Gaming News [PC]

divined είπε:
Ενδιαφέρον φαίνεται το Bad Company 2 - Vietnam. Ειδικά με την τροπή που έχουν πάρει τα Call of Duty, των οποίων κάποτε ήμουν οπαδός, φαντάζει σαν μιά ωραία εναλλακτική λύση.
Είναι standalone ή χρειάζεται και το Bad Company 2;;
στο τέλος του video αναφέρει πως είναι multiplayer expansion pack. καλό φαίνεται.
 
http://www.youtube.com/watch?v=OhwIvpzEcyI

παρατηρείστε από το 3:09" και μετά την διαδικασία αποκομοιδής.... είναι όλα τα λευτά, συναρπαστικό gameplay!!!

pooky(1) να το πάρεις, έχει mod που μετατρέπει τα σκουπίδια να έχουν kinect και παιχίδια αυτού!!!!
 
Αμάν ρε παιδί μου, μόνο αποφράκτη υπονόμων δεν έχουμε δει ακόμα σε παιχνίδια......
 
Ναι, και απορώ γιατί.

Αυτό είναι από τα λίγα επαγγέλματα που θα κάνανε ένα καλό παιχνίδι. :p

Ιδού η αρχή του σεναρίου:

"Ο Τσαρλς Ντέξτερ Γουάρντ ήταν καθαριστής υπονόμων. Όταν τον κάλεσαν για εκείνο τον υπόνομο στο Πανεπιστήμιο του Μισκατόνικ στο Άρκαμ που κατά καιρούς έβγαζε μια παράξενη αλλόκοσμη και καυστική μυρωδιά, ποτέ δεν φανταζόταν..."

Και πες μου αν δεν έχουμε survival horror που να ξεφτιλίζει το Resident Evil. Πρέπει να κατοχυρώσω την ιδέα, εγγυημένο smash hit! :)
 
Έξοχος!!!!

Ναι, θα κάνει πατάταγο!!!!!

Και για όπλα θα έχει το ξεβουλωτήρι και τη μάπα!!!!!!

Mighty mapa engaged!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Αν το θέλεις χιουμοριστικό αλα Duke Nukem ναι, μπορεί να έχεις τέτοια όπλα, αλλιώς θα ξεκινάς μόνο με ένα φακό και χωρίς όπλα ενάντια στον τρόμο των Μεγάλων Παλαιών...

Πω, πω, design document θα φτιάξουμε σε λίγο. Θα πω στον Άλκη να το κάνει adventure. :)
 
Όχι RPG!!!! Και να βρει και μια χρονοδίνη που θα τον μεταφέρει σε παλιές εποχές. Θα μπορεί να εφεύρει και το καζανάκι και να γίνει ζάμπλουτος!!!!!
 
Το

Boogerman: A Pick and Flick Adventure

σε SNES το έχετε υπόψη σας;;;
 
SEGA Genesis Classic Collection™ Gold Edition








5451945085536791cc82feb17.jpg


 


Mε 46 παιχνιδια στο PC.


Στις κονσολες τουλαχιστον εχουν ενα σκοπο να βγαινουν λογω Gamepad ,στο PC ;;;;

Θα δωσεις λεφτα για κατι τετοιο; Δεν εχουν ακουσει για emus;

The collection includes:

 


Volume 1

 


Golden Axe™



Altered Beast™



Comix Zone™



Ecco The Dolphin™



Gain Ground™



Shinobi III™: Return of the Ninja Master



Vectorman™



Sonic The Hedghog™



Crack Down™



Space Harrier II™


 

 


Volume 2

 


Ecco Jr.™



Fatal Labyrinth™



Alex Kidd in the Enchanted Castle™



Bonanza Bros.™



Super Thunder Blade™



ESWAT™: City Under Siege



Kid Chameleon™



Ristar™



Golden Axe™ 2



Galaxy Force II™



Columns™



Sonic the Hedgehog™ 2


 

 


Volume 3

 


Bio-Hazard Battle™



Columns III: Revenge of Columns™



Sword of Vermilion™



Virtua Fighter 2™



Ecco: The Tides of Time™



Alien Storm™



Decap Attack™



Flicky™



Sonic 3 & Knuckles™



Sonic Spinball™


 

 


Volume 4

 


LandStalker™



Shining Force™



Wonder Boy III: Monster Lair™



Dr. Robotnik's Mean Bean Machine™



Streets of Rage™



Streets of Rage™ 2



Alien Soldier™



Light Crusader™



Sonic 3D Blast™



Gunstar Heroes™



Shining Force II™



Shining in the Darkness™



ToeJam & Earl™



ToeJam & Earl in Panic on Funkotron™
http://www.sega.com/games/sega-genesis-classic-collection-gold-edition/

http://www.sega.com/news/?n=4910
 
Πως τα μπορειτε τα FPS με το μισο οπλο κρεμασμενο στην οθονη,εγω προσωπικα ποτε δεν μπορουσα να μπω στο τριπακι του "ειμαι ο ηρωας και κραταω το οπλο" που μας πουλανε τοσα χρονια απο το DOOM .

Ξυπνατε παναθεμα σας.

Γραφικως ειναι σουπερ παντως. :p
 
Όσο και να είναι "ζωντανό" το pc gaming, τα τελευταία χρόνια οι κονσόλες είναι αυτές που καθορίζουν τι και πως θα παιχτεί.

Το τελευταίο Dragon Age για παράδειγμα, είναι άκρως κονσολοποιημένο (άκου λέξη, θα φρίξει ο Μπαμπινιώτης ρε! ) και παίζει άνετα σε μια AMD 5650 mobile, αν και με μερικές υποχωρήσεις. Μιλάμε για παιχνίδι τελευταίας εβδομάδας σε GPU για φορητό μηχάνημα και μάλιστα όχι της top κατηγορίας. Δεν σου αναφέρω καν τι γίνεται σε μια 5870 ή παραπάνω, δεν έχει νόημα.

Αν οι κονσόλες δεν είχαν μείνει στάσιμες τόσα χρόνια (μπήκε στην εξαετία το 360 αν δεν κάνω λάθος) κάτι σαν αυτό που περιέγραψα πριν δεν θα ίσχυε με τη καμία.

Τώρα θα μου πεις Metro 2033, Crysis. Εδώ φταίνε οι devs και όχι το hardware από ότι διαβάζω και όπως πιστεύω.

Βάζω στοίχημα ότι το Skyrim θα παίζει άνετα στο τωρινό μου laptop (αν και με υποχωρήσεις φυσικά) και ας βγει σε 7 μήνες από τώρα.

Αν δεν βγει νέο 360 (δεν σου μιλώ για pS4) δεν πάμε πουθενά.

Το Wii άστο, από γραφικά είναι αίσχος, δεν μετράει πουθενά.
 

επιτελους ενα σωστο star trek game...πωπωπωπωπωπωπωπωπωπωπω!!!!!!
 
Δεν βλέπουμε και τίποτα απο το gameplay του νέου Star Trek, αλλά απο τα γραφικά φαίνεται υποσχόμενο!!
 
Αν οι κονσόλες δεν είχαν μείνει στάσιμες τόσα χρόνια (μπήκε στην εξαετία το 360 αν δεν κάνω λάθος) κάτι σαν αυτό που περιέγραψα πριν δεν θα ίσχυε με τη καμία.
Τώρα θα μου πεις Metro 2033, Crysis. Εδώ φταίνε οι devs και όχι το hardware από ότι διαβάζω και όπως πιστεύω.

Βάζω στοίχημα ότι το Skyrim θα παίζει άνετα στο τωρινό μου laptop (αν και με υποχωρήσεις φυσικά) και ας βγει σε 7 μήνες από τώρα.

Αν δεν βγει νέο 360 (δεν σου μιλώ για pS4) δεν πάμε πουθενά.
Και δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραμείνουμε έτσι για πολύ καιρό ακόμα. Νισάφι με τις αναβαθμίσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα