Gaming News [PS3]

Εγινε Update το store,ειναι ολοκληρο κατεβατο η κανονικη λιστα με βιντεακια,themes,addons κ.τ.λ

Το σημαντικο ειναι το R-Type Delta απο PS1. :award:

To Wolverine ξεχωριζει το bowlling δεν το ξερω. :xm:

Qore May 2009 edition ($2.99 or $24.99 for yearly subscription)

Puzzle Quest: Galactrix full game ($19.99)

Savage Moon demo (free)

X-Men Origins: Wolverine demo (free)

Bowling PS1 game ($5.99)

R-Type Delta PS1 game ($5.99)

Spyro 2: Ripto's Rage PS1 game ($5.99)
 
Όσοι πιστοί ας κάνουν μία βόλτα από το US Store για να ψωνίσουν το Rag Doll Kung Fu™: Fists of Plastic στην εξωφρενική τιμή των 0,00$. Ακόμα εδώ είστε; Έχει και trophies... Ίσα που προλαβαίνετε δηλαδή. Μία προσφορά της Αμερικάνικης sprint οπότε, κάντε τον κόπο να κατεβάσετε και κάνα βίντεο έτσι για το καλό, και φυσικά τα free themes που έχει.

3532085712_7dcf803a2d.jpg
 
Activision CEO Bobby Kotick has warned that the publisher “might have to stop supporting Sony” platforms.
“I'm getting concerned about Sony; the PlayStation 3 is losing a bit of momentum and they don't make it easy for me to support the platform. It's expensive to develop for the console, and the Wii and the Xbox are just selling better. Games generate a better return on invested capital on the Xbox than on the PlayStation,” he told The Times.

“They have to cut the price, because if they don't, the attach rates are likely to slow,” he added. “If we are being realistic, we might have to stop supporting Sony. When we look at 2010 and 2011, we might want to consider if we support the console — and the PSP too.”

Kotick, who said recently that he was disappointed the platform holders opted not to announce console price cuts at E3, also noted that Activision had paid Sony $500 million in royalties and other goods last year, which “probably still worked out at 400 percent of the profit they made.”
Χμμμμμμμμμμμμ
 
.....γιατί δεν εκπλήσσομαι με το Wally πια; Μόλις διάβασα αυτή την ανακοίνωση, ήμουν σίγουρος ότι θα το είχε ποστάρει εδώ!!!!!!!!!!!
 
Δέν ξέρω πόσο "news" είναι το ακόλουθο παιχνιδάκι στο PSN:

Trash Panic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hzdo2HQF8OE&feature=related]YouTube - Trash Panic Stage 2 Rank SS

Έχει απίστευτο χαβαλέ, και θυμίζει διάφορα κλασσικά puzzle games, έχει όμως δικό του χαρακτήρα. Στην ουσία πρέπει να διαλύσεις όλα τα σκουπίδια που έρχονται και να διατηρείς τον κάδο σχετικά άδειο, είτε σπάζωντας , είτε καίγωντας τα σκουπίδια που στοιβάζονται. Στα 5 ευρώ που το δίνει, νομίζω αξίζει τον κόπο, εγώ πάντως ειδικά σήμερα που το κατέβασα του έχω αλλάξει τα φώτα !
 
Επιτελους θα αποκτησω κουταβακι.

Τις Holidays λεει μαζι μας,υποθετω θα εννοει τα χριστουγεννα και οχι τον 15 αυγουστο. :xm:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4fQrBJuzhvI&feature=player_embedded]YouTube - Eyepet

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UPKAIMpw1RI&feature=player_embedded]YouTube - Eyepet
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προχτεσινο βιντεακι απο την GDC.

Σε καποια φαση κανεις τον μπαρμπερη σε αλλον,αυτο εχει πλακα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=72YbPy4u79o&feature=player_embedded]YouTube - GC 2009: PS3 Motion Control Trailer
 
Σύγκρουση γιγάντων αναμένεται στο τέλος του χρόνου τόσο στα racing games, όσο και σε επίπεδο κονσολών. Από ότι φαίνεται μία εβδομάδα μετά την επίσημη κυκλοφορία του Forza Motorsport 3 (27ΟΚΤ2009 αποκλειστικά για το xbox 360), σκάει μύτη βάση νεώτερων πληροφοριών και το Gran Turismo 5 (04ΔΕΚ2009 αποκλειστικά για το PS3). Δεν είναι φυσικά επίσημη ανακοίνωση αλλά πάλι μέχρι πριν μισό πόσο μήνα δεν υπήρχε και Playstation Slim στα σκαριά ;) Βάση των παραπάνω (ανεπιβεβαίωτων τονίζω) πληροφοριών αρχές του Δεκεμβρίου αναμένεται να κυκλοφορήσει πακέτο του PS3 Slim το οποίο θα περιλαμβάνει τον πολυαναμενόμενο racing τίτλο της κονσόλας, σε 75.000 χιλιάδες κομμάτια και τιμή στα 339?. Τί ήχος είναι αυτός που ακούω; Μήπως ψήνεστε;
 
3416600380_c92e5e5748.jpg


RED Faction Guerrila,κυκλοφορισε περιπου πριν εναμισι μηνα, μιλαμε για ενα παιχνιδι τυπου GTA στον Αρη, εχει πληρη την Ελευθερια να κυκλοφορεις σε περιοχες,να κλεβεις αυτοκινητα,να βρισκεις αποστολες ανα περιοχη κ.τ.λ.π. σχεδον οτι μπορεις να κανεις σε ενα GTA παιχνιδι.

Τα θετικα του παιχνιδιου ειναι πολλα,πρωτα απο ολα οτι ειναι Scencie Fiction Game με full action κεντρικο σεναριο.

944784_20090603_790screen005.jpg


Στο παιχνιδι υπαρχει μεγαλη ποικιλια οχηματων απο μικρα buggy μεχρι τεραστια φορτηγα,αλλα και mech.To παιχνιδι εκτος απο το σεναριο εχει και online τυπου Deathmatch.

944784_20090603_790screen012.jpg


944786_07162009_790screen004.jpg


Δευτερο ειναι η engine του παιχνιδιου,τα παντα καταστρεφονται!! απο ενα κουτακι μεχρι ενα πενταοροφο κτιριο,τα phycis του παιχνιδιου ειναι ρεαλιστηκα μεχρι και οι καταρευσεις κτιριων.

944785_20090630_790screen003.jpg


Και Τριτο ειναι η ατμοσφαιρα του παιχνιδιου σου θυμιζει Total Recall "Η κακια EDF που ελενχει ολοκληρες κοινωνιες στον Αρη με στρατο,και εσυ ενωνεσε με τους επαναστατες για την ελευθερια του Αρη"

944784_20090603_790screen006.jpg


Τελος στο τομεα των γραφικων εχει γινει πολυ καλη δουλεια σε ολους στους τομεις στο PS3 σε συγκριση ομως με την εκδοση του Χbox 360 που εχω δει δεν εχει γινει τοσο καλη δουλεια στην λεπτομερια των textures, μαλλον φταιει οτι το παιχνιδι ειναι στα 1080i και κατεβαινει αυτοματα η ποιοτητα των γραφικων σε σημεια που γινεται πανικος. (κατι παρομιo που γινοταν στο GTA 3 στο PS2).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαι σίγουρος ότι δέν ήμουν ο μόνος που περίμενε Boxed retail έκδοση του Wipeout HD/Fury..Τελικά ήρθε και στην ελληνική αγορά με την ίδια τιμή που διατίθεται και ώς download στο PSN, στα 24.99 . Το τσίμπισα και το απολαμβάνω, δέν μου πήγαινε 25 ευρά για download !! (Ακόμα δέν μπορώ να τα χωνέψω, εκτός των 5ευρων games τουλάχιστον)
 
WTF??? :eeek: :eeek: :eeek:

Μάλιστα ο κύριος Kazunori Yamauchi, θα με αναγκάσει ντε και καλά να ζητήσω άφεση αμαρτιών από τον Γουόλη που τον έκραξα για το FM3 επειδή έρχεται σε 2 DVDs. Γιατί; Μα γιατί από εικόνες σε βίντεο παρουσίασης της Mercedes SLS AMG και της μεταφοράς της στο έπος της PD Gran Turismo 5, σκάνε μύτη κάτι boxes που κουβαλάνε το λογότυπο του πολυαναμενόμενου παιχνιδιού και ξαφνικά βλέπουμε ότι έρχεται σε... 1, 2, 3 Blu Ray :eeek: Τι; πως; γιατί; ένα κόκκινο, ένα μαύρο και ένα μπλε κουτάκι λογικά κρύβουν από κάτω τους απίστευτη ποσότητα πληροφορίας που για εμάς είναι ακόμη άγνωστο το ακριβές περιεχόμενο τους... Oh, well... Πόσο μας κάνουν αυτά σε dvd; Για να δούμε τί μας επιφυλάσσει τελικά ο κύριος Καζουνόρι...

gt5-packaging.jpg


 
Tα προηγουμενα God Of War βγαινουν σε συλλογη σε bluluray με remastered γραφικα.

Tι ακριβως ειναι τα remastered γραφικα δετε στο λινκ,η βελτιωση στα γραφικα ειναι εμφανεστατη.

Και οπου να ειναι βγαινει και το 3.

Graphics Comparison (part two): God of War 2 vs. God of War Collection [bitmob]
 
Η διαφορά είναι ότι στο PS3 δεν είναι καθόλου blurry.Πολύ πιο καθαρό.Καλή κίνηση.
 
Συμφωνα με το PSblog τα Minis θα ειναι playable και απο το ps3 εκτος απο το Psp με το αμεσωs επομενο firmware.

Ουτε κρυο ουτε ζεστη,δεν με εμπνεει και το ονομα ,minis. :xm:






PS3 is getting yet another firmware update -- this time optional -- "very soon" according to a post on the European PlayStation.Blog.


The pre-Christmas update brings a feature we reported on earlier: support for PSP Minis on the PS3. Like PSone classics, a single purchase from the PlayStation Store will work on both platforms. If you've bought a Mini and want to play it on your PS3, you'll be able to access it from the Store's archived Download List.

 


In addition to adding Minis support, update 3.15 will simplify the process of moving data from one PS3 to another. For example, if you own both a PS3 Phat and Slim, you'll be able to connect the two systems via a LAN cable and transfer data from one system to the next. For more details on how to do just that, visit the
PlayStation.Blog.


 
Δούρειος ίππος το PSP μου για να παίζω τσαμπέ minis στο PS3, λες; Επιτέλους ένα καλό tetris για την next-gen κονσόλα μου... μα τί λέω; πότε θα βγει το $#@%#@^ το GT5; Έχω από τώρα τα λεφτά στην τσέπη μου και με τρώνε... χσ το θα πάω να πάρω το FM3 και πολύ το καθυστέρησα μου φαίνεται. Τελικά τα κοντέρ τα έφτιαξαν ή θα μου βάλουν καμιά κλήση οι τροχαίοι και άντε μετά να τους εξηγείς ότι έχει πρόβλημα το ταχύμετρο του αυτοκινήτου και ότι περιμένω το επόμενο patch από την turn10 που θα το διορθώσει... :D
 
40% κατω ολα τα παιχνιδια της Sega μεχρι της 7 γεναρη.


PSP:


Alien Syndrome


Crazy Taxi: Fare Wars



Crush



Full Auto 2: Battlelines



Gunstar Heroes



Iron Man



Sega Genesis Collection



Sonic Rivals



Sonic Rivals 2



Super Monkey Ball Adventure



PSN:


Sonic Unleashed Apatos & Shamar Adventure Pack


Sonic Unleashed Chun-nan Adventure Pack



Sonic Unleashed Empire City & Adabat Adventure Pack



Sonic Unleashed Holoska Adventure Pack



Sonic Unleashed Mazuri Adventure Pack



Sonic Unleashed Spagonia Adventure Pack



SONIC: Very Hard Shadow Missions



SONIC: Very Hard Silver Missions



SONIC: Very Hard Sonic Missions



Valkyria Chronicles Edy's Mission "Enter the Edy Detachment"



Valkyria Chronicles Hard EX Mode



Valkyria Chronicles Selveria's Mission "Behind Her Blue Flame"



Happy Holidays - The SEGA Mega Sale for PSN is on! [PlayStation Blog]
 
Gran Turismo 5 "delayed" in Japan, release TBA worldwide

xdrxco.jpg


Just when it seemed like Gran Turismo 5 was a soon-to-be reality, Sony dashed the hopes of racing enthusiasts around the globe. Originally set to be released in Japan this March, Sony announced that the release date had been pushed back again, and is refusing to give a new date.

It would be tempting to call it vaporware if it weren't for the fact that footage has been released regularly and playable demos have been put on display. Not to mention the game's exceedingly high cost, consistent assurances from the lead designer, and its rather long development time. It's clear the game is real, but the question is when the title will be "good enough" for release. In the meantime, Microsoft's Forza 3 is enjoying both critical and commercial success; Turn 10 is likely happy if Polyphony takes all the time in the world to release its competing product.
Παρ'ολίγον vaporware; Βαρύ να το πούμε ακόμη. Αν και με αρχική ανακοίνωση το 2006, δεν απέχει και πολύ απο το να ακολουθήσει τα χνάρια του ... Duke Nukem Forever.

Μέχρι το 2016 λοιπόν , ευτυχώς, έχουμε το Forza 3 :p :p

Περισσότερα στο Arstechnica
 
Gran Turismo 5 prologue που πηρα δεν με εντυπωσιασε,και μαλλον η sony το καθυστερει για να το βελτιωσει,εχουν βγει ειναι πολλοι αλλοι τιτλοι με αυτοκινητα πιο εντυπωσιακοι
 
Σαν φανατικος με τα παιχνιδια Socom στo PS2 πηγα και πηρα το Socom στο PS3 χωρις να διαβασω οτι ειναι μονο multiplayer!! δεν εχει καθολου Single Game,ολη η ομορφια στα προηγουμενα Socom ηταν στο scenario με τις αποστολες.

Να δω τουλαχιστων τι λεει στο online
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα