Gigatronics (KAT computer)

Παίδες ζούμε δύσκολους καιρούς και το ζήτημα είναι να μη χρεωθεί κανείς για κατι τέτοιο, είναι κρίμα! Θα στείλω 3-4 δισκέτες με prodos 8 και 16(μιας και είναι 16bit η CPU), το adtpro και κανα 2 παιχνίδια, να δούμε πως θα παει.
 
OK Rygar!Μου τα στελνεις με την ησυχια σου οποτε ευκαιρησεις!
 
Εχουμε κανένα νεο; ;)
 
χαχαχαχα ετσι μπράβο! Το σωστό να λέγεται!! :D :D:D:D

Τελος με τα "ασπρα κορακια μαυρα κοράκια" (Φανφάρες). Περιμένουμε φωτόζ από τον ΚΑΤ να τρέχει pacman ή έστω defender. Νομίζω είναι και τα 2 μεσα. Αν φτιάξεις το σειριακό καλωδιο και σου παίξει το ADTPRO, θα ειναι η σειρά μου να προσκυνήσω. ;)
 
Λοιπον για να μην σας κραταω αλλο σε αγωνια!Σημερα παρελαβα τις δισκεττες που μου εστειλε ο Νικος (Rygar) προκειμενου να λειτουργησουμε τον ΚΑΤ σε apple mode.Ακολουθουν φωτόζ :D

Tα παιχνιδια που περιεχει η δισκεττα:

IMAG0033.jpg

Διαλεγουμε το pacman :

IMAG0034 (Large).jpg

IMAG0036 (Large).jpg

IMAG0035 (Large).jpg

IMAG0026 (Large).jpg

Aυτα προς το παρον γιατι πρεπει να φυγω για την δουλεια :(

Οσον αφορα το καλωδιο το πηρα απο το ebay αφου μου εβγαινε φτηνοτερα απο οτι αν το εφτιαχνα εγω...Περισσοτερα τις επομενες ημερες με δοκιμη του ADTPRO ,του καλωδιου ,με περισοοτερες φωτος και φυσικα videos!
 
:bow: :bow:

Αναμένουμε τη δοκιμή του καλωδίου!
 
:bow: :bow: :bow:

Σειρά μου να προσκυνήσω !
 
Ενας ΑΠΟΛΥΤΑ λειτουργικος KAT λοιπον.

Ευγε παιδια!
 
Mr. Kat Resurrector, τα :bow: κι από μένα!

Το παιχνιδάκι το έπαιξες με keyboard ή joystick?!

Περιμένω πώς και πώς τα βιντεάκια! :flower:
 
Tρελλές φωτογραφίες !!

Για πολλοστή φορά, μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν στην φοβερή πρόοδο που σημείωσε το project "KAT". :thumbup:
 
Συγχαρητήρια angel_grip για τη νεκρανάσταση και φυσικά συγχαρητήρια και στον georgopa για τη γενναιοδωρία του (και σε όσους ακόμα βοήθησαν). Μπράβο, μπράβο, μπράβο.

Είναι εξαιρετικό σε μια εποχή που πολλοί θέλουν να μας κάνουν να νιώθουμε (ως λαός) άχρηστοι, να αποδεικνύουμε ότι ακόμα και 20-κάτι χρόνια πριν κάναμε εξαιρετικά πράγματα (με τις πολλές πολλές δυσκολίες που θα υπήρχαν τότε).

Πραγματικά, αν η Gigatronics είχε την κεφαλαιακή δύναμη να τρέξει γρήγορα το project, ένας Θεός ξέρει τι θα είχε καταφέρει.

Παρεμπιπτόντως, γνωρίζει κανένας όλοι αυτοί οι εξαιρετικοί άνθρωποι της Gigatronics, που τόλμησαν ένα τέτοιο εγχείρημα στην Ελλάδα της δεκαετίας του 80, τι απέγιναν στη συνέχεια?
 
Προσπαθουμε να τους πλησιασουμε ωστε να μαθουμε προσωπα και πραγματα.
 
Πολλά respect και από μένα angel_grip.
 
Για άλλη μια φορά εντυπωσιακός! Μπράβο συνάδελφε. :)
 
Παιδια ευχαριστω ολους σας(geoanas,Wally,Nemo,D@redevil,Rygar,billy,npac,Κambia,Maddog) για τα καλα σας λογια! #)

Ας μη καθυστερουμε ομως αλλο και ας παμε στο "ψητο"

Σε παγκοσμια,λοιπον αποκλειστικοτητα το πρωτο video ενος ΚΑΤ σε λειτουργια μονο στο retromaniax:)

Aπολαυστε:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, Μπράβο, Μπράβο! :)

1.000 Μπράβο βρε Γρηγόρη! Δε μπορώ να σου περιγράψω τη συγκίνησή μου, όταν είδα αυτό το μηχανηματάκι να παίρνει ζωούλα & να γουργουρίζει το drive της δισκέτας του! :)

Το συναίσθημα της μαγείας που περνάει από την οθόνη!... Κι ας είναι τόσο μακριά!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το φαντάστηκα ότι μάλλον με πλήκτρα θα το έπαιζες, αλλά επειδή σ' έχω δει να δίνεις ιδέες για απίστευτες μόντες, σε είχα ικανό να έκανες μια πατέντα! :D
 
Να'σαι καλα Μαριαννα!Οντως το αισθημα να το ακους να μπουταρει μετα απο τοσα χρονια ειναι πραγματι μαγικο!Οσο για το joystick θα βρουμε καποια μοντα που θα παει...
 
Πίσω
Μπλουζα