Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Γιατί δεν κάνουμε ένα νέο thread που θα είναι αφιερωμένο σε συγκριτικό παιχνιδιών των αγαπημένων μας home?

Και πιο σωστό θα είναι και θα μπορεί να κάνει και τα flames του o wally πιο άνετα εκεί. :tease:

Υ.Γ Θα πνιγούμε στη μουστάρδα πάλι:biglaugh:
 
Αναπόφευκτα, οι "κόντρες" θα μας προκύπτουν σε όποιο thread και να είναι (τό'χουμε στο αίμα μας :D ), αλλά είμαι 100% σύμφωνος με τον shock, μιά και σε ένα τέτοιο thread θα βγάζουμε το άχτι μας με μικρότερη πιθανότητα να "σκίσουμε" τα διάφορα άλλα threads...

...όσο για το θέμα του Monty, θα είμαι αντικειμενικός: είναι γνωστό ότι η παλέττα του C64 έχει εκείνες τις "παστέλ" αποχρώσεις που σε ορισμένα παιχνίδια (αν δεν γίνει σωστή επιλογή χρωμάτων) το αποτέλεσμα μπορεί να μην είναι το καλύτερο δυνατό. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το παιχνίδι μοιάζει ευκρινέστερο στον Spectrum (έστω και με καραμπινάτο clash :diablotin: ), αλλά θέλω να δω φωτογραφίες απο το εν λόγω παιχνίδι στον C64 και σε άλλες οθόνες, όχι μόνο σε αυτή με τις τροχαλίες !!

...μπορεί ο commodore να είχε απλά μία άτυχη στιγμή !!
 
αλλά θέλω να δω φωτογραφίες απο το εν λόγω παιχνίδι στον C64 και σε άλλες οθόνες, όχι μόνο σε αυτή με τις τροχαλίες !!...μπορεί ο commodore να είχε απλά μία άτυχη στιγμή !!
...δυστυχώς Billy, έτσι είναι όλο το παιχνίδι, νομίζω...

Αρκετά παλιό και οι προγραμματιστές της εποχής, δεν γνώριζαν τον CBM τόσο καλά ακόμα...

Έχει όμως hardware scrolling (flick screen στον Spectrum :diablotin: ) και ήχο εντός του παιχνιδιού :diablotin: , μπάσο και βαθύ :diablotin: ...

Thread για συγκριτικά; Ναι, ναι!
 
acpr είπε:
οι προγραμματιστές της εποχής, δεν γνώριζαν τον CBM τόσο καλά ακόμα...
Δικαιολογίες και μάλιστα φτηνές.... :D

Αυτό το colour clash και την μουστάρδα πια ψωμοτύρι το κάνατε...Μην με αναγκάσετε να ανεβάσω πληθώρα φωτογραφιών φτωχής και ποταπής απόδοσης χρωμάτων στον commodore.. :diablotin: Αντε γιατί τον λυπάμαι και αυτόν... :D
 
Όσα δε φτάνει η αλεπου τα κάνει μουστάρδα και τα πιάνει :D :D:D
 
Αχμ ναί. Αν ανεβάσετε φωτογραφίες μετά (κλασσικά) θα ανεβάσουμε και εμείς και μετά θα αρχίσουν απο μεριά σας τα βαριά παραισθησιογόνα όπως την προηγούμενη φορά. Doom στον speecy. Να ξεκαρδιστώ τώρα ή αργότερα;
 
Εσύ πάλι τι θα βάλεις, φωτογραφίες από Amiga? Γιατί CBM δεν θυμάμαι να έχεις πει πως έχεις.
 
Φυσικά και όχι απο Amiga. Δεν θυμάσαι καλά φίλτατε. Ο πόλεμος είχε τρία μέτωπα. Spectrum - Commodore - Amstrad!
 
Σωστά, είχε. Εδώ έγινε μια σύγκριση του Wanted Monty Mole σε spectrum και c64. Ο Amstrad από πού κατέβηκε.
 
acpr είπε:
Έχει όμως hardware scrolling (flick screen στον Spectrum :diablotin: ) και ήχο εντός του παιχνιδιού :diablotin: , μπάσο και βαθύ :diablotin: ...
...μετά απο τα σχόλια αυτά, δεν μου μένει παρά να σε καλοσωρίσω στο anti-spectrum club. :D

gtsamour:

Eντάξει, ο amstrad ως νεώτερος απο τους τρείς, "έχασε" αρκετούς παλιούς τίτλους. Παρακαλώ μην βαράτε διότι δεν φταίμε εμείς, οι χρήσται, αλλά ο Ζάχαρης, αυτός ο γλυκύτατος (!) άνθρωπος... :biglaugh:
 
Meanwhile αν έχετε κανένα βιντεάκι να δούμε και εμείς αυτό το doom στον speecy για ρίχτε το από εδώ.
 
Δεν έχω emulator spectrum για αυτό ζήτησα βίντεο.
 
Παιξτε το Doom 1 (μονο αυτο βρηκα playable) εδω

Q,A,I,O,Space
 
Είναι άλλο doom αυτό :) Άλλο αυτο που έχω στο avatar.
 
To φωνάζουμε Nemo εδώ και καιρό αλλά δεν ακουγόμαστε.
 
Unreal Tournament.

To παλιό κλασσικό και αγαπημένο.

Θυμάμαι που droolιαζα πάνω σε μηχάνημα με Voodoo II κάρτες γραφικών κάποτε και αναρρωτιόμουν αν θα μπορούσα κάποτε να παίξω αυτό το παιχνίδι.

Τώρα βγάζω το άχτι μου!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα