Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
gtsamour είπε:
Ibix The Viking σε Archimedes emulator. Δυστυχώς φωτογραφίες στο internet δεν μπορεσα να βρώ να σας βάλω.
ibixthevikingback.jpg


:)
 
Βρε Doc, μιλάμε έψαχνα μιση ώρα και στις εικόνες Google και στο internet γενικα και δε βρήκα τίποτα (τρόμαξα και να βρώ το παιχνιδι και τo OS2 να φανταστείς). Που το βρήκες βρε θηρίο? Δεν πιστεύω να το είχες και να το σκαναρες? :animeek::eek::eek:

Πολύ ωραίο παιχνιδάκι.
 
Εσύ τι λες να μη το είχε;;;;;;;

Γιατρέ μου έχω ένα βάρος!
 
Γιατρέ μου το βάρος φεύγει!
 
Hexen II - Portal of Praevus.

Ευτυχώς που δεν πέταξα τα CRT monitors. ΑΔΥΝΑΤΟΝ να παιχτεί στη γκριζίλα του TFT!!!!!!
 
Δυστυχώς, αν πάμε έτσι, μόνο στα ρετρό games θα βρίσκουμε καταφύγιο (Vista gaming SUCKS).

Αύριο η μέρα είναι αφιερωμένη αποκλειστικά σε ολόκληρη τη σειρά Metal Slug!!!!!!!
 
gtsamour είπε:
Βρε Doc, μιλάμε έψαχνα μιση ώρα και στις εικόνες Google και στο internet γενικα και δε βρήκα τίποτα (τρόμαξα και να βρώ το παιχνιδι και τo OS2 να φανταστείς). Που το βρήκες βρε θηρίο? Δεν πιστεύω να το είχες και να το σκαναρες?
Δεν το έχω, αλλά μην υποτιμάς ποτέ την δύναμη του Google. :)

Αν κάτι υπάρχει στην πραγματικότητα, υπάρχει και στο Internet κάπου...

Εδώ υπάρχουν στο Internet τόσα πράγματα που δεν υπάρχουν καν στην πραγματικότητα! :biglaugh:

Και για να μείνω και λίγο on-topic (μια και είναι όντως το τελευταίο που δοκίμασα χτες το βράδυ!) :

Virtua Fighter 3tb-Ιαπωνική έκδοση

Τρέχει στον NullDC από το φρεσκο-επαληθευμένο .gdi dump που έκανα χτες. Σύντομα σε κάποιο dat κοντά σας! :)

Άντε, πήρατε και exclusive preview! :P

vf3tb1oh8.jpg


vf3tb2nv9.jpg


vf3tb3iw6.jpg


vf3tb4th4.jpg


vf3tb5qn5.jpg
 
O λαος απαιτει Skies of Arcadia,Grandia2,Evolution2!!
 
Έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν .gdi images για το Dreamcast?
 
Wanted Monty Mole


Πείτε μου τώρα εσείς αντικειμενικά..ποια version είναι καλύτερη?

Spectrum

montymolegamesb8.gif


Commodore

256pxc64montymolehz7.png


Στον CBM φαίνεται...σαν να έπεσε καφές ένα πράμα!!!! :D
 
Απο όσο μπορώ να δω απο τις φωτογραφίες (γιατί τα παιχνίδια δεν τα έχω δει απο κοντά σε καμία πλατφόρμα) όντως το παιχνίδι στον spectrum μοιάζει να είναι καλύτερο. Αλλά επειδή δεν αντέχω (και δεν είναι φυσιολογικό απο την φύση μου :D ) να μην γίνω λιγουλάκι κακούλης.......εκείνο το λευκό χοντρό sprite κάτω αριστερά της οθόνης, αν κινηθεί προς τα δεξιά μήπως αρχίσει το colour clash πάρτυ με μπλέ και μωβ χρώματα; :D :diablotin:
 
Βρε τι συζητατε τωρα...στον 64αρη μετρησα 4 χρωματα!!!

4χρωμια FTW...α ρε Γουτεμβεργιε!
 
Τώρα πώς κατάφερες και τα μέτρησες σε φωτο 100x50 ένας θεός ξέρει ... :D
 
256 x 165 pixels για την ακριβεια... :P
 
LOL νόμιζα οτι θα έλεγες για τα τετραγωνα πάλι :D

spoilerΕίναι τόσο μεγάλα που τα βλέπω κι απο δώ, κλπ/spoiler
 
Επιμένω! Θέλω screenshots απο το συγκεκριμένο παιχνίδι με τα sprite να είναι επάνω απο το backround!
 
Το colour clash ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!

Αλλα το προτιμω απο αυτο

256pxc64montymolehz7.png


Προσεξε επισης ποσο μικρη ειναι η playing-area στο C64...σαφως μικροτερη απο το 2600
 
Πίσω
Μπλουζα