Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Quake II με τα Mission Packs του.

Ας είναι καλά το Underground gamer, έχει πολλούς ξεχασμένους θυσαυρούς εκεί μέσα!!!!!!!!!
 
SNK chaos στο αγαπημενο μου GP2X

μιση ωριτσα πριν τον υπνο ειναι οτι πρεπει
 
Χμμ,. τελευταία έχω σηκώσει τον 486 μου (και επίσης έναν 386) στο σπίτι επειδή το σύγχρονο PC μου τα παιξε. Σήμερα δοκίμαζα να ξαναπαίξω τα prince of persia, raptor, eye of the beholder, doom, duke nukem 3d, golden axe για κανά μισάωρο έτσι για να τα ξαναθυμηθώ όπως και να ξεκινήσω κάποια παλιά adventures που δεν έτυχε παλιά να ασχοληθώ (ξεκίνησα το gabriel knight). Στο laptop μου το οποίο δεν είναι σπίτι μου αλλά σε ένα άλλο σπίτι που πηγαίνω εκεί για τη δουλειά, έχω πορωθεί με κάτι adventures που φτιάχτηκαν με το AGS(adventure game system) από χομπίστες, δεν είναι παλιά βέβαια, αλλά με παλιά κλασικά γραφικά.
 
LINEAGE 2: THE CHAOTIC THRONE

Nυν και αεί και εις τους ΑΙΩΝας των ΑΙΩΝων αμήν.... (διαχρονική αξία)

12_77.jpg


12_64.jpg


12_47.jpg


12_46.jpg


12_38.jpg


12_17.jpg
 
AEON, με το συμπάθιο, αν το Lineage 2 θεωρείται retrogaming μάλλον σε πείραξε η ζέστη... :D

Πάντως αυτή η ξανθιά στην εικόνα είναι πολύ καλή περίπτωση αν της πάρεις λίγο το αυτί με ένα ψαλίδι. :P
 
Aeon υποκλινομαι απο τα the best game :worship:
 
Retro μπορει να μην ειναι ως game ,

αλλα η Unreal Engine 2.0 ?????
 
Έτσι, έτσι.

Unreal Tournament 2003.

Πάντοτε πορωτικό.
 
Sierra Phantasmagoria..Τα λόγια περιττεύουν!!!

Στο παλιό μου PC που το κρατάω γιαυτό το λόγο!!!
 
Sanitarium Κύριοι… Το παιχνίδι θα το χαρακτήριζα ως ένα παρανοϊκό διαμάντι. Δείτε το οπωσδήποτε οι Adventurάδες.

Akmaka, Respect. :cool:
 
Κορυφή το Sanitarium!!!!!!! "Αρρωστημένο" αλλά ταυτοχρονα λυρικό και γεμάτο κρυμμένα μυνήματα... Εγώ χθες μετά το μπανάκι στην αγαπημένη Κώμη, ξεκίνησα το "The Dig"...παιχνιδάρα!!! πιστεύω να το τελειώσω σήμερα..δεν το θυμόμουν καθόλου!!! παιχνίδι που να είναι βασισμένο σε σενάριο του Steven Spielberg και executive producer ton Sean Clark, δεν συναντάς συχνα :)

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να παίξω το Gabriel Knight 1, αλλά μου κολούσε άπό την αρχή με το DOSbox..εχεί κανένας καμιά ιδέα πως να τρέξω το GK1 σε σύγχρονο PC?? είναι η CD version του παιχνιδιού.
 
Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να παίξω το Gabriel Knight 1, αλλά μου κολούσε άπό την αρχή με το DOSbox..εχεί κανένας καμιά ιδέα πως να τρέξω το GK1 σε σύγχρονο PC?? είναι η CD version του παιχνιδιού.
Δες αυτό μήπως και σε βοηθήσει:

http://dosbox.sourceforge.net/comp_list.php?showID=25&letter=G

http://dosbox.sourceforge.net/comp_list.php?showID=3421&letter=G

Εγώ χθες μετά το μπανάκι στην αγαπημένη Κώμη, ξεκίνησα το "The Dig"...παιχνιδάρα!!! πιστεύω να το τελειώσω σήμερα..δεν το θυμόμουν καθόλου!!! παιχνίδι που να είναι βασισμένο σε σενάριο του Steven Spielberg και executive producer ton Sean Clark, δεν συναντάς συχνα
Φοβερό παιχνίδι. Και δεν πολυτρελαίνομαι για adventure. Το έχει κάνει και βιβλίο ο Allan Dean Foster.
 
!!!

φίλε Captain Kal..σε ευχαριστώ!!! είμαι σίγουρος ότι μου βρήκες λύση στο προβλήμά μου...
 
Eιπα να θυμηθω λιγο μερικα παιχνιδακια αγαπημενα απο spectrum αλλα επειδη τα γραφικα κιτρινιζαν επικινδυνα δοκιμασα σε gameboy emu τα παρακατω

Psst και Jetpack DX.

Tωρα εχω περιλαβει το πρωτο resident dual shock director's cut σε psx emu και αφου μου εφυγε 2 φορες ο καφες απο τα χερια (απο τα κοπροσκυλα που σπανε τζαμια :D ) βρισκομαι στο συμπαθητικο φιδακι που ολοι θυμαστε.:nervous:
 
switchblade τι παιχνιδαρα και αυτη!!!

το παιζα πριν..... (το παιχνιδι)!!καλα τρομερη μουσικη για την εποχη του!!!2007 και παιζει

ανετα!!!αυτα ηταν παιχνιδια !!!!
 
NightS Into Dreams

reviewnightsintodreams-3.jpg


με το ολοκαινουργιο Saturn 3D controller μου

x1pN1mp8dKYgTGu5TgSb2frLxLPq1qgNem9Xddu6MHJMTg1UcBSuUdTFvamIN_yXs5K0EGslbRjyh1HeSftfQGl_3m5QM6gkH2geW13L9JcVB5OALzNawiCqg


(ζηλεια,ψωρα :tease: )
 
Οταν πηγα να αγορασω τον saturn μτχ (πρωτη μου κονσολα μετα το 2600) και το ειπα στον πωλητη εβαλε τα γελια και μου λεγε να παρω το ps1 (ηταν γνωστος μου) τεσπα βρε δεν θελω ,βρε παρτο τελικα τον επεισα :D να μου δωσει ενα μτχ saturn λεγοντας οτι δεν ειναι και ασχημο (τοτε ηταν στα τελευταια του) και για να μου δειξει τις γραφικες του δυνατοτητες μου εβαλε το nights και μου εδωσε το controler-τερας και να πω την αληθεια το παιχνιδακι μου φανηκε λιγο προς ninty :baby2: :baby2: μερια με ολες τις χαριτωμενιες του. :D

Ισως να εκανα λαθος αλλα ουτε το nights πηρα ουτε το ματσουκι που το συνοδευε.
 
Εκανες...(u r prone to mistakes που λενε και στο χωριο μου :D )

Το παιχνιδι δεν εχει καμια σχεση με τα "χαρουμενα" της Ν,και το χειρηστηριο ειναι το πρωτο αναλογικο (ασχετα τι λεει η Ν για το Ν64)

Μετα τα Panzer Draggon και το Silvergun,το NightS ειναι το επομενο πιο αγαπημενο μου Saturn game...
 
Πίσω
Μπλουζα