;)

 
Ωραίο ήχο έχει πάντως. Τα εφέ που κάνουν οι εχθροί είναι σαν ακούς bassline.
 
Mε πληκτρολογιο και απο το site παραπανω και χωρις να ξερω ποσες ζωες εχεις και πως μετραει το σκορ αναλογα την ζωη η τις πιστες ,τεσπα το παρακατω.?

Capture.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ με πληκτρολόγιο στο ΜΑΜΕ και με ομιλία. Ωραία και τα ηχητικά του εφφέ. Σάματι να δυσκολεύει απότομα μετά την τέταρτη πίστα. Μέχρι εδώ κατάφερα να το φτάσω...

Timelordscore.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά είμαι;;... Μάλλον όχι..?

attackofthetmlrd.jpg
 
το bios του voice enchancer που το βρίσκουμε, και πως το περνάμε στον retroarch?

Έπαιξα ένα δοκιμαστικό και έκανα σκορ 200κάτι
 
Ευτυχώς που θα μείνει και την επόμενη εβδομάδα γιατί είμαι εξοχή χωρίς καν laptop μόνο με κινητό. Θα γράψω εντυπώσεις μέσα στη βδομάδα. High score μην περιμένετε είμαι πολύ σκουριασμένος, έχω καιρό να παίξω παιχνίδια που να απαιτούν αντανακλαστικά. Τώρα που γέρασα μόνο για turn based είμαι. 
 

1@theoritikos[/USER] φοβαμαι οτι δεν γινεται

BTW στο site λειτουργει και το χειρηστηριο 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Kαταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο 1@Ace[/USER] που μπηκε στον κοπο να γραψει οδηγιες για το mame πως να παιξουμε το παιχνιδι και για τα αρχεια που με εστειλε :thumbup:

Για το θεμα αυτο τωρα παιξτε να γουσταρετε τα παιχνιδακια που θα προτεινει ο wally για την δικη σας φαση και gaming ''λαυλα''(οπου ''λ'' βαλτε αλλο γραμμα) και οχι απαραιτητα για το highscore το οποιο ειναι για τον χουλιαμα και την ολη φαση.Ασε που μπορει πολλοι να μην γνωριζουν το εκαστοτε παιχνιδι οπως εγω για παραδειγμα που δεν ειχα ιδεα για το Attack of the Timelord και να κολησουν οπως κολησα και γω αυτες της λιγες φορες που επαιξα γιατι μονο σημερα βρηκα ευκαιρια να ασχοληθω λιγο σοβαρα μετα την αρχικη δοκιμη.Σφηνακι αδρεναλινης και καλων αντανακλαστικων το παιγνιο αυτο λοιπον οποτε θα χαρακτηριζα πολυ τζαμι την πρωτη επιλογη παιχνιδιου του wally.

Παρτε και ενα σκορακι απο μενα.

IMG_1016.JPG

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Εξαιρετικο σκορ! Απο τα καταγεγραμμενα highscores ειναι στη τεταρτη θεση!

Ελα να βλεπω screenshots και απο αλλους!!

1@Kambia[/USER] Τι εγινε με το RetroArch σου?

 
Mια μικρη βελτιωση πριν την μεσημεριανη σιεστα γιατι δεν θυμαμαι καν ποσες μπυρες εχω πιει απο της 12 μεχρι και πριν λιγο :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:

IMG_1018.JPG
 
Καλή φάση!

Σακάτεψα λιγάκι το retropie πριν από κανα μήνα και δε βρήκα χρόνο να το συμμαζέψω.

Μολις επιστρέψω από άδεια, θα το διευθέτησω :)
 
Αμα το πιεις όλο μπορεί και να κάνεις παγκόσμιο ρεκόρ :p
 
Eνταξει τωρα... με τι κουραγιο να παιξεις τωρα που εσκασε χιλιαρικο και πανω... πφφφ  :p  

Το δικο μου καλυτερο( αν καταφερω  να το βελτιωσω θα ξαναποσταρω)

timelord.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιξε λιγο ακομα. Σε 5 ποντους με ισοφαριζεις. Βαλε και κανα CRT shader ρε χαχαχαχαχα

Nα επαναλαβω οτι δεν ειναι θεμα highscore. Οσοι επαιξαν και οσοι καταφεραν να εξομοιωσουν το συστημα, ειναι νικητες ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιξε λιγο ακομα. Σε 5 ποντους με ισοφαριζεις. Βαλε και κανα CRT shader ρε χαχαχαχαχα

Nα επαναλαβω οτι δεν ειναι θεμα highscore. Οσοι επαιξαν και οσοι καταφεραν να εξομοιωσουν το συστημα, ειναι νικητες ;)
Aμα βαλω shader στο λαπτοπ, βουιζει ο ανεμηστηρας και με νευριαζει  :xm:

Θα το παλεψω λιγο ακομα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@Imgema[/USER] Tασο με μπυρες αποδιδω καλητερα φιλε αλλα με τελειωσαν,ξεχασα να αγορασω αλλες και την πατησα :fafoutis: :fafoutis: :fafoutis:

Οπως ειπα και σε αλλο post τα highscores ειναι για τον χουλιαμα και την ολη φαση γιατι για μενα προσωπικα το κερδος ειναι που γνωρισα ενα εθιστικο παιχνιδι που δεν το ηξερα και κολησα μαυτο σε σημειο να παρατησω καποια αλλα που επαιζα εδω και δυο μερες που ασχολουμαι με το Attack of the timelord.

 
Για τον χαβαλε ειναι το σκορ για να εχεις εναν παραπανω λογο να παιξεις. 
Ομως ρε *@&^#@ 1400?? Με τι ψυχη να παιξω;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  
 
Πίσω
Μπλουζα