Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Για τον χαβαλε ειναι το σκορ για να εχεις εναν παραπανω λογο να παιξεις. 
Ομως ρε *@&^#@ 1400?? Με τι ψυχη να παιξω;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  
Ισα ισα που πρεπει να με ευχαριστεις κιολας γιατι σε δεινω το εναυσμα να προπονηθεις ακομα πιο πολυ και να γινεις καλητερος :fafoutis: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τον χαβαλε ειναι το σκορ για να εχεις εναν παραπανω λογο να παιξεις. 
Ομως ρε *@&^#@ 1400?? Με τι ψυχη να παιξω;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  
Για δοκίμασε κάτι πιο δυνατό, κανα ουζάκι σκέτο, τσίπουρο κλπ, ποτέ δεν ξέρεις.
 

1@Kambia[/USER] Τι εγινε με το RetroArch σου?
Μπαρμπούτσαλα  :bash: :rant:  Με τίποτα δεν δουλεύει το ΠΙΣΩ. Τεσπά... Θα παίξω το παιχνίδι από το archive.org γιατί βλέπω να την πληρώνει το pc με τα νεύρα που χω! 

 
@Kambia  Με το χειρηστηριο νομιζω επαιξε στο GUI βρε. Πατησες B? Μετα Bind All στον User 1 για το χειρισμο στα παιχνιδια.

Το κακο με το RetroArch ειναι οτι το περιβαλλον του θελει χειρηστηριο ακομα και για τις αρχικες ρυθμισεις. Αλλωτε λειτουργουν τα Ζ,Χ, αλλωτε το BackSpace,Enter...
 
Συγγνώμη για το off topic, αλλά μήπως ξέρει κανείς πως επιλέγουμε το 2ο, 3ο κτλ σε rom του Odyssey 2 με περισσότερα από ένα προγράμματα;
 
Το RetroArch πάντα ήταν φτιαγμένο για gamepads αλλά από όσο ξέρω οι πιο πρόσφατες εκδόσεις μια χαρά δουλεύουν με keyboard ή mouse.

To "πίσω" ειναι ή το backspace ή το δεξί κλικ.
 
Mια μικρη βελτιωση απο το προηγουμενο 1483.

IMG_1029.JPG
 
Παραλιγο double σκορ απο το δικο μου χαχαχαχαχα

Τα πρασινα δεν ειναι τα πιο σπαστικα?

Να βλεπω συμμετοχες!

Το επομενο παιχνιδι θα εχει ευκολοτερο emulation παντως (το μεθεπομενο ομως σκεφτομαι να ειναι δυσκολακι στην εξομοιωση)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι τα ρημαδοπρασινα που σε ακολουθουν οταν πεσουν κατω ειναι πολυ σπαστικα ομως οχι απο μονα τους αλλα σε συνδιασμο με τα υπολοιπα.Δηλαδη στην ουσια πρεπει να υπολογισεις που θα πας και να ξεφυγεις απο 4 διαφορετικα πυρα γιατι δεν φτανει μονο που σε ακολουθει το πρασινο αλλα εχεις το αλλο το στρογγυλο που και αυτο στην ουσια σε ακολουθει και εκει που ειναι μπορει να κοψει μια αποτομα προς το μερος σου και να σε χτυπησει και σαν να μην εφταναν αυτα τα δυο εχουμε τα κλασικα κοκκινα στρογγυλα πυρα αλλα και τα αλλα τα πυραυλακια τα ασπρα που ερχονται σε τριαδες και που καθως προχωραμε της πιστες τα ριχνουν ολο και περισσοτερο ακομα και απο πολυ χαμηλα ενω στην αρχη συνηθως τα ριχνουν απο την μεση και πανω οταν ειναι τα διαστημοπλοια.Πραγματικα το παιχνιδακι αυτο ειναι αρκετα δυσκολο μπορω να πω σε γενικες γραμμες.
 
Συνηθως χανω στη προσπαθεια να σκοτωσω τα πρασινα πριν προσγειωθουν. Τα μωβ ειναι πολυ δυσκολα να χτυπηθουν αλλα αν  και τεταρτο οπλο, θεωρω οτι τα πρασινα και τα κοκκινα ειναι δυσκολοτερα projectiles.
 
Ναι ειναι βρωμα η δουλεια αυτο το θεμα γιατι αν δεν προλαβεις να το καταστρεψεις πριν φτασει τερμα κατω και ταυτοχρωνα σε πεταξει ακομα ενα απο την αντιθετη πλευρα αντε γεια θα βλεπεις τα ραδικια αναποδα αλλα και πρασινο να μην πεταξει απο την αντιθετη πλευρα μπορει να ριξει τα κοκκινα και να μην μπορεις να πας πουθενα οποτε παλι θα σε καθαρισουν.Γενικα οσο πιο πολλα πρασινα καταφερουν να φτασουν στο εδαφος τοσο μεγαλητερες ειναι και οι πιθανοτητες του game over.
 

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ!!! Μακραν τα χειροτερα!  Συμφωνω οτι τα πρασινα οσο μπορεις πρεπει να τα καθαρισεις πριν πεσουν.

1@Wally[/USER] Θα κανω μια προσπαθεια να σε περασω ,  σε αυτο το ατυπο ραλλυ που καναμε μεταξυ μας :p

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποτε τελειωνει η βδομαδα αυτου του παιχνιδιου; την επομενη τριτη;
 
Yeap.

Την επομενη Τριτη, αλλο παιχνιδακι
 
Tζαμι τοτε εχω ακομα καποιες μερες να προσπαθησω να βελτιωσω το σκορ μου :fafoutis: :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελπίζω το επόμενο να είναι κανένα F-Zero X μπας και νικήσω :D

Τον Βασίλη τον έχω ικανό να με περάσει ενώ θα προπονείται για να το μάθει
 
Πίσω
Μπλουζα