gog.com - Good Old Games

H αλήθεια είναι οτι περίμενα κάτι καλύτερο για αυτό το weekend. Με βόλεψε πάντως γιατί ακόμα η κάρτα είναι χωρίς υπόλοιπο :p

Maddog τελικά τι πήρες? SQ 4-6 ή KQ 7-8 (σε κόβω για το SQ 4-6 :) )
 
Kambia είπε:
H αλήθεια είναι οτι περίμενα κάτι καλύτερο για αυτό το weekend. Με βόλεψε πάντως γιατί ακόμα η κάρτα είναι χωρίς υπόλοιπο :p
Maddog τελικά τι πήρες? SQ 4-6 ή KQ 7-8 (σε κόβω για το SQ 4-6 :) )
Τελικά δεν πήρα τίποτα, άδειασα τα τελευταία 15 ευρω από την κάρτα αλλού (και πολύ φοβάμαι ότι θα κάνει ΠΑΡΑ πολύ καιρό να ξαναγεμίσει... ::) )

Αν αναρωτιέστε, πήρα το Marvel vs Capcom 2 για XBox.

Καλά με έκοψες πάντως, *αν* τελικά ψώνιζα η πρώτη επιλογή θα ήταν τα SQ 4-6. :)

Δεν βαριέσαι, το καλό με την GOG.com είναι ότι αν έχεις υπομονή ξανάρχονται οι εκπτώσεις. :p

Πάντως τώρα έχω βαλθεί και παίζω το Tropico και το Heroes Chronicles. Είπα να βγάλω μερικά από τον κατάλογο με τα "not played". ;)
 
Maddog είπε:
Επειδή το screenshot βγαίνει μικρό και δεν θα το πρόσεξες...D@redevil το πρόσεξες ποιά παιχνίδια είναι με 50% έκπτωση;;; Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως σου αρέσουν, αλλά να η ευκαιρία. :)
Καταρχάς να δηλώσω ότι μετά από πολύ καιρό, πρώτα ενημερώνομαι από το Nemo και μετά από e-mail! :D

Πώς δεν τα πρόσεξα! Ένα ολόκληρο χτύπο έχασε η καρδιά μου!....

Όμως τώρα έχω κάποια άλλα "σχέδια" σε εξέλιξη και ρίχνω το budget μου εκεί! ;)

(Θα μάθετε όταν θα έρθει η ώρα! :D )
 
Diablo ,ευκαιρια ειναι τωρα που βγαινει και το τριτο.
 
Blizzard στην GOG δεν νομίζω να δούμε για ΠΟΛΛΑ ακόμα χρόνια, εδώ ούτε στο Steam δεν συμμετέχει από όσο τουλάχιστον νομίζω.

Το Anachronox πάντως είναι ήδη διαθέσιμο στα $5.99, δεν χρειάζεται να περιμένετε ως αύριο. :)

Και ταυτόχρονα βγάλανε και τον κλασσικό battle chopper simulator, Mil Mi-24 Hind της θρυλικής Digital Integration. Παλιό αλλά δυνατό!

Ασυνήθιστο να βγάζουν δύο παιχνίδια την ίδια μέρα, όχι ότι μας χάλασε βέβαια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Rise of the triad το είχα παίξει το 95 στο ...386 μου. Ηταν shareware και δεν είχε πολλές πίστες.

Ηγοράσθη!

Ολοκληρο το promo, οχι μονο το ROTT, μισές δουλειές θα κάνουμε;; :D :D
 
Το Duke Manhatan project είναι τρομερό. Το είχα πάρει δώρο με την αγορά pc (2004) και το φυλάω σαν τα μάτια μου. Δηστυχώς δεν μπορώ να το βάλω στην καμπίνα μου λόγω κάρτας γραφικών.

Το GOG τωρα το γνωρίζω και είναι πειρασμόςςς
 
Rygar είπε:
Το Rise of the triad το είχα παίξει το 95 στο ...386 μου. Ηταν shareware και δεν είχε πολλές πίστες.
Πω πω... το παίζαμε δικτυακά στο εργαστήριο στη σχολή τότε... (θα το χαρακτήριζα μάλλον ένα φτωχό Doom)
 
ata_05.jpg

ata_08.jpg

ata_11.jpg

ata_14.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οποιος δεν πηρε το Outcast στις προηγουμενες προσφορες, η παρουσα ειναι καλη ευκαιρια
 
Σήμερα έσκασε μύτη και το νέο GOG.com.

Εκτός από τον επανασχεδιασμό του site, έχουμε και αλλαγή ρότας. Εμφανίστηκαν ήδη κάποια νεότερα indie παιχνίδια (Trine και The Whispered World προς το παρόν, σύντομα και τα Machinarium, Darwinia και Spacechem) ενώ υπάρχει για preorder και το dungeon crawler Legend of Grimrock που θα θυμίσει κάτι από τα παλιά σε αρκετούς. Δυστυχώς και με επιπλέον ακριβότερα tiers τιμής, αφού το The Whispered World τιμάται στα $14.99, "σπάζοντας" το παλιό όριο των $9.99, ενώ και το preorder του Legend of Grimrock είναι στα $11.99. Λένε επίσης ότι θα επεκταθούν και σε νεότερα παιχνίδια πάσης φύσεως. Day 1 releases, preorders, indie, big recognized names, σύμφωνα με το δικό τους post.

Τέλος, ακόμα και το GOG δεν σημαίνει πλέον Good Old Games. :xm:

These games lead the way on our the transition from Good Old Games to simply GOG.com. It doesnʼt matter what G, O, and G stand for, Gee Oh Gee dot com stands for high-quality, DRM-free gaming, each week with bigger and newer games.
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μου αρέσει αυτή η αλλαγή, καθότι είμαι φανατικά retro gamer και ήμουν ευχαριστημένος με το site να ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με παλιούς τίτλους ενώ τώρα άρχισε να Steam-ίζει, αλλά πιθανώς να ενδιαφέρει κάποιους άλλους. Θα δείξει η πορεία... :)
 
Maddog είπε:
Σήμερα έσκασε μύτη και το νέο GOG.com.Εκτός από τον επανασχεδιασμό του site, έχουμε και αλλαγή ρότας. Εμφανίστηκαν ήδη κάποια νεότερα indie παιχνίδια (Trine και The Whispered World προς το παρόν, σύντομα και τα Machinarium, Darwinia και Spacechem) ενώ υπάρχει για preorder και το dungeon crawler Legend of Grimrock που θα θυμίσει κάτι από τα παλιά σε αρκετούς. Δυστυχώς και με επιπλέον ακριβότερα tiers τιμής, αφού το The Whispered World τιμάται στα $14.99, "σπάζοντας" το παλιό όριο των $9.99, ενώ και το preorder του Legend of Grimrock είναι στα $11.99. Λένε επίσης ότι θα επεκταθούν και σε νεότερα παιχνίδια πάσης φύσεως. Day 1 releases, preorders, indie, big recognized names, σύμφωνα με το δικό τους post.

Τέλος, ακόμα και το GOG δεν σημαίνει πλέον Good Old Games. :xm:

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μου αρέσει αυτή η αλλαγή, καθότι είμαι φανατικά retro gamer και ήμουν ευχαριστημένος με το site να ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με παλιούς τίτλους ενώ τώρα άρχισε να Steam-ίζει, αλλά πιθανώς να ενδιαφέρει κάποιους άλλους. Θα δείξει η πορεία... :)
Γιατρέ σου ήρθε πμ από το Gog? Συνήθως στέλνουν σε τέτοιες περιπτώσεις!....

Btw, πρέπει να ρωτήσω: Τι εννοείς όταν λες επανασχεδιασμό? Μια γρήγορη ματιά που έριξα ίδιο με φαίνεται! (καλά, όχι ότι είχα προσέξει ιδιαίτερα και το παλιό, αλλά κουβέντα να γίνεται! :D )

Οι τιμούλες, όντως, αρχίζουν και γίνονται τσιμπημένες, αλλά προσωπικά δε με χαλάει που διευρύνει τη γκάμα του. Το Steam δεν το συμπάθησα....

Να πω, να πω, να πω! Το Whispered World είναι ένα μικρό διαμαντάκι! :D Όσοι δεν έχει τύχει να το παίξετε, ασχοληθείτε μαζί του! Και μόνο για το εξαιρετικό artistic / graphics κομμάτι, θα με θυμηθείτε! Αξίζει με τα 1000! :)

[@Kambia: "Aaaaaaaahhhhh" *sigh* :D ]
 
Νομίζω οτι τα Zork: Grand Inquisitor και Zork Nemesis: The Forbidden Lands δεν πρέπει να πάνε χαμένα με τέτοια τιμή. Οπότε τα τίμησα :D

Πάντως ούτε και μένα μου πολύ αρέσει η προσθήκη νέων παιχνιδιών. Ας δούμε όμως πως θα εξελιχθεί.
 
Πίσω
Μπλουζα