Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

Αναρωτιέμαι πόσες φορές ακόμα θα τερματίσω το Double dragon!!

Double dragon rulez!!!!FTW!
 
Zelda Minish Cap στο Gameboy Advance.

Καραπορωτικό παιχνιδάκι, παθαίνεις ζημιά.

(Μια το DS, μια το GBA πλάκα - πλάκα έχω να παίξω STALKER και OBLIVION δυό βδομάδες και βάλε...... )
 
Τελικά πρέπει να το παραδεχτώ αν και νόμιζα ότι ποτέ δεν θα το έκανα αυτό........

Pc gaming is dead.............
 
το είχαν πει πριν λίγα χρόνια ότι games κάποια στιγμή θα έχουν μόνο η κονσόλες ...δυστυχώς
 
Αν βγει μάπα το DX10, (που δεν το νομίζω εδώ που τα λέμε) το pc gaming τελείωσε και επίσημα.

Ανεπίσημα, βλέπε από τις κυκλοφορίες τι γίνεται. Αν δεν ήταν τα RTS παιχνίδια, τα πράγματα θα ήταν πολύ δύσκολα.

OBLIVION βγήκε και στις κονσόλες και μάλιστα πολύ καλό.........

Για να μπούμε και πάλι στο topic, λίγο πριν πάω για ύπνο, θα τιμήσω το Jetpac και το Penetrator του Spectrumάκου.
 
kick off 2 - 17 χρόνια παίζω το παιχνιδάκι αυτό και δεν το αλλάζω με τιποτα

DSC03416.jpg
 
Ms Pac man

το πρωτο 10αρικο δεν το ξεχναμε ποτε
 
φυσικα ΤΑΙ-ΡΑΝ τι αλλο !! ακολουθουν match day και juggernaut ή καπως ετσι με μεταφορες φορτηγων
 
Και άλλο cd32... Θα με τρελάνετε εσείς.. ΜΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ; :)
 
Ε καλα, για ποσο καιρο ακομα ? :thumbup:
 
nmar είπε:
(...) juggernaut ή καπως ετσι με μεταφορες φορτηγων
...απίστευτος !! Απο τα αγαπημένα ενός συμμαθητή μου, ο οποίος το αποκαλούσε "Τζάγκερναουτ" !! (...μαζεύω υλικό για να "τροφοδοτήσω" ένα άλλο thread... :D )

pooky είπε:
Για να μπούμε και πάλι στο topic, λίγο πριν πάω για ύπνο, θα τιμήσω το Jetpac και το Penetrator του Spectrumάκου.
Aυτός είσαι !!

Aψογα και τα δύο, αλλά το Penetrator ήταν το -πρώτο- παιχνίδι που έπαιξα σε Spectrum, μαζί με το Panama Joe και το PSSST !!

Nοσταλγία στο maximum. :thumbup:

Λοιπόν, σήμερα έχει την τιμητική του το The Duct. Aν νομίζετε ότι το Tempest (άλλη παιχνιδάρα αυτή - ΤΕΛΕΙΟ το conversion για amstrad) είναι δύσκολο, ετοιμαστείτε να αναθεωρήσετε τις απόψεις σας !!

ductwe0.png
 
billy αν το βρεις πουθενα παιξε λίγο και αν δεν κολλήσεις να μην με λενε..Νίκο

αν εξαιρέσεις το αθλιο ήχο με τις στριγγλιές ήταν φοβερό το gameplay.

σημειώνω οτι πιτσιρικάς είχα δει μια ταινία με φορτηγά κονβόι δεν θυμάμαι όμως τίτλο αλλα απο τότε είχα συμπάθεια στα φορτηγά. αυτά.. αλλα το ΤΑΙ ΡΑΝ δεν το αλλάζω με τίποτα, ακόμα έχω τους χάρτες των πόλεων που ζωγράφιζα και εγώ και ο φίλος μου (me comodore 64) για να πορευόμαστε στις πόλεις. Τί θυμήθηκα πάλι ...είχαμε κατέβει παρέα Στουρνάρη και απο ένα (για 464 και C64) και τρέχοντας στο σπίτι για παιχνίδι. Μια κασέτα η πόλη άλλη κασέτα η θάλασσα ...απο εκείνη την εποχη απέκτησα την τεράστια υπομονή μου..
 
nmar...Τώρα είμαι πλέον σίγουρος ότι είσαι δικός μας!!! :thumbup:
 
Shining Soul II στο GBA. Ψάψνω επεγνωσμένα να βρω και το πρώτο μέρος!
 
nmar είπε:
billy αν το βρεις πουθενα παιξε λίγο και αν δεν κολλήσεις να μην με λενε..Νίκοαν εξαιρέσεις το αθλιο ήχο με τις στριγγλιές ήταν φοβερό το gameplay.

σημειώνω οτι πιτσιρικάς είχα δει μια ταινία με φορτηγά κονβόι δεν θυμάμαι όμως τίτλο αλλα απο τότε είχα συμπάθεια στα φορτηγά. αυτά..
To είχα κατεβάσει παλιότερα απο το ftp.nvg.ntnu.no. Tώρα πλέον είναι διαθέσιμο και μέσω sites/"frontends" του συγκεκριμένου ftp, όπως τα TACGR & CPCgamereviews. Πράγματι παραμένει "κολλητικό" ακόμα και μετά τόσα χρόνια... :thumbup:

nmar είπε:
αλλα το ΤΑΙ ΡΑΝ δεν το αλλάζω με τίποτα, ακόμα έχω τους χάρτες των πόλεων που ζωγράφιζα και εγώ και ο φίλος μου (me comodore 64) για να πορευόμαστε στις πόλεις. Τί θυμήθηκα πάλι ...είχαμε κατέβει παρέα Στουρνάρη και απο ένα (για 464 και C64) και τρέχοντας στο σπίτι για παιχνίδι. Μια κασέτα η πόλη άλλη κασέτα η θάλασσα ...απο εκείνη την εποχη απέκτησα την τεράστια υπομονή μου..
...έγραψες !! Χάρτες των πόλεων... αναμνήσεις επί αναμνήσεων !! Θυμάμαι ότι τους δικούς μου χάρτες δεν έκατσα ποτέ να τους ολοκληρώσω, διότι κάποια στιγμή το MicroMad έκανε μία αντίστοιχη προσπάθεια !!

Πες μου κάτι ακόμα, το Tai-Pan το είχες original σε Amstrad ? ...προσπαθώ σε κάθε ευκαιρία να διασταυρώσω πληροφορίες σχετικά με ένα bug που προκαλούσε reset...
 
Ναι το έχω στα χέρια μου αυθεντικό και δεν θυμαμαι να κολλούσε ποτέ
 
...αυτό είναι, μπράβο nmar !! Εχουμε άλλη μία επιβεβαίωση λοιπόν ότι το αυθεντικό ήταν εντάξει, ενώ μόνο οι πειρατικές εκδόσεις είχαν πρόβλημα !!
 
Mortal Kombat I… κορυφαία μεταφορά στα PC, σε αντίθεση με το SFII.
 
Πίσω
Μπλουζα