gog.com - Good Old Games

Κάποιες φορές αν σου την πέφτει με μεγάλες δυνάμεις πριν προλάβεις να αναπτυχθείς ικανοποιητικά σημαίνει απλά ότι άργησες κάπου. Τι ακριβώς έχεις παρατηρήσει αλήθεια.
Αυτό ακριβώς. Και πολλές φορές στην Campaign, έχω level cap στο 6ο επίπεδο, και ο αντίπαλος ήρωας έχει φτάσει στο 12.
 
Captain Kal είπε:
Εγώ πάντως προ παράγγειλα το Legend of Grimrock

Rygar είπε:
Βασικά αυτό το νεο παιχνίδι που μπηκε, θα εχει το gameplay ενός π.χ. eye of the beholder ή ακομα πιο παλια του Dungeon master, με σύγχρονα γραφικά. Μαλλον θα το τιμήσω κι εγώ.
Απόπσε εγινε διαθεσιμο. Το κατεβασα, το εγκατέστησα, το ετρεξα (Windows 7) αλλα εφαγα πορτα γιατί ειχα παλιότερο directX:p. Οσοι παρετε μηνυμα ότι ενα dll (d3dx9_43.dll ή καπως ετσι, δε θυμαμαι) δεν υπαρχει, εγκαταστήστε το τελευταίο DX9 απο εδώ. Παίζει μια χαρά, εμένα προσωπικά τα γραφικά μ'αρέσουν. Μην περιμένετε τα σουπερ κοψοψόψαρα, αλλα δε θα μείνετε ανικανοποιητος εκτός κι αν προτιμάτε παιχνίδια που παίζουν σε καρτες γραφικών ανω των 300?. Οπως ειπα το παιχνίδι μοιάζει με τα κλασικά RPG με τους λαβύρινθους (π.χ. dungeon master ως πιο απλό παραδειγμα), στρίβετε με τα πλήκτρα που θα επιλέξετε, με δεξί κλικ εχετε free-look και επίσης στρίβετε αριστερά-δεξιά, και τα όλα τα αλλα με το ποντίκι. Σε καποιο σημείο είδα ότι μπορεί κανείς να επιλέξει χάρτη με την υπόμνηση ότι στο μελλον θα προστίθενται εκεί νεοι χαρτες (expansions). Αφτα, ο,τι ήκσερα σας τα ειπα.
 
Οκ, βγάζω εγώ announcement σήμερα! :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Τσίμπησα τα 2 Darkfall! (Είχα ανάγκη από shopping therapy! :p )
 
Captain Kal είπε:
Σωστός. Να προτείνω και "Legend of Grimrock" ?
ΩΩωω! :) Όμορφο! (αν και είδα στο genre τη λεξούλα "rpg" που λειτουργεί αποτρεπτικά για τα gaming flavors μου, αλλά με κέρδισε η περιέργεια! :D )

Δυστυχώς, δεν έχω λεφτά στην καρτούλα, but it's wishlisted!

Ευχαριστώ για το tip! ;)
 
Παντα ηθελα να παιξω το πρωτο Darkfall, κυριως απο οταν εμαθα οτι ειναι εμπνευσμενο απο το αγαπημενο μου επεισοδιο, της αγαπημενης μου σειρας Sapphire and Steel (το δευτερο Assignment) ομως κατι εμπαινε παντα στη μεση. Προχτες το ξεκινησα παλι αλλα κολλησα με το Botanicula...νομιζω οτι μεσα στη βδομαδα θα το πιασω σοβαρα επιτελους!
 
Παιζω το Beyond Divinity,ζεσταμα για το diablo III απο dvd του εμποριου αλλα το ιδιο προβλημα υπαρχει και στην εκδοση του gog απο οτι διαβαζω στα forums,μιλαω για το inventory corruption που βαζεις μια πανοπλια και παει στην θεση της μποτας και το σπαθι στην θεση της ζωνης.


Εκανα το τελευταιο patch,compatability στα XP SP2,αν και εχει επιλογη για 7....



ΑNyway αν το εχει συναντησει κανεις....το παιχνιδι ειναι φουλ Playable εκτος απο αυτο το προβλημα!!
 
Wally είπε:
Προχτες το ξεκινησα παλι αλλα κολλησα με το Botanicula...νομιζω οτι μεσα στη βδομαδα θα το πιασω σοβαρα επιτελους!
Το τελείωσα προχθές και μου άρεσε πάρα πολύ! Ευτυχώς που υπάρχει το gog. Και ας μην είναι old παιχνίδι...
 
Rygar είπε:
Απόπσε εγινε διαθεσιμο. Το κατεβασα, το εγκατέστησα, το ετρεξα (Windows 7) αλλα εφαγα πορτα γιατί ειχα παλιότερο directX:p. Οσοι παρετε μηνυμα ότι ενα dll (d3dx9_43.dll ή καπως ετσι, δε θυμαμαι) δεν υπαρχει, εγκαταστήστε το τελευταίο DX9 απο εδώ. Παίζει μια χαρά, εμένα προσωπικά τα γραφικά μ'αρέσουν. Μην περιμένετε τα σουπερ κοψοψόψαρα, αλλα δε θα μείνετε ανικανοποιητος εκτός κι αν προτιμάτε παιχνίδια που παίζουν σε καρτες γραφικών ανω των 300?. Οπως ειπα το παιχνίδι μοιάζει με τα κλασικά RPG με τους λαβύρινθους (π.χ. dungeon master ως πιο απλό παραδειγμα), στρίβετε με τα πλήκτρα που θα επιλέξετε, με δεξί κλικ εχετε free-look και επίσης στρίβετε αριστερά-δεξιά, και τα όλα τα αλλα με το ποντίκι. Σε καποιο σημείο είδα ότι μπορεί κανείς να επιλέξει χάρτη με την υπόμνηση ότι στο μελλον θα προστίθενται εκεί νεοι χαρτες (expansions). Αφτα, ο,τι ήκσερα σας τα ειπα.
Παιχνίδι αποκάλυψη...τόσο καιρό κοιμόμουνα!!

Το πήρα χθές απο steam και έλιωσα μέχρι το τέταρτο level

χωρίς ανάσα!!!

Η επιλογή του να παίξεις χωρίς map τα σπάει. :)

Χαρτί ,μολύβι , παρατηριτικότητα, μπύρες και φυσικά χρόνο!
 
Ένα εξαιρετικό πακέτο και σίγουρα πολύ καλύτερο value for money από τα υπόλοιπα "Quest" που τα έχουν σπάσει σε τριάδες. Wishlisted (ως γνωστόν, ψωνίζω μόνο στις εκπτώσεις :p )

Αξίζει πάντως να αναφέρουμε και το άλλο release: Zeus-Master of Olympus (+Poseidon expansion) καθώς και πολύ έντονο "άρωμα Ελλάδας" έχει ΚΑΙ θεωρείται ένα από τα καλύτερα city building παιχνίδια που έχουν κυκλοφορήσει.
 
Κλασικά Sierra point-and-click adventures με RPG στοιχεία. Wishlisted και για μένα (ακολουθώ την τακτική του Maddog ;) )
 
Εγώ το χτύπησα. Αγαπημένα παιχνίδια σε πάρα πολύ καλή τιμή!!
 
Μόλις είδα το superfrog! Το χτύπισα επι τόπου! Σχέδόν ίδιο μ' αυτό της Amiga δείχνει!
 
Ααααχχχχ... Εγώ είμαι στο wishlisted (άτιμη κοινωνία! Δεν έχει λεφτά η κάρτα πάλι! :( )....

Adventure, point'n'click, Sierra... ε, πόσα πράγματα χρειάζονται για να ποθήσεις ένα παιχνίδι? :D
 
Κάποιος να φωνάξει τον Μυρμηγκοφάγο! :)

Τα τρία πρώτα Tomb Raider είναι από σήμερα διαθέσιμα στο GOG.com σε ένα ασυνήθιστα "γενναιόδωρο" πακέτο των $9.99, αφού θα μπορούσαν να πωλούνται και ξεχωριστά ακόμα.

Το άλλο "δυνατό" σημερινό release είναι το Sid Meier's Colonization στα $5.99. Μακάρι να βγει και κανά Civ 2 και βλέπω να με χάνετε για κάμποσο καιρό. :p

Το τρίτο πολύ ενδιαφέρον σημερινό νέο είναι ότι όσοι έχουν physical copies των Witcher και Witcher 2 μπορούν να βάλουν το κλειδί των παιχνιδιών σε αυτή την σελίδα και να αποκτήσουν εντελώς δωρεάν την αντίστοιχη GOG Enhanced Edition.
 
Λαρα με πληκτρολογιο,να βραχυκυκλωσουν τα δαχτυλα;;;


Νοpe οταν την εχεις σε Saturn, Dreamcast και Ps3.
 
Πίσω
Μπλουζα